Nové nápady na vianočné remeslá z plastových fliaš

Nové nápady na vianočné remeslá z plastových fliaš

Remeslá sú pre niektorých ľudí potešením. A je obzvlášť príjemné to urobiť pred Novým rokom. Stojí za zmienku, že novoročné remeslá môžu byť úplne odlišné. A sú spravidla vytvorené z tých materiálov, ktoré sú po ruke. Plastové fľaše sú materiálom, ktorý nájdete v každej domácnosti. Vedeli ste, že z nich môžete vlastnými rukami vytvárať nádherné novoročné remeslá z plastových fliaš? A práve také nápady sme zhromaždili v tomto článku..

Aké remeslá robiť z fliaš

Hračky z plastových fliaš na Nový rok.

Mnohí pravdepodobne už poznajú základné možnosti takýchto remesiel, ale čo myšlienka zvážiť komplexnejšie hračky? Je to trochu časovo náročné, ale ukazuje sa to efektívnejšie..

snehuliak.

Prvé novoročné remeslo z plastových fliaš do školy je možné vyrobiť spoločne s dieťaťom. Ako základ potrebujete fľašu pozostávajúcu z páru – troch spojených sfér.

vianočné remeslo z plastových fliaš do školy

Pripravte si aj filc a niť, aby to ladilo, farba nie je dôležitá.

Z tejto plsti musíte urobiť klobúk so šatkou, pre klobúk je pozdĺž čiary rezu prišitý plstený obdĺžnik a na vrchu utiahnutý šnúrou alebo niťou..

Fľašu natrieme na bielo ľubovoľnou farbou. Prilepíme viečko na korok a utiahneme šatku na krku – zúženie medzi guľôčkami.

Ak prilepíte tesné loptičky z bavlnených podložiek a prilepíte ich do stredu tela, získate úchytky.

Oči je možné prilepiť zakúpené v obchode s remeselnými výrobkami a gombíky, nos a ústa je možné natrieť ľubovoľnou farbou.

Taký snehuliak na každom vianočnom stromčeku bude vyzerať veľmi elegantne..

DIY vianočné remeslá z plastových fliašDIY vianočné remeslá z plastových fliašvianočné remeslo z plastových fliaš do školyvianočné remeslo z plastových fliaš do školyvianočné remeslo z plastových fliaš do školy

Prekvapenie v krabici.

Na základňu potrebujete fľašu bez rebier a bez ohybov. Ak odrežete krk, potom v práci použijeme zostávajúcu vysokú časť.

vianočné remeslá z plastových fliaš

Dno je potrebné zasypať umelým snehom a v strede na tenkú palicu (kvôli lepšej stabilite) položíme snehuliaka, tiež domáceho, dá sa ušiť technikou plyšových hračiek.

Zhora zatvárame našu škatuľu dnom z ďalšej fľaše rovnakého priemeru. Môžete ich upevniť obojstrannou páskou.

Na spojovaciu linku môžete nalepiť elegantnú stuhu.

Prekvapením je, že keď zatrasiete škatuľou, na snehuliaka začne padať sneh.

vianočné remeslo z plastových fliaš do školyvianočné remeslá z plastových fliašvianočné remeslá z plastových fliaš

Uzavretý tunel.

vianočné remeslá z plastových fliaš

Rovnako ako v predchádzajúcej verzii sme nakrájali 2 identické fľaše a pri práci používame iba horné časti s hrdlom, iba jedna je autentickejšia, druhá je kratšia.

V spodnej časti dlhej časti umiestnime plstenú hračku vo forme snehuliaka, pevne spojíme obe časti fľaše, mali by pevne držať.

Zátky zatvárame pozlátkom / dažďom, aby ich nebolo vidieť.

Tu je taká vianočná hračka – cetka.

vianočné remeslá z plastových fliašvianočné remeslá z plastových fliašvianočné remeslá z plastových fliašvianočné remeslá z plastových fliaš

Zvieratá.

Tu potrebujete dná z fliaš, ktoré sú navzájom identické. Spojíme ich do jednej pevnej časti, môžete použiť obojstrannú pásku.

Výsledný detail namaľujeme bielou farbou, po vysušení mu namaľujeme uši, nos a oči, nakreslíme labky a teraz sa zmení na biely mevezhon.

Rovnakým spôsobom si môžete vyrobiť tučniaka z čiernych fliaš..

DIY vianočné remeslá z plastových fliaš

vianočný stromček.

vianočné remeslo z plastových fliaš do školy

Bude potrebovať 3 zelené PVC fľaše a nožnice so škótskou páskou.

Dná a hrdla sú odrezané zo všetkých troch fliaš a rovnomerné získané skúmavky, po narezaní jednej z nich, sú skrútené do tenšej skúmavky a postavené na stojan z jedného z hrdiel..

Zostávajúce 2 sú nakrájané na obdĺžniky 3×6 cm.

Odstrihnite ofinu zo skladaného okraja, najlepšie od 1 do 5 mm.

Teraz tieto polotovary prilepíme strapcovou páskou so škótskou páskou k trubici na stojane.

Prilepíme ďalšiu vrstvu na pásku, ktorá upevňuje predchádzajúcu vrstvu..

Nezabudnite, že dolné vetvy vianočného stromčeka sú dlhšie a horné kratšie, takže staviame náš vianočný stromček..

Ďalej ju ozdobíme podľa vášho vkusu umelým snehom, loptičkami, vrkočom alebo dažďom.

vianočné remeslo z plastových fliaš do školyvianočné remeslo z plastových fliaš do školyvianočné remeslo z plastových fliaš do školyvianočné remeslo z plastových fliaš do školyvianočné remeslo z plastových fliaš do školyvianočné remeslo z plastových fliaš do školy

Konečne

Toto samozrejme nie sú všetko novoročné remeslá z plastových fliaš. V našom článku bola uvedená iba časť z nich. Rozmanitosť hračiek z plastových fliaš závisí iba od vašej predstavivosti. Nebojte sa ho zapnúť na plný výkon a buďte maximálne kreatívni, prilákajte deti, určite vám dajú nejeden zaujímavý nápad na remeslá!