Cotoneaster: výsadba a starostlivosť, foto

Drieň: výsadba a starostlivosť na otvorenom poli. Foto

Cornel je dnes obľúbený medzi letnými obyvateľmi, ktorí ho pestujú v záhrade spolu s jablkami a hruškami. Ak máte radi čerstvý kompót z drieňa alebo bobule, odporúčame vám, aby ste si zistili pravidlá výsadba a starostlivosť o skalníka v otvorenom poli. Výhodou drieňa je, že môže byť vytvorený nielen ako strom, ale aj ako krík. V tomto prípade bude zber ovocia oveľa jednoduchší..

Budete mať záujem dozvedieť sa o hnojení jahôd na jar.

Vlastnosti výsadby skalníka

Pred vysadením sadenice musíte oblasť starostlivo preskúmať. Upozorňujeme, že v blízkosti miesta nie je žiadna podzemná voda, pretože skalník nemá rád veľa vlhkosti. Vyhnite sa výsadbe sadeníc v bažinatých oblastiach.

Pred vysadením sadenice musíte oblasť starostlivo preskúmať. Upozorňujeme, že stránka sa nachádza neďaleko nespevneného miestaFotografia zberu bobúľ drieňa

Pôda, ako všetky ostatné stromy, musí byť oplodnená, aby sa sadenica úplne rozvinula. Pri výbere miesta na výsadbu vezmite do úvahy jeho úroveň svetla, pretože skalník miluje čiastočný tieň. Ak na mieste také miesto nie je, skúste zasadiť drieň do slnečného kúta. Krík zalejte a hnojte včas, potom vás poteší dobrou úrodou aj na slnku.

Pred vysadením sadenice musíte oblasť starostlivo preskúmať. Upozorňujeme, že v blízkosti miesta nie je žiadna podzemná voda, pretože skalník nemá rád veľa vlhkosti. Vyhnite sa výsadbe sadeníc v bažinatých oblastiachFotografia drieňa na otvorenom poli

Aby strom alebo krík poskytol dobrú úrodu, je potrebné ich správne zalievať. Pôda by nemala byť veľmi vlhká a zároveň by sa nemala nechať vyschnúť. Podľa recenzií veľa letných obyvateľov vytiahne pri strome špeciálne drážky, do ktorých sa naleje voda. Po zalievaní sa zem vyrovná.

kvitnúce drieňFotografia kvitnúceho drieňa

Ako sa správne starať o skalníka vlastnými rukami

Po výsadbe sadeníc skalníka na otvorenom teréne je potrebné venovať osobitnú pozornosť hnojeniu pôdy. Pravidelne sa odporúča oplodniť skalník humusom a tiež pridať vápno do zeme, aby sa doplnil nedostatok vápnika. Na jar skúsení letní obyvatelia oplodňujú drieň dusično -fosforečnými hnojivami a na jeseň potašom.

Po výsadbe sadeníc skalníka na otvorenom priestranstve je potrebné venovať osobitnú pozornosť hnojeniu pôdy. CotoneasterFotografia kvitnúceho drieňa bieleho

Užitočný článok: Hnojivá na jar pre ovocné stromy

ovocie drieňa

V prvých rokoch po výsadbe skalníka na otvorenom priestranstve v krajine sa musíte postarať o tvorbu koruny. V závislosti od toho, ako sa prerezávanie vykonáva, bude váš drieň rásť ako strom alebo krík. V nasledujúcich rokoch sa vykonáva prerezávanie, aby sa odstránili staré a suché vetvičky. Tiež sa uistite, že koruna nie je hrubá, inak skalník začne zle prinášať ovocie..

V prvých rokoch po výsadbe skalníka na otvorenom priestranstve v krajine sa musíte postarať o tvorbu koruny. V závislosti od toho, ako sa prerezávanie vykonáva, bude váš drieň rásť ako strom alebo krík.

Výsadba a starostlivosť o drieň je pomerne jednoduchá, takže tento ker môžete pestovať vonku vo vlastnej letnej chate. Ovocie drieňa má mnoho prospešných vitamínov, preto je najlepšie pestovať si ho sám. Starostlivosť o strom je jednoduchá, ale zásoby vitamínov môžete doplniť zberom bohatej úrody vlastnými rukami..