Bylinkár na kapsule z vajíčok pre bábiky urobte to sami

Bylinkár na kapsule z vajíčok pre bábiky urobte to sami

Samozrejme, v našej dobe nie každý berie vážne mágiu, čarodejníctvo a podobné povery, ako aj všetky druhy „paranormálnych“ javov. Predsa…

Ale napriek tomu, našťastie, a možno pre niekoho a bohužiaľ (to už závisí od svetonázoru alebo náboženstva alebo jeho úplnej alebo čiastočnej absencie u každého jednotlivca), zostáva to, čo súvisí s národným kultúrnym dedičstvom. A toto kultúrne dedičstvo zahŕňa výrobu veľmi zaujímavej veci, ako je ľudová bábika, amulet bylinky Kubyshka. Táto bábika bola predtým vyrobená doma, neboli na ňu potrebné žiadne špeciálne náklady, takže si aj „najchudobnejšie rodiny“ mohli dovoliť taký „luxus“ (možno nie z najjasnejších krásnych tkanín a každá žena v domácnosti mohla zbierať všetky druhy byliniek, keby len ona na tento účel by som mohol zvýrazniť).

Bylinkár bol najčastejšie zavesený na kolíske malých detí a pre krásu sa to vôbec nerobilo. Takejto bábike sa pripisovali ochranné magické vlastnosti, verili, že týmto spôsobom sa k dieťaťu nemôže priblížiť žiadna zlá sila, žiadne zlé oko ho neberie.

Bylinkárka bola najčastejšie zavesená na kolíske malých detí.

V našej dobe sa bylinné bábiky urobené vlastnými rukami zďaleka často nevyrábajú, pretože naše hostesky sú už moderné a neveria v ochrannú mágiu niektorých bábik. Ale napriek tomu dnes existujú babičky, matky, ktoré stále vyrábajú bylinné struky vlastnými rukami. A dokonca existujú hostesky, ktoré veria v špeciálnu ochranu dobrých síl pred zlom pomocou týchto amuletových bábik. Je to však práve tento dôvod, ktorý nie je vôbec hlavným pri výrobe talizmanovej bábiky! Bylinkové bábiky sú naším pôvodným etnickým dedičstvom! Dôvodom ich obnovenej popularity je aj to, že tieto amuletové bábiky je našim srdciam drahá a vyvoláva tiež zvláštne národné pocity. Ale skutočný dôvod, prečo niektorí ľudia začínajú vyrábať tieto bábiky, je jednoducho zaujímavý, zábavný a poučný. Existujú však aj takí „budúci“ výrobcovia bábik, ktorých táto téma zaujíma, ale stále nevedia, ako si ju vyrobiť vlastnými rukami, tento bylinkový džbán a čo je na to potrebné.

Po prvé, v krásny letný deň si musíte určite vziať so sebou dobrú náladu, obliecť sa (v prvom rade pohodlné, nie krásne). Môžete si vziať aj spolucestujúceho alebo dokonca spoločnosť, ale za jednej podmienky: spoločnosť musí byť príjemná pre srdce, ak sa však jeden zo spolucestujúcich napína a vytvára konfliktnú atmosféru, potom musí byť táto osoba niekde po ceste „stratiť“. Vezmite si so sebou rýchlovarnú kanvicu, cereálie (surové – inak sa niektorým ľuďom podarí ísť do prírody s predvarenou kašou), určite bravčovú masť (a ďalšie), zelený čaj. A zatiaľ čo mužská polovica spoločnosti bola „zoraná“ na založenie ohňa, vy sami (nie nevyhnutne „na nychku“) ste odišli a začali ste zbierať všetky druhy voňavých, voňavých, príjemne voňajúcich byliniek.

Tu je vhodná mäta, oregano, šalvia a citrónový balzam, a ak sa zrazu na ceste stretnete so súkromnými sektormi, rýchlo sa poponáhľajte, kým sa „nahnevaný pes“ na dvore neskráti – preliezli sme cez plot a „byriku“ “Nazbierané listy ríbezlí a maliny. Zbierajte iba viac byliniek, pretože mnohé bylinky sú nielen užitočné a voňavé, ale aj dobre chutia (mäta, ríbezľové listy, maliny) a vaša „sladká spoločnosť“, ktorá už dala kašu na uhlie, zatiaľ čo vy ste tam niekde pohrávali s ich „elixír“, možno odnesie časť zozbieraných aróm, aby mohol čajku uvariť aj na uhlíkoch, ale musíš odísť!

Bylinkárka z amuletu pre bábiky z vajíčok, majstrovská trieda

Spoločnosť pristúpila, rozptýlila sa a bylinky boli zozbierané a pripravené na použitie. Môžete samozrejme použiť zakúpené, ale zostavené vlastnými rukami sú vždy zaujímavejšie.

Bylinkárka z amuletu pre bábiky z vajíčok, majstrovská trieda

A teraz potrebujeme tkaninu – alebo skôr niekoľko rôznych kúskov látky (najlepšie bavlny), konkrétne:

A teraz potrebujeme tkaninu - alebo skôr niekoľko rôznych kúskov látky (je žiaduce, aby tkanina bola bavlna), konkrétne

1. Na výrobu roztomilej hlavy našej krásy je potrebné vziať látku v tvare štvorca asi 20-22 cm. Je žiaduce, aby tkanina bola biela, aspoň svetlej farby. Aj keď, ak chcete, aby bola bylinkárka čierna, môžete použiť handričku a čiernu.

2. No a čo naša teta bez prsníka? Tu správna veľkosť a tkanina.

3. Na šaty zvoľte látku, ktorá je jasnejšia a krajšia. Orientujte sa tak, aby bol tento štvorec dvakrát taký veľký, ako je určený pre hlavu.

4. A pre bábiku je šatka potrebná. Na tento účel je tiež vhodné nájsť zodpovedajúcu krásnu trojuholníkovú tkaninu.

5. Môžete si tiež vybrať látku pre krásnu a farebnú zásteru.

6. Na výrobu uzlov s trávou potrebujeme aj dva krásne štvorce.

7. Uistite sa, že si urobíte zásoby bavlny alebo handier. Koniec koncov, potrebujeme niečo, čo by posunulo naše bylinky a naplnilo naše hlavy (namiesto mozgu).

8. Vezmite si tiež červenú stuhu alebo cop. Budeme ho potrebovať na uviazanie na hlave.

9. Budete tiež užitočné všetky druhy červených šnúrok.

10. Mimochodom, nezabudnite chytiť aj farebné krásne šnúrky. Koniec koncov, náš miláčik a opasok prídu vhod.

A teraz začneme vyrábať amulet sami.!

1. Aby naša bábika nebola bez hlavičky, je potrebné do látky vložiť vatu (ktorú sme špeciálne pripravili na hlavičku). A potom je potrebné všetky tieto hrany sklopiť diagonálne. Toto je naša múdra malá hlava.

1. Aby naša bábika nebola bez hlavy, je potrebné v tkanine

2. To všetko je starostlivo zviazané šarlátovou niťou. A ak chcete, aby bola bábika mladšia, je dôležité pokúsiť sa urobiť všetko pre to, aby bolo záhybov čo najmenej..

2. To všetko je starostlivo zviazané šarlátovou niťou

3. A teraz musíme urobiť kľučky. Aby sme to urobili, musíme urobiť roh, ohnúť ho a ohnúť všetky zostávajúce okraje dovnútra. Potom to všetko musíte zložiť na polovicu a, samozrejme, previazať červenou niťou.

Aby sme to urobili, musíme vziať roh, ohnúť ho a ohnúť všetky zostávajúce okraje dovnútra

4. Pás je pre nás tiež potrebný. Aby sme to urobili, stačí, aby sme pod držadlá navinuli ďalšiu šarlátovú niť..

Potrebujeme tiež pás. Aby sme to urobili, stačí, aby sme pod držadlá navinuli ďalšiu šarlátovú niť.

5. Potom musíte na hlavu uviazať stuhu s uzlami (vo forme rohov).

Potom musíte k hlave uviazať stuhu s uzlami (vo forme rohov)

6. Do štvorcov na hrudník dáme aj vatu alebo handry a opäť ich previažeme červenou niťou a oddelene priviažeme na telo kukly.

Do štvorcov na hrudník dáme aj vatu alebo handry.

Mimochodom, veľkosť štvorcov môže závisieť od preferencií tvorcu prsníka: či to bude ako „krém“ alebo ako „broskyne“, alebo možno ako „španielske uši“, alebo by to mali byť dve „ plechovky od mlieka “.

Mimochodom, veľkosť štvorcov môže závisieť od preferencií výrobcu prsníkov.

7. Pamätáte si, že sme pre našu bylinkárku vopred pripravili krásnu vreckovku? Dali sme ho teda na hlavu a obviazali ho zozadu..

Zároveň ich nezabudnite posunúť bavlnou alebo handrami.

8. Ale náš „elixír“ nám prišiel vhod. Teraz vezmeme najväčšiu (a možno aj najkrajšiu) látku (tú na šaty) a v jej strede rozložíme nazbierané bylinky „v pote tváre“.

Dali sme to teda na hlavu a obviazali zozadu.

Zároveň ich nezabudnite posunúť bavlnou alebo handrou..

Teraz musíte vziať rohy a ohýbať sa a starostlivo zbierať všetok tento poklad do tašky

9. Teraz musíte vziať rohy a ohýbať sa, opatrne zbierať všetok tento poklad do vrecka.

Vložili sme do sarafanu krásne telo našej pani bylinkárky

10. Do sarafanu sme položili nádherný tábor našej pani bylinkárky. A je nevyhnutné všetko previazať niťou a vidieť, že je všetko zviazané dokonale, pevne..

A je nevyhnutné všetko previazať niťou a vidieť, že je všetko dokonale zviazané

11. Aby ste mohli vytvoriť pás pre roztomilú trávu, musíte ho pripevniť hore nohami: vzadu urobíme kríženie a vpredu ho uviažeme krásnym uzlom cez zásteru.

urobíme kríž za ním a vpredu ho uviažeme krásnym uzlom cez zásteru

12. A teraz vezmeme aj tie malé steblá trávy, ktoré zostanú, zviažeme ich na uzly a „rukou“ ich uchopíme do rúčok.

12. A teraz vezmeme aj tie malé steblá trávy, ktoré zostanú, zviažeme ich na uzly a „rukou“ ich uchopíme do rúčok

Tak a je tu – náš najkrajší bylinkový mazanec!

Tak a je tu - náš najkrajší bylinkový mazanec

Vezmite si to do rúk, trochu sa spamätajte a pocítite skľučujúcu vôňu voňavých byliniek; a je len pekné sa pozrieť na toto remeslo-bylinkový džbán urob si sám, bez ohľadu na to, či veríš v mágiu alebo čarodejníctvo alebo nie. VEĽA ŠTASTIA!!!

Foto pre MK poskytnuté Marina