Keď oslavujeme pravoslávne kúpele v Rusku

kúpele v roku 2018 medovo jablkový oriešok

V roku 2018 sa budú tradične oslavovať kúpele: med, jablko, oriešok. Pravoslávni kresťania oslavujú tieto sviatky každý rok. 3. Spasiteľ, ktorý sa už stal tradíciou, spája ľudové a pravoslávne sviatky, prechod z leta na jeseň.

Odkiaľ pochádza názov Kúpele?

Pochádza od Slovanov, pričom Krst Rusom, keď bol Ježiš Kristus nazývaný Spasiteľom (skrátene Spasiteľom), sa sviatok zapísal do cirkevného kalendára augusta – mesiaca. Načasujte 3 kúpele na tri termíny zberu – med, jablká a orechy, ako aj na určité dátumy zboru.

Termíny sviatkov.

Kúpele sa z roka na rok oslavujú v rovnaký dátum a tento rok nebude výnimkou:

  • 14. august bude Med.
  • 19. augusta – Apple.
  • 29. augusta – Orech.

kúpele v roku 2018 medovo jablkový oriešok

Medový záchranca

Aký dátum sa oslavuje záchrana medu v roku 2018? Tento dátum je 14. augusta. Verí sa, že v tejto dobe je už med dostatočne zrelý na zber a zber na zimu. Predtým sa to podľa tradície nemalo jesť a po vysvätení v kostole na sviatok Spasiteľa medu je už možné.

Hovorí sa mu aj Macovey. V týchto počtoch dozrieva aj mak, ale v cirkevnej tradícii tento názov pochádza od 7 mučeníkov Starého zákona – Makoveev.

A hovorí sa mu aj Spasiteľ na vode. Studne sa opäť tradične vyčistia a pripravia na zimu. A v otvorených nádržiach sa podľa legiend už nedá kúpať.

Apple Spas

Ak sa pýtate, aký dátum Apple uložil v roku 2018, tak tento článok obsahuje aj tento článok. Kedysi sa oslavovalo ako prvý Spasiteľ. V sadoch sa už naplno spievali jablká a hostesky ich na zimu aktívne zbierali. Tiež ich museli pri sviatočných bohoslužbách najskôr posvätiť v kostole a až potom použiť na jedlo alebo na prípravu..

V starovekom Rusku pred týmto Spasiteľom – 19. augusta – nejedli nič okrem uhoriek, všetku zeleninu a ovocie začali aktívne konzumovať až po 19. auguste.

  Ruky z javorového listu si urobte sami krok za krokom s fotografiou pre začiatočníkov

kúpele v roku 2018 medovo jablkový oriešok

Orechové kúpele

A teraz je čas zbierať orechy a zbierať ich na zimu. Hovorí sa mu tiež Khlebny, k rovnakému dátumu spravidla prebiehajú hlavné práce na zbere obilia aj na zimu. A má ďalšie meno – Spasiteľ na plátnach – začali sa jesenné veľtrhy, kde sa dali kúpiť nite a látky. A po tomto období sa považovalo, že jeseň už prišla.

Konečne

Vďaka tomuto článku sa môžete dozvedieť, kedy sú kúpele v roku 2018. Oslávte tieto sviatky úctivo a potom vám Božia milosť dá veľa šťastia.