DIY prívesky foto MK

DIY živicové prívesky foto MK

V moderných klenotníctvach je veľa rôznych šperkov, ktoré perfektne doplnia každý vzhľad. Prívesky boli obľúbené už v starovekom Egypte: prvé prívesky boli vyrobené zo zvieracích kostí a až neskôr zo železa a bronzu. Tvar a vzhľad tohto druhu dekorácie boli úplne odlišné, napríklad geometrické tvary alebo písmená mena. Šperky vždy hovorili o stave majiteľa a boli považované za symbol bohatstva a luxusu. V tomto článku sa naučíte, ako si vyrobiť živicový prívesok s chrobákom doma. Neobvyklé šperky budú dobrým darčekom a prinesú chuť do vášho obrazu..

ako si vyrobiť prívesok zo živicového chrobáka domaMateriály:

– sušený hmyz alebo kvety;

– silikónová forma na ľad;

– Potravinová fólia;

– pinzeta;

– katalyzátor;

– polyesterová živica.

DIY prívesok majstrovskej triedy vyrobený z polyesterovej živice

1. Nalejte polyesterovú živicu do plastového pohára a podľa pokynov výrobcu pridajte niekoľko kvapiek katalyzátora. Musíte miešať špízom na kebab, aby ste získali homogénnu zmes.

DIY prívesok majstrovskej triedy vyrobený z polyesterovej živice

2. Potom opatrne nalejte živicu do jamiek silikónovej formy. Snažte sa mať bubliny, inak budú v hotovom výrobku. Na začiatku vyplňte formulár na ¼.

Nalejte polyesterovú živicu do plastového pohára a pridajte niekoľko kvapiek katalyzátora3. Misku prikryte igelitom, aby sa nečistoty nedostali z podnosov, a počkajte asi 10 minút. Nečakajte, kým živica úplne stvrdne.

Potom jemne nalejte živicu do buniek silikónovej formy.

4. Ploštice alebo kvety jemne zoberte pinzetou a položte ich na povrch mierne stvrdnutej živice..

5. Teraz môžete formu úplne naplniť živicou. Živica stvrdne za 3-4 hodiny, odporúča sa však nedotýkať sa formy niekoľko dní. Nepríjemný zápach zo živice by mal úplne zmiznúť.

Polotovary pre prívesok sa dajú ľahko odstrániť zo silikónovej formy

6. Polotovary na prívesok je možné ľahko odstrániť zo silikónovej formy. Ukážu sa byť trochu matné, takže aby povrch leskol, utrite ho mikrovláknom.

Prívesok je pripravený. Teraz zostáva zavesiť ho na šnúrku alebo reťaz

7. Prívesok je pripravený. Teraz zostáva zavesiť ho na šnúrku alebo reťaz. Vyvŕtajte otvory v prívesku a vložte spojovací krúžok.

  Kytica tulipánov z cukríkov urobte to sami

Ručne vyrobený prívesok sa stane originálnou letnou ozdobou. Môžete použiť chyby alebo kvety rôznych farieb, potom sa každému prívesku zmestí určitý druh oblečenia. Prívesok je krásnym šperkom nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Prívesok je možné použiť aj na výrobu ďalších dekorácií a ozdobenie topánok, oblečenia alebo tašiek..

Video MK: DIY šperky – prívesok

Teraz nemusíte kupovať drahé šperky, môžete si krásne výrobky vyrábať vlastnými rukami.