Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

Trochu histórie

Prvá toaleta bola vynájdená na začiatku 15. storočia, Sir John Harrington, takéto zariadenie bolo určené pre elitu, ceny za toalety boli kozmické a distribúciu získali bez čistenia odpadových vôd a tečúcej vody..

Dnes je to jedno z potrebných kúpeľňových zariadení, a keďže sa toaleta kupuje minimálne na 5-10 rokov, musíte ju brať zodpovedne.

Všeobecné informácie

Je známe, že toaleta je vodovodné zariadenie, ktoré obsahuje dve zložky:

 1. – misa, ktorá slúži na zber a likvidáciu produktov našej životne dôležitej činnosti;
 2. – odtokový sud, ktorý akumuluje a uchováva vodu na splachovanie.

Čo je uvoľnenie toaletnej misy? Pozastavme sa nad tým podrobnejšie. Výstup je špeciálny odtokový otvor, ktorý sa pripája k kanalizačnému potrubiu. Toaletné misy sú k dispozícii s tromi druhmi uvoľnenia: vertikálne, horizontálne a šikmé. Teraz sa budeme podrobnejšie venovať každému z nich..

Čo určuje úroveň kvality slivky

Aby ste zistili, čo je lepšie vypustiť toaletu, musíte sa zoznámiť so všetkými najdôležitejšími prvkami konštrukcie vodovodného zariadenia, ktoré zahŕňajú:

 • Tvar misky;
 • Typ odtoku;
 • Typ vydania.

Je samozrejmé, že na to, aby ste sa rozhodli pre jeden alebo iný model zariadenia, je možné konzultovať s predajným poradcom. Ako však ukazuje skúsenosť, predajcovia zďaleka nie sú vždy schopní poskytnúť vyčerpávajúcu odpoveď na otázku klienta. Na základe toho sa nižšie podrobnejšie pozrieme na rôzne možnosti návrhov zariadení a ich vplyv na odtokový systém..

Stavby

Prvá osoba, ktorá dokázala oceniť všetky potešenia zariadenia s mechanickou splachovacou nádržkou na toalete, bola v roku 1596 anglická kráľovná. Kráľovským bytom však chýbal vodovod a kanalizácia, takže ľudia mohli toto zariadenie používať až o 150 rokov neskôr, keď anglický vynálezca T. Twyford vylepšil svoj výrobok a dal mu veľmi originálny názov Unitas, čo znamená „jednota“..

Ak sa chystáte na kúpu veľmi potrebného vodovodného potrubia, musíte vedieť, ako to funguje..

Všetky toalety sú trojdielne:

 • misky;
 • odtoková nádrž;
 • záchodová doska alebo ako sa jej častejšie hovorí sedačka.

Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Cisterna obsahuje hlavné prvky, ktoré jej umožňujú fungovať:

  • uvoľňovacia páčka aktivuje mechanizmus „zodpovedný“ za splachovanie toalety;
  • plavák a ventil dodávajúci vodu;
  • vypúšťací ventil.

  Všetky tieto komponenty sú veľmi dôležité, ale hlavnou vecou na toalete je misa alebo skôr jej tvar. Výrobcovia dnes ponúkajú rôzne modely: misky, ktoré vyzerajú ako plochý tanier, lievik alebo šilt z čiapky.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Odborníci sa domnievajú, že najhygienickejšia z vyššie uvedených je záchodová misa v tvare lievika. Lievik vám umožňuje okamžite umyť všetky vylučovacie produkty ľudského tela a „stočiť ich“ do lievika, v tomto prípade však existujú možnosti striekania..

  Okrúhle misky v tvare taniera sa dnes prakticky nepoužívajú – nespĺňajú hygienické požiadavky.

  Plochejšia misa, podobná priezoru pokrývky hlavy, má výčnelok, ktorý pomáha predchádzať striekaniu pri oplachovaní.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Toalety s poličkou boli vyrobené v Sovietskom zväze. Ich špeciálnym rozdielom je prítomnosť druhu police, ktorá zabraňuje striekaniu odtekajúcej vody. Existujú však aj nevýhody – po niekoľkých použitiach odtokového mechanizmu sa toto zariadenie stane najviac kontaminovaným, takže je potrebné ďalšie príslušenstvo, napríklad toaletná kefa, pomocou ktorej budete musieť túto poličku vyčistiť..

  Hlavný problém – striekajúca voda zo záchodovej misy – priamo závisí od hladiny vody v nej. Odborníci sa domnievajú, že čím je množstvo vody nižšie, tým je výskyt postriekania menší..

  Tvar misy s takzvaným „náklonom“ na zadných stenách zariadenia možno nazvať „zlatou strednou cestou“ medzi klasickým tvarom a lievikom: v takejto toaletnej miske voda odteká bez zbytočného špliechania a takmer vždy je zaručené, že steny misy budú vyčistené.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Toaletné misy sa vyrábajú v rôznych tvaroch a výškach, napriek určitým požiadavkám noriem. Výrobné spoločnosti sa snažia uspokojiť všetky požiadavky a priania svojich zákazníkov.

  Typy toaliet podľa misy

  Tvar misky musí zaisťovať pohodlie, hygienu a funkčnosť. A hoci existuje niekoľko základných geometrických pohľadov, rôzni výrobcovia majú menšie rozdiely, ktoré sú na prvý pohľad nepostrehnuteľné..

  Podľa konštrukcie misy sú toaletné misy:

  V tvare lievika

  Výhodou prevedenia je vysoká hygiena vďaka umiestneniu lievika v strede misky, čo zaisťuje dôkladné a okamžité odstránenie defekačných produktov. Medzi nevýhody patrí pravdepodobnosť nárastu.

  Poppet

  Konštrukcia je plochá plošina (polica) na hromadenie odpadových produktov, ktorá sa čistí iba pod vplyvom prúdu vody. Misky tohto typu sú považované za zastarané, a hoci eliminujú striekanie, kvôli zlej hygiene sa dnes už vyrábajú len zriedka..

  Šilt

  Najbežnejšia forma, ktorej konštrukcia obsahuje špeciálny výčnelok, ktorý zabraňuje vzniku striekajúcej vody a svahu, ktorý zaisťuje odstránenie produktov defekácie zo stien zariadenia.

  Tvar misky by mal okrem prevádzkových parametrov zaistiť dôkladné spláchnutie, predchádzať tvorbe usadenín soli a striekajúcej vode. Tieto parametre určujú symbiózu dizajnu misy a typu splachovania..

  stručný popis

  Toaletné toalety sú pomenované tak, že odtokový otvor je posunutý dopredu a misa má sploštené dno, podobné polici alebo tanieru. Odtiaľ pochádza názov – v tvare disku, niekedy sa tomuto druhu hovorí aj „s poličkou“.

  Pri takejto štruktúre odpad zostáva na rímse a pri vypúšťaní vody sa zmýva. Práve tento dizajn môže striekať, keď odpad padá, čo je veľmi nepríjemné. Ak máte takýto problém, môžete ho vyriešiť úpravou odtoku – znížte tlak vody.

  Druhy toaletných misiek

  Lievikovité druhy sú ešte pravdepodobnejšie, že sa postriekajú. V nich je odtokový otvor umiestnený takmer v strede. Vôňa s takouto štruktúrou je minimálna – exkrementy okamžite padajú do vody, na povrchu nie sú takmer žiadne stopy, keď je voda vypustená, všetko je konečne vyčistené. Ale keď odpad padá, postrek a postrek sú veľmi časté..

  Na toaletách s priezorom je zvyčajne úplne bez postreku. Ich odtok je posunutý dopredu a zadná stena misy je rovnomerná alebo dokonca mierne zakrivená. Keď už je na tom, odpad zošmykne, takže v skutočnosti nie je žiadny sprej, ale stopy zostávajú a zápach je viditeľnejší. Stopy, aj keď je voda vyčerpaná, nie vždy zmiznú, musíte si pomôcť štetcom.

  V tvare lievika

  Používa ho výrobca dovážaných značiek. Nálevkový tvar je hygienický, existuje však možnosť striekania po stranách.

  Poppet

  Na zadnej stene toalety je rímsa vo forme rovnej dosky. Výhoda – žiadne špliechanie, nevýhoda – nepríjemný zápach a neetický vzhľad.

  Šilt

  Zadná stena je naklonená mierne dopredu. Absencia postriekania a zápachu je v tejto forme rozdielom. Nevýhodou je potreba väčšieho množstva vody a dôkladnejšie spláchnutie.

  Popis, výhody a nevýhody toaliet typu wc

  Misy sú možno najbežnejším typom moderných toaliet. Ich vnútorná štruktúra je vyrobená v dvoch verziách..

  • Zadná stena sa mierne zvažuje k splachovaciemu otvoru v prednej časti misky. Na strane prednej steny misy je naliata rímsa – tiež pod svahom, ale ostrejšia. Sklon od zadnej steny je len akýmsi šiltom, ktorý chráni pred postriekaním a postriekaním. Zadný mierny svah (priezor) absorbuje odpad a zaisťuje jeho hladké skĺznutie nadol – do splachovacieho otvoru s vodou. To znamená, že priezor misy plní podobnú funkciu ako polica, ktorú sme pozorovali v analógovom zariadení v tvare misky. Len tu na nej výkaly neostávajú.
  • Druhá možnosť, v ktorej je naopak predná stena plochá a splachovací otvor je bližšie k zadnej priečnej stene misy. Takéto modely priezorových toaliet sú menej časté ako prvá možnosť..

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Výhody misiek priezoru sú nasledujúce.

  • Pri vyprázdňovaní nie sú pozorované žiadne striekance. Štít robí svoju prácu dobre – poskytuje plynulý pohyb obsahu do splachovacieho otvoru.
  • Pri splachovaní v kompaktných modeloch prakticky nedochádza k striekaniu vody. Vo verziách so zavesenými oddelenými nádržami je taká nepríjemnosť celkom možná kvôli silnému prietoku vody..
  • Pretože sa výkaly sťahujú do splachovacieho otvoru pod hladinou vody, väčšina nepríjemných pachov je tým uhasená..
  • Čistejšie splachovanie ako pri modeloch riadu – potreba používať kefu vzniká oveľa menej často.

  Medzi nevýhody patrí pomerne vysoká spotreba vody na splachovanie, pravidelná potreba dodatočného čistenia misky po opláchnutí kefkou a ďalšou časťou vody z nádrže..

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy splachovacích toaliet

  Toalety podľa typu splachovania, v závislosti od smeru prúdenia vody, sa vyrábajú priame alebo kaskádové a zadné kruhové (sprchové). Oba prevedenia majú výhody aj nevýhody.

  Priame spláchnutie

  Priame opláchnutie sa vykonáva prúdom vody na jednej strane misky. Tento dizajn je odolný, ale neposkytuje vysokokvalitné umývanie celého povrchu. Výhodou systému sú relatívne nízke náklady. Hlavnými nevýhodami, okrem toho, že úplne nepokrývajú kapacitu misy, sú prítomnosť hluku a striekania.

  Kruhové splachovanie

  Pri organizovaní kruhového splachovacieho systému sú vodné trysky nasmerované v rôznych uhloch k vnútornému povrchu misky a pohybujú sa rôznymi smermi. To vám umožní spracovať až 95% povrchu. Dizajn má navyše nízky hluk.

  V zriedkavých prípadoch výrobcovia navrhnú neštandardný odtok, ktorý zabezpečuje počiatočné naplnenie misky vodou a potom rýchly odtok. Táto metóda spláchnutím úplne pokryje vnútorný obvod záchodovej misy. Nevýhody konštrukcie zahŕňajú prekročenie vody, ktoré môže presiahnuť 8 litrov..

  Podľa normy by priemerná spotreba vody v drenážnom systéme mala byť do 6 litrov, existujú však systémy, ktoré používajú dva režimy – plný a ekonomický. V druhom prípade je spotreba vody na polovicu.

  Ďalšie kritériá pre výber záchodovej misy závisia od podmienok inštalácie a technických možností kanalizačných systémov. Pokiaľ ide o tieto parametre, existuje aj určitá gradácia typov týchto zariadení..

  Aké sú odtokové mechanizmy

  Na splachovanie toalety po použití toalety stačí stlačiť tlačidlo na nádržke. Ďalej celý mechanizmus funguje nezávisle: odtokový ventil vody sa otvára pomocou vypúšťacieho ventilu. Potom obsah nádrže prúdi do misy a svojim prúdom zmýva všetky výkaly a nečistoty..

  Mechanizmus splachovania toalety je možné aktivovať niekoľkými spôsobmi:

  • Stlačením tlačidla.
  • Sústreďte sa na páku.
  • Natiahnutie reťaze.

  splachovanie toalety v dvoch režimoch

  Konfigurácia a dizajn nádrže je odlišná. Typické nádoby majú štandardný objem 6 a 4 litre a sú vybavené vstupmi vody typických priemerov. Sifónové mechanizmy pre toaletnú nádrž sú prezentované v niekoľkých odrodách. Inštalujú sa celkom jednoducho, takže ak sa vnútorná jednotka pokazí, dá sa bez problémov vymeniť. Prečítajte si tiež: "Toaletné zariadenie – čo potrebujete vedieť".

  Najjednoduchším typom odtokových sifónov sú výrobky v tvare hrušky, podobné bežným gumovým piestom. Keď na ne začne tlačiť voda, výrobky tesne priliehajú k odtokovému otvoru. V dôsledku toho sa pohyb vody trubicou zastaví. Po aktivácii páky sa „piest“ zdvihne pod vplyvom mechanickej sily. Odtok sa potom otvorí a voda prúdi do záchodovej misy. Vo vyprázdnenej nádobe sa začne hromadiť kvapalina, vďaka ktorej bude sifón ťažší: opäť klesá do výklenku a blokuje pohyb vody. A tak v kruhu.

  V prípade poruchy toaletného sifónu dochádza k bezpečnostnému prepadu v drenážnom mechanizme. Ak hladina vody v nádrži prekročí stanovenú čiaru, kvapalina začne pretekať do špeciálnej trubice a bude vypúšťaná priamo do kanalizácie. Systém je navrhnutý tak, aby sa riziko pretečenia vody z cisterny na podlahu toalety znížilo na nulu. Napriek tomu, že pri neustálom pretečení sa spotreba vody zvyšuje, ale miestnosť je chránená pred záplavami. Prečítajte si tiež: "Ako namontovať nádrž na toaletu – možnosti a spôsoby inštalácie".

  záchodový spúšť

  Dizajn splachovacej vody na toalete je dvoch typov:

  1. Horizontálne. Najbežnejšia možnosť, kde voda prichádza v súvislom prúde z jedného oddelenia kontajnera. Horizontálny mechanizmus sa týka rozpočtových možností. Spotreba vody pri použití je však dosť veľká a úroveň umývania misy je priemerná..
  2. Kruhový. Tento spôsob zásobovania vodou má vylepšené vlastnosti, pretože kvapalina pri vstupe do misy prúdi po obvode jej obtoku. Z nevýhod kruhového systému je možné rozlíšiť malý priemer odtokového otvoru. Ak sa na diaľnice v danej oblasti dodáva veľmi tvrdá voda, hrozí zablokovanie odtoku a zníženie počtu trysiek.

  Ako funguje dvoj režimový odtok

  Väčšina moderných splachovacích nádrží je vybavená dvojrežimovým splachovacím mechanizmom toalety. Pri použití toalety to výrazne šetrí vodu..

  Zariadenia tohto typu fungujú v nasledujúcich režimoch:

  1. Normálne. Celý objem odtokovej nádrže (4-6 litrov) sa vypustí do záchodovej misy.
  2. Polovica. Časť obsahu nádoby (2-3 litre) sa použije na vypustenie. Ekonomickejší prevádzkový režim, v ktorom je spotreba vody znížená až o 50%. Takéto prevedenie je však menej spoľahlivé a je väčšia pravdepodobnosť, že sa pokazí ako štandardné prevedenie. Je to spôsobené zvýšeným počtom vnútorných častí, čo spravidla zvyšuje pravdepodobnosť zlomenia spúšte toaletného sedadla..

  splachovací mechanizmus toalety

  Na úpravu prívodu vody môžu byť zariadenia s dvojitým režimom vybavené nielen dvoma, ale aj jedným tlačidlom. V prvej verzii je každé z tlačidiel zodpovedné za svoj vlastný režim. V druhom závisí aktivácia tohto alebo toho režimu od sily stlačenia jedného klávesu. Presne povedané, voda je vypúšťaná, keď je páka pod tlakom. Akonáhle človek vyberie ruku z gombíka, tok vody do misy sa zastaví.

  Odporúčania pre výber a opravu plnenia nádrže

  Tipy od odborníkov:

  • Pri rozhodovaní o modeli nádržky na toaletu sa uchýlia k tradičnému vzorcu pomeru cena / kvalita. Kovové výrobky vykazujú väčšiu spoľahlivosť a trvanlivosť, ale ich cena je rádovo vyššia ako cena plastových výrobkov.
  • Drahé modely so spodným prívodom vody do nádrže sú považované za menej hlučné. Zároveň je dôležité vziať do úvahy, že inštalácia zariadení tohto typu vyžaduje rádovo viac času a úsilia..
  • Existujú dva typy plavákových prevedení: prázdny zapečatený valec alebo obrátené sklo. Valcové plaváky vykazujú veľkú spoľahlivosť. Akákoľvek diera v trupe ich však deaktivuje. voda vstupuje do výrobku a stráca svoju funkčnosť. Plná prevádzka valca je možná iba vtedy, ak je naplnený vzduchom. Rozbitý plavák je potrebné vymeniť..

  Prečo uniká odtok

  Ľudia sa často zaujímajú o to, čo robiť, ak po spláchnutí toaleta uniká. Jedným z dôvodov drenáže je vniknutie nečistôt do vypúšťacieho ventilu. V dôsledku toho sa medzi gumovou podložkou a sedadlom hromadia nečistoty. Môžu to byť skorodované kovové rúry alebo kaly. V tomto prípade môžete urobiť bez výmeny. Problém je odstránený jednoduchým odstránením uzáveru nádrže a vyčistením priestoru pod gumovým puzdrom. Na tento účel použite handru alebo špongiu. Výnimkou sú iba prípady, keď gumový prvok starne alebo je opotrebovaný, čo znamená jeho výmenu.

  Pred inštaláciou ventilu vo vnútri nádrže je upevnený na miske. Špecifiká dizajnu sanitárnej keramiky pre toaletu a odtok neumožňujú získať spojovacie skrutky po inštalácii vnútornej výplne. Prvým krokom je preto inštalácia nádržky na záchodovú misu. A až potom môžete pristúpiť k inštalácii vnútorných mechanizmov na dodávku a odvádzanie vody. Prečítajte si tiež: "Čo robiť, ak z nádržky na toaletu tečie voda – možné príčiny a riešenia".

  sifón cisterny na toaletu

  Oprava sifónu pre stojaciu toaletu sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

  1. Odstráňte plavák z povrchu odtokovej nádoby.
  2. Demontujte hlavu plavákového mechanizmu a starostlivo utrite každú časť.
  3. Vizuálnou kontrolou určte, kde je membrána poškodená.
  4. Ak je poškodenie vážne, vymeňte chybnú hlavu za novú..

  Ako nastaviť hladinu vody

  Problém s príliš veľkým alebo malým množstvom vody je najčastejším problémom pri univerzálnom splachovaní toalety. Pri bočnom umiestnení plniaceho otvoru sa hladina upravuje zmenou dĺžky lúča. Tento plniaci prvok slúži na fixáciu plaváka. Takmer vo všetkých starších modeloch cisterny bol lúč vyrobený z mosadzného drôtu. Na posunutie polohy plaváka nadol alebo nahor je páka ohnutá v strede. Zvýšenie úrovne jeho umiestnenia vedie k zvýšeniu objemu plnenia nádrže..

  V moderných modeloch toaletných misiek nie sú páčky kovové, ale plastové. Ako viete, ohýbanie plastu je dosť nebezpečné. z tohto dôvodu sa môže zlomiť. Ak chcete nastaviť úroveň zberu vody v nádrži, je posunutá na jednu alebo druhú stranu. To umožňuje zvýšiť alebo znížiť rameno páky. Na zvýšenie objemu vody v nádrži sa plavák musí posunúť mimo ventilu. Ak je nádrž naplnená spodným otvorom, rameno plaváka je orientované vo zvislej polohe. Vďaka tomu je nastavenie úrovne hlasitosti oveľa jednoduchšie: stačí pohybovať plavákom nahor alebo nadol. Keď sa nájde požadovaná poloha, sklo sa zafixuje upínacou maticou..

  náplň záchodovej misy

  Hlavnou ťažkosťou pri úprave objemu plnenia nádrže je, že musíte demontovať veko nádoby. Faktom je, že je na ňom vypúšťacie tlačidlo, ktoré je najčastejšie spojené pevným závesom so spúšťou. Preto musíte konať veľmi opatrne a pomaly. Prvým krokom je opatrné odskrutkovanie spony na tlačidle. To umožňuje bez obáv posúvať kryt..

  Väčšina prvkov moderných drenážnych mechanizmov je vyrobená z plastu. Kovové diely sa nachádzajú hlavne na starých sovietskych modeloch. To vysvetľuje zníženú trvanlivosť toaletných sifónov: ich výmena je oveľa jednoduchšia ako oprava. Na uľahčenie údržby vodovodných oddelení sú prezentované zostavené moduly alebo ich jednotlivé jednotky. Preto je v prípade poruchy potrebné odstrániť poškodený prvok a ísť s ním do obchodu. Skúsení poradcovia vám tam poradia, ako najlepšie konať – zmeniť túto časť alebo celý mechanizmus.

  Typy toaletných misiek na vypúšťanie do kanalizácie

  Podľa typu uvoľnenia sú toaletné misy so zvislým, vodorovným a šikmým vývodom. Voľba požadovaného dizajnu závisí priamo od umiestnenia vchodu do kanalizácie.

  Horizontálny a šikmý ohyb sa vyznačuje uhlom sklonu, ktorý sa v prvom variante prakticky rovná 180 ° (rovnobežne s podlahou) a v druhom 145 až 140 ° vo vzťahu k vstupu do kanalizácie. Použitie tohto typu toaletných misiek sa v posledných desaťročiach rozšírilo vďaka položeniu kanalizačnej komunikácie v rovine podláh v kombinácii so systémom zvislých stúpačov.

  Bod pripojenia záchodovej misy so šikmým vývodom zároveň nemožno použiť na montáž zariadenia s horizontálnym výstupom bez použitia systému adaptérov – špeciálnych odbočných rúrok.

  Šikmé uvoľnenie

  Šikmé vypúšťanie bolo bežné pri inštalácii stúpacích kanalizačných systémov v bytových domoch v 70. – 80. rokoch minulého storočia..

  Horizontálne uvoľnenie

  Moderné domáce objekty sú navrhnuté na používanie toaliet s horizontálnym výstupom

  Vertikálne uvoľnenie

  V budovách prvej polovice minulého storočia bolo najbežnejšie použitie vertikálneho výstupu.

  V modernom stavebnom priemysle je použitie vertikálnych vývodov na oboch amerických kontinentoch bežné, a to kvôli zásadám inštalácie komunikácií, ktoré sú namontované bez toho, aby boli viazané na steny. Táto metóda vám umožňuje nainštalovať vodovodnú jednotku na akékoľvek miesto v miestnosti a skryť potrubia pomocou materiálov smerujúcich k podlahe a stropu..

  Šikmé alebo horizontálne: výhody a nevýhody

  Existujú tri typy drenáží:

  1. Rovné alebo zvislé.
  2. Šikmé, naklonené do strany asi o 40 stupňov.
  3. Horizontálne, vzhľadom na povrch.

  Voľba závisí od existujúcej kanalizácie:

  • ak je potrubie v podlahe, použite zvislý vývod;
  • ak je blízko steny – šikmé;
  • vertikála je univerzálna možnosť, pretože je možné pripojiť vlnitú vetvu do požadovaného kanalizačného potrubia.

  Uvoľňovanie vody: ako určiť

  typy problému

  Rozdiel medzi výstupom vody v obchode pri nákupe sa určuje jednoducho: stačí vizuálne určiť úroveň sklonu odtoku z kanalizácie. Šikmé vedenie je obľúbenejšie a zozadu vyzerá ako šikmé potrubie. Rovný alebo vodorovný vývod je tvarovo identický – priamo do podlahy alebo vodorovne k stene.

  Systém proti striekajúcej vode-toaleta bez striekania

  Toalety s protišmykovým systémom sú považované za takmer novinku. Výhodou je zníženie množstva postriekania pri odtoku, ako aj minimalizácia nepríjemného zápachu.

  Nedostatok proti striekajúcej vode – tvorba plakov v zákrutách, zvýšená spotreba vody pri odtoku

  Ako určiť dostupnosť pri kúpe toalety

  Pri nezávislom určovaní dostupnosti funkcie pri nákupe v obchode dbajte na nasledujúce skutočnosti:

  1. Odsadenie stredu odtoku vzhľadom na stred toalety k oblasti zadnej steny.
  2. Odtokový otvor je menší ako obvykle.
  3. Hladina vody je tiež nižšia.
  4. Odvodňovací kanál je umiestnený nižšie, pričom špecifickosť odtoku vody môže byť horizontálna (rovná) aj v kruhu.

  Ako vypočítať výšku vodného stĺpca v odtokovom otvore v obchode

  Pri zvažovaní možnosti nákupu je potrebné určiť hladinu vody v nepripojenom produkte, ktorá, ako viete, by mala byť najnižšia. Táto zručnosť je užitočná pri výbere vysokokvalitného WC s ochranou proti striekajúcej vode..

  Z kurzu fyziky je známe, že podľa zákona o komunikujúcich nádobách bude hladina v toalete určená dolným bodom výpustu umiestneným na zadnej strane.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Na stanovenie hladiny vody stačí mentálne nakresliť čiaru rovnobežnú s podlahou cez dolný bod výstupného kanála záchodovej misy a na úrovni tejto čiary určiť vodný stĺpec v odtokovom otvore.

  Kritériá zabraňujúce striekajúcej vode pre akýkoľvek tvar, veľkosť, farbu toalety sú rovnaké. Ak ich vezmete ako základ, môžete si byť istí, že zvolený záchod bude zodpovedať túžbam a prinesie len potešenie..

  Pripojenie WC k kanalizácii s podlahovou zásuvkou

  Poloha konštrukcie je pripevnená k podlahe špeciálnou prírubou na pripojenie.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Na utesnenie škár sa používa silikónový tmel.

  Pripojenie sa vykonáva opatrne a pomaly v prísnom poradí:

  • Miesto modelu je zvolené podľa uváženia majiteľov, ale dosiahnutie súladu kanálového otvoru a uvoľnenia toalety.
  • Plstené pero na podlahe označuje miesto upevnenia upevňovacích prvkov na nohách konštrukcie. Tým sa zabráni jeho pohybu počas inštalačných prác..
  • Skrutky sú zasunuté do otvorov príruby, ktoré upevnia polohu modelu.
  • V drenážnom výstupe je nainštalovaná príruba. Predtým bolo miesto jeho dokovania s rúrkou potiahnuté tmelom na zlepšenie fixácie.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  • Ďalší krok je veľmi dôležitý. Vstupný otvor modelu je starostlivo spojený s hrdlom príruby namontovaným v podlahe. Na zvýšenie tesnosti sa používa gumové tesnenie alebo silikónový tmel.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  • Uvoľňovacia poloha konštrukcie je upevnená na prírube špeciálnymi upevňovacími prvkami.
  • Poloha vodovodného zariadenia je upevnená na povrchu podlahy. Za týmto účelom je jeho noha priskrutkovaná.
  • Odtokom vody do misky sa kontroluje absencia netesností v spojoch.

  Pokus o výmenu príruby za gumové tesnenie spôsobí, že inštalatérske práce budú na podlahe nestabilné.

  Každý môže nezávisle vykonávať spojovaciu prácu.

  Vertikálne

  Takéto modely sú pripojené k kanalizačnému potrubiu umiestnenému v podlahe. Tieto možnosti majú často misku v tvare lievika, ktorá eliminuje striekanie vody. Medzi výhody takýchto modelov patrí estetika, nízka hladina hluku..

  Univerzálne

  Tento typ toalety sa nazýva Vario. Tieto toalety je možné nainštalovať na akékoľvek pripojenie. Charakteristickým rysom uvoľnenia je jeho maximálna vzdialenosť od zadného okraja záchodovej misy. To zvyšuje voľný priestor, do ktorého môžete umiestniť pohľad na dýzu zodpovedajúci typu pripojenia (rovné, v tvare L alebo zakrivené).

  Vlastnosti prevádzky

  Výrobcovia moderného vodovodného zariadenia ponúkajú modely toaliet s akýmikoľvek uvoľňovacími systémami. Medzi elitnými výrobkami je rozhodujúcim faktorom pri výbere komfort obsluhy..

  Pre väčšinu kupujúcich populárnych inštalatérskych modelov zostávajú hlavnými ukazovateľmi pri výbere nasledujúce funkcie:

  • čistota oplachovania misy;
  • pohodlie sedenia;
  • nedostatok nepríjemných pachov z kanalizačného systému;
  • žiadne striekanie počas priameho použitia a splachovania;

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  • minimálny hluk pri zbere vody do nádrže a splachovaní;
  • možnosť upchatia uvoľňovacieho zariadenia;
  • pohodlie pri opravách.

  Hneď je potrebné poznamenať, že typ uvoľnenia žiadnym spôsobom neovplyvňuje čistotu splachovania, pocit pohodlia pri sedení na toalete, prítomnosť zápachu na toalete atď..

    Tepelné straty v domoch, ich podrobný správny výpočet

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  V lievikovitých miskách vyrobených zvnútra vo forme lievika s odtokovým otvorom v strede je splachovanie najhygienickejšie. Splaškové vody, dokonca aj bez splachovania, okamžite padajú do vody, ktorá je „v prevádzke“ v odtokovom otvore a plní funkciu vodného uzáveru. Lapač vody slúži ako prekážka prieniku nepríjemných pachov do toalety zo strany kanalizačných potrubí. Ale je tu stinná stránka vnikania splaškov priamo do vody – nechcené vytváranie striekancov. Pri splachovaní vzniká veľké množstvo striekancov..

  Modely so sklonom k ​​zadnej alebo prednej strane misy sa nazývajú strešné toalety. V nich, rovnako ako v štruktúrach v tvare lieviku, obsah nezdržiava a ľahko sa zmýva. Tvorba rozstreku počas splachovania je zanedbateľná. Modely priezoru sú považované za najlepšie riešenie pre tvar misy..

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Existuje ďalší dizajn misy, odtokový otvor, v ktorom je umiestnený na prednej stene, a zvyšok vnútornej časti je pevná horizontálna polica (doska) mierne konkávneho tvaru.

  Takýto model záchodových misiek sa nazýva poppet a v súčasnosti je zastaraný a nedokáže vydržať konkurenciu kvôli nasledujúcim nedostatkom:

  • prítomnosť výkalov na poličke pred ich vyplavením prispela k šíreniu nepríjemných pachov v celom byte;
  • voda v konkávnej časti police neustále stála, čo viedlo k tvorbe hrdzavých alebo špinavých škvŕn;
  • časté čistenie misy od usadenín a hrdze na poličke.
  • Takmer po každom spláchnutí bolo potrebné kvôli čistote dodatočne použiť kefu (v predchádzajúcich modeloch sa používajú príležitostne).

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Pokiaľ ide o zostávajúce body týkajúce sa funkcií prevádzky toaliet, zariadenia s vertikálnym výstupným systémom majú najmenší hluk pri splachovaní, minimálna frekvencia prípadov upchatia odpadových vôd a jednoduchosť inštalácie a opravy je zaznamenaná u modelov so šikmým vývod..

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Názor majiteľov

  Ak budete dlho študovať fóra so spätnou väzbou o vodovodnom potrubí, rady špecialistov na toalety a príbehy o vašich skúsenostiach bežných spotrebiteľov, nakoniec si budete môcť vybrať. A či to bude správne, ukáže naša vlastná skúsenosť. Je však lepšie poučiť sa z chýb ostatných a niekedy počúvať praktické rady majstrov..

  Odstraňovanie odpadu prebieha prostredníctvom zariadenia na uvoľnenie misy. Odtok je systém, ktorý zaisťuje prechod splachovacej vody so všetkým jej obsahom z misy do kanalizácie..

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Tu sú názory ich majiteľov na systémy uvoľnenia toaliet..

  • Vertikálne uvoľnenie. Je to dobré pre každého, ale pre väčšinu spotrebiteľov to buď nie je vhodné z dôvodu usporiadania kanalizačného systému, alebo z dôvodu vysokých nákladov na inštaláciu a opravy, ako aj nákladov na samotnú inštaláciu. Odborníci však dôrazne odporúčajú taký dizajn pre súkromnú chatu: zariadenie je možné nainštalovať takmer kdekoľvek, čo je pre majiteľov výhodné. Kanalizácia bude navyše skrytá pod podlahou, v suteréne, a preto bude vždy pod kontrolou a vhodná na opravy..
  • Horizontálne uvoľnenie sa považuje za univerzálne. Môže byť pripojený k kanalizačnému systému, určenému nielen pre toalety presne takého dizajnu, ale aj pre rohové zariadenia (šikmý vývod). Ako je uvedené v recenziách, nie vždy to funguje, väčšinou v prípadoch, keď je kanalizačný systém spustený na úrovni podlahy. Aby ste to urobili, musíte prispôsobiť vlnité adaptéry a dokonca znova namontovať kanalizačnú zásuvku.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Tu vzniká otázka: prečo hľadať ťažkosti pre seba? Toaletné misy akejkoľvek úpravy sa vyrábajú pre všetky uvoľňovacie zariadenia vo veľkom množstve.

  • Šikmé uvoľnenie. V popularite zatiaľ nemá obdobu. V maloobchodnej sieti tento typ toaletných misiek dominuje. Ak sa to vypočíta v percentách, potom oddelenia inštalatérskych obchodov, ktoré predstavujú vybavenie kúpeľní, pozostávajú zo 70% výrobkov so šikmým uvoľnením..

  Niektorí spotrebitelia tento typ záchodovej misy prekvapivo označujú za univerzálny. Ich vývod je možné pripojiť k kanalizácii, ktorá je umiestnená na podlahe aj v závesnej polohe v určitej vzdialenosti od podlahy.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Vo všeobecnosti je pri výbere vybavenia do kúpeľne v typickej výškovej budove najlepšie zamerať sa na uvoľnenie, ktoré poskytuje existujúci kanalizačný systém, a na súkromnú výstavbu – na vlastných plánoch. A nie je potrebné znovu objavovať koleso tam, kde už existuje.

  Spôsob inštalácie toalety

  Podľa spôsobu inštalácie je možné všetky toalety rozdeliť na:

  • podlaha;
  • pozastavené.

   závesné WC

  Stojace toalety sú najbežnejšie. Jedná sa o ľahko inštalovateľné zariadenia s nohou pevne na podlahe. V závislosti od umiestnenia nádrže môžu byť stojace toalety pripevnené alebo voľne stojace. V pripevnených toaletách je nádrž skrytá v stene, čo znamená, že interiér sa výrazne zmení, ale oprava bude v takom prípade náročnejšia. Voľne stojace toalety môžu byť monoblokové a kompaktné toalety. Kompaktný je v našej krajine najbežnejším typom toaletnej misy, takéto výrobky pozostávajú z misky a cisterny, ale v monoblokoch sú tieto prvky zlúčené do jednej štruktúry. Monobloky sú v USA a Európe bežné a naši užívatelia práve začínajú dobývať.

  toalety podľa typu inštalácie

  Závesné toalety sú miniatúrnejšie, umožňujú vizuálne zväčšiť priestor malej kúpeľne a navonok pôsobia krajšie, pretože celý inštalačný systém je skrytý pred očami užívateľa. Pokiaľ ide o starostlivosť, takéto toalety sú najlepšie, na čo si spomeniete, ale je lepšie zveriť ich inštaláciu odborníkom..

  Navyše, rohové toalety sú dnes stále obľúbenejšie – vynikajúca voľba pre malé priestory. Také výrobky môžu byť len stojace a ich inštalácia a údržba sa nijako nelíši od štandardných postupov. Jediným rozdielom je špeciálne tvarovaná nádržka, vďaka ktorej môže byť toaletná misa perfektne umiestnená v rohu, čím šetrí miesto, pretože, ako viete, uhlopriečne usporiadanie predmetov v kúpeľni pomáha nielen šetriť centimetre štvorcové, ale aj vizuálne zväčšiť priestor. Bez ohľadu na zvolený typ toalety môžete nakupovať v bežných obchodoch aj na internete a často v druhom prípade nájdete výnosnejšiu možnosť..

  rohové WC

  Smer uvoľnenia toalety

  Pohodlie jeho použitia nezávisí od smeru uvoľnenia toalety a navonok nie je možné zaznamenať žiadne rozdiely v dizajne. Typ uvoľnenia by mal byť zvolený v závislosti od parametrov kúpeľne. Vlastnosti dizajnu umožňujú rozlíšiť nasledujúce typy toaliet:

  • s horizontálnym alebo priamym výstupom je bežnou možnosťou. Vhodné, ak je zásuvka umiestnená 5-10 cm nad podlahou;
  • so zvislým vývodom, vhodný do kúpeľní, kde odtokové potrubie prechádza do podlahy. Vďaka tomuto dizajnu je priestor výrazne ušetrený, ale v našej krajine je veľmi málo bytových domov s podobným systémom usporiadania potrubí, aj keď takúto konfiguráciu je možné vytvoriť v súkromných domoch;
  • so šikmým vývodom – najbežnejší dizajn, ktorý sa predtým používal vo všetkých domácnostiach. V tomto prípade je zásuvka umiestnená veľmi blízko povrchu podlahy alebo pod uhlom.

   typ uvoľnenia toalety

  Pravidlá inštalácie

  Existujú všeobecné pokyny na pripojenie toalety k odtoku. Tieto pravidlá nezávisia od typu výfukového systému zariadenia, od jeho funkčnosti a dokonca ani od materiálu kanalizačnej siete..

  Vyjadrujú sa podľa týchto zásad:

  • Výstup musí zodpovedať použitej schéme kanalizačného potrubia špeciálne pre vybraný model.
  • Pri použití rôznych zariadení (adaptéry, manžety, vlnité ohyby) na pripojenie výstupu k kanalizačnému systému je potrebné vziať do úvahy, že ich priemer v oblasti od misy po zberač by v žiadnom prípade nemal byť menší ako priemer výstupu.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  • Odbočné potrubia by mali mať mierny sklon k kanalizačnému systému (2 cm / bežný m pre potrubie so štandardným priemerom 110 mm). Okrem toho musí byť také potrubie upevnené každý meter, aby sa v priebehu času nekleslo..
  • Všetky pripojenia na mieste musia byť utesnené. Nezabudnite, že v kanalizačnom systéme nie je len odpadová voda, ale aj plyny, ktoré môžu preniknúť do miestnosti akýmikoľvek netesnosťami v systéme.
  • Pri inštalácii odtoku z toalety nedovoľte ostré zákruty o 90 stupňov. Je lepšie urobiť s dvoma ohybmi 45 stupňov (existujú také montážne odpaliská), ako neskôr vyčistiť blokády.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

  A aby sme sa nemýlili s výpočtami v potrebe potrebných prvkov pre inštalačné práce, je lepšie vyplniť výkres celej schémy vypúšťania z miesta navrhovanej inštalácie misy do kanalizácie.

  Zvlnenie a manžeta

  ZÁCHODOVÁ misa

  Po inštalácii toalety je zvlnenie napojené na kanalizáciu. V prípade, že je vstup umiestnený na boku, inštalácia sa vykonáva pomocou excentra.

  Na odvodnenie sa používajú vonkajšie drážky na toalete, ktoré sú potiahnuté červeným olovom, zhutnené kúskom, dymom. Potom sa zvlnenie vloží do odtoku a vloží sa do kanalizačného zvona.

  Užitočné rady

  Odborníci odporúčajú vybrať si:

  • porcelánové modely, ktoré majú dlhú životnosť a nestrácajú atraktívny vzhľad;
  • lievikovitá alebo priezorová misa so skosením smerom k zadnej stene;
  • z dvoch typov splachovania dajte prednosť kruhovému, umývajte misku zo všetkých strán v kruhu;
  • vertikálny výfukový systém v prípade súkromnej výstavby.

  Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Všetko ostatné (typ uchytenia misky, cisterna, farba a dizajn) by malo byť zverené vášmu vlastnému vkusu a preferenciám. V niektorých ohľadoch môžete požiadať o radu profesionálov, ale tam, kde sa nezaobídete bez vlastných dojmov, sa musíte rozhodnúť nezávisle..

       Klasifikácia moderných toaliet

       Je ťažké si predstaviť modernú kúpeľňu bez toalety. Je to nepostrádateľný predmet v byte alebo vo vnútornej toalete. Používanie komorového hrnca je dnes nepraktické, pokiaľ nestratilo svoj význam pre službu malým deťom..

       Uvažované vodovodné zariadenie (toaleta) musí byť prítomné v byte a súkromnom dome.

       Rozmanitosť sortimentu

       Predtým, ako pôjdete do inštalatérskeho obchodu, mali by ste starostlivo porozumieť rozmanitosti typov toaletných misiek, ktoré sa líšia nielen dizajnom, ale aj značným počtom technických vlastností.

       Štandardne je výška bežnej toalety 400 – 405 mm a dieťaťa – 335 mm. Väčšina modelov je navrhnutých na statické zaťaženie 200 kg, ale niektorí výrobcovia vyrábajú aj výrobky, ktoré vydržia až 600 kg hmotnosti. Cisterna podľa noriem zasiahne 6 alebo 4 litre vody. Toto sú štandardné špecifikácie pre všetky modely toaliet..

       Tvar misky

       Výrobcovia nemajú žiadne obmedzenia tvaru misy. Riadia sa výlučne problémami dizajnu a preferenciami zákazníkov. Existuje však niekoľko bežných veľkostí v rozložení a vzhľade..

       Existujú tri hlavné typy tvarov záchodových misiek:

       1. Šilt.
       2. Poppet.
       3. V tvare lievika.

       Špičkové toalety sa vyznačujú odtokom vytesneným z nádrže dopredu a plochou alebo mierne konkávnou zadnou stenou vo vnútri misy. Exkrementy kĺžu do vody bez toho, aby striekali..

       Na takejto miske často zostávajú stopy výkalov a zodpovedajúci zápach. A aj keď vypustíte vodu, nie vždy vám umožní úplne sa zbaviť týchto zvyškov, budete musieť často používať kefu.

       Druhy toaletných misiek

       Lievikovité typy toaliet sú považované za najhygienickejšie: exkrementy v nich okamžite končia vo vode, čo znižuje jantár a vylučuje hromadenie špinavých usadenín na stenách

       Odtok v odrode misky je tiež posunutý dopredu. Zadná stena tohto typu toaletnej misy je však vyrobená vo forme horizontálnej police (tanier, rímsa). Na neho najskôr padá plytvanie životne dôležitou aktivitou a potom sa vymyje, iba ak je voda dodávaná do odtoku a ďalej do kanalizácie. Výsledkom sú špinavé škvrny a pachy..

       Nasledujúci článok, úplne venovaný tejto dôležitej problematike, vás zoznámi s prostriedkami a metódami riešenia usadenín na povrchu toalety..

       Ďalšou nevýhodou tohto dizajnu je neustála prítomnosť malých objemov vody na poličke. A to nevyhnutne vedie k hromadeniu usadenín soli na rímse, ktorých je vždy problematické zbaviť sa. Ak je voda prúdiaca z potrubí špinavá a tvrdá, potom sa na stenách toalety rýchlo objaví žltkastý vzor solí..

       V lievikovitej verzii je odtokový otvor umiestnený takmer v strede misky. Vône a stopy pri použití takejto toalety sú tvorené najmenej, odpad okamžite padá do vody v lieviku. Toto plus je však výrazne vyrovnané častým špliechaním pri návšteve toalety „vo veľkom“.

       Pri splachovacej nádrži

       Podľa usporiadania „nádrž + misa“ existujú kombinované a oddelené (nízko a vysoko položené) štruktúry. Prvý typ toaletných misiek je vyrobený vo forme monoblokov a skrutkových prvkov. Nádrž v nich je súčasťou dizajnu, pretože zliate do jedného tela.

       Galéria obrázkov Fotky typu WC nádrž "kompaktný" Inštalované na kameninový jednodielny odliatok alebo prídavnú policu umiestnenú v zadnej časti toalety "obsadenie" v jednom tele, čo trochu komplikuje opravu samotného WC, cisterny a výmenu armatúr Výška umiestnenia nádrže upevnenej na stene je zvolená podľa vašich vlastných preferencií, v súlade s ňou je zvolená dĺžka odtokového potrubia. Samotná inštalácia je maskovaná plastovým panelom alebo falošnou stenou zo sadrokartónu Typická kompaktná toaleta Monolitická verzia sanity Samostatná verzia umiestnenia cisterny Závesná toaleta so vstavanou nádržkou

       Samostatnými možnosťami sú toalety s nádržkou na poličke toalety alebo nádobou na stene. Voda je do nich odvedená otvorom susediacim s nádržou a miskou alebo odtokovým potrubím z kovu alebo plastu.

       Vzhľadom na vysoké umiestnenie nádrže je drenážna rýchlosť v takýchto štruktúrach vyššia, čo zaisťuje vysoko kvalitné splachovanie odpadových vôd. Pri stlačení spúšte však vydávajú viac hluku ako ich kombinované náprotivky..

       Odtokový mechanizmus sa spustí po:

       • ťahanie visiaceho lana alebo reťaze;
       • stlačenie rukoväte;
       • stlačením tlačidla.

       Zariadenie na zber / vypúšťanie vody v nádrži pozostáva z plavákového ventilu (uzatváracie ventily), plastového plaváka a systému pák. Keď je nádrž naplnená, plavák uzatváracích a odtokových armatúr stúpa, čo vedie k vypnutiu systému zásobovania vodou. Po vypustení do misy je nádrž prázdna a proces jej plnenia sa obnoví..

       Pripojenie vody

       Bočné pripojenie, na rozdiel od nižšieho analógu, je hlučnejšie, pretože prietok vody pri tomto spôsobe spájania potrubí klesá z určitej výšky, čo spôsobuje prasknutie a hluk

       Systém prívodu vody do nádrže je:

       • dno;
       • strane.

       V prvom prípade je prívodné potrubie zospodu spojené s toaletnou nádržkou a v druhom – vpravo alebo vľavo. So spodným pripojením je plavák spojený priamo so zvislým driekom vo ventile a s bočným pripojením – pomocou horizontálnej páky s ventilom na bočnej stene nádoby.

       Objemová nádrž na WC je určená na 4 alebo 6 litrov vody. Môže mať akýkoľvek tvar a dizajn. Modely sú k dispozícii ako štandardné obdĺžnikové a trojuholníkové – na inštaláciu do rohu.

       Model s dvoma tlačidlami

       Okrem štandardného tlačidla na úplné vypustenie vody môže byť nádrž vybavená splachovacím zariadením s dvoma režimami – prvý režim je na nalievanie celého objemu do misy a druhý iba na polovicu

       Existuje mnoho mechanizmov na vypúšťanie vody do misy, ale najjednoduchšou a najbežnejšou možnosťou je „hruška“ vo forme malého gumového piestu. Hmotnosť kvapaliny v nádrži ju spravidla tlačí proti odtoku. Keď však stlačíte tlačidlo, zdvihne sa a voda gravitačne vletí do misy. A keď sa nádoba naplní, kvapalina ju opäť pritlačí na dno a zablokuje vývod.

       Podľa typu splachovania

       Toalety sa líšia aj typom drenážneho systému vo vnútri misy..

       Existujú tri možnosti pohybu vody v ňom:

       • horizontálne (kaskádové);
       • kruhový vírivý;
       • kruhová rovná.

       Horizontálne splachovanie vytvára silný tok v najviac znečistenej oblasti toaletnej misy. Všeobecne však platí, že voda s ňou umýva o niečo viac ako polovicu plochy stien, preto je často potrebné ich vyčistiť štetcom..

       Tento typ domácich toaletných misiek bol sériovo vyrábaný počas Sovietskeho zväzu. Teraz výrobcovia prešli na druhú a tretiu možnosť, ktoré sú z hygienického hľadiska vhodnejšie, s pohybom vody v kruhu..

       Možnosti odtoku

       Klasické modely s priamym splachovaním umývajú misku súvislým prúdom iba na jednej strane a modernejšie modely s kruhovým zostupom z obtoku úplne pokrývajú celú pracovnú plochu toaletnej misy

       Pri kruhovom type splachovania je pozdĺž okraja celej misky vytvorená drážka s otvormi. Pri vypúšťaní z nádrže je voda distribuovaná rovnomerne a po celom povrchu. Tento typ toaletných misiek je efektívnejší pri využívaní vodných zdrojov a tichej prevádzke..

       Ak je však voda v potrubí tvrdá a má slanosť, otvory v žľabe sa môžu upchať. A potom sa počet trysiek zníži, splachovanie jednoducho prestane fungovať..

       Modely s kruhovým typom odtoku sú vždy drahšie ako modely s horizontálnym. Nedbalí výrobcovia niekedy napodobňujú drahú možnosť inštaláciou plastovej vložky do ráfika do klasického kaskádového dizajnu.

       Toto know-how sa však príliš nelíši od priameho splachovania. A pýtajú za to peniaze ako za pokročilú úpravu. S kruhovým splachovaním musí byť toaleta úplne vyrobená zo sanitárnej keramiky alebo kameňa.

       Kaskádový typ

       Táto metóda je tradičným prívodom tekutiny s jedným otvorom. Súvislý prúd omýva povrch misy, a tak sa tu netreba spoliehať na možnosť úspory vody. Pri výbere, ktorá z predložených toaletných misiek dobre splachuje, je potrebné mať na pamäti, že kaskádový systém má také výhody ako:

       Je však potrebné poznamenať aj negatívne aspekty tohto typu zásobovania vodou. Okrem zvýšenej spotreby splachovacej kvapaliny existujú aj hygienické problémy:

       • vodný lúč nepokrýva celú plochu misky;
       • zvýšené požiadavky na čistenie.

       V napájacom systéme je vhodné použiť špeciálny filter, ktorý zabráni vzniku hrdzavých usadenín. Kaskádová možnosť sa najčastejšie používa v miskách lievikovitého typu, ale možno ju nájsť aj na toaletách s poličkou na odrazovom mostíku..

       Typ sprchy

       Táto metóda sa objavila relatívne nedávno. Kto iný premýšľa nad otázkou, s akým systémom sa toaleta lepšie splachuje, stojí za to venovať osobitnú pozornosť tejto konkrétnej možnosti. Jeho výhody sú nasledujúce:

       • ekonomická spotreba vody;
       • efektívne spláchnutie;
       • minimálna starostlivosť.

       Všetky tieto body sú vybavené otvormi umiestnenými po celom obvode misy. Vďaka nim sa po stlačení vypúšťacieho tlačidla vytvorí lievik na vodu, ktorý umyje celú plochu misky. Vodné trysky môžu byť nasmerované pod uhlom aj priamo vzhľadom na okraj vodovodnej jednotky.

       Preto je výhodnejšia možnosť so systémom splachovania sprchy, stojí však za to venovať pozornosť ďalším nuansám..

       Podrobnosti: ktorý dizajn toalety splachuje lepšie a prečo?

       Keď ste sa zaoberali možnosťami vypúšťania a formami uvoľnenia, musíte sa krátko pozastaviť nad usporiadaním inštalatérskych misiek (viac o návrhoch misiek si prečítajte tu). Oni sú:

       • lievikovitý;
       • v tvare disku;
       • priezor.

       Najúspešnejší dizajn sa považuje za lievikovitý – je hygienický a ekonomický z hľadiska spotreby vody. Hlavnou nevýhodou je však splash, s ktorou sa výrobcovia pokúšajú vyrovnať rôznymi spôsobmi, ale zatiaľ neúspešne..

       Každý, koho zaujíma, ktorá moderná toaletná misa dobre spláchne a zároveň sa pohodlne používa, môže odpovedať – typ priezoru. Nevyžaduje veľa úsilia na údržbu a množstvo nepríjemných pachov je minimálne..

       Misky v tvare misky sú každému známe už od čias ZSSR. Čo o nej môžete povedať? Jedinou výhodou je absencia postriekania, ostatné parametre zostávajú veľmi žiaduce.

       Klasifikácia podľa veľkosti a parametrov

       rozmery

       Veľkosť toaletných misiek závisí od výrobcu a určeného účelu. Napríklad najmenšie modely majú pre deti výšku 210 mm a dĺžku 400 mm. Sortiment na trhu je reprezentovaný veľkým počtom veľkostí štandardných a neštandardných hodnôt.

       Štandardy pre veľkosti stojanových toaliet

       Modely stojace na podlahe sa líšia konfiguráciou, typom vstupu a výstupu vody. Líšia sa tiež veľkosťou – výškou, šírkou sedadla a dĺžkou.

       Zariadenie

       Kompletná sada toaliet obsahuje:

       • splachovacia nádržka (vstavaná alebo nad hlavou);
       • misa;
       • drenáž do kanalizácie;
       • sedadlo s poťahom.

       K toaletám pre deti alebo zdravotne postihnutých ľudí sa navyše kupujú čalúnené sedadlá, stupačky alebo stupačky pre deti..

       Štandardná šírka

       typy problému

       Toaletná misa s odlievanou poličkou alebo bez nej: 320-370, respektíve 300-350 mm.

       Výška s nádržou aj bez nej

       Pri nádrži je výška od podlahy 760 mm, bez nádržky (po základňu) – 385 mm.

       Priemer

       S priemerom nádržky – 630 mm, bez nej (jeden krúžok pre sedadlo) – 430 mm.

       Hĺbka

       Bežná hĺbka – 180 – 240 mm, v závislosti od veľkosti a samotného WC.

       Život

       toaletné misy

       Minimálna životnosť je 5 rokov. Maximum je 50, pokiaľ ide o mramor alebo vysokokvalitný porcelán.

       Charakteristika modelu prívesku

       Zavesené modely dnes len naberajú na obrátkach. Rozdiel v:

       • typ prílohy;
       • materiál;
       • prívod vody do nádrže;
       • odvod splaškov.

       Roh

       uhlové

       Rohové modely šetria miesto. Kanalizačné pripojenie je šikmé a horizontálne rovné.

       Rozdelený

       • V prvej verzii je odtoková nádrž umiestnená oveľa vyššie ako misa a je spojená s potrubím. Voda sa dodáva po stlačení páky na reťazi. Toto je retro verzia, ktorá sa prvýkrát dostala na trh. Má jedno veľké plus – vysokokvalitné splachovanie a vynikajúci tlak. Teraz je takáto štruktúra inštalovaná iba vo vintage interiéroch..

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       • Druhým variantom deleného dizajnu je misa a nádrž ukryté v stene. Používa sa v zavesených a pripevnených systémoch, vyzerá skvele v moderných minimalistických interiéroch. V tomto prípade je plastová nádrž skrytá falošnou stenou, na povrchu ktorej je umiestnené vypúšťacie tlačidlo.

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Stredné a veľké toalety: aký je rozdiel a vlastnosti

       Ak sú sanitárne toalety s priemernou konfiguráciou schopné vydržať zaťaženie až 300-400 kg, potom sú veľké modely navrhnuté pre zaťaženie až 600 kg. Vlastnosti aplikácie – potreba zorganizovať ľahký prístup, ako aj požadované množstvo priestoru v kúpeľni.

       Najväčšie toalety majú rozmery: šírka – 40 cm, výška – 65 cm a hĺbka až 70 cm.

       Vstavané modely: rozmery

       typy problému

       Veľkosti vstavaných toaliet sa líšia v závislosti od cieľovej kategórie. Prvkom dizajnu je skryté umiestnenie (zabudované vo falošnej stene) nádrže a príslušenstva. Výhody – nehlučnosť príjmu a vypúšťania vody do kanalizácie.

       Vstavané modely sú namontované na špeciálnej inštalácii, ktorá je zodpovedná za stabilitu konštrukcie.

       Rozmery viditeľného dielu:

       • šírka – 35-40 cm;
       • hĺbka alebo dĺžka – 47-60 cm;
       • výška – 40-42 cm.

       Toaleta – bidet

       bidet

       Rozmery bidetu závisia od výrobcu, vybavenia a účelu. Štandardné parametre:

       • šírka – 30-40 cm;
       • hĺbka alebo dĺžka – 42-50 cm;
       • výška – 30-40 cm.

       Kompaktné toalety

       Modely neštandardných veľkostí sa používajú menej často a na tých miestach, kde nie je možné inštalovať veľké alebo štandardné úpravy.

       Inštalačné rozmery detských toaletných misiek

       Detské modely sú inštalované v rovnakej kúpeľni ako dospelí, ale na špeciálne vybavenom mieste. Roh pre dieťa je navrhnutý s prihliadnutím na požiadavky a rozmery miestnosti, v blízkosti sú mini komody alebo zrkadlá. Samotný záchod je vysoký 26-33 cm, široký 29-35 cm a hlboký 40-59 cm.

       Koľko miesta zaberá

       detská toaleta

       Najmenšie toaletné misy zaberajú v priemere o 10-15 cm menší priestor ako konvenčné toaletné misy. Inštalácia vyžaduje 1 meter štvorcový.

       Koľko váži s nádržou a bez nej

       Hmotnosť detskej toalety nie je väčšia ako 15 kg. Ak je model vyrobený z plastu, potom asi 9 kg s nádržou a sedadlom s vekom.

       Typy obalov

       Niektoré modely toaliet nie sú vybavené vekom. Možnosti ponúkané na trhu sa líšia tvarom, farbou, materiálom a vnútornou konfiguráciou – s vykurovaním alebo bez neho.

       Veko

       Rovnako dôležitá pri kúpe toalety je kvalita veka. Najčastejšie existujú možnosti predaja z polypropylénu alebo duroplastu..

       Prvá možnosť je spravidla zahrnutá v základnej konfigurácii lacných toaliet. Tento materiál je ľahký, s trochou úsilia sa veko dokonca ohýba.

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       V skutočnosti z mínusov polypropylénu je iba jeden bod krehkosť. Ale aj to stačí na zatienenie jediného plusu – nízkych nákladov. Polypropylénové kryty sa často nachádzajú v lacných modeloch toaletných misiek značiek Cersanit, Kolo, Keramin.

       Duroplast na pozadí polypropylénu je skutočným zjavením. Silný materiál odolný voči všetkým vonkajším vplyvom. Tento poťah sa len ťažko ohnete, aj keď vynaložíte maximálne úsilie. Sedadlo je tiež spoľahlivé, je nepravdepodobné, že by ho poškodil aj veľmi obézny človek. Z mínusov – pomerne vysoká cena v porovnaní s polypropylénovou verziou.

       Ako si vybrať správnu toaletu: rady skúseného inštalatéra a zoznam osvedčených modelov

       Mnoho krytov duroplastov je vybavených nádherným zariadením – mikro výťahom. To umožňuje veko pomaly a potichu sklopiť. Nádherné riešenie, ktorého všetky výhody pocítite už po prvom týždni používania takéhoto systému.

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Samozrejme, ak sa pustíte do výberu správneho WC, mali by ste si lepšie preštudovať sortiment na trhu. Inštalatérske obchody ponúkajú rozsiahly výber modelov od najrozmanitejších výrobcov – domácich i svetových..

       Ak si chcete vybrať toaletu pre svoj domov a ušetriť peniaze, pozrite sa na segment rozpočtu.

       Poľská značka Cersanit už mnoho rokov úspešne vyrába vysokokvalitné a lacné toaletné misy pre každý vkus. V cenovom rozpätí od 1 500 do 10 000 rubľov môžete určite nájsť niečo vhodné pre seba..

       Toaletná misa model Cersanit Best 60061

       Ako si vybrať správnu toaletu: rady skúseného inštalatéra a zoznam osvedčených modelov

       Toaletná misa model Cersanit Eco200-e10

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Španielsku značku Roca možno len ťažko nazvať rozpočtom, ale niektoré z ich produktových radov sú doslova vytvorené s cieľom chrániť vašu peňaženku. Napríklad toaletná keramická séria Victoria.

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Českú Jiku sme už spomenuli v našej recenzii – modelová rada záchodových misiek tejto spoločnosti poteší demokratickými cenami. Súdiac podľa vedenia niektorých modelov v úzkoprofilových hodnoteniach, za nízkou cenou nie je vždy rovnaká nízka kvalita..

       Model toalety Jika Lyra

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Medzi domácimi výrobcami odporúčame venovať pozornosť nasledujúcim značkám – Sanita, Santek, Rosa, Iddis. Trhová hodnota ich výrobkov sa pohybuje od 1 500 do 7 000 rubľov..

       Toaletná misa model Sanita Lux Best

       Ako si vybrať správnu toaletu: rady skúseného inštalatéra a zoznam osvedčených modelov

       Toalety Iddis

       Ako si vybrať správnu toaletu: rady skúseného inštalatéra a zoznam osvedčených modelov

       Na ruskom trhu samozrejme existujú exkluzívne ponuky. Ten istý Roca má veľa modelov toaletných misiek s cenovkou 20 000 rubľov. Francúzska značka Jacob Delafon, fínska Ido, turecká Vitra sa chváli aj vysokou cenou. V závislosti od zvoleného typu toaletnej misy a použitého materiálu sa cenovka výrobkov týchto známych značiek pohybuje od 5 000 do 90 000 rubľov.

       Ako si vybrať správnu toaletu: rady skúseného inštalatéra a zoznam osvedčených modelov

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Docela veľké množstvo, však, ale aké obete nebudete robiť, lámať si hlavu nad otázkou, ktorý záchod je lepšie zvoliť pre vlastné pohodlie.

       Zhrnutie: označený generický recept "ako si vybrať správnu toaletu" neexistuje. To, čo je pre jedného človeka dôležité, nemá pre iného žiadnu hodnotu. Ďalšia vec je dôležitá: váš výber by v žiadnom prípade nemal byť okamžitý. Na tento nákup sa dobre pripravte – koniec koncov, to, čo si nakoniec vyberiete, závisí od toho, ako pohodlne sa vám budú skoro ráno čítať najnovšie správy vo vašom smartfóne. Vtip.

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Pohodlné sedadlo – podložka s madlom

       Sedadlo s bočnými koľajnicami je ideálne do domov a bytov, kde sú príbuzní so zdravotným postihnutím alebo starší ľudia, ktorým je ťažké vstať zo sediacej polohy.

       Odnímateľné držadlá, ak je to potrebné, je možné demontovať.

       Microlift: prečo je to potrebné

       Konštrukcia vám umožňuje hladko sklopiť veko toalety ako odtok na dverách. Cena od 6 tisíc rubľov. Ak existuje dodatočná funkcia vykurovania – od 30 000 rubľov.

       Vnútorná organizácia

       WC nádržka pozostáva z dvoch jednoduchých systémov: sady vody a jej odtoku. Na riešenie možných problémov musíte pochopiť, ako je všetko usporiadané a funguje. Najprv zvážime, z ktorých častí pozostáva toaletná nádrž v starom štýle. Ich systém je zrozumiteľnejší a intuitívnejší a prevádzka modernejších zariadení bude zrozumiteľná analogicky..

       Vnútorné príslušenstvo pre tento typ cisterien je veľmi jednoduché. Systém zásobovania vodou je vstupný ventil s plavákovým mechanizmom, odtokový systém je páka a žiarovka s vypúšťacím ventilom vo vnútri. Existuje aj prepadové potrubie – prebytočná voda z nádrže ním prechádza a obchádza vypúšťací otvor.

       Zariadenie cisterny starého dizajnu

       Hlavnou vecou v tomto návrhu je správna prevádzka vodovodného systému. Podrobnejší diagram jeho zariadenia je na obrázku nižšie. Vstupný ventil je spojený s plavákom pomocou zakrivenej páky. Táto páka tlačí na piest, ktorý otvára / zatvára prívod vody.

       Pri plnení nádrže je plavák v spodnej polohe. Jeho páka netlačí na piest a je vytlačená tlakom vody, čím sa otvorí vývod do odbočky. Voda sa postupne zbiera. Ako hladina vody stúpa, plavák stúpa. Postupne stlačí piest a vypne prívod vody.

       Zariadenie plavákového mechanizmu v toaletnej nádrži

       Systém je jednoduchý a pomerne účinný, úroveň plnenia nádrže je možné zmeniť miernym ohnutím páčky. Nevýhodou tohto systému je citeľný hluk pri plnení..

       Teraz sa pozrime na to, ako funguje odtok vody v nádrži. V tomto uskutočnení je odtokový otvor uzavretý žiarovkou vypúšťacieho ventilu. K hruške je priviazaný reťazec, ktorý je spojený s odtokovou pákou. Stlačením páky zdvihneme hrušku, voda sa vypustí do otvoru. Keď hladina klesne, plavák klesne a otvorí prívod vody. Takto funguje tento typ cisterien..

       Moderné modely s pákovým odtokom

       Menej hluku pri plnení WC nádrží so spodnými prípojkami vody. Toto je modernejšia verzia vyššie popísaného zariadenia. Tu je kohútik / vstupný ventil skrytý vo vnútri nádrže – v trubici (na fotografii – sivá trubica, ku ktorej je pripojený plavák).

       Zariadenie splachovacej nádrže s prívodom vody zospodu

       Mechanizmus činnosti je rovnaký – plavák je spustený – ventil je otvorený, voda tečie. Nádrž bola plná, plavák sa zdvihol, ventil uzavrel vodu. Odtokový systém zostal v tejto verzii takmer nezmenený – rovnaký ventil, ktorý stúpa po stlačení páky. Systém prepadu vody sa takmer nezmenil – je to tiež rúrka, ale je vyvedená do rovnakého odtoku.

       Na videu môžete jasne vidieť prácu odtokovej nádrže takéhoto systému.

       Modely nádržiek na toaletu s tlačidlom majú podobné armatúry na prívod vody (k dispozícii s bočným prívodom vody, dostupné zo spodnej časti) a odtokové armatúry iného typu.

       Cisternové zariadenie s vypúšťaním pomocou tlačidla

       Systém zobrazený na fotografii sa najčastejšie nachádza na domácich toaletách. Je to lacné a úplne spoľahlivé. Zariadenie dovážaných jednotiek je odlišné. Majú hlavne nižší prívod vody a ďalšie zariadenie na prepad odtoku (na obrázku nižšie).

       Dovážané armatúry cisterien

       Takéto systémy sú rôzne:

       • jedným tlačidlom sa voda vypustí, keď je tlačidlo stlačené;
       • jedným tlačidlom sa vypúšťanie spustí po stlačení, zastaví sa po opätovnom stlačení;
       • s dvoma tlačidlami, ktoré uvoľňujú rôzne množstvá vody.

       Mechanizmus práce je tu mierne odlišný, aj keď princíp zostáva rovnaký. V tomto kovaní po stlačení tlačidla sklo stúpa a blokuje odtok, zatiaľ čo stojan zostáva nehybný. Stručne povedané, v tom je rozdiel. Odtok sa nastavuje pomocou otočnej matice alebo špeciálnej páky.

       Farba a dizajn

       Moderný inštalatérsky trh ponúka toalety v širokej škále farieb a prevedení. To výrazne uľahčuje výber požadovaného modelu a umožňuje vám vybrať zariadenie v súlade s dizajnom kúpeľne alebo toalety. Pre klasický smer, ako aj pre štýly Provence a retro, mnoho výrobcov začalo s výrobou toaliet s hornou splachovacou nádržkou, ktorá je umiestnená na vysokom potrubí. Takéto modely dokonale zapadajú do vyššie uvedených štýlov, obzvlášť presne odrážajú a zdôrazňujú ducha a atmosféru tých čias..

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Milovníci originálnych štýlov, ako je podkrovie, futurizmus a metalíza, si budú môcť kúpiť kovovú toaletu vyrobenú z nehrdzavejúcej ocele s pochrómovaním alebo poniklovaním. Pre milovníkov minimalizmu, hi-tech a ďalších moderných štýlov by bola dobrou voľbou toaletná misa namaľovaná v nejakej neobvyklej farbe v kombinácii s iným vybavením do kúpeľne alebo s ozdobným obložením stien..

       Ubytovanie

       Rozdiel v inštalatérskych modeloch podľa typu inštalácie, rozdelených do troch typov.

       K dispozícii sú rohové a klasické modely umiestnené vedľa steny oproti vchodu. Oba typy sú inštalované priamo na podlahu alebo na stojan. Pri upevnení kotviacimi skrutkami počas inštalácie je ľahké demontovať zariadenie a nahradiť staré za nové bez poškodenia podlahy..

       Modely s bočnou sukňou neovplyvňujú funkčnosť konštrukcie. Ide o estetický prvok vytvorený dizajnérmi. Pri mokrom čistení sa nedotýkajte vodovodného zariadenia handrou.

       Na stenu alebo na zavesenie

       Používa sa na inštaláciu s doskou zabudovanou do bočného panelu toalety. Prácu vykonávajú profesionáli. Zariadenie je ukotvené k doske v stene. Takéto modely sú v Európe žiadané, ale u nás sú zriedkavé..

       Výhoda:

       • Jednoduchšie čistenie toalety.
       • Úspora miesta.
       • Štýlový dizajn

       Potom, čo ste sa zoznámili so všetkými druhmi drenáží, metódami inštalácie a funkčnými vlastnosťami, musíte si kúpiť vodovodné potrubie. Správny výber toaletnej misy z vysokokvalitného materiálu uľahčí starostlivosť o ňu. Po nastavení kritéria proti striekajúcej vode chápu, že cena za takýto výrobok je vysoká. Bude to ovplyvnené tvarom misky a splachovacieho zariadenia..

       Tvar toalety bez postreku je pre všetky modely rovnaký. Má vnútorný okraj, ktorý obmedzuje tok vody vychádzajúcej zo suda pod tlakom. Ak predajca hovorí o zaujímavom zariadení o zaujímavom zariadení za účelom predaja drahých nelikvidných aktív, nie je to hlavné. Odporúča sa nájsť vodovodné zariadenie s vhodnou miskou, ktorá je zvnútra vybavená ochrannou bariérou. Video: Vlastnosti výberu závesného WC

       Iba správne vybranú toaletu možno považovať za pohodlnú. Voľba novej inštalatérskej práce je ovplyvnená nielen pohodlím, vzhľadom a cenou.

       Vstupný ventil

       Táto zostava od rôznych výrobcov je reprezentovaná mnohými konštrukčnými riešeniami, ale podstata je rovnaká pre všetkých: je to motorizovaný ventil na vodovodnom systéme, ktorý funguje pod vplyvom sily z plaváka.

       Foto - schematický diagram zariadenia vstupného ventilu v záchodovej nádrži

       Keď je plavák spustený, piest sa otvorí a voda vstupuje do nádrže cez trysku.

       Keď sa plavák naplní, zdvihne sa a posunie piest von, pričom postupne blokuje trysku. V tomto prípade voda tečie stále pomalšie a s úplným prekrytím úseku sa jej prietok do nádoby zastaví.

       Objem vody spotrebovanej pri odtoku

       Typy toaliet sa líšia v ekonomicky dôležitej charakteristike – objeme vody dodávanej zo siete pri vypúšťaní. V niektorých zariadeniach je misa ihneď úplne naplnená vodou a potom sa obsah rýchlo vypustí do odtoku. Spotreba vody v takom prevedení môže presiahnuť 8 litrov, čo je drahé pre verejné organizácie aj pre súkromné ​​majetky..

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Objem jednorazového použitia na splachovanie vody spravidla nepresahuje 6 litrov a v niektorých moderných typoch toaletných misiek je možné regulovať množstvo prietoku z ekonomického do plného režimu. V tomto prípade môžete jedným tlačidlom vypláchnuť menší objem vody, čo je výhodné, ak sú v rodine deti, a druhým – pri návšteve toalety v dospelosti je potrebné väčšie množstvo vody. Vylepšené modely sú drahšie, ale počiatočná investícia sa pri neustálom ekonomickom využívaní vody rýchlo vráti.

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Materiál, z ktorého je toaleta vyrobená

       Prvá toaletná misa, ktorá si vyslúžila uznanie súčasníkov a získala zlatú medailu na londýnskej výstave v roku 1884, bola vyrobená z kameniny a vybavená dreveným sedadlom. Od tej doby sa sortiment materiálov použitých na výrobu tejto sanitárnej keramiky výrazne rozšíril..

       Fajáns

       Toalety z kameniny majú nízku pevnosť a relatívne vysokú pórovitosť, čo sťažuje čistenie a údržbu zariadenia. Použitie materiálu v moderných výrobných podmienkach je obmedzené, pretože výrobok je krehký a náchylný na triesky a praskliny. Vyvinuté technológie síce môžu zlepšiť tieto vlastnosti, ale v porovnaní s inými materiálmi používanými na výrobu toaletných misiek je fajansa výrazne nižšia..

       Porcelán

       Porcelánové kompakty majú v porovnaní s kameninovými výrobkami trvanlivosť, povrch sa ľahko čistí a ich pevnosť umožňuje použitie nielen v jednotlivých umyvárňach, ale aj vo verejných inštitúciách. Jedinou, ale významnou nevýhodou porcelánu sú jeho vysoké náklady kvôli vysokým výrobným nákladom. Aby sa znížili náklady, rozšírili sa keramické toalety, ktoré na rozdiel od porcelánu majú nižší stupeň povrchovej glazúry, väčšiu hmotnosť a nižšiu pevnosť..

       Oceľ a liatina

       Kovové vodovodné potrubie (okrem zlata) je klasického typu a je inštalované na verejných toaletách. Výrobky sú vysoko odolné a ľahko sa čistia, ale majú relatívne vysokú cenu. Najmenej obľúbené sú liatinové toalety, kvôli ich vysokej hmotnosti a nevýznamnej odolnosti smaltovaného povlaku voči mechanickému poškodeniu.

       Sklo, kameň

       Toaletné misy zo skla, umelého alebo prírodného kameňa patria k výrobkom kategórie „moderné“. Tieto vodovodné armatúry sa vyznačujú vysokou cenou a vynikajúcim vzhľadom. Nedostatok sily pre toalety zo skla a prírodného kameňa je kompenzovaný použitím umelých náhrad, ktoré vizuálne ani hmatovo nie sú nižšie ako ich prírodné náprotivky.

       Plast

       Moderné technológie umožňujú vyrábať toaletné misy z vystuženého akrylátu. Tieto výrobky majú vysoké ukazovatele pevnosti, ľahko sa udržujú a prakticky nemajú poréznu štruktúru, čo je maximálny ukazovateľ hygieny. Nevýhody plastových vodovodných zariadení zahŕňajú náchylnosť k deformácii spôsobenej mechanickým namáhaním alebo vysokými teplotami..

       Nehrdzavejúca oceľ

       ako si vybrať toaletu

       Na výrobu toaliet sa zriedka používa legovaná alebo nehrdzavejúca oceľ. Používa sa na výrobu verejnej toalety, kde je potrebná vysoká odolnosť proti nárazu a odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

       Akryl

       Akrylátové toalety sú menej obľúbené ako porcelán alebo sanita. Vhodný na inštaláciu v krajine a v malých kúpeľniach, kde je potrebný neštandardný prístup. Akryl je dodatočne ošetrený živicami odolnými voči nárazom a je schopný odolávať mechanickému poškodeniu. Výrobok je tiež ľahký, čo zjednodušuje proces inštalácie.

       Mramor a umelý kameň

       mramorová toaleta

       Prírodné kamene na výrobu toaletných misiek sú používané výlučne na základe osobnej objednávky, v stánku ich v predaji nenájdete. Cenová politika výrobku je vysoká, pretože sa používajú prírodné a drahé komponenty – mramorové štiepky alebo pevný blok kameňa.

       Výhody:

       • odolnosť voči poškodeniu akejkoľvek úrovne zložitosti;
       • mimoriadny vzhľad, extravagantný dizajn;
       • trvanlivosť výrobku;
       • prezentovateľnosť a jedinečnosť.

       Nevýhody:

       • vysoké náklady – od 40 tisíc rubľov najviac rozpočtových možností;
       • pórovitosť povrchu, ktorá neumožňuje použitie mnohých čistiacich prostriedkov;
       • ťažká váha.

       Použitie pri výrobe umelého kameňa umožňuje vytvoriť neobvyklý dizajn modelu, požadovanú veľkosť a tvar. Súčasne sa dodatočne používa polymérny povlak na ochranu pred hromadením nečistôt a častíc organického pôvodu..

       Materiály, z ktorých sú dnes toalety vyrobené, sú veľmi odlišné. Môže to byť:

       • fajansa. Kamenina sa najskôr vypáli, potom sa pokryje glazúrou, ktorá dodáva pevnosť a neumožňuje absorpciu vody. V priebehu času sa takýto povlak opotrebuje, pevnosť klesá. Životnosť takýchto odrôd je asi desať až pätnásť rokov..
       • porcelán je rovnaká fajansa, iba obsahuje kremeň a živce, čo mu dodáva väčšiu pevnosť, robí ho menej poréznym a odolnejším. Bude to trvať od 20 rokov alebo viac. prírodný kameň je veľmi krásny, ale neuveriteľne ťažký a drahý, pričom sa bojí mechanického poškodenia.
       • umelý kameň je vyrobený z minerálnych triesok a akrylovej živice. Sú oveľa ľahšie ako toaletné misy z prírodného kameňa, odolnejšie, dajú sa ľahko opraviť po menšom mechanickom poškodení, neabsorbujú pachy, nečistoty, sú lacnejšie.
       • kov. Takéto toalety často nachádzame vo vlakoch, lietadlách a na verejných miestach. Ich hlavnou výhodou sú antivandalské vlastnosti. Ale pre domácnosť to nie je ani zďaleka najlepšia možnosť. Sú niekoľkonásobne drahšie ako fajansa, zadržiavajú pachy, hluk vody v nich je počuteľnejší.
       • plast. Akryl je často vystužený sklolaminátom a živicou. Kľúčovými výhodami sú jednoduchá inštalácia, ľahkosť, rozumná cena. Nevýhodou môže byť krehkosť materiálu..

       Pri výbere toalety často dbáme na to, aby splachovanie prebiehalo bez striekania. Toaletná misa môže byť tvarovaná, lievikovitá alebo priezorová

       Násypka je považovaná za najhygienickejšiu. S týmto tvarom a šikmou zadnou stenou je rozstrek maximálne minimalizovaný..

       Existujú 2 typy možností splachovania:

       1. Priame – silný prúd vody prúdi z nádrže do misky v priamke. Na čistenie však často musíte použiť dodatočnú kefu..
       2. Kruhový – voda vychádza cez malé otvory pod okrajom záchodovej misy, potom ide špirálovito a dobre čistí steny. Tento systém je drahší, ale eliminuje potrebu dodatočného čistenia..
       3. Samostatne si vyžaduje pozornosť systém „dvojitého splachovania“ v nádrži, pretože reguluje prietok vody. Štvorčlenná rodina s týmto dizajnom ušetrí až 1 000 litrov za mesiac.

       Aké sú zásoby vody?

       typy problému

       Voda je do odtokovej nádrže dodávaná buď zboku alebo zospodu. Hladina hluku pri vypúšťaní vody z nádrže závisí od typu napájania..

       Nižšie

       Menej bežné. Pripojenie je komplikovanejšie, ale hladina hluku je prakticky nulová. Pri plnení nádrže voda nerobí hluk a nestrieka.

       Bokom

       Spoločný pohľad. Rúrka, cez ktorú je organizovaný prívod vody, je pripojená k pravej alebo ľavej strane nádrže. Pripojenie je jednoduché, ale úroveň hluku je vysoká.

       Flexibilný

       Flexibilná hadica vám umožní vybaviť dodávku zložitejším systémom. K tomu použite gumené flexibilné rúrky, dodatočne vystužené kovovými závitmi.

       Ťažko

       Pevné zásobovanie vodou zahŕňa použitie robustných oceľových (zvyčajne vlnitých) alebo medených rúr. Časti, ktoré sú v kontakte s vodou, sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, aby sa zabránilo korózii.

       Spôsoby pripevnenia toaliet

       V závislosti od spôsobu inštalácie sú toaletné misy rozdelené na závesné a stojace a podlahové sú rozdelené na jednoduché a inštalované v blízkosti stien (nástenné)..

       Stojace toalety

       Podlahové toalety sa vyznačujú nízkymi nákladmi a jednoduchou inštaláciou. Podlahovú sanitárnu keramiku sa odporúča inštalovať do priestranných toaletných zariadení. Inštalácia sa vykonáva na kotviace skrutky a trvá minimum času. Tento dizajn navyše umožňuje demontáž bez poškodenia podlahy. Na inštaláciu v malých umyvárňach sa používajú pripevnené (nástenné) konštrukcie.

       Toalety namontované na stene navrhnuté so špeciálnym splachovacím systémom nie sú nižšie ako kompaktné modely na stenu.

       Medzi toaletami stojacimi na zemi treba vyzdvihnúť záchodovú misu špeciálneho tvaru, ktorú je možné nainštalovať do rohu. Nie je to len dizajnový nález, ale môže byť aj veľmi praktickým riešením pri organizácii kúpeľne..

       Závesné toaletné misy

       Závesné WC je určené na inštaláciu do malých miestností. Upevňovací systém týchto zariadení je navrhnutý pre zaťaženie 400 kg alebo viac. Výhodou je prístupnejší priestor na sanitárne čistenie a ušetrený priestor vám umožní vybaviť kúpeľňu na malom priestore bidetom.

       Misky sú upevnené nad povrchom podlahy a namontované blokovo alebo rámovo. Rámová konštrukcia poskytuje pevné pripevnenie záchodovej misy k stene a podlahe a je umiestnená vo falošnej stene. K konštrukcii sú pripevnené potrebné armatúry a rúry. Na rozdiel od tejto metódy bloková inštalácia zahŕňa upevnenie rámu k nosnej stene. Hĺbka inštalácie je 150 mm. Úspora miesta je možná iba vtedy, ak sa použije existujúca „falošná“ konštrukcia alebo ak sú nainštalované špeciálne výklenky vystužené kovovými nosníkmi.

       Priložené

       ZÁCHODOVÁ misa

       Jednou z odrôd stojacích toaliet sú pripevnené modely. Líšia sa v možnosti montáže nádrže – používa sa skrytá inštalácia vo vnútri falošnej steny – inštalácia. Umožňuje navrhnúť neobvyklý dizajn kúpeľne s vizuálnym uvoľnením priestoru od nepotrebných predmetov. Činnosť cisterny sa spustí stlačením tlačidla vo vnútri steny, ktorá sa zvyčajne nachádza v zadnej časti toalety.

       Pripojené toalety sú prezentované aj v rohových modeloch, ktoré šetria chýbajúci priestor v miestnosti..

       Spôsoby upevnenia toaliet na podlahu a steny

       Pri výbere toalety musíte myslieť nielen na jej technické parametre, ale aj na dizajn modelu. Podľa spôsobu pripevnenia a miesta inštalácie sú všetky uvažované vodovodné armatúry namontované alebo umiestnené na podlahe. Vzhľad vodovodného potrubia tiež silne závisí od typu inštalácie..

       Závesné WC vyzerá estetickejšie. Je zdvihnutý nad podlahu, aby sa dalo ľahko čistiť pod ním a na toalete všeobecne. Na jeho inštaláciu je však potrebná inštalácia – nosný rám upevnený na stene toalety alebo na podlahe.

       Podlahové toalety sú klasikou pre domáce domácnosti. Sú lacnejšie a ich inštalácia je jednoduchšia. Nepotrebujú montáž na stenu. Upevnenie sa vykonáva priamo na podlahu pomocou samorezných hmoždiniek.

       V oboch typoch konštrukcie môže byť nádrž umiestnená za falošnou stenou v inštalácii. Táto možnosť vyzerá lepšie, ale výrazne sťažuje opravy. Navyše, aj pre banálne nastavenie tvaroviek budete musieť demontovať maskovaciu konštrukciu, takže pre jej údržbu je lepšie postaviť vodovodný poklop.

       Zavesené vodovodné potrubie na toalete

       Závesné modely sú praktické a majú krajší dizajn, montujú sa na stenu pomocou inštalácie. Tento kovový rám s nádržou vo vnútri má hrúbku 30-40 cm, zaberá veľa miesta a vyžaduje falošnú stenu s obkladom

       Možnosti montáže na nádrž

       Existuje niekoľko možností umiestnenia nádržky, ale v závislosti od rozhrania s toaletou existuje samostatný a spoločný typ konštrukcie.

       Samostatné WC a cisterna

       Cisterna je namontovaná pod stropom a spojená s toaletou plastovou alebo kovovou rúrkou. Odtokové zariadenie sa ovláda pomocou páky, ktorá je predĺžená ohybnou rukoväťou na reťazi, lane alebo podobnom materiáli. Dizajn bol vyvinutý pred viac ako storočím a ako výhoda má vysokú prirodzenú drenáž, ktorá zaisťuje vysokokvalitnú prácu v porovnaní s inými analógmi..

       Moderné oddelené systémy sú namontované so skrytou nádržkou, ktorá v otvorenej verzii nemá estetický vzhľad, ale existujú aj dekoratívne možnosti.

       Spoločné WC a cisterna

       Spoločný dizajn (kompaktný) znamená, že nádrž je namontovaná priamo na toaletu alebo na monolitickú policu. Tento systém je veľmi rozšírený, pretože nevyžaduje ďalšie inštalačné práce a vyžaduje menej použitia materiálov. Kompakt môže byť navyše umiestnený bez ohľadu na vzdialenosť od stien a možnosť použitia zvislých plôch ako nosnej základne.

       Monobloková toaleta

       Jedná sa o druh záchodovej misy kombinovanej s nádržkou, ale cisterna nie je súčasne pripevnená k toalete pomocou skrutiek a gumového tesnenia, ale celý blok je odliaty naraz.

       Skrytá cisterna

       Na konštrukčné riešenia alebo na zväčšenie priestoru v umyvárni je možné moderné splachovacie nádrže nainštalovať v skrytej forme pomocou falošnej steny. Nádrž musí byť vyrobená z plastu a zariadenie je namontované pomocou rámovej metódy. Tlačidlá alebo ovládacie páky sa vynášajú na povrch pomocou špeciálnych mechanických nadstavcov, ktoré zaisťuje konštrukcia nádrže.

       Toaletné misy bez nádržky

       V modernom vodovodnom zariadení, najmä na výstavbu verejných umyvární, sa používajú toalety s odtokovým systémom priamo z potrubia. Voda je dodávaná zo siete a ovládaná mechanickým alebo elektronickým ventilom.

       Know-how vo svete vodovodov alebo trochu o „múdrych“ toaletách

       Pokrok nestojí na mieste a svojimi skokmi neobišiel ani taký hygienický predmet, akým je toaleta. Pojem „inteligentná toaleta“ sa chápe ako integrácia a zavedenie rôznych technických riešení do celkového toaletného systému, ktoré prispievajú predovšetkým k pohodlnému zvládaniu prirodzených potrieb alebo k udržaniu adekvátnej hygienickej úrovne..

       Toalety – bidety sú veľmi obľúbené. Zástupcovia islamskej kultúry bidet spočiatku veľmi oceňovali. Vzhľadom na náboženské kánony nepoužívajú papier, ale sú vyplavené. Mnoho podnikavých Európanov však tento spôsob chodenia na toaletu rýchlo prijalo, pretože je hygienickejší ako používanie papiera. U nás sa bidety začali používať relatívne nedávno, ale dopyt po tomto type toaliet neustále rastie..

       Ďalšou populárnou aktualizáciou je automatické pranie. Veľmi užitočný vynález hlavne pre zábudlivých „občanov“ alebo len pre tých, ktorí sú zvyknutí udržiavať čistotu.

       Vyhrievané sedadlo je užitočnou inováciou pre ženskú polovicu ľudstva, najmä v zimnom období. Prirodzene, vykurovanie je možné vykonávať v automatickom režime – nepretržite a je možné ho spustiť v okamihu, keď začnete používať toaletu

       Inteligentné toalety

       Vývoj technológie umožnil vývojárom toaletných misiek rozšíriť funkčnosť, ktorá je implementovaná:

       • Vstavaný bidet alebo sprcha;
       • Automatický odtokový systém;
       • Vyhrievané sedadlo;
       • S hudobným sprievodom;
       • V zariadeniach na monitorovanie zdravia ľudského tela atď..

       WC príslušenstvo

       Na toalete sú dva druhy armatúr – na plnenie a vypúšťanie vody. Toto je časť, na ktorej sa neoplatí šetriť, pretože pohodlie pri používaní zariadenia do značnej miery závisí od toho, ako dobre funguje odtok vody. Dobrou správou je, že tieto zariadenia je možné kedykoľvek zmeniť a môžete to urobiť aj sami, a zlou správou je, že dobré vybavenie toalety stojí veľa peňazí..

       Existujú dva odtokové systémy – pákové a s tlačidlom. Pákové splachovacie toalety majú malú páčku na boku nádržky. Na vypustenie vody musíte stlačiť túto páčku. Zariadenie je jednoduché a priamočiare, ľahko sa konfiguruje a opravuje. Temnejšou stránkou veci je, že nemôžete nastaviť objem vody, ktorá klesá naraz – vždy odíde celá nádrž. Pri súčasných cenách vody je to nerozumné..

       Odtok páky (vľavo) a tlačidlo (vpravo)

       Odtok páky (vľavo) a tlačidlo (vpravo)

       Toalety s tlačítkovým splachovaním majú veko na gombíky. Môže fungovať rôznymi spôsobmi:

       • Po stlačení tlačidla tečie voda. Na jednej strane je to dobré – je možné kontrolovať množstvo vody. Na druhej strane stáť a držať tlačidlo nie je práve zábavné.
       • Po stlačení tlačidla sa vypustí celá hlasitosť. Nevýhody sú zrejmé.
       • Splachovací systém s dvoma tlačidlami. Kovania tohto typu sú zložitejšie, a preto drahšie. Je však možné vypustiť polovičné množstvo vody alebo úplne celý objem.

       Dodatočná funkčnosť vodovodných armatúr

       Technológia sa vyvíja míľovými krokmi, inovácie dosiahli také obyčajné vodovodné príslušenstvo, akým je toaleta. V predaji nájdete inteligentné modely s bezkontaktným štartovaním vody, ako aj podsvietené a vyhrievané sedadlá na toalete. Ako veľmi sú takéto inovácie potrebné, je na majiteľovi domu.

       Jednou z najobľúbenejších doplnkov toalety, ktorá vám umožňuje odmietnuť nákup drahého elektronického zariadenia, je krycia doska alebo kryt bidetu vo forme štruktúrne upraveného krytu alebo dýzy s dýzami. Je inštalovaný na bežnom WC ako sprievodné zariadenie..

       Takéto bidety umožňujú hygienické čistenie a eliminujú používanie toaletného papiera. Ľahko sa inštalujú a ľahko sa obsluhujú.

       Po stlačení tlačidla sa tryska s tryskami rozprestiera v miske a začne striekať trysky. A po ukončení procedúr sa tento tip odstráni späť, predčistenie od nečistôt v automatickom režime..

       Okrem vyššie uvedeného dodatočného príslušenstva môže byť toaleta vybavená aj:

       • hygienická sprcha vo forme kanvy na hadici;
       • samočistiaci systém;
       • blok na hladké spustenie krytu;
       • pridanie čistiacich prostriedkov a vôní do misy;
       • sušenie na vzduchu;
       • hudobná technika;
       • osviežovače vzduchu a prevzdušňovače.

       Všetky tieto doplnky zvyšujú cenu toalety, ale robia toaletu pohodlnejšou..

       Doplnkové funkcie

       Moderné technológie robia náš život stále pohodlnejším a toalety nešetrili inováciami. Existujú modely s rôznymi doplnkovými funkciami. Jednou z najobľúbenejších je toaleta s funkciou bidetu. V miske alebo sedadle (niektoré sú) sú zabudované postrekovače, ktoré na povel zhasnú a zalejú teplou vodou. Teplota sa nastavuje z ovládacieho panela, ktorý je zvyčajne umiestnený na boku.

       Toaleta s funkciou bidetu

       Medzi ďalšie zaujímavé funkcie patrí kúrenie a osvetlenie. Koľko podsvietenia je potrebné, je kontroverzný problém, ale zahriatie okraja záchodovej misy môže a bude v zime príjemné.

       Ako zistiť, čo je správne

       Algoritmus je nehorázne jednoduchý: skontrolujeme kanalizačné potrubie a jeho zvon a podľa vyššie uvedených obrázkov určíme jeho typ. V závislosti od toho, odkiaľ pochádza odtok, a od budúcej toalety je potrebná vhodná kanalizácia. Pri výbere toalety nebude nadbytočné venovať pozornosť prívodu vody..

       Ako určiť odtokový systém a ďalšie parametre produktu?

       Ďalej sa rozhodne o tom, s akým odtokom si vybrať toaletu, aby bola najpohodlnejšia a najpohodlnejšia. Aby ste to urobili, je dôležité študovať všetky odrody dostupné na trhu, aby ste presne vedeli, ktorý model sa považuje za najvhodnejší. V tomto prípade je možné rozlíšiť niekoľko rôznych typov drenážnych systémov:

       • Horizontálny systém predpokladá, že voda z nádrže je odvedená iba pozdĺž zadnej steny záchodovej misy. Takýto model má určité nevýhody, ku ktorým je spočiatku dôležité zahrnúť skutočnosť, že je ovplyvnená iba jedna časť misky a ostatné povrchy nie sú umývané vodou. V takom prípade, ak sú do toalety spláchnuté rôzne tekutiny, ktoré môžu kontaminovať rôzne steny, nebude fungovať ich čistenie bez námahy..

        Fungovanie toalety

       • Kruhová verzia je považovaná za najoptimálnejšiu a zároveň poskytuje najvyššiu hygienu toalety. Zaisťuje, že všetky steny misy sú čistené vodou, vďaka čomu sa ľahko umývajú.
       • Zmiešaný systém je možné nainštalovať do rôznych typov toaliet a predpokladá sa, že na nádržke budú dve rôzne tlačidlá, z ktorých jedno bude zodpovedné za priame odvodnenie a druhé za kruhové. V určitých situáciách môžete zároveň uložiť a zapnúť prvú možnosť a v prípade silného znečistenia použiť ďalšie tlačidlo.

       Výber splachovania na toalete závisí od preferencií používateľov a od toho, aký druh finančných prostriedkov môžu na tieto účely prideliť. Okrem toho je dôležité vziať do úvahy ďalšie parametre toaletnej misy, konkrétne veko tohto výrobku môže byť multifunkčné, pretože môže byť vybavené automatickými prvkami, ktoré zaisťujú jeho automatické zatváranie po každom použití zariadenia. Kryty môžu byť tiež pravidelné a štandardné..

       Okrem toho je dôležité zvážiť, z akého materiálu je toaleta vyrobená, aké rozmery a ďalšie parametre má. Len potom môžete získať inštalatérske vybavenie, ktoré bude vysoko kvalitné, krásne, lacné, dobre zapadne do konkrétnej kúpeľne a tiež pohodlné na neustále používanie..

       TOP-najlepší výrobcovia toaletných misiek

       Existuje mnoho rôznych hodnotení najlepších výrobcov vodovodných potrubí.

       Najčastejšie obsahujú názvy týchto spoločností a značiek:

       1. Gustavsberg. Výrobky pod touto značkou vyrába svetoznámy koncern Villeroy&Boch. Výrobca si je istý kvalitou svojich potrubí a dáva naň 25-ročnú záruku..
       2. DOPOLUDNIA POPOLUDNÍ. Drahá európska sanita nie je dostupná pre každého, ale ak existuje možnosť kúpiť toaletu AM-PM, rozhodne by ste ju mali využiť. Záruka výrobcu – 25 rokov.
       3. Roca. Jedná sa o známu taliansku značku, ktorá je žiadaná v mnohých krajinách sveta. Kvalita výrobkov je na špičkovej úrovni. Pokiaľ ide o dizajn, toalety Roca sú štylisticky neutrálne a dokonale sa hodia k akémukoľvek dekoru.
       4. Jika. Značka Jika je súčasťou holdingu Roca a rovnako vysoká je aj kvalita výrobkov. Funkciou toaliet Jika je štýlový, lakonický dizajn. Modely sú elegantné, kompaktné a ergonomické.
       5. Santek. Ochranná známka patrí koncernu Roca. Výrobky spĺňajú prísne európske normy kvality. Veľmi obľúbené modely Santek s kruhovým splachovaním a sedadlami vybavenými mikro výťahmi.
       6. Ifo. Jedná sa o švédsku značku. Kvalita výrobkov nie je uspokojivá. Výrobca naň dáva 10-ročnú záruku, ale na komponenty je záručná doba 5 rokov. Medzi výhody modelov tejto značky patrí tichá drenáž a racionálna spotreba vody..
       7. Vitra. Charakteristické vlastnosti vodovodných armatúr tureckej značky Vitra sú originálny dizajn a dokonalá automatizácia. Výrobná spoločnosť neustále inovuje. Takáto toaleta je ideálna pre kúpeľňu zariadenú v štýle high-tech alebo techno. V zbierkach sú aj modely pre ľudí so zdravotným postihnutím..
       8. Laufen. Jedna z najstarších značiek na trhu sanitárnej keramiky. Ochranná známka pochádza z roku 1892 a je známa svojou povestnou švajčiarskou kvalitou svojich výrobkov. Výrobné závody spoločnosti sa nachádzajú v Rakúsku a Českej republike a sanitárna keramika tejto značky je populárna po celom svete..
       9. Jacob Delafon. Jedná sa o vynikajúcu francúzsku sanitárnu keramiku, ktorá určite poteší ľudí s vycibreným vkusom. Kolekcie sú veľmi rozmanité, všetky modely sú dobrej kvality. Toalety Jacoba Delafona inštalované v komplexe Moskovskej olympijskej dediny, kde bývajú účastníci olympijských hier.
       10. Sanita. Do TOP 10 najlepších výrobcov sanitárnej keramiky patrí aj domáca ochranná známka Sanita. Toaletné misy tejto značky sa vyznačujú špeciálnym povlakom odolným voči škvrnám. Je ľahké sa o ne starať. Neexistujú žiadne sťažnosti na kvalitu a dizajn výrobkov.

       Cena je dôležitým kritériom pre výber vodovodného potrubia. Skutočne kvalitné a krásne toalety, ktoré môžu trvať desaťročia, sú skutočne drahé.

       Stanovte rozpočet nákupu

       Náklady na toaletnú misu sa líšia v závislosti od jej typu, typu misy, materiálu, z ktorého je vyrobená, niektorých konkrétnych dielov v konkrétnom prevedení, ale tendencia je, že celkové náklady na inštalatérske práce sú určené v závislosti od krajiny výrobca. Napríklad keramická toaleta bude v rôznych krajinách stáť inak. Ceny sú ovplyvnené clami, technologickou a surovinovou silou konkrétnej krajiny a samozrejme kvalitou produktu..

       Toaletné misy ponúkané na predaj možno obvykle rozdeliť do troch cenových tried:

       • Možnosť rozpočtu;
       • Inštalatérstvo v strednom cenovom segmente;
       • Drahé luxusné inštalatérske práce.

       Drahé luxusné inštalatérske práce

       Toaletné misy, ktoré možno právom nazvať elitnou luxusnou sanitou, sa do našej krajiny dovážajú predovšetkým z Nemecka, Rakúska a Švédska. Tieto krajiny sa dlhodobo etablovali ako výrobcovia kvalitnej sanitárnej keramiky. V priemere sa cena toalety, napríklad z Nemecka, pohybuje od 300 do 550 dolárov. Samozrejme, veľa stále závisí od toho, ktorú toaletnú misu si vyberiete, pretože, ako viete, firma je firma – spor.

       Za cenu: aký je rozdiel

       detská toaleta

       Náklady určujú kvalitu. Ak sú na toalete nainštalované ďalšie možnosti pohodlia, potom je cena rádovo vyššia ako štandardné sady.

       Rozpočtové modely

       Najlacnejšie toalety sú v rozmedzí 3 až 6 tisíc rubľov. Jedná sa o jednoduchú štandardnú verziu bez krytu alebo ďalších možností a spravidla so zvislým odtokom. Tvar misky nemá vplyv na cenu. Úspory spočívajú v použití lacných materiálov: sanitárnej keramiky alebo liatiny.

       Stredný cenový segment

       Cena sa pohybuje od 8 tisíc rubľov do 25. Modely sú finančne odôvodnené, pretože sú vybavené potrebnými možnosťami, ale pre exkluzivitu neexistuje žiadna extra prirážka.

       Rozdelenie toaletných misiek podľa nákladov

       Náklady na toaletu ovplyvňuje niekoľko faktorov. Patrí sem typ výrobku, tvar misy, materiál výroby, prítomnosť alebo neprítomnosť určitých prvkov, priame alebo šikmé uvoľnenie toaletnej misy. Krajina a samotný výrobca však majú pri tvorbe cien väčší význam. Tu cenová politika závisí od používania inovatívnych technológií a kvality surovín, ako aj od ciel..

       Vo všeobecnosti sú všetky toaletné misy prezentované v troch verziách, o ktorých musíte vedieť pred výberom dobrej toalety pre váš domov. Hovoríme predovšetkým o nasledujúcich skutočnostiach:

       • Rozpočtové výrobky.
       • Zariadenie strednej cenovej triedy.
       • Luxusné vodoinštalácie.

       ktorý záchod je lepšie vybrať

       Rozpočtová možnosť predstavuje väčšinu toaliet vyrobených v Rusku na priemyselnej úrovni. Pri rozhodovaní o tom, ktorú toaletu je lepšie zvoliť pre domácnosť, by ste však nemali vyvodiť záver, že všetky výrobky majú nízku kvalitu. V tomto prípade sa berie do úvahy absencia ciel a nevýznamné náklady na dopravu. Pokiaľ ide o dovážané výrobky, je možné ich tiež kúpiť za prijateľnú cenu za predpokladu, že výrobca má pobočku v Rusku..

       Na zodpovedanie otázky, ako si vybrať správnu toaletnú misu do bytu, je dôležité pochopiť, že k rozpočtovej možnosti možno priradiť aj výrobky vyrobené v Číne. Tieto výrobky majú priemernú kvalitu za dostupnú cenu. Vo všeobecnosti môžeme dospieť k záveru, že pre verejné priestory strednej návštevnosti je najlepším riešením možnosť rozpočtu..

       Toalety za nízke ceny sa vyrábajú hlavne vo Fínsku, Českej republike a Poľsku. A len malý počet výrobkov sa nachádza v tureckej alebo španielskej výrobe. Toto je potrebné vziať do úvahy pri riešení problému, ako si vybrať toaletu, ktorá je najlepším výrobcom.

       Toaletné misy patriace do elitnej triedy a predávané v Rusku predstavujú modely nemeckých, rakúskych a švédskych výrobcov. Práve v týchto krajinách sa vyrába najkvalitnejšie sanitárne vybavenie..

       Ako si vybrať odtokový otvor

       Dnes existujú dva systémy na odvádzanie vody priamo do toalety:

       Fajansový záchod

       Fajansový záchod

       1. Kaskádový systém je najbežnejší a našiel svoje uplatnenie takmer vo všetkých modeloch. Jeho podstata spočíva v tom, že voda steká po najznečistenejšej zadnej stene toalety. V tomto prípade nie sú ostatné povrchy nijako umyté. Prirodzene, je to jedna z jeho hlavných nevýhod – takýto systém nezabezpečuje správnu hygienu kúpeľne. Ďalšou nevýhodou je vysoká spotreba tekutín počas zjazdu. A ak navyše použijete kefu, spotreba vody sa výrazne zvýši. Kaskádový systém má však aj niekoľko výhod: nízke náklady a spoľahlivosť.
       2. Typ sprchového odtoku sa nedávno objavil a považuje sa za účinnejší. Tu pod okrajom toalety sú rovnomerne rozložené odtokové otvory, ktorými voda preteká do misy toalety. Pretože existuje veľa otvorov, voda sa rovnomerne premýva po celom povrchu. To znamená, že spláchnutie je účinnejšie pri nevýznamnom znečistení zadného povrchu toalety. Ak nepoužívate ďalšiu kefu, spotreba vody sa zníži. Pri takom odtokovom systéme sa umývanie misy vyžaduje oveľa menej často. Ak je však zadná stena silne znečistená, systém sa nemusí vyrovnať s veľkým znečistením naraz. Kaskádové odtoky však tiež nezaručujú ich odstránenie..

       Pred výberom splachovacieho WC je preto vhodné oba modely otestovať a zistiť, ktorý je pre vás vhodnejší..

       Správna voľba

       Pred kúpou toalety by ste mali zmerať miestnosť a rozhodnúť o type upevnenia. Pri výbere sanitárneho výrobku sa berú do úvahy osobné preferencie týkajúce sa tvaru misy, odtieňa, výšky štruktúry, dostupnosti ďalších možností.

       Vďaka širokému sortimentu inštalatérskych výrobkov v rôznych cenových segmentoch si môžete vybrať najlepšiu voľbu pre vidiecky dom alebo byt, ekonomickú možnosť s potrebnými výkonovými charakteristikami alebo možnosť pre vynikajúci interiér..

       Nachádza sa nad toaletou vo výške najmenej 1 meter

       Táto možnosť je zriedkavá, je ľahké ju opraviť – opraviť ju môže dokonca aj amatér. Nespornou výhodou vysoko umiestnených nádrží je silný zostup, ku ktorému dochádza v dôsledku pohybu vody nadol pod vplyvom gravitácie.

       WC nádrž

       Bežná možnosť. Ľahko sa zmestí do toalety, nezaberie veľa miesta a vyzerá dobre. Pripevnený k miske gumovou manžetou.

       Keramika alebo porcelán? Určenie najlepšieho materiálu

       Aristokratický porcelán alebo jednoduchšia kamenina sú článkami v rovnakom reťazci – keramike.

       Rozdiely sú v zložení, technológii výroby a cene. S výrazom „porcelán“ a „fajansa“ sa často používa slovo „keramika“ oddelene. Ale v skutočnosti sú obe odrody keramiky..

       Porcelánová sanita za vyššiu cenu. Výhoda – dlhodobé používanie bez zmeny vzhľadu.

       Fajansa je cenovo dostupnejšia, ale životnosť je tiež kratšia. Je navyše pokrytý glazúrou, pretože je poréznejší ako porcelán.

       Keramika je materiál získavaný v procese vypaľovania hliny s minerálnymi prísadami a anorganickými zlúčeninami na dodanie pevnosti výrobku. Vzhľadom na zložitosť výrobného postupu sa fajansa a porcelán považujú za technologicky vyspelejšie typy..

       Antivplexný systém: je to potrebné alebo nie

       Aby sa zvýšila úroveň užívateľského komfortu, výrobcovia vodovodov prišli s anti-flex systémom. V skutočnosti to nie je nejaký špeciálny systém, ale skôr dizajnové riešenie, ktoré zabráni nechcenému postriekaniu pri sedení na toalete..

       Tento systém tiež zaisťuje nízku hladinu stojatej vody v odtoku. Nie vždy stojí za to veriť výrobcom, musíte si byť schopní vybrať toaletu s anti-splexovým systémom sami. Tu je niekoľko tipov na výber:

       • Podľa fyzikálnych zákonov je hladina vody v komunikujúcich nádobách rovnaká. Pri výbere toalety preto dávajte pozor na najnižší bod výstupu – potrubie, ktoré je vložené do kanalizačného otvoru. To bude hladina vody vo vašom splachovaní toalety. Malo by sa pamätať na to, že aby sa dosiahol účinok proti striekajúcej vode, mal by byť čo najmenší..
       • Dávajte pozor na geometriu misky. Už sme povedali, že známe miskové toalety sú uznávané za neúčinné. Preto zvážime možnosti zúženia a priezoru. V obidvoch je odtokový otvor umiestnený takmer striktne v strede. Ak máte pred sebou práve takú toaletu, postriekaniu sa nevyhnete. Preto je potrebné hľadať model s ďalšími prvkami dizajnu..

        Toaleta s WC

        Na dosiahnutie účinku proti rozstreku je otvor spravidla v zadnej stene viac zatlačený, aby odpadové produkty presne padali na okraj steny záchodovej misy a vody v jej odtoku. Takúto geometriu je možné dosiahnuť aj umiestnením otvoru nie do stredu, ale s odsadením na ktorúkoľvek zo strán..

       • Okrem toho, ak je na obale deklarovaný antiflexný systém, potom na vodnom okraji otvoru toaletnej misy musí byť špeciálny okraj.

       Akú toaletu kúpiť pre súkromný dom

       Pre súkromný dom sú ponúkané mimoriadne a exkluzívne modely z umelého alebo prírodného kameňa.

       Perfektne sa hodí do moderného interiéru snehobiele toalety na skryté upevnenie závesných držiakov.

       Pre znalcov klasiky ponúkame toalety so štandardnou verziou rohového odtoku a montážou na podlahu.

       Ak je hlavnou požiadavkou dobre sa umyť

       Dobré opláchnutie bez zvyškov plaku, organických látok alebo hrdze je pre kupujúcich prioritou. Ak nechcete strácať čas upratovaním kúpeľne, vezmite si modely s „ochranou proti striekajúcej vode“. Za cenu nie sú možnosti oveľa drahšie, ale praktickosť je odôvodnená a odôvodnená.

       Nákup toalety je len zdanlivo jednoduchá úloha. V skutočnosti je ponúkaný sortiment taký rozmanitý, že na správny nákup potrebujete vedieť niekoľko dôležitých bodov, vrátane ceny a typu odtoku, prívodu vody do nádrže.

       Kritériá výberu pre malú toaletu

       Zdá sa, že čo môže byť jednoduchšie ako výber toalety pre malú kúpeľňu – išiel a okamžite ho kúpil. Existujú však niektoré nuansy, o ktorých musíte vedieť, aby bol nákup radosť a nestal sa problémom..

       Kompaktná toaleta sa najlepšie hodí do malej miestnosti. V prospech výberu tejto možnosti by mali slúžiť vyššie uvedené argumenty.

       Zvážte, na čo ďalšie si musíte dať pozor

       • Prvým aspektom by mala byť výška toalety. Priemerná výška misy je 400 mm. Celková konštrukcia spolu s cisternou meria približne 800 mm. Veľkosť modelu by mala byť pre pohodlie vhodná pre všetkých členov rodiny. Mimochodom, môžete si to skontrolovať priamo v obchode. Odhadnite svoju výšku a predstavte si, ako pohodlne sa vám bude sedieť na tomto produkte. A najlepšie je sadnúť si na ukážku a cítiť svoje pocity. Vaše panvové a brušné svaly by mali byť uvoľnené. Len tak budete vedieť, že dizajn je vhodný pre vašu výšku. Ďalej zvážte výšku svojich detí. Vysoká toaleta bude nepríjemná.
       • Ďalej by ste sa mali predajcu opýtať, z čoho je tento alebo ten výrobok vyrobený. Materiál je rozdelený na fajansu a porcelán. Ten druhý sa pri výbere toalety odporúča najviac. Tento povrch je najmenej citlivý na kontamináciu, pretože nemá porézny povrch. Toaleta s porcelánovou štruktúrou navyše vydrží rádovo viac.
       • Farba výrobku je tiež veľmi dôležitá. Malo by byť v súlade so všeobecným pozadím. Do malého priestoru najlepšie zapadne biely model..
       • Nezabudnite vziať do úvahy veľkosť položky. Vaša toaleta by mala byť taká veľká, aby sa zmestila do malého priestoru..

       Výber najlepšej možnosti splachovania toalety

       Podľa všetkého vyššie uvedeného sa pokúsme po štúdiu typov splachovacích toaliet dospieť k záveru – ktorý záchod spláchne najlepšie. Očividne si najskôr definujeme verziu výfukového kanála, ktorá vo všeobecnosti nezávisí od našich preferencií. Nezabudnite však, že ak vami zvolený model má napríklad horizontálny vývod a váš kanalizačný otvor je umiestnený zvisle, potom ich samozrejme môžete pripojiť, čo však povedie k vytvoreniu veľkej vzdialenosti od stenu k záchodovej miske. Čo vzhľadom na malú veľkosť umyvární môže predstavovať značný problém.

       Voľba materiálu pre výrobok môže byť tiež diktovaná želaniami majiteľov a dizajnovými rozhodnutiami. Pokiaľ ide o tvar misky, voľba je zrejmá. Ak je zakúpená možnosť bez rozpočtu, je lepšie zvážiť možnosti v tvare lievika alebo priezoru. Nezabudnite sa tiež pozrieť na prítomnosť charakteristických vlastností systému anti-multiplex, to znamená na zníženú hladinu vody a posunutie odtokového otvoru na jednu stranu..

       Dôležitú úlohu hrá zostupový systém. Kaskádová verzia poskytuje lepšie splachovanie pozdĺž zadnej steny a sprchovací systém rovnomerne rozdeľuje tekutinu po záchodovej miske, preto sú jej hygienické vlastnosti vyššie. Umožňuje vám tiež výrazne ušetriť vodné zdroje a menej často používať kefu a chemikálie pre domácnosť. Voľba inštalatérskych prác pre domácnosť by sa mala vykonávať vedome a premyslene, pretože si vyberiete vec, ktorú budú všetci členovia vašej rodiny používať každý deň, niekoľkokrát.

       Toalety bez okrajov: oplatí sa kúpiť?

       Rozhodne áno, ak vám váš rozpočet umožňuje kúpiť toaletu bez okraja, mali by ste sa rozhodnúť v tomto smere. Je to mnohokrát jednoduchšie starať sa o to kvôli nedostatku ťažko dostupných miest a vo všeobecnosti nie je v týchto toaletách miesto na hromadenie solí a odpadu, preto nemajú obdobu v úrovni hygiena a estetika..

       A ak tiež vybavíte takúto toaletu moderným inštalačným systémom tekutým čerstvým zo známej portugalskej továrne Oli s názvom Oli Pure 120, potom sa tiež úplne zbavíte hromadenia nepríjemných pachov a získate nadšené reakcie od susedov ako: „ Páni, prečo máte na toalete takú modrú vodu? A na toalete to tak krásne vonia! Ako ste dosiahli tento výsledok? “.

       Splachovací systém Tornado: video

       Vario – univerzálne riešenie

       Aby sa získalo šikmé alebo priame uvoľnenie toalety bez váhania, je zvolené univerzálne uvoľnenie vario. Pripojenie k kanalizačnému potrubiu sa vykonáva v stene aj pod podlahou. Univerzálne modely zahŕňajú:

       • šikmé WC alebo priame uvoľnenie modelu Globo Daily DA002.BI, krajina pôvodu Taliansko. Vyrobené z porcelánu. Vzťahuje sa na pripevnené štruktúry. Cena 18,3 tisíc rubľov;
       • v rohu je nainštalovaný model Serel Friendly 6706, krajina pôvodu je Nemecko. Šikmé alebo priame uvoľnenie toalety je povolené. Cena 18,6 tisíc rubľov;

       Typy toaliet: klasifikácia podľa misy, splachovania, zásuvky, dizajnu

       Zaujímavé modely: fotografia

       Iste vás neprekvapí, ak zistíte, že na vývoji toaliet sa podieľajú dizajnéri – ich tvary sú veľmi neobvyklé. Ak bolo predtým ľahké vybrať si toaletu – je dobré, ak existuje päť modelov, ale dnes je veľmi ťažké vybrať si zo stoviek a tisícov. Môžete však nájsť inštalatérske práce, zdobené v určitom štýle – od klasických až po moderné alebo high -tech. Fotografie niektorých zaujímavých modelov z hľadiska dizajnu uverejníme nižšie..

       Farebné potrubie nie je dlho novinkou Existujú dokonca aj pozlátené modely

       Vybrať toaletu nie je vôbec jednoduché

       Zlato nie je čierne - štýlová kombinácia Spárované s neobvykle navrhnutou inštaláciou

       Existujú aj štvorcové toalety, ktoré vyzerajú zaujímavo

       Kompaktné rohové možnosti sú tiež zaujímavé

       Čierne hranaté inštalácie - veľmi zriedkavé

       Častejšie sú zaoblené tvary. Exotická možnosť

       Takmer trón)))Priehľadná záchodová misa .... vyzerá to ako vtip

       Pre obdivovateľov Apple

       Na záver

       Pri výbere toalety by ste mali venovať pozornosť nielen jej funkčným vlastnostiam, ale aj vzhľadu. Výrobok by mal v ideálnom prípade zapadnúť do interiéru miestnosti a spĺňať všeobecnú myšlienku dizajnu, pretože dnes nájdete toaletné misy akéhokoľvek tvaru a farby. Prirodzene, pre malé priestory je lepšie zvoliť kompaktný model, ale uistite sa, že sa nestratí jeho funkčnosť. Aby ste pár rokov po kúpe nového produktu nemuseli utekať do ďalšieho obchodu, musíte dávať pozor na meno výrobcu a správne sa o toto vodovodné zariadenie starať.

       Výsledok

       Počas prevádzky toalety niekedy vznikajú problémy s nádržkou. Najbežnejším z nich je porucha hladiny naplnenia nádrže. Ak ho chcete nastaviť, musíte odstrániť kryt a zmeniť veľkosť ramena páky..