Kreslenie na kamene pre začiatočníkov

Letné remeslá: maľovanie na kamene pre začiatočníkov. Foto a video

Ste kreatívny človek? Radi robíte niečo vlastnými rukami? Ak sa rozhodnete ísť k moru, nezabudnite si vziať so sebou farby, potom váš voľný čas určite nebude zbytočný. Kreslenie na kamene možno nazvať najnapínavejšou aktivitou, ktorá osloví deti i dospelých. Získate originálne letné remeslá. V budúcnosti môžu byť použité na dekoráciu interiéru alebo na úpravu krajiny, všetko závisí od veľkosti kameňa a vašich schopností..

Maľovanie na kamene pre deti krok za krokom

Ak sa rozhodnete stráviť v lete zaujímavé chvíle s dieťaťom, potom najskôr zozbierajte krásne a hladké kamienky. Kresbu na kamene môžu do programu zaradiť pedagógovia, pretože táto lekcia rozvíja predstavivosť, jemnú motoriku rúk a hmatové vnemy.

Ak sa rozhodnete stráviť v lete zaujímavé chvíle s dieťaťom, potom najskôr zozbierajte krásne a hladké kamienky. Učitelia môžu do programu zaradiť kreslenie na kamene, pretože táto hodina rozvíja predstavivosť, jemnú motoriku rúk a hmatové vnemy.

Môžete kresliť úplne čokoľvek, takže to zvládnu aj malé deti..

Môžete kresliť úplne čokoľvek, takže to zvládnu aj malé deti.

Je veľmi dôležité pripraviť kameň skôr, ako naň dieťa nakreslí. Kamene dobre umyte a nechajte úplne uschnúť. Upravené tak, aby bol obraz jasný. Potom dajte dieťaťu a nechajte ho kresliť vzory, motýle, kvety alebo čokoľvek, čo naznačuje jeho fantázia.

Je veľmi dôležité pripraviť kameň skôr, ako naň dieťa nakreslí. Kamene dobre umyte a nechajte úplne uschnúť. Upravené tak, aby bol obraz jasný. Potom to dajte dieťaťu a nechajte ho kresliť vzory, motýle, kvety alebo čokoľvek, čo naznačuje jeho predstavivosť.

Kvaš je ideálny na maľovanie na kamene. Pomôžte svojmu dieťaťu predstaviť si, že kameň nie je len letným remeselným materiálom alebo podkladom na kreslenie.

Kvaš je ideálny na maľovanie na kamene. Pomôžte svojmu dieťaťu predstaviť si, že kameň nie je len letným remeselným materiálom alebo podkladom na kreslenie.

Môže sa zmeniť na skutočnú húsenicu, sovu alebo iné zviera..

Môže sa zmeniť na skutočnú húsenicu, sovu alebo iné zviera.

Pomocou kameňov môžete dokonca vytvoriť rozprávkový pozemok s hlavnými postavami a ozdobami. Potom, čo je remeslo zo šrotu pripravené, pokryte ho lakom.

Pomocou kameňov môžete dokonca vytvoriť rozprávkový pozemok s hlavnými postavami a ozdobami. Potom, čo je remeslo zo šrotu pripravené, pokryte ho lakom.Rozprávka na kameňoch

rozprávka na kameňoch

Pozrite si video: Ako nakresliť lienku na kamene

Kreslenie sovy na kamene krok za krokom

Aby sova na kameni ožila, budete musieť zobrať hladké oválne materiály v tmavých a svetlých farbách. V lete najľahšie nájdete také kamene na mori alebo v blízkosti inej vodnej plochy. Biele kamene sú perfektné pre polárnu sovu a tmavé kamene sú vhodné pre tmavú sovu..

Aby sova na kameni ožila, budete musieť zobrať hladké oválne materiály v tmavých a svetlých farbách. V lete najľahšie nájdete také kamene na mori alebo v blízkosti inej vodnej plochy. Biele kamene sú perfektné pre polárnu sovu a tmavé pre tmavú sovu.

Rovnako ako v predchádzajúcej majstrovskej triede, kamene je potrebné pripraviť pred začatím kreslenia. Kamene sú namaľované kvašom alebo akvarelom pomocou tenkého štetca. Aby nedošlo k skresleniu farby obrazu, prikryte kameň základným náterom. Ak je však kresba tmavá, môžete hneď kresliť na obyčajný kameň..

Rovnako ako v predchádzajúcej majstrovskej triede, kamene je potrebné pripraviť pred začatím kreslenia. Kamene sú namaľované kvašom alebo akvarelom pomocou tenkého štetca. Aby nedošlo k skresleniu farby obrazu, prikryte kameň základným náterom. Ak je však kresba tmavá, môžete hneď kresliť na obyčajný kameň.

Začiatočníci si budú musieť zapamätať základy kreslenia, ktoré získali v škole, potom sa ukáže nakresliť krásnu sovu.

Krok 1. Najprv vizuálne rozdeľte kameň na dve nerovnaké časti – hlavu a telo.

Krok 2. Nakreslite bielu deliacu čiaru pre dobrú orientáciu.

Krok 3. Nakreslite dva kruhy pre oči.

Krok 4. Nakreslite obrysy peria, napodobňujúce prirodzený kryt.

Krok 5. Nakreslite oči a zobák sovy. Vyberte oblasť krídla. Kreslenie očí je jednou z najťažších techník, preto používajte rôzne odtiene, aby vynikli. Ak chcete kresbu zopakovať, pozrite sa na fotografiu..

Krok 6. Maľujte telo a hlavu sovy rôznymi farbami.

Krok 7. Hotový výrobok zakryte lakom a počkajte, kým nevyschne.

Sovie remeslo je možné použiť na výrobu kľúčeniek, príveskov, magnetiek alebo iných suvenírov. Namiesto perového vzoru môžete namaľovať dekoratívny vzor. Všetko závisí od vašej predstavivosti a umeleckých schopností..

Sovie remeslo je možné použiť na výrobu kľúčeniek, príveskov, magnetiek alebo iných suvenírov. Namiesto perového vzoru môžete namaľovať dekoratívny vzor. Všetko závisí od vašej predstavivosti a umeleckých schopností.

Výroba letných remesiel zo šrotu je rovnako zaujímavá ako výroba listov, šišiek alebo gaštanov.. Kreslenie na kamene pre začiatočníkov – dobrý spôsob, ako zvládnuť nový smer v umení a rozvíjať kreativitu. Sledujte fotografie a videá a experimentujte.

žaba na kameňochŽaba na kameňoch

prívesok z kameňa