Lunárny kalendár záhradníka na rok 2021 na pestovanie sadeníc

Výsev lunárneho kalendára na rok 2016. Výsev, výsadba na otvorenom priestranstve

Mnoho zeleninových plodín sa pestuje ako sadenice, aby sa ich prvá úroda zozbierala do polovice jari alebo začiatkom leta. Sadenice môžete pestovať doma zo semien a aby ste ich včas vysadili na záhradnom pozemku, použite lunárny kalendár záhradníka na rok 2021.

Výsevný kalendár na pestovanie paradajok

Je ťažké si predstaviť záhradné postele bez paradajok, ktoré sa používajú na prípravu rôznych šalátov a konzervovania na zimu. Ľudia si už od pradávna všimli, že mesiac ovplyvňuje odliv a príliv, a tak odvodili teóriu, že zber bude oveľa väčší, ak bude vysadený podľa lunárneho kalendára.

Je ťažké si predstaviť záhradné postele bez paradajok, ktoré sa používajú na prípravu rôznych šalátov a konzervovania na zimu. Ľudia si už od pradávna všimli, že mesiac ovplyvňuje odliv a príliv, a tak odvodili teóriu, že zber bude oveľa väčší, ak bude vysadený podľa lunárneho kalendára. Lunárne cykly sú dosť zložité, takže ich presný vplyv na rastliny a ľudí ešte nebol študovaný. Ak však chcete pestovať paradajky podľa lunárneho kalendára výsevov, potom musíte začať s výsevom semien už v januári..

Prečítajte si tiež: Hyacinty: Výsadba a starostlivosť vonku

V tabuľke výsevu nájdete najpriaznivejšie dni na výsadbu paradajok na otvorenom priestranstve, ako aj čas na správne klíčenie semien a zber sadeníc..

Papriky a baklažány pestujeme podľa výsevného lunárneho kalendára

sadenice korenia

Záhradkári sa domnievajú, že aby bol koreň rastlín silný, je potrebné počas ubúdajúceho mesiaca vysádzať semená do sadeníc. A potom sa sadenice vysadia na otvorenom priestranstve s rastúcim mesiacom, aby rastliny rýchlo začali a čoskoro kvitli a prinášali ovocie.

Záhradkári sa domnievajú, že aby bol koreň rastlín silný, je potrebné počas ubúdajúceho mesiaca vysádzať semená do sadeníc. A potom sa sadenice vysadia na otvorenom priestranstve s rastúcim mesiacom, aby rastliny rýchlo začali a čoskoro kvitli a prinášali ovocie.

Ako správne pestovať sadenice v interiéri

Existujú určité pokyny, pomocou ktorých môžete pestovať sadenice doma. Je potrebné pripomenúť, že nádoby so semenami by mali byť umiestnené na slnečnej strane. Niekoľko dní po výsadbe sú semená vytvrdené, preto na krátku dobu vynesú nádoby von alebo do chladnej miestnosti..

Neustále monitorujte kvalitu sadeníc, aby rastlina neochorela a aby sa na listoch neobjavili škodcovia. Sadenice by nemali prerastať, preto je potrebné ich včasné vysádzanie vykonávať na otvorenom priestranstve.

  Dieffenbachia: domáca starostlivosť. Foto

Dátumy výsevu semien pre sadenice:

  • Semená kapusty sa vysejú vlastnými rukami do nádoby 2 mesiace pred výsadbou sadeníc na otvorenom priestranstve.
  • Semená paradajok vysievame tiež 2 mesiace pred výsadbou na otvorenom priestranstve.
  • Semená uhorky vysievame mesiac pred výsadbou do zeme..
  • Semená cukety sa vysejú 20 dní pred výsadbou sadeníc.

Prečítajte si tiež: Lunárny pristávací kalendár na rok 2021 v tabuľke

Dúfame, že vám lunárny kalendár na sadenie sadeníc pomôže v roku 2021 zožať bohatú úrodu..