Novoročné nápady na darčeky pre chlapcov a dievčatá

aký darček dať dieťaťu na Nový rok

Každé dieťa má milované prianie do nového roka. Rodičia to vždy neberú do úvahy, ale spravidla dávajú niečo užitočné pre jeho vývoj. V ideálnom prípade musíte kombinovať jeden s druhým a potom bude každý šťastný, dieťa dostane zaujímavý a potrebný darček a rodičia nebudú investovať peniaze do maličkostí. Deti, rovnako ako dospelí, sú rozdelené do 4 typov podľa svojho temperamentu:

 • Flegmatik,
 • Sanguinikov,
 • Cholerik,
 • Melancholické.

Nie vždy to platí pre rodičov. Napríklad od cholerického človeka často chcú vytrvalé a premýšľajúce dieťa a melancholický alebo flegmatický človek jednoducho svrbí rukami, aby sa rozhýbal. Teraz sa porozprávajme podrobnejšie o tom, čo dať dieťaťu na Nový rok 2019.

Mladší vek – od 1 roka do 4 rokov

Teraz dieťa prostredníctvom predmetov spoznáva svet. Farby, tvary formujú vizuálne efektívne myslenie a v týchto rokoch sa rozvíja aj reč a vnímanie. Po prekonaní krízy 3 roky sa dieťa aktívne hrá, ale spravidla samostatne cvičí predmetovo-manipulačné činnosti. Hry na hrdinov sú pre neho tiež fascinujúce..

Hrajte stan.

Teraz v obchodoch je ich obrovský výber. Existujú obyčajné domy, rozprávkové hrady a viacizbové možnosti. Existujú dokonca podobnosti labyrintu končiaceho v suchom bazéne s loptičkami, čo je možnosť najmä pre mobilných súdruhov.

Univerzálny darček – stany – osloví chlapcov aj dievčatá bez ohľadu na temperament, pretože pokojné deti sa tam skryjú a potichu sa hrajú a hlučné a pohyblivé deti tam so svojimi kamarátmi začnú zábavný rozruch. V zime sú takéto stany postavené v dome a za dobrého teplého počasia ich môžete vziať na dachu alebo do dediny a umiestniť ich na svoj osobný pozemok alebo do predzáhradky..

darček pre dieťa do nového roka

Interaktívne zvieratko.

Takže darček pre dieťa na Nový rok musí byť užitočný. Okrem toho by to malo byť zaujímavé. Interaktívna hračka sa s touto úlohou dokonale vyrovná. Vyzerá to ako skutočná mačka alebo pes – šteká alebo mňauká, chodí a dokonca môže ísť aj na toaletu. Nie je však potrebné chodiť niekoľkokrát denne alebo počúvať mačacie koncerty v noci v marci – mesiaci.

 • Ich kožušina môže byť obvyklým plyšom a možno dokonca takou skutočnou, ale pre alergikov to nie je možné..
 • Môžete dokonca vziať takýchto hračiek na prechádzku na vodítku..
 • Existujú aj neobvyklé interaktívne domáce zvieratá – vtáky v klietke, korytnačky.

Predtým, ako začnete so živým domácim miláčikom, môžete dať svojmu dieťaťu zacvičiť si na rovnakom, iba interaktívnom. Je možné, že keď dieťa pocíti plnú mieru zodpovednosti a bude sa oňho starať, už sa bude pokojne venovať túžbe mať živého domáceho maznáčika.

darček pre dieťa do nového roka

Hudobné darčeky.

Ak neviete, čo dať dvojročnému dieťaťu do nového roka, nemali by ste sa znepokojovať. V tomto prípade skutočne existuje veľké množstvo myšlienok. Ak je vaše dieťa prirodzene hudobné, poteší ho ako novoročný darček syntetizátor, gitara a deti ocenia xylofón. Hlavná vec je, že sa pripravíte hrať na tento nástroj..

Pre spievajúce deti sú tu aj možnosti darčekov – hudobné podložky, spev a blikajúce farebné svetielka. Na takom koberci si môžete pustiť známe piesne rukami a nohami, alebo si môžete skomponovať vlastnú hudbu, zvládnete to sami alebo s priateľmi na dovolenke a rovnako to bude zaujímať chlapcov aj dievčatá.

  Ako správne používať trampolínu

Farby na prsty.

Takéto farby sú vhodné pre pokojné aj hyperaktívne deti. Tí prví s nimi budú dlho a s nadšením kresliť a druhému sa bude páčiť príležitosť experimentovať, a dokonca s nimi niekde aj chuligán..

Tieto farby dokonale rozvíjajú predstavivosť a predstavivosť, pri práci s nimi sa aktívne zapája jemná motorika. Uistite sa však, že sú šetrné k životnému prostrediu a majú certifikát, pretože v súčasnosti existuje veľa lacných falzifikátov. S dobrými farbami môže sada obsahovať stojan a album s pokynmi alebo tipmi. Takéto farby sú namaľované nielen na obyčajnom papierovom uchu, snažte sa dieťaťu povedať, aby maľovalo špliechaním alebo na mokrý list alebo pečiatkami. A ak neviete, čo dať malému dieťaťu na Nový rok, potom bude táto myšlienka skvelá.

čo dať dvojročnému dieťaťu do nového roka

Malá kuchyňa pre malú hostiteľku.

Čo teda dať dieťaťu na Nový rok pre dievča? Aj tu existujú určité zvláštnosti. Po troch rokoch začnú dievčatá aktívne napodobňovať svoju matku alebo babičku. A samozrejme, hračky ako moderné interaktívne bábiky s tým veľmi pomôžu. A užitočná je aj podoba skutočnej kuchyne, iba v bábkovej verzii..

Teraz existujú dokonca aj modely kuchýň s imitáciou výrobkov, aby sa dali variť. Sada môže obsahovať dokonca aj mini kočíky na nákupy. Takéto kuchyne vyzerajú v škôlke veľmi pôsobivo, ale pre každú peňaženku existujú rôzne modely.

čo dať dvojročnému dieťaťu do nového roka

Sady nástrojov pre malých remeselníkov.

Prišli sme na dievčatá, ale čo môžete dať chlapcovi na Nový rok? Chlapci spravidla napodobňujú, samozrejme, otca alebo starého otca. Je to také zaujímavé – niečo pribiť alebo odskrutkovať – ​​skrútiť.

V moderných obchodoch s hračkami môžete ľahko nájsť sadu plastových nástrojov, navyše v podobe skutočných prípadov. Môžu byť jednoduchšie alebo komplikovanejšie pre rôzne vekové kategórie. Môžu byť dokonca dodávané s prilbami alebo dokonca pracovným stolom (v súpravách pre stolárske dielne).

Pre tých, ktorí praktizujú metódy Montessori, existujú súpravy s kognitívnymi nástrojmi na ďalšie zlepšovanie..

Hľadaj teda a vyber si, čo sa tvojmu malému pánovi páči..

čo dať dvojročnému dieťaťu do nového roka

Deti vo veku od 5 do 9 rokov

Ak má dieťa viac ako 5 rokov, potom v tomto veku je záujem o konštrukciu a dizajn, fantazírovanie v hre, športové hry o súťaž a víťaz tiež začína.

S príchodom do školy sa začína veľké zvedavé obdobie, objavujú sa určité povinnosti a hry sa začínajú prvkami poznania. Pamäť naberá na obrátkach a nové obrázky pomáhajú pri jej precvičovaní, rozvíja sa logické myslenie.

Magnetická tabuľa alebo stojan s učebnými prvkami.

Magnetické dosky / stojany z bridlice nahrádzajú detské vývojové dosky (zaneprázdnené tabule), je vhodné na ne kresliť a tiež usporiadať rôzne objekty v správnom poradí.

Na existujúcom stojane si môžete samostatne kúpiť magnetickú tréningovú dosku so sadami písmen a číslic. Pre deti od 5 rokov to bude vynikajúci a užitočný darček..

čo dať školákom do nového roka

Zbierka kreslených postavičiek.

Teraz je v televízii veľa kreslených seriálov, ako aj komiksov podľa nich. Deti majú samozrejme tiež svoje vlastné preferencie a obľúbených hrdinov. A trendom poslednej doby, najmä v supermarketoch, je prijímať za nákupy jednu figúrku určitej série, z ktorej môžete za určitý čas zostaviť celú zbierku.

Prisluhovači, smeshariki, víly Winx, poníky sú teraz veľmi obľúbené.

Zbierka automobilov bola vždy relevantná pre chlapcov akejkoľvek doby. A tiež majú radi ninjago, bionikuly, transformátory. Ak viete, čo presne dieťa zbiera, potom posledný hrdina celej zbierky bude pre neho obzvlášť cenným darčekom!

  Ako potešiť muža v deň jeho narodenín

Konštruktér.

Aby dieťa 5 minút po vybalení nestratilo záujem o návrhára, pri výbere darčeka určite naučte temperament tohto dieťaťa.

Flegmatika alebo melancholika potešia 3D stavebnice alebo rozprávkový domček z drevenej stavebnice.

Sangvinika s cholerikom však potešia takíto konštruktéri, ktorých možno zostaviť doslova na cestách. Napríklad lepkavé gule.

Teraz v predaji je obrovská škála konštruktérov, takže určite nájdite vhodného.

čo dať dieťaťu do nového roku 2019

Stolné hry.

Existujú také hry a hádanky, že dospelí budú mať záujem tráviť čas hraním. Zrátané a podčiarknuté – predstavte hru dieťaťu a bude sa hrať celá rodina. Odporúčaný vek je zvyčajne napísaný na škatuli, ale ide o relatívny koncept, pretože musíte vziať do úvahy aj temperament dieťaťa.

 • Ak je hádanka malá, môžete darovať niekoľko a dieťa bude chvíľu súťažiť s rodičmi alebo priateľmi v jej riešení..
 • Pre mobilné, aktívne deti, kicker, chodcov so súťažnými pravidlami, Jenga, mnemotechnické hry sa odporúčajú.
 • Ale s výzvou – hry, dávajte si pozor, nie každý má rád Tortu do tváre, Camel Spit a podobne. Nemajú ich radi ani psychológovia, verí sa, že ich vzdelávacia zložka sa rovná 0.
 • A je lepšie najskôr prediskutovať akúkoľvek hru s rodičmi, aby sa pri podávaní odstránili trápne situácie.

Skutočný novoročný darček pre chlapca vo veku 5-9 rokov

V tomto veku sa deti, ktoré už majú moc, hlavne identifikujú podľa pohlavia. Preto uvádzame príklady niekoľkých aktuálnych „mužských darov“ pre chlapcov.

Auto trať \ železnica.

Klasická verzia takého daru bola teraz rozšírená o mnoho možností, vrátane tých s diaľkovým ovládaním. Pokojné deti budú radi sledovať pohyb a mobilné fidgety postavia okolo takej cesty celý blok do všetkých podrobností..

čo dať malému dieťaťu do nového roka

Autá na diaľkové ovládanie.

Tu sa potešia nielen žiaci nižších ročníkov, ale aj študenti stredných škôl si s nimi radi pohrajú. Tanky, helikoptéry, závodné autá – roztrúsené oči? Roztomilý lietajúci prisluhovač však nenechá nikoho ľahostajným.

Hračkové vysielačky.

Každý chlapec vie, že teraz nielen špeciálne sily používajú komunikačné prostriedky, ale aj akýchkoľvek superhrdinov. Pri hraní vojnových hier je veľmi užitočná dvojica vysielačiek, najmä preto, že sa vyrábajú v rôznych formách, dokonca aj vo forme obľúbených superhrdinov. K dispozícii sú dokonca aj hodinky so vstavanou vysielačkou, veľmi praktické v dnešnej dobe.

čo dať dieťaťu na Nový rok pre dievča

Novoročné možnosti darčekov pre dievčatá vo veku 5-9 rokov

Bábiky – princezné alebo barbie.

Prvé Barbie sa objavili v roku 59 minulého storočia a dodnes nestratili svoju popularitu. Originály, samozrejme, nie sú lacné, ale teraz sa objavilo veľa daní v podobe Disney princezien – krásky – Popoluška, Rapunzel, hrdinky Studeného srdca atď..

Stáva sa, že dievča už má také bábiky a viac ako jednu, potom bude relevantné dať akékoľvek príslušenstvo pre tieto bábiky, dom, nábytok, oblečenie, ženícha …

čo dať dieťaťu na Nový rok pre dievča

Sady pre ručne vyrábané šperky.

Dokonca aj v predškolskom veku mnohé dievčatá už vedia tkať jednoduché ozdoby a iné šperky. Alebo sa o to začnite aktívne zaujímať.

Preto súpravy s gumičkami, korálkami a rybárskou šnúrou, tkacie háčiky, veľmi potešia mladé ihličká..

Vek od 10-15 rokov

Teraz viete, čo dať školákom na Nový rok. Ale napriek tomu stojí za to ponúknuť niekoľko nápadov už dospelým deťom, ktoré sa tiež tešia na túto dovolenku s veľkým potešením. Deti vyrastajú a ich záujmy tiež nestoja na mieste a menia sa..

  Ako ozdobiť novoročný stromček 2021

Napodobňujú dospelých, majú obľúbený tím alebo rockovú skupinu, obľúbených spisovateľov alebo športovcov. Chlapci chcú napodobňovať superhrdinov a chcú byť silní a nebojácni, dievčatá chcú potešiť chlapcov a byť krásne.

Športové vybavenie.

Pre dieťa – športovca nie je výber darčeka ťažké, výber je obrovský. Futbalisti ocenia novú loptu alebo čižmy, športovci – fitness náramky. Módny hoverboard poteší každého všeobecne.

Pre nešportovcov môžete vyzdvihnúť darček, ktorý asi len prebudí záujem o konkrétny šport alebo o aktívny odpočinok všeobecne. Môže to byť korčuľovanie alebo lyžovanie, snowboarding a tí mladší by mali mať radi snehové vločky, v snehových bitkách bude možné bojovať s celou rodinou.

čo môžeš dať chlapcovi do nového roka?

Kozmetické súpravy alebo súpravy pre mladých prieskumníkov.

Teraz sa veľa žiakov vo veku 6-7 rokov veľmi zaujíma o vedu. Aby v kúpeľni nevymysleli strelný prach, ako v známom filme, dajte im prispôsobené súpravy na výskum, možno mikroskop alebo ďalekohľad..

Všeobecne platí, že teenageri už môžu dať niečo z parfumérie, pretože sa už pokúšajú starať sa o svoj vzhľad. Dievčatá určite budú milovať súpravy mydla alebo bomby do kúpeľa. Na svoje si príde aj kozmetika, stačí si vybrať hypoalergénnu.

Hracia konzola.

Konzoly ako PleyStation 4 Pro a Xbox One S potešia nielen chlapcov, ale aj jednotlivé dievčatá. A ak už rodina také konzoly má, potom im môžete darovať niekoľko pomôcok – nový joystick, volant alebo okuliare pre virtuálnu realitu.

VR – prilba je snom všetkých teenagerov. Viac o tom, čo to je a ako to funguje, sa dozviete v článkoch o správnom výbere okuliarov pre virtuálnu realitu..

Slúchadlá.

V móde sú teraz bezdrôtové slúchadlá. Takmer všetci tínedžeri radi počúvajú hudbu, je veľmi vhodné to urobiť so slúchadlami, pretože nie každý môže ľahko vydržať to, čo počúva. David Wollack dáva veľa dobrých rád pri výbere správnych slúchadiel. Medzi príklady patrí AfterShokz Trekz Titanium, Crois R PBH – 200, Planronics BackBeat FIT, Meizu HD50, Beats Solo 2.

Ak potrebujete niečo jednoduchšie, webová stránka AliExpress má široký výber štýlových a pohodlných modelov..

čo môžeš dať chlapcovi do nového roka?

Smartfón.

Bohužiaľ, čas diktuje svoju módu a medzi mladými ľuďmi záleží na modeli telefónu. Minimálne je tam dôležitá kamera a prítomnosť sociálnych sietí..

Dobrý smartphone je samozrejme drahým potešením a nie každý bude môcť dať drahý model, ak hľadáte na stránkach Lenovo, Huawei, Xiaomi, Meizu, nájdete prijateľné možnosti.

aký darček dať dieťaťu na Nový rok

Konečne

Svet darčekov je v skutočnosti obrovský, preto je lepšie poradiť sa s rodičmi a v niektorých prípadoch aj so samotnými deťmi, ktoré sa vám budú viac páčiť a na mieste.