Letná sprcha

Ako urobiť vonkajšiu sprchu pre letné sídlo

Nádherné jarno-letné obdobie privedie všetkých letných obyvateľov k ich panstvám. Po celodennej práci pod horúcim, páliacim slnkom sa chcete trochu schladiť a pomôže vám v tom letná sprcha, ktorú je také vhodné vytvoriť si na letnej chate vlastnými rukami. Konštrukcia letnej sprchy je vynikajúcou možnosťou rozpočtu, ktorá nahrádza drahé sprchové boxy. Vnútri ho môžete dokončiť akýmkoľvek materiálom, ktorý vytvorí dodatočnú tepelnú izoláciu, napríklad podšívkou alebo doskou. Vďaka kvalitnej tepelnej izolácii zostane schopnosť vykonávať vodné procedúry aj v chladnom období. V tomto článku sa pozrieme na to, ako jednoduchú vonkajšiu sprchu si v krajine môžete postaviť vlastnými rukami.

ako môžete v krajine vlastnými rukami postaviť jednoduchú vonkajšiu sprchu

Prípravné práce na stavbe letnej sprchy

Akákoľvek stavba a výstavba letnej sprchy v krajine nebude výnimkou; začína sa výberom miesta, kde bude budova umiestnená. Vzhľadom na funkciu, ktorú bude táto štruktúra vykonávať, bude najsprávnejším miestom pre jej stavbu miesto, kde po celý deň dopadá priame slnečné svetlo. To vám umožní vyhnúť sa dodatočným nákladom na inštaláciu ohrievača vody, pretože sa bude prirodzene ohrievať..

Prípravné práce na stavbe letnej sprchyPrípravné práce na stavbe letnej sprchy

Za zmienku tiež stojí, že toto miesto by malo byť umiestnené vo vzdialenosti od hlavnej budovy domu. Takáto nuansa je spôsobená skutočnosťou, že v blízkosti letnej sprchy sa nahromadí veľké množstvo hmyzu, ktorý sa určite bude chcieť dostať do domu. A zbierajú sa na tomto mieste kvôli tomu, že tam vzniká prostredie s vysokou vlhkosťou. Venujte zvláštnu pozornosť tomu, ako bude voda dodávaná do zásobníka letnej sprchy. Jeho odvodnenie si nezaslúži menšiu pozornosť, preto stojí za to zabezpečiť drenážnu jamu alebo priekopu..

Urobte si svojpomocne letnú sprchovú jamu vystuženú pneumatikamiUrobte si svojpomocne letnú sprchovú jamu vystuženú pneumatikami

Veľmi dôležitým momentom prípravných prác je posilnenie pozemku, na ktorom sa plánuje výstavba letnej sprchy. Ideálnou možnosťou by bolo vykopať malú dieru, ktorú môžete neskôr zabetónovať. Táto metóda je najtrvanlivejšia a najtrvanlivejšia. Ak však konštrukcia sprchy vyžaduje rýchlosť, môžete to urobiť bez betónovania a výklenok zakryte fóliou alebo strešným materiálom. V zásade je možné použiť akýkoľvek mäkký materiál, ktorý môže slúžiť ako hydroizolácia.

Pri konštrukcii takejto palety nezabudnite, že voda z nej musí tiež niekam ísť, preto je potrebné zabezpečiť drenážnu priekopu

Pri konštrukcii takejto palety nezabudnite, že voda z nej musí tiež niekam ísť, preto je potrebné zabezpečiť drenážnu priekopu, ktorá vedie do spoločnej jamy. Nezabudnite tiež, že samotná voda nemôže odísť, preto je potrebné vykonať určitý sklon palety, aby sa uľahčila implementácia úlohy..

schéma výstavby letnej sprchy

Hlavný sprchovací kút

Keď sú prípravné práce ukončené v spodnej časti budúcej letnej sprchy, je potrebné začať s výstavbou takzvanej sprchovej kabíny. V letných chatkách sa často používajú vysoké drevené budovy..

letná sprcha na rozdávanie fotografií vlastnými rukamiFotka vonkajšej sprchy urob si sám

Sú nepohodlní v tom, že potrebujú relatívne malú plochu zastávky, a to ohrozuje nestabilitu. Aby bola vaša sprcha odolnejšia a stabilnejšia, je lepšie použiť rámovú konštrukciu, ktorá bude vyrobená z kvalitného dreva. Následne ho treba zabetónovať alebo zakopať do zeme. Pamätajte si, že každý strom skôr alebo neskôr zhnije, aj keď sú materiály veľmi vysokej kvality..

Aby bola vaša sprcha odolnejšia a stabilnejšia, je lepšie použiť rámovú konštrukciu, ktorá bude vyrobená z kvalitného dreva

Aby sa zabránilo predčasnému poškodeniu vašej budovy, drevené materiály je potrebné pred spevnením dechtovať alebo aspoň zabaliť do strešného materiálu. Dizajn bude dosť silný. Hmotnosť, ktorú je schopná udržať, dosahuje dvesto kilogramov. Letné sprchové podlahy sú zvyčajne vyrobené z drevených dosiek..

vybudujte vonkajšiu sprchu v krajine vlastnými rukami

Táto možnosť je najekonomickejšia. Aby boli chránené pred rozpadom, je potrebné dosky spracovať ľanovým olejom. Tiež stojí za to pamätať na vetranie, ktoré je nevyhnutné pre akýkoľvek typ priestorov. Pre sprchu bude malé okno slúžiť ako vynikajúce vetranie. Je tiež potrebné zabezpečiť letné dvere do sprchy..

princíp letného sprchového kúrenia

Nádrže na vodu

Kapacita na skladovanie vody, ktorá sa používa na letnú sprchu, je spravidla 100 alebo 200 litrov. Toto je najobľúbenejšia možnosť. Najlepšie je, ak je farba hlavne čierna alebo tmavo modrá. Tmavá farba priťahuje slnečné lúče a prispieva k najrýchlejšiemu ohrevu vody v nádrži. Kontajner je inštalovaný na streche sprchy a je tiež potrebné zabezpečiť kanvicu, kohútik a potrubie. Ak plánujete naplniť nádobu ručne, potom je pre pohodlie potrebné zabezpečiť rebrík, pomocou ktorého bude možné dosiahnuť kontajner..

Nádrže na ohrev vody v letnej sprcheNádrže na ohrev vody v letnej sprche

Na záver je potrebné ošetriť všetky drevené povrchy špeciálnymi prostriedkami, ktoré ochránia vašu budovu pred rýchlym poškodením..

Pozrite si video: prehľad letnej sprchy v krajine

V tomto článku sme skúmali najjednoduchšie spôsoby, ako urobiť vonkajšiu sprchu v krajine vlastnými rukami, prečítajte si tiež viac informácií o vidieckych remeslách na našej webovej stránke.