Ako vyrobiť decoupage drevo pre začiatočníka

Decoupage na dreve pre začiatočníkov krok za krokom s fotografiou

Hľadáte obnovu starého nábytku alebo ozdobenie doštičky a iných drevených predmetov? Potom by ste mali zvládnuť decoupage dreva pre začiatočníkov krok za krokom s fotografiou. Tento druh umenia je v poslednej dobe veľmi populárny, pretože vám umožňuje vyrábať dekoratívne predmety na dekoráciu interiéru s minimálnymi nákladmi..

Odporúčame prečítať: Decoupage po etapách

Podrobná majstrovská trieda: decoupage dreva

Predtým, ako začnete zdobiť drevený nábytok, vyčistite povrch od nečistôt a pripravte si na prácu nasledujúce materiály:

  • dekoratívny papier, útržky tapiet, noviny
  • lak
  • PVA
  • nožnice
  • brúsny papier
  • strapce
  • sadra

Ak ste začiatočnícky majster, skúste najskôr urobiť decoupage z obdĺžnikových prvkov a potom prejdite na zložité okrúhle alebo neštandardné tvary. Začnite brúsením povrchu, aby ste odstránili starý náter a povrch vyhladili. Ak sa vyskytnú nejaké chyby, budete musieť drevo omietnuť a potom obrúsiť.

Ak ste začiatočnícky majster, skúste najskôr urobiť decoupage z obdĺžnikových prvkov a potom prejdite na zložité okrúhle alebo neštandardné tvary. Začnite povrchovou úpravou naFotografia decoupage na dreve

Odporúča sa pracovať s rovnými povrchmi, aby sa po prilepení papierom neobjavili chyby. Potom vyberte papier, ktorý je k dispozícii. Nesnažte sa lepiť veľké plagáty naraz. Začiatočníkom je oveľa pohodlnejšie pracovať s rovnakými štvorcami, pričom by nemali byť veľmi malé, pretože nepracujete s mozaikou.

Odporúča sa pracovať s rovnými povrchmi, aby sa po prilepení papierom neobjavili priehyby.

Na povrch nábytku naneste lepidlo PVA a najskôr naň prilepte prvý papierový štvorec. Vykonajte prácu postupne, napríklad na drevenom stole, môžete najskôr prilepiť na dosku stola a potom prejsť na nohy. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rohom, pretože by mali byť tiež úhľadne pokryté papierom, preto prilepte štvorce, aby ste ich mohli zabaliť pod spodnú stranu dosky.

Na povrch nábytku naneste lepidlo PVA a najskôr naň prilepte prvý papierový štvorec. Urobiť otrokaFoto decoupage nábytok pre začiatočníkov

Prstami alebo bavlnenou tkaninou prejdite po zlepených štvorcoch, aby ste odstránili vzduchové bubliny a vyrovnali papier. Keď je povrch papiera suchý, môžete ho nalakovať. V niektorých prípadoch ihly pokrývajú drevené predmety bielym papierom a na vrch je prilepený ozdobný papier. To najlepšie si môžete myslieť sami, v závislosti od pôvodného povrchu dreveného nábytku..

Decoupage drevenú stoličku vlastnými rukami

Kuchynské stoličky s technikou decoupage budú vyzerať originálne. Aby ste to urobili, musíte vyzdvihnúť solídny výkres, napríklad si vziať hotový plagát. Oddelene budete musieť vykonať merania z povrchov nábytku a potom vystrihnúť polotovary z výkresu pozdĺž nich.

Kuchynské stoličky s technikou decoupage budú vyzerať originálne. Aby ste to urobili, musíte vyzdvihnúť solídny výkres, napríklad si vziať hotový plagát. Oddelene budete musieť vykonať merania z povrchov nábytku a potom ďalej

Na zdobenie stoličky si nevyberajte tenký papier, pretože budete pracovať s veľkými kusmi. Ak papier rýchlo zvlhne, je ťažké ho rovnomerne nalepiť..

Drevená decoupage pre začiatočníkov

Kresbu, ktorá sa vám páči, môžete dokonca vytlačiť na tlačiarni, ale iba na laseri, pretože tlač po atramentovej tlačiarni je za mokra rozmazaná..

Na zdobenie stoličky si nevyberajte tenký papier, pretože budete pracovať s veľkými kusmi. Ak papier rýchlo zvlhne, je ťažké ho rovnomerne nalepiť. Kresba, ktorá sa vám páči, môže byť

Naneste PVA na povrch drevenej stoličky a potom pokračujte v lepení vopred pripraveného výkresu. Papier je možné vopred namočiť do vody, ak je veľmi hrubý. Vyhladzujte povrch mokrými rukami, aby ste predišli bublinám a vráskam. Stolička zdobená technikou decoupage by mala vyschnúť, takže po niekoľkých hodinách môžete povrch lakovať.

Naneste PVA na povrch drevenej stoličky a potom pokračujte v lepení vopred pripraveného výkresu. Papier môže byť vopred namočený vo vode, ak je veľmi hrubý. Mokrými rukami

Decoupage na dreve pre začiatočníkov krok za krokom s fotografiou – dobrý návod pre všetkých, ktorí sa s touto technikou len zoznamujú alebo už majú za sebou sklárske práce.

Decoupage na dreve pre začiatočníkov krok za krokom s fotografiou

Ukážte svoju predstavivosť, pretože dnes existuje stále viac nápadov, ako obnoviť nábytok a ďalšie drevené položky. V obchodoch s kreativitou nájdete veľa materiálov na decoupage a dokonca aj drevené polotovary, ktoré budú krásne vyzerať po lepení obrúskami vlastnými rukami..