DIY vtáčia búdka zo šrotu

Vtáčia búdka pre domácich majstrov zo šrotu s fotografiou do krajiny

Projekt vtáčej búdky. Vtákom pomáhame vlastnými rukami

Človek je postavený tak, že často myslí iba na seba, na to, ako mu vytvoriť podmienky, aby bol dobrý a pohodlný. Pripomeňme si na seba v detstve alebo sa pozrieme na tých najmenších, sú pripravení postarať sa o našich menších bratov, o vtáky, o každého, kto je od nich slabší. Nemali by sme o tom istom myslieť aj my dospelí? Trochu viac a vtáky sa vrátia domov z teplých krajín. Sme však na toto stretnutie pripravení? Stojí za to postaviť vtáčiu búdku alebo niečo iné, čo vyzerá ako vtáčie hniezdo, a budete nielen prinášať radosť deťom a sebe, ale aj vykonávať užitočnú prácu – vytvorte dom pre vtáky.

Projekt vtáčej búdky. Vtákom pomáhame vlastnými rukami.

Mnohí povedia, že je to nákladná konštrukcia, sú potrebné materiály, drevotrieska, preglejka, kameň. V skutočnosti je možné z obyčajného odpadu vlastnými rukami postaviť veľkú vtáčiu búdku, ktorá zostane po stavbe. Na tento účel sú vhodné ozdobné dosky, klince, skrutky. Do tejto práce môžete zapojiť deti, budú sa venovať nielen zaujímavému a užitočnému podnikaniu, ale budú môcť v budúcnosti niečo podobné vybudovať. Vtáčie búdky sú postavené podľa zadaných parametrov a veľkostí. Ak chcete zmeniť niektoré parametre, je to v poriadku, vtáky budú s takýmto bývaním spokojné..

fotografia vtáčích búdok z improvizovaných prostriedkov

Fotografie projektov vtáčích búdok zo šrotu

Pri stavbe vtáčej búdky je potrebné pamätať na bezpečnosť vtákov a ich mláďat. Neprekračujte otvor. Veľký predátor alebo iný veľký vták by sa nemal môcť usadiť v postavenom dome, s výnimkou stálych obyvateľov – škorcov alebo sýkorovcov.

Vyrobte si vtáčiu búdku vlastnými rukami z improvizovaných prostriedkov

Nezabudnite na taký prírodný jav, akým je dážď. Aby to vtákovi nespôsobovalo problémy, kvapky stekali zo strechy rýchlejšie, je lepšie ho postaviť vo svahu. Okrúhle bidielko pred vstupným oknom je možné nahradiť drevenou plošinou. Aj keď je od prírody usporiadaný tak, že vták je zvyknutý držať sa labkami labkami a nestojí na mieste.

  Jabloň Melba: popis, fotografia, letná odroda

DIY vtáčia búdka zo šrotu materiálov foto

Vtáky negatívne vnímajú pach farby, schnúceho oleja, laku a iných chemikálií. Vymaľovať vtáčiu búdku preto nie je správne rozhodnutie. Ak vykonáte experiment a zavesíte dva domy namaľované a nenamaľované na jednom strome, vtáky s 90% pravdepodobnosťou zvolia druhú možnosť..

 Pozrite si užitočné video: Vtáčia búdka pre domácich majstrov

Aký druh vtákov sa usadí vo vašej postavenej vtáčej búdke, nemôže nikto vopred povedať. S najväčšou pravdepodobnosťou tam v zime budú žiť sýkorky alebo vrabci, ale s príchodom jari obsadia dom škorce, ktoré zaženú nezvaných hostí.!

Okrem škorcov žijú na pozemkoch pre domácnosť mucháriky. Môžete im postaviť aj dom, ktorý sa nebude veľmi líšiť od projektu vtáčej búdky. Jediným rozdielom je menšia veľkosť.

Existuje ďalší typ vtáčích domov – hniezdo. Ale pre jeho stavbu budete potrebovať nielen dosky, ale aj kôru listnatého stromu..

Prečítajte si ďalší užitočný článok: kŕmidlo pre vtáky si urobte sami

 Pozrite sa na súvisiace video: Ako sme postavili vtáčiu búdku

Vyrobiť vtáčiu búdku vlastnými rukami nie je vôbec ťažké a prebúdzať sa pri speve vtákov je príjemné a zdravé, nabitie pozitívnych emócií bude k dispozícii po celý deň.!

Ak máte vlastné možnosti výstavby vtáčej búdky a V je pripravený sa o ne podeliť, prejdite na časť "pridaj radu" a pošlite list správcovi. Odporúčame tiež pozrieť sa do sekcie: remeslá na rozdávanie