Aké remeslá je možné vyrobiť z vedier a viečok majonézy

vedrá s majonézou

Mnoho ľudí si zvykne myslieť, že krajinný dizajn je dielom špecialistov. Nie je to však tak. A v dnešnej dobe všetci záhradníci radi zdobia oblasť, ktorá susedí s ich domom. A na tento účel sa dnes používa široká škála materiálov. Niekedy dokonca môžete nájsť také materiály vo svojej skrini. Napríklad každá žena v domácnosti má doma prázdne vedro na majonézu. A ak máte podobný kontajner, ktorý leží len v ďalekom rohu stodoly, ukážte svoju predstavivosť a vyrobte z majonézových vedierok mimoriadne záhradné remeslá.

remeslo z majonézového vedra

Čo sa dá robiť s nepotrebnými vedrami na majonézu

Aby ste sa nenudili, začnite sa pohrávať s rôznymi remeslami. Stojí za zmienku, že vedrá s majonézou sa často používajú na remeslá. Šikovní a kreatívni ľudia z nich budú môcť urobiť:

 1. ozdobné nádoby,
 2. dekorácie s prvkami hrncov,
 3. hrnce,
 4. baterky alebo zvončeky,
 5. komplexné kompozície pozostávajúce z niekoľkých častí.

Ale skôr ako začnete robiť remeslo, stojí za to pripraviť všetko, čo potrebujete pre túto prácu. Takže budete potrebovať:

 • prázdne vedrá,
 • akrylové farby,
 • kefy a špongia,
 • lepidlo,
 • šablóny,
 • transparentný lak,
 • rôzne veci na dekoráciu (môžu to byť: kamienky, sklo a šperky z obchodu).

Ako vyrobiť kvetináč z prázdneho vedra s majonézou

Z vedra s majonézou si môžete vyrobiť jednoduché a zároveň funkčné remeslo. Mnoho ľudí vyrába kvetináče z vedier. V tomto prípade je zvolená metóda dekorácie decoupage. Táto metóda vám umožní urobiť skutočné majstrovské dielo z jednoduchého vedra..

A aby bolo možné vytvoriť také umelecké dielo, stojí za to urobiť nasledovné:

 • Vezmite čisté vedro a ošetrite ho alkoholom, aby ste povrch predmetu odmastili.
 • Teraz pomocou špongie (špongie) sa na povrch vedra nanesie biela akrylová farba. V tomto prípade by mal byť povrch, ktorý máte v dôsledku, plochý..
 • Hneď ako prvá vrstva akrylovej farby zaschne, položte na ňu ďalšiu vrstvu rovnakej farby..
 • Teraz by mali byť nakrájané tematické obrúsky. Stojí však za to rezať s detailmi. Môžete ich napríklad nakrájať na kvety alebo listy. Zároveň sa odporúča neodrezávať okraje takýchto postáv, ale vytrhávať ich. Tiež stojí za to oddeliť hornú vrstvu so vzorom od hlavnej vrstvy obrúsky..
 • Potom stojí za to použiť lepidlo PVA na odmastený povrch vedra. Potom je kresba prilepená k lepidlu. V tomto prípade by mal byť výkres starostlivo narovnaný..
 • Hneď ako je obrázok suchý, stojí za to pridať ďalšie podrobnosti. Táto práca bude vyžadovať farby a kefy..
 • Nakoniec je celá kompozícia lakovaná..
  Cyklámen perzský, domáca starostlivosť

Rada! Aby bola rastlina v takom kvetináči pohodlná, určite by ste do nej mali vytvoriť drenážny otvor..

Pozrite sa, aké roztomilé hrnce si môžete vyrobiť sami.

fotografia remesiel z vedra s majonézou

DIY majonézové vedro

remeslá z majonézových vedierok foto

Zvony z majonézových vedierok

Vedro s majonézou je veľmi užitočná vec v domácnosti. Preto by ste nemali vyhadzovať také nepotrebné plechovky. A ak je tento výrobok obrátený hore nohami, potom môžete získať krásne a neobvyklé remeslo. Môžete skončiť so zaujímavým zvončekom alebo baterkou..

Ak chcete získať zvonček, pripevnite na vedro zaujímavý prívesok alebo jazyk. A ak máte nejaké schopnosti, urobte si dokonca skutočnú baterku.

remeslá z majonézových vedierok

A aby remeslo nepôsobilo nudne, jeho vnútorné a vonkajšie povrchy môžu byť namaľované alebo ozdobené technikou decoupage. Takúto kompozíciu môžete doplniť aj rôznymi ozdobami a inými kurióznymi efektmi. Odporúča sa ozdobiť vrch vedra lukom. Ale urobte luk neobvyklým. Na tento účel použite preglejku. Neváhajte zavesiť také zvony na ulicu. No ak ich máte zavesené v altánku, tak im vyrobte krásnu saténovú mašličku..

DIY remeslá z fotky vedra s majonézou

Sochárske kompozície

Tu nájdete záhradné remeslá, ktoré môžete vyrobiť z vedierok s majonézou. Pozrite sa na fotografie zaujímavých nápadov.

Ak máte veľké množstvo nádob na majonézu, pokúste sa vyrobiť zložité, ale veľmi krásne remeslá. Trochu snívaj. Uistite sa, že môžete získať veľmi krásne remeslá..

Ak hovoríme o jednoduchej verzii remesla, môžete urobiť takú krásu, ktorá sa stane svetlou ozdobou vašej letnej chaty. Je to veľmi jednoduché, ale včely môžete vystrihnúť z preglejky a potom ich namaľovať..

čo urobiť z majonézového vedra

Okraje si môžete vyrobiť aj z prázdnych vedierok s majonézou v záhrade..

Ak hovoríme o kompozíciách, môžu byť úplne odlišné. Môžete si napríklad vytvoriť také majstrovské dielo vlastnými rukami. Takáto socha sa určite stane nádhernou ozdobou vašej letnej chaty..

DIY majonézové vedrá

Vedrá s majonézou sa bežne používajú ako kvetináče. Vyššie sme popísali, ako ozdobiť vedrá technikou decoupage. Ale ak budete trochu pracovať, získate veľmi pekné hrnce, previazané lanom..

  Fialky: domáca starostlivosť, foto

fotografia remesiel z vedra s majonézou

Čo robiť s viečkami

Stojí za to povedať, že spolu s vedrami sa hromadia aj veká z tohto kontajnera. Netreba ich však vyhadzovať. Môžete z nich vyrobiť aj originálne remeslá. Ale aké remeslá vyrobiť z viečok majonézy, stojí za to vám dnes povedať. Môžete si napríklad vyrobiť tieto kvety na ozdobu..

Priebeh:

 1. Takže na lepenku stojí za to nakresliť kvet požadovaného tvaru. Potom sa musí rezať.
 2. Potom vezmeme gumovú guľu s otvormi a nie je to potrebné a použijeme na to šablónu. Z tohto materiálu nakrájame aj kvet..
 3. Teraz stojí za to vystrihnúť stred kvetu. Môže byť červená alebo žltá. Teraz musíme kvet zložiť. Najprv je položený veľký zelený kvet, potom naň položíme červený alebo žltý kvet. Potom položíme stred. Teraz pomocou ozdobných nechtov urobíme dieru v kvete.

remeslo do záhradyremeslá z majonézových vedierokremeslo z majonézového vedraDIY majonézové vedroremeslo v záhradezáhradné remeslo z majonézových viečok

remeslo z majonézových viečokTakúto nádhernú húsenicu si môžete vyrobiť aj z krytov. Bude schopná vyzdobiť skupinu v materskej škole. Všetky deti budú určite potešené takouto mimoriadnou krásou.

remeslá z viečok z plechoviek majonézy

Konečne

Ako vidíte, na svete je veľa materiálov, ktoré môžete ľahko použiť na výrobu remesiel na ozdobu záhrady alebo domova. Aby ste si užili krásu, mali by ste zapnúť fantáziu a pokúsiť sa vytvoriť niečo neobvyklé..