Na čo si dať pozor pri výbere skrutkovača

Na čo si dať pozor pri výbere skrutkovača

Tento manuálny asistent je už dlho súčasťou niekoľkých zariadení potrebných na vykonávanie stavebných a opravárenských prác..

Jeho hlavným účelom je odskrutkovať a skrútiť rôzne upevňovacie prvky. Ak teda žijete v súkromnom dome, musíte si kúpiť skrutkovač, vždy je tu veľký rozsah práce..

Na čo si dať pozor pri výbere skrutkovača

Aké typy skrutkovačov sa nachádzajú

Pred výberom skrutkovača by ste mali pochopiť jeho typy. V závislosti od typu napájania môže byť zariadenie buď sieťové, alebo nabíjateľné. Je dôležité zvážiť, kde budete vykonávať prácu vonku alebo vnútri, kde máte prístup k elektrickej zásuvke a kde nie. Vzhľadom na tieto dôležité faktory by ste si mali vybrať skrutkovač. Vhodný na vonkajšie použitie skrutkovač, napájané batériou a pre vnútornú sieť.

Modely akumulátorových skrutkovačov sú rozdelené do nasledujúcich typov:

  1. odolný voči poklesu napätia v batérii – Ni -Cd;
  2. odolný voči nízkym teplotám – Ni -Mh (má pamäťový efekt, ktorý ovplyvňuje rýchle vybitie batérie v dôsledku jej neúplného vybitia);
  3. zmiešaný typ, ktorý vydrží 1000 cyklov a umožní vám nabiť batériu bez ohľadu na úplnosť batérie.

Hlavné kritériá pre výber skrutkovača pre prácu

Vzhľadom na znalosti špecialistov a pozorovanie amatérov pri prevádzke zariadenia je možné vyzdvihnúť určité vlastnosti, ktoré vám pomôžu vybrať si vhodný model pre vás. Medzi nimi je pozornosť venovaná:

  • Typ batérie;
  • pracovať zo siete alebo nie;
  • dĺžka drôtu (závisí to od toho, akú vzdialenosť sa môžete vzdialiť od siete, aby ste dokončili inštaláciu produktov);
  • krútiaci moment zariadenia (ak neplánujete žiadnu prácu so sadrokartónovými doskami, potom sú pre vás vhodné modely s nízkym výkonom, ale ak plánujete zariadenie používať univerzálne, mali by ste zvoliť krútiaci moment viac ako 3000 ot / min);
  • pohodlná a stabilná rukoväť (je žiaduce, aby bola pogumovaná, pretože zabráni vykĺznutiu zariadenia počas prevádzky);
  • prítomnosť spiatočky a regulátora rýchlosti.