Ako vyrobiť panvicu s udiarňou zo šrotu

Urobte si svojpomocný pekáč s kovovou udiarňou. Kresby a fotografie

Jednoduché materiály, nástroje, niekoľko „šikovných rúk“ a voľný čas – všetko, čo potrebujete na to, aby ste podľa výkresov a fotografií vyrobili ohnisko s kovovou udiarňou vlastnými rukami. Tento článok bude zaujímať všetkých milovníkov piknikov a výletov, tých, ktorí hľadajú spôsob, ako diverzifikovať grilovacie menu, poľovníkov a rybárov, ako aj jednoducho milovníkov údeného mäsa..

Užitočný článok: DIY mini-fajčiari

Udiareň zo šrotu

Obchody ponúkajú obrovský výber údeného mäsa a rýb, ale sú viac výrobkom chemického priemyslu ako varením. Keď strávime trochu viac času, môžeme si dopriať prírodné údené produkty s nádhernou chuťou a úchvatnou vôňou, varené vo vlastnej udiarni..

Na výrobu najjednoduchších udiarní podľa výkresov a fotografií sa používa starý železný sud alebo vedro. Vnútri nádoby sú vložené mriežky (jedna alebo dve) a pokiaľ je to možné, odkvapkávacia miska. V spodnej časti sú umiestnené drevené piliny z ovocných druhov. Zatvoríme sud vekom alebo kovovým plechom, umiestnime ho nad oheň a získame horúce údené výrobky.

Obchody ponúkajú obrovský výber údeného mäsa a rýb, ale sú viac výrobkom chemického priemyslu ako varením. Keď sme strávili trochu viac času, môžeme pokračovaťFotografia grilu zo suda

Udiareň z kovovej škatule alebo starej chladničky je dobrý spôsob, ako využiť šrot a dať im druhý život. Vyberte vnútornú plastovú podšívku z chladničky a odrežte hornú časť. Rohy sú upevnené vo vnútri tela, na ktoré sú nainštalované mriežky a paleta. Na dne chladničky je umiestnený elektrický sporák a na ňom panvica s pilinami.

Starú chladničku je možné použiť aj na údenie za studena. Za týmto účelom sa telo chladničky pripravené podľa popisu položí na podstavu, v spodnej časti sa vyvŕta otvor a pripojí sa rúrka dlhá 2 až 3 metre. Druhý koniec potrubia vedie k ohnisku. Ak na mieste nie je prirodzený sklon, je potrebné komínovú rúru položiť do výkopu, čím sa zaistí uhol sklonu. Palivové drevo a piliny horiace v ohnisku budú vydávať dym, ktorý, keď ide hore komínom, vstúpi do komory s jedlom.

  Ako vyrobiť studenú udiareň vlastnými rukami

Starú chladničku je možné použiť aj na údenie za studena. Za týmto účelom sa telo chladničky pripravené podľa opisu umiestni na podstavu, v spodnej časti sa vyvŕta otvor a

Udiareň pre horúce fajčenie podľa výkresov a fotografií

Na udiareň používame plech s hrúbkou 1,5-2,0 mm a tvarovky. Zo zariadenia potrebujeme zvárací stroj a brúsku. Potom z plechu vystrihneme steny udiarne, dno a veko..

budete potrebovať zvárací stroj a brúsku. Potom vystrihneme steny udiarne, dno a krKresby ohniska a udiarne

Steny zvaríme vo dvojiciach k sebe, potom zvaríme dno k výslednému obrobku. Na udržanie tesnosti musia byť všetky švy zvarené zvnútra výrobku. Na zníženie počtu zvarov je možné použiť dostatočne dlhý kovový pás. Aby bolo možné ohýbať kov, body ohybu musia byť rezané brúskou do 1/3 hĺbky.

Steny zvaríme vo dvojiciach k sebe, potom zvaríme dno k výslednému obrobku. Na zaistenie súladu s ohniskom a udiarňou podľa výkresov a fotografií musí byť zaistený výškový rozdiel najmenej 80 cm, aby sa zabezpečila trakcia v potrubí. Za týmto účelom je ohnisko usporiadané v jame a udiareň je zdvihnutá na nohy z ruky

Veko by malo byť väčšie ako fajčiarska zásuvka. Po okrajoch plechu zvaríme výstuž, veko by sa malo tesne uzavrieť. Vo vnútri škatule udiarne vyrábame zarážky na kovanie na inštaláciu roštov a podnos na zber tuku.

budete potrebovať zvárací stroj a brúsku. Potom vystrihneme steny udiarne, dno a krKresba tehlovej udiarne

Samotné mriežky môžu byť vyrobené z lúpaných elektród rôznych priemerov, zvarených dohromady.

Ak sa udiareň plánuje používať v interiéri, je lepšie vybaviť veko vodným uzáverom podľa výkresov alebo fotografie. Zabraňuje aktívnemu uvoľňovaniu dymu z udiarne a na druhej strane znižuje prístup kyslíka do zóny horenia čipov, čím zabraňuje ich blikaniu.

Ak sa udiareň plánuje používať v interiéri, je lepšie vybaviť veko vodným uzáverom podľa výkresov alebo fotografie. Zabraňuje aktívnemu uvoľňovaniu dymu z udiarne a na druhej straneFotografia jednoduchého grilovania

Na okraji skrinky udiarne je zváraná armatúra v tvare U so zárezom nahor. Okraje krytu zapadajú do vytvorenej drážky. Do tejto drážky sa naleje voda. Vo veku je vytvorený otvor na únik dymu. Veko môžete urobiť konvexné. V tomto prípade kondenzát vytvorený počas fajčenia prúdi do drážky vodného uzáveru a jedlo zostáva suché. Pri horúcom údení môžete po 30 – 40 minútach ochutnať rybie a kuracie krídla a po hodine – celé kura.

na okraji krabice udiarne je zváraná armatúra v tvare U so zárezom nahor. Okraje krytu zapadajú do vytvorenej drážky. Do tejto drážky sa naleje voda. Vo veku je vytvorený otvor na únik dymu. Možem urobiťFotografia udiarne z plynovej fľaše

Udiareň na údenie za studena si urobte sami

Fajčenie za studena sa považuje za menej škodlivé ako fajčenie za tepla, pretože do potravín sa dostáva iba dym, nie produkty spaľovania. Krabica udiarne je zostavená podobne ako udiareň na údenie za tepla. Na dno udiarne pripevníme potrubie, cez ktoré do nej bude vstupovať dym z ohniska. Rúra musí mať priemer 25-30 cm a dĺžku najmenej 2,5 metra.

  Príprava ruží na zimu v strednom pruhu

Fajčenie za studena sa považuje za menej škodlivé ako fajčenie za tepla, pretože do potravín sa dostáva iba dym, nie produkty spaľovania. Krabica udiarne je zostavená podobne ako udiareň na údenie za tepla. Dole naKresba dymovej skrine

Medzi ohniskom a udiarňou musí byť podľa výkresov a fotografií zaistený výškový rozdiel najmenej 80 cm, aby sa zabezpečila trakcia v potrubí. Za týmto účelom je ohnisko usporiadané v jame a udiareň je zdvihnutá na nohách z armatúr.

Medzi ohniskom a udiarňou musí byť podľa výkresov a fotografií zaistený výškový rozdiel najmenej 80 cm, aby sa zabezpečila trakcia v potrubí. Za týmto účelom je ohnisko usporiadané v jame a udiareň je zdvihnutá na nohy z ruky

Vykopáme otvor pre ohnisko s rozmermi 70 * 70 cm a hĺbkou 1-1,5 metra. Môžete murovať steny ohniska alebo si vyrobiť ohnisko z kovovej škatule. Kryt ohniska by mal byť dostatočne pevne zakrytý, aby sa zabránilo úniku dymu. Komínové potrubie spájame s ohniskom a udiarňou.

Zostáva umiestniť výrobky do grilu, naliať piliny ovocných stromov do ohniska, zapáliť a ohnisko uzavrieť vekom. Doba varenia za studena údených výrobkov je približne dvakrát dlhšia ako v prípade horúceho dymu. Myslite na to, najmä pri údení mäsových výrobkov..

Vykopáme dieru pod ohniskom s rozmermi 70 x 70 cm a hĺbkou 1 až 1,5 metra. Môžete murovať steny ohniska alebo si vyrobiť ohnisko z kovovej škatule. Kryt ohniska by mal byť dostatočne pevne zakrytý, aby sa zabránilo úniku dymu. Ohnisko a udiareň spájame komínovým potrubím. Osy

Brazier s kovovou udiarňou s vlastnými rukami je ľahké vyrobiť pomocou kresieb a fotografií. Na výrobu udiarne pre letné sídlo s minimálnymi nákladmi použite materiály, ktoré máte po ruke. Priestor na grilovanie bude obľúbeným miestom na odpočinok vašich priateľov a rodiny, preto si ho zariaďte najlepšie. Teraz budete mať možnosť naučiť sa fajčiť ryby a mäso doma a prekvapiť hostí vynikajúcimi novými jedlami.