Penoplex na izoláciu stropu

Ako správne izolovať strop penoplexom. Foto a video

Penoplex má podobné vlastnosti ako pena, ale má hustejšiu štruktúru. Tento tepelnoizolačný materiál sa ľahko inštaluje, má relatívne nízke náklady a dobré izolačné vlastnosti. Ponúkame vám zistiť, ako správne izolovať strop penoplexom. Keď poznáte technológiu inštalácie tohto materiálu, budete schopní vykonať všetku prácu sami.

Výhody Penoplexu pre izoláciu stropu

V porovnaní s polystyrénom a inými (vlastnosťami podobnými) izolačnými materiálmi na strop má penoplex svoje výhody. Penoplex sa vo vlhkom prostredí nezrúti. Materiál nie je vystavený šíreniu húb, plesní a škodlivých baktérií. V interiéri sa dosky ľahko lepia na podlahu bez predbežnej povrchovej úpravy.

V porovnaní s polystyrénom a inými (vlastnosťami podobnými) izolačnými materiálmi na strop má penoplex svoje výhody. Penoplex sa vo vlhkom prostredí nezrúti. Materiál sa nerozšíri

Penoplex vám umožňuje vytvoriť dodatočnú zvukovú izoláciu v miestnosti, ľahko toleruje zmeny teploty. Je možné ho namontovať na krehké podklady, pretože má malú hmotnosť a malú hrúbku. Nízka hrúbka umožňuje zníženie výšky stropu na minimum. Dosky sú upevnené jednoduchým lepidlom na dlaždice. Penoplex má okrem svojich výhod aj svoje vlastné nevýhody. Pri spaľovaní sa topí a uvoľňuje toxické látky. Materiál je dosť krehký a pri tlaku sa láme.

Odporúčame prečítať: Technické vlastnosti penoplexu

Technológia izolácie stropu s penoplexom

Tento izolačný materiál má 2 spôsoby inštalácie. V prvom prípade je penoplex namontovaný mimo miestnosť a v druhej verzii je materiál inštalovaný zvnútra. Pri vonkajšom upevnení je položený na vonkajšej strane stropu. Keďže dosky majú drážky a vybrania, sú spojené pomerne tesne a ľahko. Pre lepšiu izoláciu sú všetky spoje vyplnené stavebnou penou.

Tento izolačný materiál má 2 spôsoby inštalácie. V prvom prípade je penoplex namontovaný mimo miestnosť a v druhej verzii je materiál inštalovaný zvnútra. Pri vonkajšej montáži je to uk

S vnútornou izoláciou je materiál prilepený k podlahe. Švy sú napenené alebo utesnené tmelom. Pri upevňovaní peny zvonku je materiál položený na podlahu. Pri častom používaní takého povrchu sú guľatiny namontované zhora a je vybavená dokončovacia podlaha. Penoplex je umiestnený v priestoroch medzi oneskoreniami. Medzery sú utesnené tmelom, penou. Na vrchole oneskorenia je položená podlahová krytina.

  Moderné usporiadanie domu

Pri vnútornej izolácii je materiál prilepený k podlahe. Švy sú napenené alebo utesnené tmelom. Pri upevňovaní peny zvonku je materiál položený na podlahu. Pri častom používaní takého povrchu sú guľatiny namontované zhora a je vybavená dokončovacia podlaha. Pero

Pri vnútornej izolácii stropu by ste nemali zabúdať na kvalitné vetranie. Pri vonkajšej izolácii musí byť pod podlahou ponechaná malá medzera. Vo vnútornej verzii dochádza k izolácii podobným spôsobom. Dosky sú pripevnené k povrchu a uzavreté zhora s konečnou úpravou.

Pozrite si video: Zateplenie stropu vlastnými rukami

Penoplex je možné lepiť priamo na betón. Lepidlo sa nanáša na dosku v súvislom páse po obvode, v strede je umiestnených niekoľko blokov lepidla. Ak nie je možné použiť lepidlo, môžete použiť špeciálne hubové hmoždinky. Súčasne sú do izolácie vyvŕtané otvory a hmoždinka je zaskrutkovaná do betónu, zatiaľ čo viečko upevňuje dosku.

Penoplex je možné lepiť priamo na betón. Na dosku sa nanáša lepidlo v súvislom páse po obvode,

Ak je potrebné použiť omietku, na dosky sa prilepí špeciálna výstužná sieť. Na povrch dosiek je možné okrem sadry pripevniť aj sadrokartón alebo akýkoľvek druh panelov..

Ak je potrebné použiť omietku, na dosky sa prilepí špeciálna výstužná sieť. Okrem kusu

Penoplex je svojimi vlastnosťami takmer univerzálny materiál. Z tohto dôvodu si tento materiál získava pri zatepľovaní domov stále väčšiu obľubu. Vedieť, ako správne izolovať strop penplexom, môžete výrazne ušetriť na vykurovaní a udržať teplo v dome alebo byte. Na opravu sami používajte moderné materiály a ubezpečte sa o ich účinnosti a nízkych nákladoch.