Fotografie a druhy plamienkov

Odrody Clematis s fotografiami a popismi

Clematis sú jedinečné byliny alebo dreviny, ktoré môžu byť skutočnou ozdobou vášho webu. Ak máte záujem o odrody plamienkov a fotografie s popisom, potom v tomto článku nájdete mnoho druhov kvetov a zistíte ich rozdiely.

Klasifikácia klematisu podľa odrôd s fotografiou

Na uľahčenie rozdeľovania plamienkov na odrody bola prijatá medzinárodná klasifikácia. Tieto kvety boli bežne rozdelené do troch kategórií:

  1. Skupina A. Patria sem rastliny, ktorých kvety rastú na výhonkoch minulého roka.
  2. Do tejto skupiny bola zaradená skupina B. Clematis, ktorá kvitne nielen na minuloročných výhonkoch, ale aj na nových..
  3. Skupina C. Clematis tejto kategórie kvitne iba na nových výhonkoch.

Pred výsadbou popínavých rastlín vo vašej oblasti sa rozhodnite, ktorá skupina kvetov vám najviac vyhovuje. Na základe toho si môžete vybrať správnu odrodu..

Skupina A zahŕňa nasledujúce odrody, pozrite si ich fotografie a popisy:

Artagena Franchi. Clematis, mrazuvzdorné, modré kvety s bielym stredom, lístkami smerujúcimi nadol. Výška rastliny nie je väčšia ako 2,4 metra.

Artagena Franchi. Clematis, mrazuvzdorný, modré kvety s bielym stredom, lístkami smerujúcimi nadol.

Albina Plena osloví tých, ktorí chcú pestovať froté plamienok. Táto odroda je pomerne vysoká a priťahuje záhradníkov s dlhým kvitnutím od mája do júna..

Albina Plena osloví tých, ktorí chcú pestovať froté plamienok. Táto odroda je dostatočne vysoká a priťahuje

Pamela Jackman má živé fialové kvety a v lete dvakrát kvitne.

Pamela jackman

Vyvyan Pennell je jedným z najvyšších plamienkov s fialovými dvojitými kvetmi.

Kultivar Vyvyan Pennell clematis

Floridský kvitnúci plamienok je drevina a dorastá do výšky cez 3 metre. Kvety sú dostatočne veľké, môžu byť svetlé monochromatické odtiene alebo dvojfarebné.

Floridský kvitnúci plamienok je drevina a dorastá do výšky cez 3 metre.

Nasledujúce odrody patria do skupiny B klematis, pozrite si ich fotografie a popisy:

Clematis Lanuginoza je kerový typ s kvetmi bielej, modrej a ružovej farby, ktoré dosahujú veľkosť až 20 cm v priemere. Prvé kvitnutie môžete pozorovať už začiatkom leta na vetvách minulého roka a počas kvitnúce kvety sa objavia na nových výhonkoch.

  Letná sprcha

Clematis Lanuginoza je kríkový typ s bielymi, modrými a ružovými kvetmi, ktoré dosahujú veľkosť až 20 cm v priemere.

Liana Hybrida Sieboldii s veľkými fialovými kvetmi, kvitnúca od polovice leta do jesene.

Liana Hybrida Sieboldii

Lawsoniana má krásne nahor vyzerajúce púčiky, purpurové kvety a v strede tmavý pruh. Začiatkom leta sa pozoruje hojné kvitnutie a na jeseň je možné opakované kvitnutie, ktoré je menej hojné..

Lawsoniana má krásne nahor vyzerajúce púčiky, fialové kvety a v strede tmavý pruh.

Skupina C zahŕňa nasledujúce odrody plamienkov, pozrite si ich fotografie a popisy:

Odroda Zhakman bola získaná krížením dvoch ďalších odrôd, výsledkom čoho bol kvet s výhonkami až 6 m s kvetmi akejkoľvek farby okrem bielej..

Odroda Zhakman bola získaná krížením dvoch ďalších odrôd, výsledkom čoho bol kvet s výhonkami až 6

Hviezda Indie Liana s neobvyklými listami a fialovými kvetmi v tvare diamantu. Kvitnutie tohto plamienku je dosť bohaté, pozorované do konca leta..

Liana, hviezda Indie

Prečítajte si tiež: Výsadba plamienku, starostlivosť, rozmnožovanie

Viola je obľúbená u tých, ktorí hľadajú dlho kvitnúci vinič. Obdobie kvitnutia je od júla do októbra, kvety sú tmavofialové a tyčinky žlté.

Viola je obľúbená u tých, ktorí hľadajú dlho kvitnúci vinič. Obdobie kvitnutia je od júla do októbra, kvety sú tmavofialové a tyčinky žlté.

Ak sa pozriete na fotografie odrôd klematisu a zistíte ich popis, môžete sa ľahko rozhodnúť, ako si vybrať typ na ozdobenie altánku alebo plotu vlastnými rukami. Jasný kvet plamienku poteší oko a ozdobí dizajn vášho vidieckeho domu alebo letnej chaty.