Brunner pre kvetinové záhony v krajine

Výsadba a ošetrovanie rastlín Brunera na otvorenom poli

Hľadáte pre svoju záhradu nenáročnú rastlinu? Potom budete milovať Brunnera. Tento kvet bol pomenovaný po botanikovi S. Brunnerovi, ktorý ho našiel na Kryme v 18. storočí. Pôvabná a jemná rastlina upúta jasnou farbou drobných kvetov a krásnych listov v podobe sŕdc. Bruner, výsadba a starostlivosť na otvorenom poli, čo nebude ťažké, urobí váš záhon originálnym.

Kedy a ako zasadiť Brunner

Táto kvetina sa pestuje hlavne semenami, ak sa vyseje ihneď na otvorenom priestranstve. To sa najlepšie robí na jeseň. Ak sa na jar rozhodnete zasadiť Brunner, budete musieť konať iným spôsobom. Semená potrebujú stratifikáciu 3-4 mesiace. Za týmto účelom vložte tmavšie semená na celú zimu do chladničky alebo ich vysaďte do škatule a zakopte ich do snehu..

Ak sa na jar rozhodnete zasadiť Brunner, budete musieť konať iným spôsobom. Semená potrebujú stratifikáciu 3-4 mesiace.

Prečítajte si tiež: Izbové kvety, starostlivosť o chlorofyt

Ak sa rozhodnete transplantovať kvetinu, urobte to na konci leta. Jarná transplantácia prispeje k rozvoju rôznych chorôb. Brunetku repotujte hneď, ako vybledne. Vykopte krík, odrežte listy, korene namočte do vody a potom ich oddeľte. Zasaďte kvetinu do rovnakého alebo iného záhonu. Každá časť koreňa musí mať púčik, aby sa rastlina zakorenila. Po presadení do jednotlivých jamiek kvetinu dobre zalejte.

Brunetku repotujte hneď, ako zmizne. Vykopte krík, odrežte listy, korene namočte do vody a potom ich oddeľte

Ako sa starať o kvet Brunera

Existuje niekoľko typov brunerov, každá starostlivosť má svoje vlastné charakteristiky. Sibírsky kvet sa nebojí mrazu a nepotrebuje hojné zalievanie, pretože má dostatok prirodzených zrážok. Veľkolistá odroda kvetu musí byť odstránená z buriny, ktorá môže rastlinu prehlušiť. Koreňový systém brunera je veľmi blízko ornice, takže je najlepšie neuvoľniť pôdu okolo rastliny..

Existuje niekoľko typov brunerov, každá starostlivosť má svoje vlastné charakteristiky. Sibírsky kvet sa nebojí mrazu a nepotrebuje výdatnú zálievku.

Ak je leto veľmi daždivé, existuje pravdepodobnosť vzniku chorôb Brunera. Ak spozorujete na listoch rôzne druhy škvŕn, odstráňte postihnuté listy a ošetrite ich špeciálnymi zmesami. Ďalšou chorobou brunera je múčnatka.

  Tulipány sadíme vlastnými rukami

Brunner je nenáročná rastlina a mrazuvzdorná, preto nevyžaduje špeciálnu prípravu. Stačí mulčovať rašelinou, humusom alebo kompostom.

Brunner je nenáročná rastlina a mrazuvzdorná, preto nevyžaduje špeciálnu prípravu. Stačí mulčovať rašelinou, humusom alebo kompostom.

Brunner vyzerá krásne nielen na otvorenom poli, ale aj v kvetináčoch alebo závesných kvetináčoch. Svojpomocná starostlivosť o kvety je pomerne jednoduchá, takže túto trvalku záhradníci široko používajú..