Ako transplantovať pivonky, aby kvitli budúci rok

Kedy môžu byť pivonky transplantované tak, aby kvitli budúci rok

Pivoňky rôznych odrôd potešia jasným kvitnutím po celý máj, takže letní obyvatelia ich široko používajú na ozdobu kvetinových záhonov, ktoré kvitnú celé leto. Aby pivonky v budúcom roku kvitli, je potrebné ich správne transplantovať. V tomto článku zistíte, kedy je na to najvhodnejší čas..

Kedy transplantovať pivonky

Pivoňky sú trvalky, ktoré môžu byť netransplantované niekoľko desaťročí. Ak však chcete, aby kvety bohato kvitli a kríky boli svieže a krásne, môžete presadiť. Na otázku: „Kedy je možné transplantovať pivonky tak, aby kvitli budúci rok“, skúsení letní obyvatelia odpovedajú, že je to možné tak v auguste, ako aj v septembri. V tejto dobe už pivonky dlho vybledli, takže nebudete narúšať ich rast..

Kedy je možné transplantovať pivonky tak, aby kvitli budúci rok?Budúci rok kvitnú pivonky

Podľa recenzií bylinkové pivonky nemožno transplantovať takmer 20 rokov a stále budú bohato kvitnúť. Stromové pivonky sa vyznačujú ešte dlhšou životnosťou, pretože môžu rásť a kvitnúť na tom istom mieste takmer 70 rokov. Transplantácia pivonky bude potrebná, keď rastliny začnú odumierať, ako aj v prípade, keď sa rozhodnete zmeniť miesto pre kvety alebo rozdeliť jeden krík na dva..

Transplantácia pivonky bude potrebná, keď rastliny začnú odumierať, ako aj v prípade, keď sa rozhodnete zmeniť miesto pre kvety alebo rozdeliť jeden krík na dva.

Ako správne transplantovať pivonky tak, aby kvitli

Rozdelenie koreňového systému pivonky má na rastlinu vždy pozitívny vplyv. V tomto prípade je starý krík pivonky omladený a nové kríky dobre zakorenia. Existuje niekoľko spôsobov chovu pivoniek:

  • Rezne
  • Štepenie
  • Semená
  • Rozdelením koreňa
  • Vrstvy

Každá z týchto metód má svoje vlastné výhody a nevýhody, takže sa môžete nezávisle rozhodnúť, ako vo svojej letnej chate chovať pivonky. Jeden z najľahších spôsobov pestovania pivoniek je rozdelenie koreňa. Musíte starostlivo vykopať koreň pivonky, aby ste ju nepoškodili. Oddeľte ho sekerou alebo lopatou a uistite sa, že v každej časti koreňa v hornej časti zostanú ružové výrastky, inak rastlina nezakorení.

  Fotografické nápady na remeslá zo šrotu

Každá z týchto metód má svoje vlastné výhody a nevýhody, takže sa môžete nezávisle rozhodnúť, ako vo svojej letnej chate chovať pivonky. Jeden z najľahších spôsobov pestovania pivoniek je rozdelenie koreňa.Vykopajte pivonky na jeseň

Ak ste poškodili koreň, oblasť ošetrite drveným aktívnym uhlím. Rezný bod sa spracuje rovnakým spôsobom. Po vykopaní koreňa musí nevyhnutne ležať na čerstvom vzduchu hodinu. Na dezinfekciu koreňového systému pivoniek sa používa aj roztok síranu meďnatého..

Ak ste poškodili koreň, oblasť ošetrite drveným aktívnym uhlím. Rezný bod sa spracuje rovnakým spôsobom. Po vyhrabaní koreňa si musí určite ľahnúťV diagrame je proces delenia koreňa pivonky

Je dôležité nielen správne transplantovať korene, ale aj nájsť miesto pre pivonky, ktoré kvitli budúci rok. Musí byť slnečno. Jama na výsadbu koreňa pivonky by mala byť taká, aby do nej koreňový systém zapadal a vyvíjal sa bez prekážok.

Je dôležité nielen správne transplantovať korene, ale tiež nájsť miesto pre pivonky, ktoré kvitli budúci rok. Musí byť slnečno. Jama na výsadbu koreňa pivonky by mala byť taká, aby koreňový systémVýsadba kríka pivonky na budúci rok

Prečítajte si tiež: Kvetinová záhrada pre domácich majstrov pri dome, foto

Pivonky dobre rastú v úrodnej pôde, takže môžete pravidelne prihnojovať. Pivoňky nevysádzajte do ílovitej pôdy. Pri výsadbe do čiernej pôdy môžete do jamky pridať trochu piesku a superfosfátu. Dávajte pozor na vlhkosť pôdy, pretože pivonky nemajú radi prebytočnú vlhkosť.

Pivonky dobre rastú v úrodnej pôde, takže môžete pravidelne prihnojovať. Pivoňky nevysádzajte do ílovitej pôdy. Pri výsadbe do čiernej pôdy môžete do jamky pridať trochu piesku a superfosfátu.Prerezávanie pivonky pri presádzaní

Dodržujte vzdialenosť medzi kríkmi pivonky, ktorá by mala byť aspoň 70-100 cm Majte na pamäti, že kríky pivonky sú bujné a ak chcete, aby v budúcom roku kvitli, potom sa riaďte našimi odporúčaniami. Po výsadbe, bližšie k zime, stojí za to pokryť pivonky pilinami, potom ani v mrazoch nezomrú a budúci rok kvitnú.

Dodržujte vzdialenosť medzi kríkmi pivonky, ktorá by mala byť aspoň 70-100 cm Majte na pamäti, že kríky pivonky sú bujné a ak chcete, aby v budúcom roku kvitli, potom sa riaďte našimi odporúčaniami. Po výsadbe, bližšie k zime, stojí za to pokryť pivonky pilinami, potom ani v mrazoch nezomrú a budúFotografia transplantácie pivoniek rozdelením koreňa

Teraz to už vieš, ako transplantovať pivonky a kedy to urobiť, aby kvety budúci rok bohato kvitli. Nech sa vaša letná chata stane rajom s krásnymi kvetmi a stromami. Vlastnými rukami môžete pestovať akékoľvek kvety, aranžovať originálne záhony zo šrotu a vybaviť dachu najlepším možným spôsobom..