Druhy čerpadiel na odpadovú vodu

Kanalizačné čerpadlá v súkromnom dome. Aké druhy existujú a ako si vybrať

Ak súkromný dom nemá centrálny kanalizačný systém, ale má vlastný kanalizačný systém, skôr alebo neskôr bude potrebné vyčerpať čerpadlo a zavolať kanalizačné vozidlo. To vedie k rôznym nepríjemnostiam a aby ste sa im vyhli, môžete si kúpiť domáce čerpadlo na čerpanie odpadových vôd z kanalizácie. V tomto článku zistíte, ktoré z nich môžete použiť čerpadlá na kanalizáciu v súkromnom dome.

Ako si vybrať správne čerpadlo pre vidiecky dom

Typ čerpadla závisí od druhu znečistenia, napríklad jedno čerpadlo vám umožní odčerpať vodu zo suterénu a pivnice a druhý typ dokáže vyčistiť odtokovú jamu vodou alebo odtok z vane, práčky, kuchyne . Tretia možnosť môže čerpať malé pevné látky..

Ak žiadny z týchto typov nie je účinný, musíte sa uchýliť k použitiu fekálneho čerpadla pre súkromný dom, ktoré ľahko čerpá veľké prvky. Nové modely sú vybavené nožmi a inými mechanizmami, takže môžu brúsiť aj veľké prvky.

Ak žiadny z týchto typov nie je účinný, musíte sa uchýliť k použitiu fekálneho čerpadla pre súkromný dom, ktoré ľahko odčerpáva veľké prvky. Nové modely sú vybavené nožmi a inými mechanizmami, takže môžu brúsiť aj veľké prvky.

Čerpadlá fekálneho typu sú rozdelené do typov:

 • podľa typu brúsky;
 • teplota kvapaliny v odtoku;
 • spôsob inštalácie;
 • typ stavby, v závislosti od potrieb majiteľa.

Zariadenie bez sekáča – toto je možnosť rozpočtu a pumpuje studené odtoky až do tridsaťpäť stupňov. Takéto čerpadlo sa používa na čerpanie vody zo suterénov, bazénov. V pokročilejšej verzii čerpadlo odpadových vôd bez mlynčeka čerpá ohrievanú vodu s malými pevnými prvkami. Takéto zariadenia sa najčastejšie používajú v kúpeľoch alebo pri sanácii vodovodných potrubí..

Tieto čerpadlá nie sú vhodné na čerpanie odpadových vôd, pretože ich použitie v takýchto podmienkach vedie k rýchlej poruche zariadenia. Pre kanalizačný systém by sa mali používať fekálne pumpy špecializované na tento účel. Univerzálnou možnosťou je fekálna jednotka, ktorá odčerpáva studený (až 35 stupňov) odtok. Toto zariadenie melie, pumpuje vodu, akékoľvek hygienické potreby, organické látky a dokonca aj vlasy. Pokročilejšia verzia domáceho spotrebiča odčerpáva vysokoteplotné odpadové vody.

Odrody fekálnych čerpadiel na kanalizáciu v súkromnom dome

Čerpadlá fekálneho typu sa líšia spôsobmi inštalácie:

 1. Ponorná možnosť zapadá do kanalizácie, pričom ovládací panel je hore. Zariadenie je upevnené vo vnútri studne pomocou rohových ohybov s vodidlami. Hĺbka ponorenia rôznych typov jednotiek je rôzna. Ponorné čerpadlo je vyrobené z odolného antikorózneho materiálu.
 1. Polo ponorná jednotka čiastočne umiestnené v odtoku. Čerpacia časť je umiestnená vo vnútri a motor je nainštalovaný v hornej časti. Telo pomocou plaváka fixuje ponorenú časť kanalizačného systému. Takéto čerpadlo sa vyrába bez sekacej časti..
 1. Vonkajšie čerpadlo nachádza sa vedľa septiku vo vidieckom dome. Sacia hadica je spustená do odtoku. Zariadenie nemá mlynček a nečerpá tuhý odpad.

Pri výbere domáceho spotrebiča musíte zaujať zaujatie voči potrebám. Najlepšie je vybrať si spoľahlivého výrobcu s vysoko kvalitným zariadením. Dovážané čerpadlá sa vyznačujú malou veľkosťou, jednoduchým používaním a umožňujú ich použitie ako základ pre kompaktné kanalizačné systémy.Fotografia ponorného, ​​polo ponorného a povrchového čerpadla

Pri výbere domáceho spotrebiča musíte zaujať zaujatie voči potrebám. Najlepšie je vybrať si spoľahlivého výrobcu s vysoko kvalitným zariadením. Dovážané čerpadlá sú malých rozmerov, ľahko sa obsluhujú a môžu byť použité ako základ pre kompaktné kanalizačné systémy.

Najlepšie značky:

  • Nocchi;
  • Grundfos;
  • Pedrollo.

  Čerpadlá ruskej výroby majú vysokú kvalitu a nízku cenu. Chladiaci plášť takýchto zariadení chráni pred prehriatím. Najlepším ruským výrobcom domácich čističiek odpadových vôd je závod Vzlyot.Fotografie čerpadiel odpadových vôd

  Čerpadlá ruskej výroby majú vysokú kvalitu a nízku cenu. Chladiaci plášť takýchto zariadení chráni pred prehriatím. Najlepším ruským výrobcom domácich čističiek odpadových vôd je závod Vzlyot.

  Na čo si dať pozor pri výbere čerpadla

  Pri výbere pumpy sa musíte pozrieť na materiály tela a veľké časti zariadenia. Časti vyrobené z plastu, nehrdzavejúcej ocele a liatiny sú celkom odolné v každom prostredí použitia. Jeho výkon závisí od výkonu zariadenia. Niektoré slabšie zariadenia čerpajú rovnaké množstvo odpadových vôd ako silné zariadenia, ale spotrebúvajú menej elektriny..

  Pri výbere pumpy sa musíte pozrieť na materiály tela a veľké časti zariadenia. Časti vyrobené z plastu, nehrdzavejúcej ocele a liatiny sú celkom odolné v každom prostredí použitia. Jeho výkon závisí od výkonu zariadenia.

  Použiteľnosť závisí od spôsobu ovládania. Pohodlnejšie je čerpadlo s ovládacím panelom. Ak diaľkové ovládanie nie je k dispozícii, musia byť ovládacie tlačidlá prístupné.

  Zaujímavý článok: Fekálne a drenážne čerpadlá na odpadové vody

  Kvalita mletia častíc je priamo závislá od zostavy obežného kolesa. Rezné nože alebo hrany zlepšujú celkový výkon. S funkciou samočistenia obežného kolesa sa náklady zvýšia o štvrtinu.

  Kvalita mletia častíc je priamo závislá od zostavy obežného kolesa. Rezné nože alebo hrany zlepšujú celkový výkon. S funkciou samočistenia obežného kolesa sa náklady zvýšia o štvrtinu.Schéma inštalácie odpadového čerpadla

  Náklady na inštaláciu čerpadla profesionálnymi pracovníkmi sú dosť vysoké a proces pri pohľade nie je taký komplikovaný. Toto zariadenie je možné ľahko nainštalovať sami. Pri inštalácii je lepšie vziať si ponorný pohľad na čerpadlo. Výkon sa volí pomocou výpočtov. Parametre sú prevzaté z projektu a z technického listu..

  Náklady na inštaláciu čerpadla profesionálnymi pracovníkmi sú dosť vysoké a proces pri pohľade nie je taký komplikovaný. Toto zariadenie je možné ľahko nainštalovať sami. Pri inštalácii je lepšie vziať si ponorný pohľad na čerpadlo. Moc je zhodná s

  Umiestnenie čerpadla v súkromnom dome by v zime nemalo zamrznúť. Na dne jamy je pripevnené špeciálne podporné koleno s prírubou a tlakovým potrubím. Rúra je pripevnená k držiaku pod krytom jamy. Priemer sacej odbočnej rúrky sa považuje za menší ako priemer rúrky. Počas inštalácie je vylúčené akékoľvek najmenšie skreslenie. Potrubie musí mať klzné, spätné ventily.

  Umiestnenie čerpadla v súkromnom dome by v zime nemalo zamrznúť. Na dne jamy je pripevnené špeciálne podporné koleno s prírubou a tlakovým potrubím. Rúra je pripevnená k držiaku pod krytom jamy. Priemer vstupného potrubiaKanalizácia v súkromnom dome

  Pri zdvíhaní a spúšťaní čerpadla sa používajú vodiace mechanizmy s prídržnou reťazou. Keď sa dosiahne požadované koleno, dôjde k spoľahlivému spojeniu. Horná časť reťaze musí byť zaistená zhora.

  Prečítajte si tiež: Samonasávacie čerpadlá bez predplnenia

  Pre vidiecke domy existuje niekoľko odrôd fekálnych čerpadiel, so správnou voľbou môžete zaistiť efektívnu prevádzku zariadenia na niekoľko nasledujúcich rokov. Kanalizačné čerpadlá v súkromnom dome zohrávajú dôležitú úlohu a môžete si ich vybrať a nainštalovať sami, ak budete postupovať podľa pokynov výrobcu..