Ako pestovať calamondin na parapete

Calamondin: pestovanie doma

Citrusové izbové rastliny sú cenené pre svoje dekoratívne vlastnosti a nenáročnosť. Ak chcete prekvapiť svoje okolie originálnou rastlinou, bude sa vám páčiť citrofortunella. Pestovanie calamondinu doma – je to vzrušujúca aktivita, pretože môžete nielen vidieť krásnu rastlinu, ale aj ochutnať jej plody.

Ako správne pestovať calamondin?

Citrofortunella je miniatúrny strom s jasnými plodmi podobnými mandarínke. Môžete ho pestovať doma a pri správnej starostlivosti kalaondín kvitne a prináša ovocie po celý rok. Napriek tomu, že rastlina je mrazuvzdorná, optimálne teplotné podmienky pre ňu budú v rozmedzí od 15 do 25 stupňov.

Citrofortunella je miniatúrny strom s jasnými plodmi podobnými mandarínke. Môžete ho pestovať doma a pri správnej starostlivosti kalaondín kvitne a prináša ovocie po celý rok. HFotografia calamondinu

Je dôležité nielen správne zasadiť a starať sa o calamondin, ale tiež nájsť vhodné miesto na parapete. Ukazuje sa, že tento strom nemá rád priame slnečné svetlo, preto si vyberte izbu s jasným, ale rozptýleným svetlom..

Pri starostlivosti o calamondin majte na pamäti, že strom miluje vlhkosť, preto ho treba nielen polievať, ale aj striekať. Zalievanie sa vykonáva vždy, keď vrchná vrstva zeme vyschne. V zime sa objem zavlažovania znižuje, v lete sa zvyšuje. Skúste použiť teplú vodu bez chlóru, aby vám citrofortunella neochorela.

a nastriekať. Zalievanie sa vykonáva vždy, keď vrchná vrstva zeme vyschne. V zime sa objem zavlažovania znižuje, v lete sa zvyšuje. Skúste použiť teplú vodu bez chlóru, aby vám citrofortunella neochorelaFotografia citrónu citrofortunella

Pri výsadbe Calamondinu ho nezabudnite scediť, aby vlhkosť nestagnovala a korene nehnili. Hnojivá sa aplikujú niekoľkokrát za mesiac. Je obzvlášť dôležité hnojiť strom počas obdobia kvitnutia. Majte na pamäti, že citrusové plody majú radi nielen koreňové, ale aj listové kŕmenie..

Reprodukcia a transplantácia calamondinu

Mladé rastliny sa odporúčajú každoročne presádzať na jar, pretože calamondin miluje priestranné kvetináče. Keď je strom už niekoľko rokov starý, bude možné ho transplantovať raz za tri roky..

Prečítajte si článok: Pestovanie zelene na parapete v zime

Zeminu na zaliatie si môžete kúpiť z citrusovej rastliny alebo si ju môžete vyrobiť vlastnú. Za týmto účelom vezmite piesok, hnoj a zeminu v pomere 14: 1: 2. Na dne hrnca je položená drenáž. Ak chcete, aby kalamondín bohato kvitol, na jar musíte z koruny zastrihnúť mladé výhonky.

  Hnojivo na jar pre ruže

Zeminu na zaliatie si môžete kúpiť z citrusovej rastliny alebo si ju môžete vyrobiť vlastnú. Za týmto účelom vezmite piesok, hnoj a zeminu v pomere 14: 1: 2

Reprodukciu calamondinu, ak sa pestuje doma, je možné vykonať odrezkami alebo semenami. Na jar vezmite stonku stromu, zasadte ju do piesku a prikryte rozrezanou plastovou fľašou, aby ste dosiahli skleníkový efekt. Calamondin zle zakoreňuje, preto je pre normálny vývoj mladej rastliny lepšie kúpiť fytohormóny..

Ak máte radi calamondin, pestovanie tejto rastliny doma nebude ťažké. Stačí správne vykonať výsadbu, nájsť vhodné miesto a včas zavlažiť. V blízkej budúcnosti si budete môcť vychutnať nielen krásne kvitnutie stromu, ale aj ochutnať jeho prvé plody. S vlastnými rukami budete schopní vytvoriť exotický zelený kútik vo svojom vlastnom byte s minimálnymi nákladmi.