Izolácia lodžie vlastnými rukami, pokyny krok za krokom

Ako izolovať balkón vlastnými rukami. Fotografie a videá krok za krokom

Vo väčšine bytov vyžadujú balkóny dodatočnú izoláciu, čo priamo ovplyvňuje pohodlie v celom byte. So základnou povrchovou úpravou je v lete na balkóne veľmi teplo a v zime chladno. Aby ste tomu zabránili, musíte vedieť, ako izolovať balkón vlastnými rukami. Podrobná fotografia a video z tohto článku vám pomôžu vykonať správnu izoláciu s minimálnymi nákladmi..

Kde začať s izoláciou balkóna

Spôsob izolácie a druh materiálov priamo závisia od umiestnenia bytu. Ak je byt na najvyššom poschodí, strecha sa v lete často prehrieva, čo vytvára silný skleníkový efekt, ktorý prispieva k prehriatiu balkóna.

Ak bol balkón vyrobený z nekvalitných dosiek, prasknú a nechajú prejsť vlhkosť..

Balkón je v každom prípade izolovaný, ak je otočený na severnú alebo južnú stranu. Južná strana vyvoláva na balkóne teplo a severná strana sa v zime neohrieva.

Ak bol balkón vyrobený z nekvalitných dosiek, prasknú a nechajú prejsť vlhkosť. Balkón je v každom prípade izolovaný

Počas tepelnej izolácie balkón ďalej zlepšuje kvalitu ochrany proti hluku a vlhkosti.

Vysoko kvalitný izolovaný balkón vám umožňuje používať ho podľa vlastného uváženia. Takáto tepelná izolácia prakticky nemá žiadne nevýhody a výhody sú zrejmé okamžite..

Počas tepelnej izolácie balkón navyše zlepšuje kvalitu ochrany proti hluku a vlhkosti. Vysoko kvalitný izolovaný balkón dávaSchéma izolácie podlahy lodžie

Pred izoláciou balkóna zvnútra sa povrchy pripravia vlastnými rukami.

 1. Skrine, police, spojovacie prvky, skrinky sú vyňaté.
 2. Strop, steny sú očistené od odlupujúcich sa častíc.
 3. Ak existuje podlahová krytina, je odstránená.
 4. Potom sa skontroluje neporušenosť balkónových dosiek. Ak je na doskách veľa trhlín, triesok, musia byť odstránené.
 5. Potom sú tieto oblasti pokryté cementovou maltou..
 6. Konečným výsledkom je hrubý strop, steny a podlaha, ktoré sú pripravené na ďalšiu izoláciu..
 7. V niektorých prípadoch sa pred izoláciou nanáša dokončovacia omietka. Je to nevyhnutné, ak povrchy zasahujú do inštalácie izolácie a majú nepravidelnosti..

Pred izoláciou musí byť balkón zasklený. Najlepšou možnosťou na zasklenie balkóna je dvojkomorová sklenená jednotka s argónovou výplňou. Pri silných mrazoch je lepšie nainštalovať trojkomorové okná s dvojitým zasklením.Fotografia balkóna s penovou izoláciou

Pred izoláciou musí byť balkón zasklený. Najlepšou možnosťou na zasklenie balkóna je dvojkomorová sklenená jednotka s argónovou výplňou. Pri silných mrazoch je lepšie nainštalovať trojkomorové okná s dvojitým zasklením.

  Parketová doska alebo inžinierska doska, ktorá je pre byt lepšia

Podrobný návod na izoláciu balkóna

Izolácia lodžie je rozdelená do niekoľkých krokov:

Krok 1. Po inštalácii okien sú všetky medzery vyplnené tmelom, penou na inštaláciu. Ak existujú veľké výmoly a medzery, je potrebné ich opraviť..

Krok 2. Na hydroizoláciu povrchov balkónov sa používa strešný materiál, bitúmenový tmel, kvapalné formulácie s hlbokou penetráciou.

Krok 3. Pevný je izolačný materiál a potom parotesná zábrana.

Krok 4. Dokončite balkón sami.

Krok 5. Podlahová krytina je namontovaná.

izolácia balkóna

Odporúčame prečítať: Izolácia Penoplex, technické vlastnosti

Ako izolovať lodžiu penoplexom

Izolácia Penoplex vám umožňuje chrániť balkón pred chladom a vlhkosťou. Tento materiál je odolný voči mechanickému namáhaniu. Bočná časť môže byť rebrovaná alebo hladká. Prvá možnosť vám umožňuje efektívnejšie pripevniť dosky k sebe..

Izolácia Penoplex vám umožňuje chrániť balkón pred chladom a vlhkosťou. Tento materiál je odolný voči mechanickému namáhaniu. Bočná časť môže byť rebrovaná alebo hladká. Prvá možnosť vám umožňuje efektívnejšie pripevniť dosky k sebe.Fotografia penovej izolácie

Ak je priemerná ročná teplota nízka, použije sa materiál až 7,5 cm hrubý. Ak v zime teplota neklesne pod -25 stupňov, je potrebný materiál s hrúbkou 4 centimetre.

Spôsoby upevnenia Penoplex závisia od ďalšej povrchovej úpravy. Pri dokončovaní zo sadrokartónu je podšívka pripevnená k hubovým hmoždinkám. Ak je povrch omietnutý, potom je penoplex prilepený.

Spôsoby upevnenia Penoplex závisia od ďalšej povrchovej úpravy. Pri dokončovaní zo sadrokartónu je podšívka pripevnená k hubovým hmoždinkám. Ak je povrch omietnutý, potom je penoplex prilepený

Pri izolácii balkóna penoplexom postupujte takto:

 • Dosky sú upevnené na základnom povrchu.
 • Penoplex je upevnený metódou typu tŕň-drážka alebo kĺb-spoj.
 • Zhora sú dosky upevnené špeciálnymi hmoždinkami.
 • Kĺby sú utesnené páskou.
 • Kĺby sú na inštaláciu vyplnené penou (zloženie bez toluénu).
 • Na vrchole je parozábrana, latovanie a povrchová úprava.
 • Izoláciu Penoplex je možné vykonať po inštalácii prepravky.
 • Súčasne je izolácia umiestnená medzi tyče..

Zaujímavý článok: ako izolovať dachu vlastnými rukami

Urobte si svojpomocne izoláciu balkóna penovým plastom

Penoplex je odolný, ale ak tento indikátor nehrá dôležitú úlohu, na izoláciu balkóna alebo lodžie preto môžete použiť štandardnú penu.

  V byte nové podlahové krytiny

Penoplex je odolný, ale ak tento indikátor nehrá dôležitú úlohu, môžete na izoláciu balkóna alebo lodžie použiť štandardnú penu.Fotografia penovej izolácie

Polyfoam na izoláciu sa vyrába vo forme plechov s hrúbkou 5 až 15 centimetrov.

Na izoláciu balkóna zvnútra sa používajú listy hrubé 10 centimetrov.

 1. Pred izoláciou sú povrchy pokryté základným náterom s hlbokými penetračnými vlastnosťami..
 2. Na listy sa nanáša lepidlo.
 3. Plech je pritlačený k povrchu a upevnený plastovými hmoždinkami.
 4. Kĺby sú na inštaláciu utesnené penou.
 5. Švy sú uzavreté páskou.
 6. K lepidlu je pripevnená zosilnená sieťovina zo sklenených vlákien.
 7. Na vrchole sieťoviny je možné vykonať akýkoľvek druh povrchovej úpravy.
 8. Polystyrén je možné do prepravky namontovať podľa princípu penového plastu.

Ako izolovať balkón šindľom vlastnými rukami

Izolácia z preglejky nemôže mať vysokú kvalitu, ak balkón nemá dostatočné vykurovanie. Ak nedochádza k zahrievaniu, potom je základný izolačný materiál umiestnený pod podšívku..

Izolácia šindľov nemôže mať vysokú kvalitu, ak balkón nemá dostatočné vykurovanie. Ak nie je kúrenie,Fotografia podšívky na balkóne

Na inštaláciu podšívky je potrebné drevené latovanie, ktoré je namontované vodorovne. V intervaloch je pena alebo pena fixovaná. Na izoláciu je nainštalovaná podšívka. Je upevnený na prepravke. Takúto izoláciu je možné vykonať na pevnom a spoľahlivom balkóne..

Minerálna vlna na izoláciu balkóna

Tepelná izolácia balkóna minerálnou vlnou odľahčuje štruktúru. Tento materiál vám umožňuje chrániť povrch pred chladom, teplom a vlhkosťou. Zlá inštalácia zhoršuje vlastnosti izolácie takmer o polovicu.

Tepelná izolácia balkóna minerálnou vlnou odľahčuje štruktúru. Tento materiál vám umožňuje chrániť povrch pred chladom, teplom a vlhkosťou. Zlá inštalácia zhoršuje vlastnosti izolácie takmer o polovicu.Fotografia minerálnej vlny

Na povrch sa naleje prepravka pokrytá hydroizolačnou zmesou. Dosky sú upevnené špeciálnym lepidlom a hmoždinkami. V rohoch sa fixácia vykonáva s mimoriadnou opatrnosťou. Izolovaný povrch je pokrytý parozábranou.

Na povrch sa naleje prepravka pokrytá hydroizolačnou zmesou. Dosky sú upevnené špeciálnym lepidlom a hmoždinkami. V rohoch sa fixácia vykonáva s mimoriadnou opatrnosťou. Izolovaný povrch je pokrytý parozábranou.Schéma izolácie balkóna

Potom je povrch pripravený na konečnú úpravu. Pri inštalácii akéhokoľvek izolačného materiálu dodržanie určitých pravidiel zaručuje vysokokvalitnú izoláciu balkóna. Pred začatím práce si dôkladne preštudujte vlastnosti vybraného materiálu a ako ho správne položiť. Nezabudnite, že teplo vo vašom byte alebo vidieckom dome priamo závisí od izolácie..

  Oprava kávovaru Saeco

Pozrite si video: Komplexná izolácia balkóna

Ako izolovať balkón vlastnými rukami teraz viete a budete si môcť vybrať ten správny materiál na vykonávanie tepelnoizolačných prác. Fotka krok za krokom – dobrý asistent pri opravách vlastnými rukami. Ak sa doma naučíte izolovať lodžiu vysokou kvalitou, budete mať nové povolanie, o ktoré je dnes veľký záujem..