Ako si vyrobiť zvlhčovač vzduchu doma

Ako si vyrobiť zvlhčovač fliaš doma

S nástupom chladného počasia začnú v domácnostiach pracovať rôzne vykurovacie zariadenia. Okrem pohodlia spôsobujú aj niektoré problémy – vysušujú vzduch v miestnosti, čo spôsobuje problémy s pohodou. Aby sa tomu zabránilo, musí byť vzduch v miestnosti zvlhčený. Obchody sú zásobené rôznymi zvlhčovačmi, ale často nie sú cenovo dostupné. Preto si také zariadenie môže a mal by navrhnúť sám. Naučte sa, ako si vyrobiť zvlhčovač vzduchu doma.

Odporúčame prečítať: zmäkčovač vody do bytu

Master class: zvlhčovač z plastovej fľaše

Domáce zvlhčovače vzduchu môžu byť také jednoduché, ako vyrobené z praktických alebo sofistikovanejších nástrojov. Základným princípom zvlhčovača je odparovanie vody. Čím účinnejšie sa voda odparuje, tým pohodlnejšie bude v miestnosti dýchať..

pomocou sofistikovanejších zariadení. Základným princípom zvlhčovača je odparovanie vody. Čím účinnejšie sa voda odparuje, tým pohodlnejšie bude v miestnosti dýchať. V ap

Zariadenia používajú rôzne spôsoby odparovania vody – ide o studenú paru, v ktorej je voda rozprašovaná pomocou rozprašovača a jemnej sieťoviny a pomocou vyhrievacieho telesa, keď sa voda odparuje do vzduchu pod vplyvom teploty a pomocou ultrazvuku, ktorý premieňa vodu na hmlu..

Najzákladnejším izbovým zvlhčovačom je nádoba s vodou stojaca v blízkosti vykurovacích zariadení, ktorých môže byť niekoľko. Nevýhodou tejto metódy je veľmi nízka účinnosť, pretože voda z nádoby sa odparuje veľmi pomaly a necítite zvláštny výsledok..

Efektívnejšie je zariadenie, ktoré je možné postaviť z obyčajnej jeden a pol až dvojlitrovej fľaše vody, dvoch kusov hustého materiálu, gázy, škótskej pásky. Konštrukcia je pripevnená k potrubiu vychádzajúcemu z batérie ústredného kúrenia. Postup montáže: z boku fľaše je vyrezaný obdĺžnik s dĺžkou 10-12 cm a vzdialenosťou 5-7 cm. Ďalej je potrebné vziať dva kusy látky takej dĺžky, aby bolo vhodné zavesiť fľašu z nich do potrubia chladiča. Pre väčšiu pevnosť a spoľahlivosť je možné kúsky látky na fľašu pripevniť páskou.

Účinnejšie je zariadenie, ktoré je možné postaviť z obyčajnej jeden a pol až dvojlitrovej fľaše vody, dvoch kúskov hustého materiálu, gázy, škótskej pásky. Štruktúra je pripevnená k zdroju

Ďalším krokom je poskladať veľký kus gázy, najmenej meter dlhý, a vytvoriť tak pásku širokú asi 10 cm. Jeden okraj tejto pásky sa spustí do medzery vo fľaši a druhý sa špirálovito omotá okolo potrubia. Na zlepšenie odparovania je možné použiť dve pásky. Závesná fľaša je naplnená vodou a funguje bezplatný zvlhčovač vzduchu!

asi 10 cm široký. Jeden okraj tejto pásky sa spustí do medzery vo fľaši a druhý sa špirálovito omotá okolo potrubia. Na zlepšenie odparovania je možné použiť dve pásky. Voda sa naleje do zavesenej fľaše aFotografia jednoduchého spôsobu zvlhčovania vzduchu

Na výrobu modernizovanejšieho zvlhčovača z fľaše budete potrebovať počítačový chladič, škótsku pásku a veľkú plastovú fľašu (od 5 litrov). Hornú časť fľaše je potrebné odrezať, aby bolo možné nainštalovať chladič. Opravia ho škótskou páskou alebo elektrickou páskou a pre väčšiu pevnosť a spoľahlivosť je možné ho pripevniť na list hrubého papiera. Do fľaše sa naleje voda, chladič je zapojený do siete a zvlhčovač vzduchu funguje.

Pozrite si video: svojpomocný zvlhčovač vzduchu

Stojí za zmienku, že všetky vyššie uvedené metódy zvlhčovania vzduchu nie sú veľmi účinné, ale sú celkom vhodné ako ambulancia alebo malé miestnosti, pretože pohodlný vnútorný vzduch v zime je súčasťou dobrého zdravia. Vedieť, ako si vyrobiť zvlhčovač vzduchu doma z fľaše, môžete ušetriť na nákupe drahého vybavenia a zároveň je dobré zvlhčovať vzduch vo vlastnom byte vlastnými rukami..