Kyselina boritá pre paradajky a uhorky. Postrek

Kyselina boritá pre paradajky. Postrek rastlín, ako sa rozmnožovať

Na pestovanie paradajok na mieste nie je potrebné tráviť veľa času a úsilia. Vysokokvalitné sadenice môžete získať sami zo semien a správnou starostlivosťou o paradajky dosiahnete dobrú úrodu. Pozývame vás, aby ste zistili, ako sa kyselina boritá používa na paradajky. Postrek ochráni paradajky pred chorobami súvisiacimi s bórom.

Prášok kyseliny boritej na postrek paradajok

Skúsení letní obyvatelia vedia, že paradajky nepotrebujú osobitne dodatočnú výživu, ak boli pôvodne vysadené správne. Aj keď ste pri výsadbe sadeníc použili hnojivo, nemôžete kontrolovať obsah bóru v pôde. Táto látka hrá dôležitú úlohu v raste a vývoji rastliny, preto jej nedostatok negatívne ovplyvňuje rastliny vrátane uhoriek a paradajok..

Aj keď ste pri výsadbe sadeníc použili hnojivo, nemôžete kontrolovať obsah bóru v pôde.

Ak paradajky vysadené na otvorenom priestranstve nemajú dostatok bóru, okamžite to uvidíte podľa vzhľadu sadeníc. V tomto prípade listy stratia svoju normálnu farbu, aj keď vrchol paradajok zostane stále zelený. Na listoch možno pozorovať tmavé žilky, postupne sa listy zvinú. Kmeň paradajok, ktorým chýba bór, krehne. Pri ovocí môžete tiež vidieť príznaky nedostatku bóru na paradajkách (objavujú sa na nich škvrny). To všetko naznačuje, že rastline chýbajú užitočné komponenty pre rast a je čas na kŕmenie..

Pri ovocí môžete tiež vidieť príznaky nedostatku bóru na paradajkách (objavujú sa na nich škvrny). To všetko naznačuje, že rastline chýbajú užitočné komponenty pre rast a je čas na kŕmenie.Známky nedostatku bóru v paradajkách

Výhody borického riešenia:

  1. Posilňuje rastlinu
  2. Zvyšuje množstvo cukru v ovocí
  3. Chráni pred parazitmi.

Kŕmenie bórom sa môže vykonávať dvoma spôsobmi:

  • Postrek roztokom kyseliny boritej
  • Zalievanie paradajok alebo uhoriek pri koreni.

Ak máte v pláne vopred odstrániť nedostatok bóru a chrániť svoje rastliny, začnite s výsadbou pred výsadbou. V tomto prípade sa semená namočia na jeden deň do roztoku kyseliny boritej a potom sa zasadia do zeme. Ošetrenie môžete vykonať tesne pred zasiatím semien. V tomto prípade sa do otvorov naleje bórový prášok..

Ak máte v pláne vopred odstrániť nedostatok bóru a chrániť svoje rastliny, začnite s výsadbou pred výsadbou. V tomto prípade sa semená namočia na jeden deň do roztoku kyseliny boritej a potom sa zasadia do zeme.Spracovanie roztoku paradajkovej kyseliny boritej na vaječník

  Remeslá pre záhradu a záhradu vlastnými rukami. Fotografie s popisom, jednoduché

Čo keď sú paradajky už vysadené a prinášajú ovocie? Potom rastliny postriekajte. Aby ste to urobili, musíte pripraviť roztok z 1 g prášku a 1 litra vody. Na rýchle rozpustenie kyseliny použite horúcu vodu. Nalejte roztok do nádoby s rozprašovačom a starostlivo spracujte všetky paradajkové kríky. Odporúča sa niekoľkokrát postriekať paradajky kyselinou boritou: počas bohatého kvitnutia a počas obdobia dozrievania.

Na rýchle rozpustenie kyseliny použite horúcu vodu. Nalejte roztok do nádoby s rozprašovačom a starostlivo spracujte všetky paradajkové kríky. Paradajku je vhodné ošetriť postrekom kyselinou boritouPostrek paradajok v skleníku

Spracovanie s kyselinou boritou a manganistanom draselným chráni paradajky pred plesňou. Na profylaxiu sa v polovici júna vykonáva postrek manganistanom draselným, po 7 dňoch sa rastliny ošetria roztokom bóru (1 lyžička na vedro vody) a po ďalšom týždni sa postrekuje roztokom jódu. Takéto opatrenia ochránia paradajky a iné rastliny pred neskorou plesňou až do konca leta..

Spracovanie s kyselinou boritou a manganistanom draselným chráni paradajky pred plesňou. Na profylaxiu v polovici júnaTop dressing paradajok postrekom

Správnym použitím roztoku bóru môžete zvýšiť objem plodiny vo vašej oblasti.. Kyselina boritá pre paradajky Ideálne ako na postrek, tak na koreňový obväz. Naučte sa s nami tajomstvá skúsených letných obyvateľov a pestujte chutné paradajky, uhorky a inú zeleninu vlastnými rukami.