Donútenie narcisov na zimu

Donútenie narcisov na zimu doma

Aj keď je za oknom sneh a teplota vzduchu klesla hlboko pod nulu, doma môžete pestovať krásne kvitnúce rastliny cibuľovitej rodiny, ktoré rozveselia a vyzdobia interiér miestnosti. Narcisy sú napríklad kvety, ktoré môžu kvitnúť počas celej zimy a ľahko sa destilujú..

S nástupom neskorej jesene a potom zimy mnoho letných obyvateľov a záhradníkov zostalo bez svojho hlavného zamestnania – práce na pozemku. Zvyknú niečo sadiť, kopať, polievať a pestovať. Tento čas však môžete venovať starostlivosti o izbové rastliny a núteniu cibuľovitých zástupcov flóry. Táto aktivita je celkom vzrušujúca, zaujímavá a nie je náročná, môžu sa jej zúčastniť aj deti. Deti pozorujú celý proces nútenia (vzhľad šípu, listov a kvetov) so skutočnou zvedavosťou. Na tieto ošetrenia sú najlepšie narcisy..

Stredomorské krajiny sú považované za vlasť narcisov. Tento nádherný kvet má jedinečnú vôňu, ktorá môže očarovať alebo naopak spôsobiť nechuť. O chutiach sa nedalo diskutovať!

Cibule narcisov v zime je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach kvetov, na trhoch alebo v internetových obchodoch. Cibule sa odporúča zbierať na jeseň. Väčšina druhov a odrôd cibuľovitých rastlín vyžaduje určitý čas v chladnej miestnosti, kým sa prinúti. Ale pre narcistov to nie je potrebné. Obdobie kvitnutia majú už v šiestom týždni po výsadbe. Napríklad vysadením cibuliek narcisov začiatkom novembra môžete na Vianoce obdivovať ich svieži kvet..

Základné pravidlá pre nútenie žiaroviek narcisov

Základné pravidlá pre nútenie žiaroviek narcisov

 • Pripravte si: cibuľu, hlboké misky, expandovanú hlinu a vodu.
 • Cibule by mali byť skladované na suchom, tienistom mieste až do dňa výsadby..
 • Hlboké taniere alebo plastové nádoby by mali mať vysoké strany a nemali by mať žiadne ďalšie otvory.
 • V špecializovanom obchode je potrebné kúpiť expandovanú hlinku alebo jemný štrk a naplniť nimi pripravenú nádobu. Mal by pokrývať celé dno nádoby alebo taniera..
 • Celá drenážna vrstva (z expandovanej hliny alebo kamienkov) musí byť naplnená vodou tak, aby ju úplne zakryla.
 • Potom musíte pripravenú cibuľu rozložiť na expandovanú hlinku s koreňmi nadol.
 • Žiarovky môžu byť blízko seba.
 • V prípade potreby je možné množstvo expandovanej hliny zvýšiť, pričom zostane voľná iba jedna štvrtina nádoby..
 • Vo vode by mala byť iba základňa žiarovky, takže proces tvorby koreňov začne rýchlejšie. Ak je žiarovka úplne vo vode, s najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho hnije..
 • V období tvorby koreňov na žiarovkách môžu byť skladované v suchej miestnosti pri izbovej teplote bez slnečného žiarenia a po výskyte mladých koreňov sa pre rastliny odporúča slnečné svetlo..
 • Voda sa z nádoby rýchlo odparí. Odporúča sa pridať včas, aby expandovaná hlina nebola suchá.
  Jedovaté izbové rastliny s fotografiami a názvami

Čerstvé kvitnúce narcisy v zime vytvoria vo vašom dome jedinečnú atmosféru jari a tepla.

Nútené jarné kvety v zime (video)

Nútenie jarných kvetov v zimeNútenie jarných kvetov v zime