DIY bábiky zo šrotu

DIY bábiky ako sa vyrábajú

Sortiment hračiek pre deti sa každým rokom rozrastá, a tak je celkom jednoduché uspokojiť potreby dieťaťa akéhokoľvek veku. Žiaľ, dnes sa mnoho rodičov stretáva s problémom kvality a bezpečnosti hračiek. Počet výrobcov detského tovaru neustále rastie, pričom jeho kvalita je zlá. Ak chcete, aby boli hračky bezpečné, nealergické a zábavné pre deti, vylepšite ich vlastnými rukami. V tomto článku sme sa rozhodli ponúknuť vám niekoľko majstrovských kurzov. ako vyrábať hračky zo šrotu.

ako vyrábať hračky zo šrotu

DIY malá bábika pre dievčatá

Bábika – neodmysliteľná hračka pre dievčatá predškolského a základného školského veku. Bábiky prichádzajú v rôznych štýloch, od bobbleheadov po dospelé dievčatá, ktoré môžu nosiť opätky a efektné veci. Táto hračka hrá dôležitú úlohu vo vývoji dieťaťa, pretože v hre napodobňuje svet dospelých a odráža jeho predstavy o živote. Bábika podporuje rozvoj predstavivosti, pomáha zapamätať si časti tela a tiež to, aké oblečenie je navrhnuté pre rôzne situácie. Skúste svojmu dieťaťu vyrobiť hračku, ktorá sa stane jeho obľúbenou..

Bábika - hračka pre predškolské a mladšie dievčatáBábika je základnou hračkou pre dievčatá v predškolskom a základnom školskom veku

Na výrobu detských hračiek vlastnými rukami zo šrotu potrebujete:

– drôt;

– hrubá niť;

– ľahká pletenina

– vlna na plstenie;

– penová hlava prázdna;

– handrička pre bábiku.

Vezmite kúsok drôtu a vytvorte z neho rám pre bábiku. Veľkosť hračky bude závisieť od dĺžky drôtu. Rám je najlepšie vytvoriť z dvoch segmentov: prvú zložte na polovicu (toto bude telo a dve nohy) a druhú prevlečte v hornej časti cez prvú (toto sú ramená).

Na výrobu detských hračiek vlastnými rukami zo šrotu potrebujete

Nezabudnite nechať drôt na krk, ako aj časť drôtu, aby k nemu bolo možné pripevniť polotovar penovej hlavy. Pena musí byť pokrytá ľahkou pleteninou, aby jej konce boli vzadu. Môžu byť pokryté vlasmi. Pripevnite obrobok k telu.

Teraz vezmite vlnenú niť a začnite ju omotávať okolo rámu bábiky. Niťou môžete vyformovať postavu hračky, pričom ruky by nemali byť v porovnaní s telom príliš hrubé. Ušite „kožu“ zo svetlej pleteniny a natiahnite ju cez obrobok. Potom môžete začať šiť oblečenie. Za týmto účelom vystrihnite blúzku pomocou vzorov a prišite ju a potom vytvorte sukňu alebo nohavice. Ak je vaša bábika skutočnou fashionistkou, uviažte jej alebo ušijte tašku..

Vlásky pre bábiky sa dajú ľahko vyrobiť z vlny na plstenie. Účes si môžete sami vytvarovať a potom prilepiť vlásky na hlavičku bábiky. Zostáva nakresliť oči a hnedé tváre. Bábika je pripravená a zároveň to nie je horšie ako výrobky z obchodu.

Prečítajte si tiež: Bábika remeselnej baletky

Bábika je pripravená a zároveň to nie je horšie ako výrobky z obchodu

Originálne hračky vyrobené z vínových zátok

Hračky milujú nielen deti, ale aj dospelí. Ak trochu snívate, potom môžete ľahko vyrábať kreatívne remeslá, ktoré môžu byť prezentované ako nezabudnuteľný suvenír. Zátkové zátky sú ekologickým materiálom pre ručné práce, zatiaľ čo výrobky z nich sú celkom originálne.

Veselá mačka - bábika z vínových zátok

Veselá mačka – bábika vyrobená z vínových zátok

Na výrobu macíka budete potrebovať dve zátky na víno, drôt, korálky a pletaciu niť. Najprv odrežte jeden korok – to bude hlava a od druhého musíte odrezať trup. Teraz vezmite tri kusy drôtu a prevlečte ich cez horné, dolné končatiny a chvost. Odporúča sa úplne vytiahnuť drôt cez zástrčku, aby labky nespadli..

korková mačka

Pripojte hlavu k telu tvrdým drôtom a začnite omotávať výrobok závitmi. Aby niť držala, otáčky pravidelne namažte lepidlom.

Mačka bude zábavnejšia, ak použijete vlákna dvoch farieb.

Mačka bude zábavnejšia, ak použijete vlákna dvoch farieb. Nezabudnite na tvár, ktorú môžete vyšiť alebo prilepiť na korálky vhodnej farby a veľkosti.

Uši sú tiež vyrobené z drôtu a omotané niťouUši sú tiež vyrobené z drôtu a omotané niťou.

Pretože zástrčky majú mnoho rôznych tvarov, môžete si vyrobiť vtipné zvieratká

Pretože zástrčky majú mnoho rôznych tvarov, môžete z nich urobiť zábavné zvieratá. Inšpirujte sa fotografiami hotových korkových hračiek. Myslíte si, že hračky sú pre deti malé?

Pretože zástrčky majú mnoho rôznych tvarov, môžete si vyrobiť vtipné zvieratkáV Kinderovom prekvapení však už nie sú žiadne figúrky. Ak vytvoríte celú sériu hračiek, vaše deti budú zbierať ručné práce, nie kúpené..

urob si sám lev z vláknaurob si sám lev z niťových hračiek

mačka-bábika urob si sám z nití

zajac urob si sám z vláknahračky-zvieratká urob si sámDIY hračka pre mačkyDIY bábiky

DIY hračky sú skvelou príležitosťou na vytváranie bezpečných a kreatívnych výrobkov pre deti i dospelých..