Aké sú typy domácich čerpacích staníc

Čerpacie stanice pre vodovod. Druhy a ceny

V oblasti, kde neexistuje centrálny vodovod, musia majitelia domov a vidieckych chát hľadať spôsoby, ako dodať vodu do svojich domovov. Voda extrahovaná čerpadlami z artézskeho alebo akéhokoľvek zásobníka je vhodná na zavlažovanie. Čerpacia stanica pre domácnosť pomôže vyriešiť problém s dodávkou vody pre potreby nielen záhrady, ale aj domova. Pri výbere takejto jednotky je dôležité vedieť nielen to, aké sú ceny, ale aj aké typy staníc sú.

Prečítajte si článok: Inštalatérstvo v súkromnom dome s hydraulickým akumulátorom

V oblasti, kde neexistuje centrálny vodovod, musia majitelia domov a vidieckych chát hľadať spôsoby, ako dodať vodu do svojich domovov. Voda extrahovaná čerpadlami z artézskeho alebo akéhokoľvek zásobníka je vhodná na zavlažovanie. Vyriešte problém so zásobovaním vodou pre potreby nielen záhrady, ale aj domova, pom

Domáce čerpacie stanice majú niekoľko výhod:

 1. V obchodnej sieti je predstavená široká škála takýchto produktov, ktoré vám pomôžu vybrať si v konkrétnom prípade najvhodnejší model..
 2. Zásobník umožní nejaký čas dodávať vodu na farmu v prípade výpadku elektrickej energie.
 3. Tlak v potrubí je udržiavaný na rovnakej úrovni, čo vám umožňuje zaistiť dodávku vody bez prerušenia.
 4. Pri nákupe musíte vedieť o niektorých funkciách prevádzky tohto zariadenia:
 5. Na celoročné použitie musí byť zariadenie nainštalované v teplej miestnosti..
 6. Systematicky čistite kontaminované časti jednotky;
 7. Monitorujte činnosť automatizácie a tlak vody.
 8. Zariadenie sa skladá z elektrického čerpadla, zásobníka, indikátora tlaku, automatického ovládania.

Typy čerpacích staníc pre vidiecke domy

Doma existujú čerpacie stanice na zásobovanie vodou, ktoré pracujú iba na čistú vodu, a kanalizačné čerpacie stanice určené na čerpanie obsahu kanalizačného systému do drenážnych priekop. V závislosti od umiestnenia sa rozlišujú ponorné stanice, ktoré sú inštalované vo vode a na povrchu.

Doma existujú čerpacie stanice na zásobovanie vodou, ktoré pracujú iba na čistú vodu, a kanalizačné čerpacie stanice určené na čerpanie obsahu kanalizačného systému do drenážnych priekop. V závislosti od umiestnenia sa rozlišujú ponorné stanice, ktoré sú inštalované vo vode, a

Ponorné stanice môžu byť vrty určené pre studne 30-40 metrov a studne určené pre vodné zdroje, do ktorých je možné spustiť čerpadlo.

Jednotka funguje vďaka odstredivej sile, t.j. funguje koleso s lopatkami a vibrácie, keď k práci dochádza v dôsledku vibrácií membrány. Pri výbere modelu je potrebné mať na pamäti, že vibračné stanice sa nepoužívajú v studniach..

  Vnútorné priečky

Stanice pre domácnosť umiestnené na povrchu sú zase rozdelené na:

 1. Vír – majú nízku produktivitu, a preto sú lacné. Poskytuje vysoký tlak vody. Dokážu zdvihnúť vodu z hĺbky až 7
 2. Viacstupňové – poskytujú dobrú produktivitu a tlak vody, počas prevádzky nerobte hluk. Hĺbka stúpania vody – až 7 m. Optimálna voľba pre domácnosť.
 3. Jednotka so vstavaným vyhadzovačom – hĺbka stúpania vody je až 9 m. Neprestávajte pracovať, ak je do systému nasávané malé množstvo vzduchu.
 4. Zariadenie so vzdialeným vyhadzovačom – jeho hlavnou výhodou je, že odoberá vodu z hĺbky až 45 m. Medzi nevýhody patrí zložitosť jeho inštalácie.

Moc. V predaji sú modely s výkonom od 600 do 1,5 wattov. Preto, ak je v dome veľa bodov spotreby vody, mala by byť stanica zvolená s vyšším výkonom. Kapacita akumulačnej nádrže a materiál, z ktorého je vyrobená. \ Kapacita nádrže musí byť dostatočná na zabezpečenie spotreby vody v prípade odstávky

Pri kúpe čerpacej stanice sa berú do úvahy nasledujúce ukazovatele:

 1. Moc. V predaji sú modely s výkonom od 600 do 1,5 wattov. Preto, ak je v dome veľa bodov spotreby vody, potom by mala byť stanica zvolená s vyšším výkonom..
 2. Kapacita skladovacej nádrže a materiál, z ktorého je vyrobený. \
 3. Kapacita nádoby musí byť dostatočná na zabezpečenie spotreby vody v prípade výpadku prúdu – najmenej 50 litrov. Kontajnery sú vyrobené z plastu, liatiny, ocele. Plast má krátku životnosť, oceľ je drahá a liatina je najlepšou voľbou.
 4. Produktivita. Ovplyvňujú to rôzne ukazovatele, najmä výkon motora. Pre obytnú budovu sú vhodné modely s produktivitou od 3 do 6 000 litrov za hodinu. Na dachu bude stačiť 600-1 000 litrov za hodinu.
 5. Hĺbka, z ktorej sa jednotka môže dostať k vode.
 6. Ochrana proti prehriatiu pri prerušení dodávky vody.

Ceny čerpacích staníc pre letné chaty

Trh čerpacích staníc zastupujú zahraniční a domáci výrobcovia, preto sú ceny pre čerpacie stanice odlišné. Výrobcovia z Nemecka a Talianska, ako napríklad Karcher, Gardena, Metabo, Grundfos, Pedrollo, Marina, Ergus, obsadzujú popredné priečky v zahraničí..

Trh čerpacích staníc zastupujú zahraniční a domáci výrobcovia, preto sú ceny pre čerpacie stanice odlišné. Medzi zahraničnými výrobcami vedú vedúce pozície výrobcovia z Nemecka a Talianska, ako sú Karcher, Gardena, Metabo, Grundfos, Pedrollo, Marina, Ergus. V Ros

V Rusku tieto zariadenia vyrába spoločnosť „Dzhileks“. Ich výrobky sa vyznačujú najlepším pomerom ceny a kvality a pohybujú sa od 7 do 17 tisíc rubľov. Medzi nemeckými výrobcami je najdrahší Grundfos: zariadenia stoja od 17 do 40 tisíc rubľov. Najdostupnejší výrobca Metabo – ich stanice stoja asi 6 tisíc rubľov. Stredný cenový segment je obsadený Gardenou – cenové rozpätie sa pohybuje od 9 do 18 tisíc rubľov. Talianske stanice pre domácnosť sa predávajú od 8 do 20 tisíc rubľov.

  Prehľad filtrov na vykurovanie: návrh, typy a inštalácia

V Rusku tieto zariadenia vyrába spoločnosť „Dzhileks“. Ich výrobky sa vyznačujú najlepšou hodnotou za peniaze

Pri inštalácii domácej čerpacej stanice sa berú do úvahy nasledujúce nuansy: musí byť v miestnosti s vykurovaním; nedotýkajte sa stien; vylúčiť možnosť záplav; všetky spoje musia byť pevne dotiahnuté, aby sa zabránilo úniku vody. Tlak v zariadení je normálny asi 1,2 – 1,5 atmosféry.

Napriek kvalite a spoľahlivosti vybranej domácej čerpacej stanice by ste mali vždy starostlivo monitorovať jej prevádzku, aby ste včas identifikovali a odstránili problémy. Môžete to urobiť sami bez toho, aby ste sa uchýlili k pomoci špecialistov. Čerpacie stanice na dodávku vody pre domácnosť sa na predmestiach široko používajú, pretože poznajú typy a ceny, môžete si vybrať správne a zlepšiť pohodlné životné podmienky.