Pestovanie sadeníc brokolice

Brokolicová kapusta: výsadba a starostlivosť na otvorenom poli

Brokolica má mnoho zdravotných výhod, ktorými sa odlišuje od ostatnej zeleniny. Ak chcete začať rásť brokolica na otvorenom poli, potom budete musieť zistiť vlastnosti starostlivosti o ňu vlastnými rukami. Kapusta pestovaná v krajine má veľa užitočných látok a je lepšia ako mrazená zelenina..

Ako pestovať brokolicu zo semien

Ak ste neplánovali kúpiť hotové sadenice brokolice a chceli by ste pestovať kapustu zo semien, musíte to urobiť už v marci. Vysejte semená do škatúľ s pôdou a počkajte na prvé výhonky. Po prvé, stojí za to triediť semená, vyberať veľké a bez poškodenia.

V teplých dňoch stojí za to vysádzať sadenice brokolice vonku. Ak chcete zastaviť rast brokolice zo semien

Vybrané semená namočte do roztoku s minerálnymi hnojivami a potom vysaďte. Aby boli sadenice silné, vykoná sa zber. V teplých dňoch stojí za to vysádzať sadenice brokolice vonku. Ak chcete v stagnácii pestovať brokolicu zo semien na otvorenom poli, zasejte ich v máji, keď je teplo, aby semená nezomreli..

Ak ste neplánovali kúpiť hotové sadenice brokolice a chceli by ste pestovať kapustu zo semien, musíte to urobiť už v marci

Pred výsadbou brokolice stojí za to dobre pripraviť pôdu, aby rastlina v priebehu svojho rastu odolávala rôznym druhom chorôb. Zasejte semená na otvorenom priestranstve nie hlbšie ako 1 cm, inak existuje možnosť, že neklíčia.

Zasejte semená na otvorenom priestranstve nie hlbšie ako 1 cm, inak existuje možnosť, že neklíčia.

Ako sa starať o brokolicu v krajine

Pred výsadbou semien na otvorenom priestranstve by ste sa mali uistiť, že zvolené miesto je vhodné pre vašu kapustu. Táto rastlina miluje slnko, takže je najlepšie vybrať si pre svoju brokolicu najjasnejšie miesto. Ak chcete na mieste ušetriť miesto, môžete zasadiť medzi ostatné zeleninové plodiny.

Pred výsadbou semien na otvorenom priestranstve by ste sa mali uistiť, že zvolené miesto je vhodné pre vašu kapustu. Táto rastlina miluje slnko, takže je najlepšie vybrať si pre svoju brokolicu najjasnejšie miesto.Sadenice brokolice

Majte na pamäti, že zloženie pôdy pre brokolicu by malo byť neutrálne, preto na prevenciu pridajte vápno alebo kriedu. Kvalitu pôdy je možné zlepšiť nasypaním popola alebo kompostu do nej. Pamätajte si, že čím lepšie bude brokolica hnojená vonku, tým viac budete mať dobrú úrodu..

  Čo je to mikroventilácia v plastových oknách

Majte na pamäti, že zloženie pôdy pre brokolicu by malo byť neutrálne, preto na prevenciu pridajte vápno alebo kriedu. Kvalitu pôdy je možné zlepšiť nasypaním popola alebo kompostu do nej. Zapamätaj si čo

Prečítajte si tiež: Ako sa potápať kapusta doma

Dôležitú úlohu hrá uvoľnenie pôdy. Vďaka tomuto procesu sú korene zničené a Zem je obohatená kyslíkom. Hnojenie brokolice je nevyhnutné nielen pri výsadbe semien na otvorenom priestranstve, ale aj pri raste rastliny. Potom, čo sa začnú sadenice kapusty, prihnojte divozelom. Po troch týždňoch od prvého kŕmenia sa uskutoční druhé. V tomto prípade sa používa soľník. Koncom leta prihnojte potašom a fosfátovými hnojivami.

Dôležitú úlohu hrá uvoľnenie pôdy. Vďaka tomuto procesu sú korene zničené a Zem je obohatená kyslíkom. Oplodnite brokolicu

Medzi škodcami brokolice sú najčastejšie húsenice, ktoré je možné zbierať ručne alebo otráviť. Ochrana kapusty je jednoduchá: burinu dôkladne odstráňte a nevysaďte v blízkosti kapustokveté rastliny.

Medzi škodcami brokolice sú najčastejšie húsenice, ktoré je možné zbierať ručne alebo otráviť. Ochrana kapusty je jednoduchá: dôkladne odstráňte burinu a vyhnite sa vysádzaniu krížikovitých rastlín v blízkosti.Rôzne druhy brokolice

Teraz viete, ako pestovať brokolicu vonku, zasiať zo semien a prihnojiť. Pamätajte si, že množstvo plodiny závisí od odrody rastliny a miesta, ktoré je pre ňu zvolené. Neobmedzujte sa na výsadbu bielej kapusty, pretože aj iné druhy kapusty sú užitočné a v krajine dobre rastú..