Ako soľiť uhorky na zimu v pohároch

Ako soľiť uhorky na zimu v pohároch jednoduchý recept

Hneď ako sa v krajine objavia prvé uhorky, gazdinky uvažujú o ich osolení. Chrumkavé kyslé uhorky príjemne potešia všetkých členov rodiny, dodajú chuť každému šalátu alebo kyslej uhorke. Dnes nájdete veľké množstvo receptov, z ktorých každý má svoje výhody. Ponúkame najjednoduchší recept, ako soľovať uhorky na zimu v pohároch. Šetrite svoj čas a nakladajte uhorky vlastnými rukami.

Ako soľovať uhorky, aby boli chrumkavé

Prísady do 3 litrovej nádoby:

  • dokonca aj uhorky nie dlhšie ako 15 cm
  • voda
  • kamenná soľ 3 lyžice
  • čierne korenie – 5 hráškov
  • 1 hlava olúpaného cesnaku
  •  bobkový list
  • listy ríbezlí, chren a estragón na dne nádoby

Užitočný článok: Recept na uhorky s kečupom Tochin Chile

Solenie uhoriek v pohároch je oveľa jednoduchšie ako nakladanie. V dôsledku toho dostanete uhorky nie horšie ako sudové uhorky. Je dôležité nielen správne vykonávať solenie, ale aj vybrať správnu odrodu uhoriek. Napríklad odrody „Svokra“ alebo „Zyatok“ sa najčastejšie solia, pretože uhorky sú chrumkavé a vo vnútri nemajú žiadne medzery..

Solenie uhoriek v pohároch je oveľa jednoduchšie ako nakladanie. V dôsledku toho dostanete uhorky nie horšie ako sudové uhorky.

Vodu na solenie je potrebné čistiť, vhodná je aj pramenitá voda. Uhorky sú namočené na niekoľko hodín, aby zhromaždili potrebné množstvo vody. Ak to neurobíte, uhorky vezmú vodu z nádoby a budete mať oveľa menej soľanky. Čerstvo odtrhnuté ovocie nemožno namočiť, ak sú záhony dobre zalievané.

Do nádoby dajte všetky koreniny a potom krásne rozložte uhorky. Na stanovenie množstva vody

Do nádoby dajte všetky koreniny a potom krásne rozložte uhorky. Aby ste určili množstvo vody, nalejte vodu do nádoby s uhorkami, potom ju sceďte a pridajte soľ. Soľ dobre rozpustite a nalejte roztok do inej nádoby bez sedimentu. Uhorky zalejte studenou soľankou. Potom vezmite nylonové veko, varte ho vo vode a zatvorte všetky poháre..

Teraz dajte poháre s uhorkami do chladničky alebo ich spustite do pivnice, kde budú kvasiť. Upozorňujeme, že kvapalina počas kvasenia

Teraz dajte poháre s uhorkami do chladničky alebo ich spustite do pivnice, kde budú kvasiť. Majte na pamäti, že tekutina počas kvasenia trochu vytečie, takže je lepšie dať niečo do pohárov. O kryty sa nemusíte báť, neodletia. Uhorky budú pripravené na použitie až po 2 mesiacoch..

  Kráľovský egrešový džem s pomarančmi

Soľanka v banke sa môže zakaliť, ale to nie je dôvod na obavy. Uhorky budú stále chutné a chrumkavé.Nakladané uhorky

Soľanka v banke sa môže zakaliť, ale to nie je dôvod na obavy. Uhorky budú stále chutné a chrumkavé. V tejto forme ich možno skladovať až dva roky, takže podľa tak jednoduchého receptu môžete zachovať celú úrodu..

Teraz poznáte tajomstvo nakladania uhoriek na zimu do trojlitrovej nádoby. Uchovajte na zimu a prekvapte hostí a rodinu vynikajúcimi domácimi jedlami. Jednoduché recepty sú skvelým spôsobom, ako ušetriť čas bez straty chuti vášho jedla..