Pristávací lunárny kalendár na rok 2023 v tabuľke

Výsev lunárneho kalendára na rok 2016. stôl

Na prvý pohľad je výsadba letnej chaty a starostlivosť o rastliny jednoduchou úlohou. Ale v skutočnosti to nie je celkom pravda. Aby stromy a sadenice poskytovali dobrú úrodu, musíte poznať niektoré tajomstvá ich výsadby, dobre sa o ne starať a zavlažovať ich včas. Mnoho záhradníkov používa lunárny kalendár výsadby, pretože verí, že mesiac má vplyv na klíčenie a ďalší rast rastliny. V tomto článku nájdete Lunárny kalendár 2023 vo forme tabuľky a budete si môcť sami určiť optimálny čas na vykonávanie rôznych prác na letnej chate.

Lunárny kalendár výsevov 2023

 • Na január

Lunárny kalendár výsevov 2023

 • Február

Február: pristávací kalendár

 • Marca

Lunárny kalendár výsadby na marec 2023

 • Apríl

Lunárny kalendár pristátia na apríl 2023

 • Smieť

Pristátia v máji podľa lunárnej tabuľky

 • Jún

Tabuľka vykládok na jún 2023

 • Júl

Starovekí farmári si všimli, že fázy mesiaca ovplyvňujú nielen odliv a príliv, ale aj rastliny.

 • August

Niektorí záhradníci si myslia, že minuloročný kalendár je možné použiť, ale už nebude relevantný,

 • September

Nech máte dobrú úrodu vo svojej dači v roku 2023. Rastliny môžete pestovať iba vlastnými rukami.

 • Október

Lunárny kalendár výsadby na október 2023

 • November

November 2023 kalendár

 • December

Tabuľka pristátí na december

Starovekí farmári si všimli, že fázy mesiaca ovplyvňujú nielen odliv a príliv, ale aj rastliny. Lunárny kalendár v tabuľke sa používa veľmi pohodlne, pretože ak si to želáte, môžete ho jednoducho vytlačiť a zavesiť v krajine, aby ste nezabudli na fázy mesiaca. Na základe ročných výskumov vznikol lunárny kalendár výsevov. Obsahuje údaje o tom, kedy je vhodné obdobie na hnojenie pôdy, ničenie burín, škodcov, uvoľňovanie, lámanie, pletie a ďalšie letné chaty.

Prečítajte si tiež: Výsadba chryzantémy vonku

Niektorí záhradníci si myslia, že je možné použiť minuloročný kalendár, ale už to nebude relevantné, pretože čas priaznivých výsadieb sa každý rok mení. V prírode je všetko prepojené, preto sa verí, že keď mesiac rastie, rastliny tiež aktívne rastú a keď mesiac klesá, korene rastlín sú naopak posilnené. Na ubúdajúci mesiac sa neodporúča sadiť alebo presádzať rastliny, pretože sa môžu začať.

Nezabudnite, že v krajine je práca aj v zimných mesiacoch, pretože týmto spôsobom môžete začať s prípravnými prácami a po zahriatí ihneď začať s výsadbou rastlín. Musíte prerezať stromy včas, aby ste vytvorili ich korunu, a v budúcnosti zber bez veľkého úsilia.

  V letnej chate vytvárame imitáciu vody

Tabuľka diel v krajine v roku 2023

Teraz môžete použiť lunárny kalendár a experimentovať s tým, ako dôležité sú tipy na výsadbu rôznych rastlín. Nech máte dobrú úrodu vo svojej dači v roku 2023. Rastliny môžete pestovať iba vlastnými rukami, ale tiež robiť veľa remesiel, takže si pozrite rôzne nadpisy na našich webových stránkach. Nezabudnite ozdobiť svoje stránky výrobkami zo šrotu, pretože potom sa vaša záhradná práca zmení na skutočný kreatívny proces..