Modulárne obrazy v interiéri

Modulárne obrazy: fotografia v interiéri obrazov z niekoľkých častí

V našich interiéroch sa nedávno objavili modulárne obrazy. Obľúbenosť si však získali veľmi rýchlo. A to nie je prekvapujúce, pretože vám umožňujú vyzdobiť miestnosť mnohými spôsobmi. Zároveň nemusíte vyvíjať žiadne zvláštne úsilie a míňať veľa peňazí..

Aby odborníci vytvorili modulárny obraz, rozdelili kresbu na fragmenty. Každý z nich sa nanesie na plátno a potom sa natiahne na špeciálne nosidlá. Je zaujímavé, že neexistujú žiadne špecifické normy, pretože plátno je možné roztiahnuť horizontálne, vertikálne, diagonálne a tiež rozdeliť na zložité geometrické tvary, napríklad šesťuholník. Fragmenty sa zvyčajne nezmestia do rámcov. V opačnom prípade by bolo ťažké vnímať celistvosť kresby. Spočiatku nie je regulované, na koľko častí bude výkres rozdelený. Faktom je, že častí môže byť toľko, koľko sa vám páči. Všetko závisí od veľkosti plátna a od predstavivosti návrhára..

Je dôležité si uvedomiť! Línie, pozdĺž ktorých je kresba rozdelená, by mali čo najviac priliehať k dejovej línii. Každý fragment oddelene by mal vyzerať harmonicky.

Internetový obchod modulárnych obrazov s dodaním v Rusku:

Internetový obchod modulárnych obrazov s dodaním v Rusku:

Fragmenty a tvar môžu byť ľubovoľné, existujú však určité požiadavky:

 • jedna strana fragmentu by nemala byť menšia ako 30 centimetrov;
 • veľkosť fragmentu závisí od veľkosti miestnosti;
 • zvažujú sa všeobecne akceptované veľkosti: šírka od 1,2 do 1,7 metra, výška – od 80 centimetrov do 1,2 metra.

Hlavnými tvarmi dielov sú spravidla štvorec alebo obdĺžnik..

Vďaka moderným modulárnym obrazom sa v interiéri objavuje určitá dynamika, „chuť“. Dizajn sa stáva exkluzívnym, čo zodpovedá charakteru majiteľa.

Obrazy pozostávajúce z niekoľkých častíObrazy pozostávajúce z niekoľkých častí

Miesta pre modulárne obrazy v miestnosti

Vzhľadom na to, že fragmenty obrázku nezapadajú do rámov, vytvára sa dynamika a celistvosť vnímania plátna. Rozlišujú sa nasledujúce rozloženia modulov:

 • štandardné. Moduly sú umiestnené vedľa seba, na rovnakej úrovni;
 • schodisko Každý nasledujúci fragment je zavesený s posunom vzhľadom na predchádzajúci a posun sa vykonáva v rôznych smeroch – vpravo a hore, dole a vľavo atď.;
 • uhlopriečka. Moduly sú usporiadané v priamke, ktorá smeruje diagonálne k podlahe v miestnosti;
 • geometrický. Jednotlivé fragmenty sú zoskupené do geometrického tvaru – oválneho, štvorcového, mnohouholníka.
  Krásne novoročné obrázky a šablóny pre okná

Malo by sa však poznamenať, že uvedené možnosti nie sú vyčerpávajúcimi možnosťami usporiadania obrazových modulov. Všetko závisí od toho, aký dekoratívny efekt chcete dosiahnuť..

Aby odborníci vytvorili modulárny obraz, rozdelili kresbu na fragmenty.

Platia rovnaké zákony ako pri iných typoch dekorácií interiéru:

 • ak je kompozícia natiahnutá vertikálne, potom vizuálne zvýši výšku miestnosti;
 • horizontálne predĺžené obrazy vizuálne zväčšia malú miestnosť;
 • veľké fotografie na obrázku rozšíria malý priestor;
 • panoramatické modulárne obrazy vytvoria pocit priestrannosti aj v malých miestnostiach.

Modulárne obrazy v rôznych miestnostiach, foto:

Modulárne obrazy v rôznych miestnostiach, foto:

Napríklad v obývacej izbe môžu modulárne obrazy slúžiť ako dekorácia pre určité oblasti. V blízkosti krbu bude obraz priťahovať hostí k domácemu krbu tepla. Ak chcete, aby bola vaša izba čo najhostinnejšia, musíte nad pohovku zavesiť modulárne obrazy..

Modulárny obraz môžete umiestniť na poličku vedľa ozdobného krbu. Bude to vyzerať originálne, ak do kompozície pridáte aj ďalšie dekoratívne prvky – sviečky, vázy atď..

modulárne obrazy v interiéri fotografie z obývačky

V kuchyni modulárny obraz okamžite vytvára pocit technologického priestoru. Je pozoruhodné, že to umožňuje určiť vkus majiteľa. V kuchyni sú zvyčajne zavesené obrázky nápojov, ovocia, kvetov a hotových jedál. Je úplne iná vec priniesť do miestnosti vonkajšie prvky. To znamená, že obrázok môže zobrazovať úzke uličky, nočné mesto, pole alebo prímorskú krajinu, porastenú makom..

Modulárne obrazy v interiéri spálne, fotografie, ktoré sú zavesené v spálňach, by mali mať pastelové, nežné farby. Kvety, kvitnúce polia, lyrické obrazy – to všetko je v tejto miestnosti vhodné. Modulárne obrazy v spálni spravidla nie sú umiestnené v blízkosti okna. V opačnom prípade sa budete musieť pozrieť proti svetlu, ktoré narúša bežné vykresľovanie obrazu..

obrazy na stenu z niekoľkých častí fotografieObrazy na stenu z niekoľkých častí, foto

Modulárne obrazy sú zavesené aj v detských izbách. Obsah obrázku v tomto prípade bude závisieť od veku dieťaťa. Najjednoduchšie kresby sú vhodné pre deti. Dokonca môžete z každého kusu „obrázku“ urobiť viacfarebnú figúrku. Pre staršie deti sa používajú obrázky s kreslenými postavičkami. Obrázky s vlastnými fotografiami, športové témy sú vhodné pre dospievajúcich..

  Ako zasadiť pivonky na záhon

Ak je potrebné obrazy zavesiť na chodbu, potom sú tu vhodné jasné geometrické tvary, ktoré budú zrozumiteľné pre každého človeka. Vo vstupnom priestore sa človek dlho nezdržiava, a tak nie je veľa času na prezeranie obrazov.

Návrh modulárnych malieb v interiéri

Návrh modulárnych malieb v interiéri

Aby boli vaše obrazy v interiéri čo najužitočnejšie, ozdobili ich, musíte sa riadiť určitými odbornými radami. Nie je preto vhodné používať jasné farby obrazov v miestnostiach, kde človek odpočíva a relaxuje. Ak je priestor malý, pomôžu ho zväčšiť obrázky s obrazom hôr, mora, na ktorých je nevyhnutne horizontálna čiara. Veľkosť obrazu by ste vždy mali prispôsobiť veľkosti steny. Čím väčšia je stena, tým väčšie by mali byť segmenty obrázku a naopak..

Rada! Pred zavesením obrazov na stenu, pred jazdou v hákoch, označte lepiacou páskou miesta, kde budú visieť jednotlivé segmenty. Môžete teda vyhodnotiť hrubý obraz. Je oveľa jednoduchšie znova nalepiť samolepky, ako znova zaskrutkovať háčiky..

Obrazy musia zodpovedať veľkosti nábytku. Najlepšie je, ak je jeho šírka o 25 percent menšia ako šírka nábytku alebo predmetu, cez ktorý je obraz zavesený..

Katalóg modulárnych obrazov v internetovom obchode: 

Rada! Pred zavesením obrázkov na stenu, pred jazdou v hákoch, označte miesta lepiacou páskou

Podľa žánru si musíte vybrať kresbu podľa účelu miestnosti. Samozrejme, môžu existovať výnimky, ale musia byť starostlivo zvážené. Napríklad v kuchyni môžete zavesiť abstraktný obraz, ako aj krajinu.

Podľa žánru si musíte vybrať kresbu podľa účelu miestnosti.

Fotografia modulárnych obrazov v kuchyni

Fotografia modulárnych obrazov v kuchyni

kompozitné obrazy do interiéruKompozitné obrazy do interiéru kuchyne

Obrazy do kuchýň z niekoľkých častí

Fotografia obrazov z niekoľkých častí v interiéri spálne:

Fotografia obrazov z niekoľkých častí v interiéri spálne:

modulárne obrazy v interiéri foto kvetyFoto. Modulárne obrazy v interiéri spálne: kvetymodulárne obrázkové obrázky v spálniModulárne fotoobrazy v spálni: nad posteľou

Keď zavesíte modulárne obrazy, majte na pamäti, že stred obrazu by sa mal vždy zhodovať s centrálnym uhlom pohľadu osoby. Ak stojí, potom je vysoký asi 160 centimetrov. Ak je obrázok predĺžený, úroveň by sa nemala merať od stredu, ale od hornej tretiny obrázku..

  Čo dať deťom na promócii v materskej škole