V byte nové podlahové krytiny

Podlahová krytina v byte, ktorá je lepšia. Populárne materiály, izolácia podlahy, opravy

Ak sa rozhodnete vykonať opravy vlastnými rukami, potom je dôležité nielen mať potrebné zručnosti, ale aj vybrať správnu podlahovú krytinu. Dnes je veľa materiálov ako linoleum, laminát, koberec a ďalšie, takže to musíte vedieť, aká je najlepšia podlahová krytina v byte.

Aké pohlavie si vybrať

Najprv sa musíte rozhodnúť o prioritách, čo je pre váš byt najlepšie. Niekto chce iba silnú a trvanlivú podlahu, zatiaľ čo niekto venuje osobitnú pozornosť vzhľadu. V súčasnej dobe sa vyrába široká škála podlahových krytín. Pozrime sa na ne podrobnejšie.

 • Parkety

Táto podlaha je vždy obľúbená. V jeho štýle však došlo k určitým zmenám. Ak musela byť každá časť umiestnená samostatne, potom v modernej verzii sa vyrábajú veľké štíty, kde už bol vypracovaný vzor drevených dosiek.

Táto podlaha je vždy obľúbená. V jeho štýle však došlo k určitým zmenám. Ak predtým musela byť každá časť umiestnená oddelene

Nechýbajú ani blokové parkety, z ktorých sa na podlahe v byte tvoria zaujímavé ornamenty. Je vyrobený z dubového, bukového, javorového a iného druhu dreva. Kresba sa najskôr premietne do počítača a vypočíta sa počet podrobností každého odtieňa. Takéto parkety sú drahé a vyžadujú si údržbu..

Prečítajte si tiež: Urobte si svojpomoc štrkové cesty v krajine

 • Parketová doska

Tento podlahový materiál pozostáva z dreva, ale jeho náklady sú nižšie a inštalácia je jednoduchšia. Široká doska sa vyrába s dvoma alebo tromi vrstvami matríc v hornej časti. Existujú možnosti s fazetou aj bez. Môžete si vybrať ľubovoľný odtieň podľa svojho vkusu alebo kombinovať niekoľko, ako to dizajnéri radi robia. Podlahu je možné niekoľkokrát zacykliť a obnoviť. Parketovú dosku je lepšie položiť pomocou uzamykacích spojov, pretože nie je lepená.

Tento podlahový materiál pozostáva z dreva, ale jeho náklady sú nižšie a inštalácia je jednoduchšia. Široká doska sa vyrába s dvoma alebo tromi vrstvami matríc v hornej časti. Existujú možnosti s fazetou aj bez. Môžete si vybrať akýkoľvek odtieň

 • Laminát

Laminát je lacná a spoľahlivá podlahová krytina vysokej kvality. Obnovuje vzor najlepšie zo všetkého dreva, kameňa, dlaždíc atď. Existujú aj viacfarebné možnosti laminátové podlahy (lamináty) v byte. Môžete si tiež vybrať vzor, ​​ktorý bude zodpovedať skoseným parketám. Textúra laminátu je hladká a reliéfna, potiahnutá vlhkosťou. Inštaluje sa rovnako ako parketová doska.

  UPRAVTE ČISTENIE V NOVEJ BUDOVE

Laminát je lacná a spoľahlivá podlahová krytina vysokej kvality. Obnovuje vzor najlepšie zo všetkého dreva, kameňa, dlaždíc atď. K dispozícii sú aj viacfarebné možnosti.

 • Rohože

Rohože sú koberce vyrobené z prírodných materiálov ako trstina, ľan a iné. Sú antistatické, rôznych farieb, veľkostí a tvarov. Ďalšou výhodou materiálu je masážny efekt pri chôdzi.

Rohože sú koberce vyrobené z prírodných materiálov ako trstina, ľan a iné. Sú antistatické

 • Korok

Korková podlaha má mnoho výhod. Je tiež vyrobený z prírodných materiálov, je teplý, ľahko sa inštaluje do bytu a vydrží dlho. Má pružný účinok, ktorý znižuje zaťaženie chrbtice pri chôdzi. Zdobené rôznymi vzormi a farbami. Je možné ho nainštalovať buď bez ochranného náteru, alebo s ochranným náterom. Ak sa časť korkovej podlahy pokazí, stačí vymeniť poškodenú oblasť, v byte nemusíte presúvať celú podlahu.

Korková podlaha má mnoho výhod. Je tiež vyrobený z prírodných materiálov, teplý, ľahko sa inštaluje v byte a slúži dlho

 • Obkladačka

Tradičná podlaha do kuchyne a kúpeľne. K dispozícii je množstvo farieb a textúr. Keramické dlaždice sú odolné, trvanlivé, odolné voči vlhkosti a majú krásny vzhľad.

Tradičná podlaha do kuchyne a kúpeľne. K dispozícii je množstvo farieb a textúr. Obkladačka

 • Linoleum

Linoleum je najlepšia podlaha do miestností. Je cenovo dostupný, ľahko sa montuje, je odolný voči vlhkosti a má veľkú paletu.

LaLinoleum je najlepšia podlaha do miestností. Je cenovo dostupný, ľahko sa inštaluje, je odolný voči vlhkosti, má veľkú paletu. Laminát je lacná podlahová krytina, napriek tomu je spoľahlivý a vysoko kvalitný. Obnovuje vzor najlepšie zo všetkého dreva, kameňa, dlaždíc atď. K dispozícii sú aj viacfarebné možnosti.

 • Drevená podlaha

Podlaha z drevených dosiek je prírodná, lacná, odolná a má príjemný vzhľad. Môže byť vhodný ako hrubá verzia aj ako hotový náter. S drevenou podlahou môžete vytvoriť efekt zmeny veľkosti miestnosti. Dokonale zapadá do jednotlivých štýlov interiéru bytu. Ekologické drevené dosky sú príjemné na dotyk, nie sú studené. Takáto podlaha, za predpokladu, že je správne udržiavaná, vydrží zhruba 25 rokov..

Populárne podlahové krytiny

V poslednej dobe sú módnymi možnosťami veľmi tmavé, veľmi svetlé odtiene dreva. V dopyte je aj podlaha z hrubého dreva s nízkym rezom. Ale to sa len zdá. V skutočnosti sa tento typ povlaku spracováva a stáva sa hladkým, pričom sú zachované všetky jeho užitočné vlastnosti..

 • Teplá podlaha

Inštalácia tejto podlahy umožňuje lepšie zahriať byt v chladnom období a zvýšiť teplotu v miestnosti, ak nie je ústredné kúrenie. Fungujú oveľa lepšie ako vykurovacie zariadenia..

  Jednoduché spôsoby, ako skryť potrubie

Tento systém je možné položiť pod akýkoľvek povrch. Výhodou teplej podlahy je, že je skrytá pod hornou vrstvou a nebudú tam žiadne potrubia.

 • Samonivelačná podlaha

Tento typ podlahy je vďaka svojej sile a trvanlivosti stále obľúbenejší. Naneste vyrovnávacie potery alebo samonivelačné podlahy.

Tento typ podlahy je vďaka svojej sile a trvanlivosti stále obľúbenejší.

Samonivelačná podlaha v byte sa používa ako hrubý poter, pretože koriguje zakrivenie povrchu. Používa sa aj ako hotový náter, ktorý je ozdobený kresbami, rôznymi ozdobami a potiahnutý polymérom. Polymérové ​​podlahy sú chránené pred agresívnymi látkami. Existujú polyuretánové a epoxidové povlaky.

Ako izolovať podlahy v byte

Ak sa byt nachádza na prízemí alebo v chladnej budove, odporúča sa podlahu izolovať. To je možné vykonať niekoľkými spôsobmi:

 1. Pod náter naneste sklenenú vlnu, kameň alebo minerálnu vlnu. Používajú sa tiež hydroizolačné a parotesné materiály..
 2. Izolujte listovou polystyrénovou penou. V spojoch by mali byť listy prilepené tmelom a mala by byť zabezpečená parotesná zábrana..
 3. K tepelnej izolácii prispieva aj striekanie polyuretánovej peny. Hrúbka vrstvy je 50-100 mm. Výhodou tejto izolácie je zvýšenie protihlukovej izolácie, taktiež nepotrebuje hydroizoláciu.
 4. Môžete izolovať izolonom, tienenou polyetylénovou penou, drevovláknitými doskami.
 5. Izolujte linoleom s dodatočnou izolačnou guľou.

Oprava podlahy v byte

Keď nastane potreba výmeny podlahy, je potrebné starostlivo dodržať všetky etapy: poter, tepelná izolácia, hydroizolácia, konečný náter.

Stojí za to vynaložiť všetko úsilie na vytvorenie teplej a odolnej podlahy, porozumieť moderným technológiám a materiálom. Samonivelačná podlaha môže slúžiť ako poter a vrchný náter môže byť ľubovoľný.

Stojí za to vynaložiť všetko úsilie na vytvorenie teplej a odolnej podlahy, porozumieť moderným technológiám a materiálom.Fotografia teplej podlahy

Je veľmi dôležité nakupovať kvalitné podlahové materiály a správne vykonať všetky kroky opravy. Potom podlaha ušetrí teplo a bude slúžiť dlho. Môžete sa sami rozhodnúť, ktorá podlaha je pre váš byt najlepšia. Zvážte rozloženie, rozpočet a rozsah práce.

  Oprava kávovaru Saeco