Ako splietnuť sovu z gumičiek

Ako splietnuť sovu z gumičiek

Súpravy Rainbow Loom pomôžu vášmu dieťaťu naučiť sa nové ručné práce a stráviť prázdniny nielen pri počítači, ale aj s priateľmi. Každá sada obsahuje gumičky rôznych typov a farieb, strojček a háčik. Dnes deti súťažia v rýchlosti tkania náramkov a prsteňov z gumičiek Rainbow Loom a tiež si vymýšľajú vlastné figúrky..

Už ste tkali náramok Fishtail a zvládli ste techniku ​​Dragon Scale? Teraz navrhujeme posunúť sa na novú úroveň a pokúsiť sa zachytiť reťaze kľúčov a čiapky na ceruzky a perá. Technológia tkania je podobná metódam tkania náramkov: elastické pásy sú natiahnuté na tkáčskom stave a tkané háčikom.

Ako upliesť sovu z gumičiek na dúhový tkáčsky stavAko upliesť sovu z gumičiek na dúhový tkáčsky stav

Ako upliesť sovu z gumičiek na dúhový tkáčsky stav

Na tkanie sovy potrebujete profesionálny tkáčsky stav, z ktorého musíte odstrániť stredný rad. Začnite si dávať gumičky z druhého stĺpca. Elastické pásy prvého radu by mali byť skrútené v dvoch otáčkach a zavesené osmičkou diagonálne z druhého do tretieho stĺpca opačného radu. Teraz, z druhého stĺpca iného radu, opakujte vhadzovanie ako naposledy. V budúcnosti sa elastické pásy jednoducho skrúcajú s osmičkou a odhodia na koniec stroja. Posledné 4 stĺpce by mali dopadnúť ako prvé, to znamená, že guma je skrútená a prehodená osmičkou.

Podrobnejšie informácie o tom, ako upliesť 3D sovu, nájdete vo videu:

Nasledujúce riadky sú osmičky, ale nie diagonálne, ale na rovnobežných stĺpcoch. Vonkajšie stĺpce sú skrútené v dvoch zákrutách. Teraz je jeden elastický pás hodený pozdĺž stroja. Potom vezmite háčik a zložte všetky elastické pásy dolného radu (3 kusy) do stredu. Elastické pásy opäť prehoďte po celom tkáčskom stave a rovnakým spôsobom zložte gumičky v dolnom rade (teraz sú to dve gumičky). Hádzanie opakujte po celom stroji a znova zložte. Preto musíte urobiť 12 riadkov..

  Ako vyrobiť kartónovú posteľ pre bábiky

Začnite od tretieho stĺpca, nahoďte elastické pásy inej farby, ktoré zaberú 7 stĺpcov. Potom dajte gumičky hlavnej farby na stĺpiky po celom stroji. Potom sa vytvoria elastické pásy – cez tie, ktoré sú na stĺpiku, sa prevlečie nový elastický pás. Elastické pásy sa odstránia zo stĺpika a na stĺpik sa nasadí nový. Robíme to v prvom a poslednom stĺpci. Potom sa tkanie znova opakuje v celom stroji. Opäť urobte predĺženie na stĺpikoch, kde sú gumičky inej farby. To sa robí niekoľkokrát..

Pozrite sa, ako tkať kľúčenku: sova vyrobená z gumičiek

Na háku musíte urobiť 9 slučiek z 10 elastických pásov a položiť ich na jeden rad stĺpikov. Potom pokračujeme v tkaní obvyklým spôsobom..

Je zaujímavé, že tkanie postáv z gumičiek dostalo krásne meno – Lumigurumi. Samotné tkanie je možné vykonávať na tkáčskom stave, praku alebo na vidlici. Z gumičiek môžete pliesť malé ploché figúrky, ako aj objemné figúrky akejkoľvek veľkosti.

Gumové figúrky sú skvelou alternatívou k hračkám kúpeným v obchode pre vaše dieťa. Ďalšie informácie nájdete v časti: Tkanie z gumičiek