Výber zaujímavých vianočných fotografií z lístkového cesta

DIY vianočné remeslá

Vianoce sú obľúbeným sviatkom všetkých, ktorí pravoslávni aj neortodoxní ľudia oslavujú 7. januára. Tento deň strávime v kruhu rodiny pri slávnostnom stole pri teplých rozhovoroch. Ako každý iný sviatok, naši ľudia oslavujú Vianoce vo veľkom. Na túto príležitosť sa často vyrábajú rôzne remeslá. Obyvatelia navyše pri tejto príležitosti vyrábajú vianočné remeslá vlastnými rukami zo slaného cesta. Ale v tomto prípade vám k nim ponúkneme krásne obrazy a schémy, ktoré vám pomôžu vytvoriť pre vás originálny produkt..

Recept na výrobu lístkového cesta na obrázok

Predtým, ako vám začneme dávať príklady takýchto remesiel, stojí za to povedať vám recept na lístkové cesto, ktoré je potrebné na vytvorenie remesiel. Potrebujete teda pohár soli a pohár múky. Zmiešajte ingrediencie a pridajte k nim pol pohára teplej vody. V tomto prípade nie je potrebné pridávať rastlinný olej..

Hotové cesto by malo ležať v chladničke 2 hodiny. Potom s ním už môžete začať pracovať..

Potom, čo ste urobili svoje remeslo, mali by ste ho nechať uschnúť. Až po zaschnutí je možné ho natrieť. V tomto prípade budú kvašové farby ideálnym riešením..

Kvetinové cesto môžete urobiť aj hneď. V tomto prípade je v procese miesenia do cesta potrebné pripraviť farbivá, ktoré vám zostanú po sviatkoch – Veľkej noci. Nemali by ste to však preháňať. Pridajte niekoľko kvapiek.

Aby váš obrázok vyzeral žiarivo, musí byť po zaschnutí farby lakovaný. Vyberte si umelecký lak a naneste ho v niekoľkých vrstvách.

Aké obrázky urobiť na Vianoce z lístkového cesta

Vianočný košík.

 1. Na toto remeslo budete potrebovať cesto veľkosti vašej päste. Kúsok cesta rozvaľkajte tak, aby bol hrubý pol centimetra.
 2. Teraz ostrým nožom vyrežte tvar koša.
 3. Ďalej vezmeme lis na cesnak a použijeme ho na výrobu bičíkov. Musíte ich umiestniť na držadlo a okraj koša. V dôsledku toho získate imitáciu tkania..
 4. Potom by ste mali nožom načrtnúť tri vodorovné pruhy.
 5. Ďalším krokom je výroba okvetných lístkov. Za týmto účelom rozvaľkajte valčekom malý kúsok lístkového cesta a nakrájajte z neho 9 okvetných lístkov. Môžete rezať viac.
 6. Okvetné lístky, ktoré sa ukázali, musia byť úhľadne a správne položené. Vpravo a hore je potrebné umiestniť 3 okvetné lístky.
 7. Teraz musíte vyformovať niekoľko guličiek rôznych veľkostí. Pôjdu na jablká a slivky. A tiež potrebovať gule na hrozno. Pri jablkách vytvarujeme – 4 veľké gule. Na slivky – 3 stredné guľky. 25 guličiek – potrebných na hrozno.
 8. Na ozdobenie jabĺk je potrebné klinčekové korenie..
  DIY dekorácia svadobných okuliarov krok za krokom

DIY vianočné remeslá

DIY vianočné remeslá

Hotový obraz stačí namaľovať. Pred maľovaním musí obraz samozrejme dobre uschnúť. V takom prípade zvoľte prirodzenú cestu. Úplné vysušenie bude trvať niekoľko dní..

DIY vianočné remeslá

Vianočný anjel z lístkového cesta.

V tomto článku pre vás uvádzame zaujímavé remeslá vianočného lístkového cesta. Anjeli sú považovaní za základné atribúty Vianoc. V tomto článku vám preto povieme, ako ich môžete vyrobiť z lístkového cesta. Hneď treba povedať, že figúrku ozdobíme potom, ako cesto dobre zaschne. Na vytvorenie remesla budete samozrejme potrebovať nasledujúce položky:

 • voda a kefa,
 • krájacia doska,
 • kučeravý nôž,
 • cesnak.

Priebeh:

 1. Najprv urobte nohy. V tomto prípade sa odoberie kus lístkového cesta a zroluje sa do okrúhlej bagety. Rozdeľte ho na pár rovnakých častí. Potom na jednej strane bagety urobte prsty.
 2. Vlhkou kefkou pripevnite anjelský trup k nohám, ktoré budú mať tvar zvončeka.
 3. Stojí za to pamätať, že anjeli by nemali vyzerať príliš objemne..
 4. Na ozdobu budete potrebovať kúsok cesta. Vyrábame z toho tanier. Ozdobíme ho všetkými druhmi dekoratívnych prvkov.
 5. Teraz by mali byť z cesta vyrezané dve krídla. Pripevnite krídla k zadnej časti. Použite kefu a vodu.
 6. Ďalej vytvarujte rukáv a vystrihnite ruky..
 7. Z malého kúska cesta urobte zvonček. Podajte ho do náručia anjela.
 8. Teraz usporiadajte golier. Vykonajte to rovnakým spôsobom, ako ste ozdobili golier..
 9. Z hrudky cesta urobíme hlavu.
 10. Cesnakom urobte vlasy a zaistite ich na anjelskej hlave.
 11. Teraz by sa remeslo malo dať na fóliu a odoslať do studenej rúry. Nastavte teplotu na 50 stupňov a nechajte plavidlo niekoľko hodín v pokoji.

vianočné remeslá z lístkového cestaDIY remeslá z vianočného lístkového cestaDIY vianočné remeslá z lístkového cestaDIY vianočné remeslá z lístkového cestaDIY remeslá z vianočného lístkového cestaDIY remeslá z vianočného lístkového cestaDIY vianočné remeslá z lístkového cesta

Ozdobte svojho anjela fantáziou a predstavivosťou.

Hviezdy z lístkového cesta.

Aké Vianoce si dokážete predstaviť bez hviezd? Dajú sa ľahko vyrobiť z lístkového cesta a ozdobiť podľa vlastného uváženia. Teraz uvedieme niekoľko nápadov pre takéto remeslá..

  Ako vyrobiť kartónovú posteľ pre bábiky

vianočné remeslo z lístkového cesta

DIY vianočné remeslá zo soleného cesta podľa schémy

remeslá z lístkového cesta na Vianoce

Luxusný obraz. 

Krásny obraz je skvelým darčekom pre milovanú osobu, ktorý vyrobíte vlastnými rukami..

Priebeh:

 1. Najprv vystrihnite vzor labute z pauzovacieho papiera alebo papiera. Potom cesto vymiesime a rozvaľkáme. V tomto prípade použite dosku..
 2. Teraz na plechu na cesto označte obrys kresby. Použite akýkoľvek ostrý predmet.
 3. Potom odstráňte šablónu a začnite pracovať s testom. Prekladáme hlavné čiary, ktoré môžu mať rôzne dĺžky a hrúbky. Je veľmi výhodné používať nástroje na manikúru v práci..
 4. Miesto, kde bude krídlo umiestnené, by malo byť zapečatené kúskom cesta..
 5. Potom opatrne prilepte krídelko na miesto. Pri lepení prvkov z lístkového cesta použite kefu a čistú vodu.
 6. Aby bola labuť nadýchaná, vystrihnite z cesta jednotlivé pierka. Môžu byť dlhé alebo krátke..

obrázky lístkového cestaobrázky lístkového cestaobrázky lístkového cestaobrázky lístkového cestaobrázky lístkového cestaobrázky lístkového cesta

V dôsledku toho by ste mali mať takú labuť..

obrázky lístkového cesta

Potom, čo urobíte labuť, začnite vyrábať okvetné lístky a kvety.

 1. V tomto prípade je klobása valcovaná a nakrájaná na malé kúsky..
 2. Aby ste vytvorili stred kvetu, musíte z cesta vyvaliť guľu a stred v nej označiť prstom..
 3. Ďalej urobíme okvetné lístky. Každý kus cesta rozvaľkajte a vytvarujte ho zubatými okrajmi.
 4. Teraz obalte stred postupne plátkami z rôznych strán. Postupne bude váš púčik rásť na objeme.
 5. Akonáhle vytvoríte púčiky, začnite vytvárať listy. Stačí odstrihnúť a označiť v nich obrysy, ktoré napodobňujú žily..
 6. Dlhé vetvičky sa dajú veľmi ľahko formovať. Za týmto účelom vytvarujeme ovál. A čiapočkou z fixky sa tlačíme cez kresbu.
 7. Z cesta vystrihnite niekoľko okvetných lístkov rôznych veľkostí a tvarov.
 8. To je všetko, podarilo sa vám vytvoriť všetky potrebné prvky pre nádherný obraz. Teraz by mali byť úplne vysušené v rúre..
 9. Keď sú prvky suché, namaľte ich. Farby môžu byť akékoľvek. Nechajte prvky obrazu zažiariť.

obrázky lístkového cestaobrázky lístkového cestaobrázky lístkového cestaobrázky lístkového cestavianočné remeslá z lístkového cestaobrázky lístkového cesta

A na konci práce prilepte všetky prvky k základni..

  Nové nápady remesiel na tému - Jar pre školákov

obrázky lístkového cesta

Konečne

Samozrejme, existujú ďalšie možnosti pre remeslá z lístkového cesta. Ale v tomto článku sme sa vám pokúsili sprostredkovať proces vytvárania len toho najlepšieho. Dúfame, že pomocou našej publikácie budete schopní urobiť niečo zaujímavé a neobvyklé..