DIY mini-fajčiari

Jednoduchá tehlová udiareň s vlastnými rukami. Video mini udiareň, jednoduchá udiareň

Údené mäso miluje takmer každý, ale výrobky z obchodu sa nemôžu vždy pochváliť svojou kvalitou a prirodzenosťou. V takom prípade môžete urobiť jednoduchá údená udica vyrobená z tehál, sudy alebo iný improvizovaný materiál. Fajčenie doma je najlepší spôsob, ako potešiť svojich blízkych chutnými a aromatickými jedlami..

Ako si vyrobiť jednoduchú udiareň vlastnými rukami

Existuje niekoľko možností pre fajčiarov. Pred inštaláciou vybranej verzie udiarne si musíte vybrať správne miesto, ktoré ochráni vás a vašich blízkych pred oblakami dymu a zároveň vlastnými rukami získate chutné mäso a ryby. Je vhodné umiestniť tehlovú udiareň na kopec v blízkosti domu, aby dym nerušil pohodlný odpočinok.

Existuje niekoľko možností pre fajčiarov. Pred inštaláciou zvolenej verzie udiarne si musíte vybrať správne miesto, ktoré vám umožní chrániť seba a svojich blízkych pred oblakami dymu a zároveň vlastnými rukami získať chutné mäso a rybyStavba jednoduchej murovanej udiarne

Materiál na výrobu jednoduchej udiarne môže byť odlišný. Mnoho ľudí dáva prednosť drevu, pretože údenému mäsu dodáva zvláštnu chuť. Drevené mini udiarne sú vhodné na údenie mäsa a rýb za studena.

Materiál na výrobu jednoduchej udiarne môže byť odlišný. Mnoho ľudí dáva prednosť drevu, pretože dáva údené mäsoJednoduchá drevená udiareň s vlastnými rukami

Začínajú s výstavbou jednoduchej udiarne z komína. Ak je mini udiareň pripravená, je usporiadanie v hĺbke (pod zemou) takmer nemožné. Vykopáva sa tridsať centimetrov široký jarok, hĺbka je asi pol metra. Dĺžka je jeden a pol metra od udiarne (vchod) k ohňu. Komín je vyrobený z azbestových rúrok, dreva, betónu, kovu. Najpraktickejšou možnosťou je zváraná železná rúra s ohybom a výstupom do fajčiarskej komory..

Pozrite si video: Tehlový pekáč

Keď je komín jednoduchej udiarne pripravený vlastnými rukami, môžete spustiť ohnisko. Môže byť vyrobený z kovovej škatule alebo z tehál. Kocka by mala merať štyridsať krát štyridsať a štyridsať centimetrov. Na jednej strane sa pripája k potrubiu a na druhej strane je namontovaný špeciálny ventil pre ťah vzduchu. Usporiadanie fajčiarskej komory je menej komplikované.

Keď je komín jednoduchej udiarne pripravený vlastnými rukami, môžete spustiť ohnisko. Môže byť vyrobený z kovovej škatule alebo z tehál. Kocka by mala merať štyridsať krát štyridsať a štyridsať centimetrov.Jednoduchá udiareň pre domácich majstrov

Nad komínom je inštalovaná utesnená drevená komora. Zariadenie je ďalej vyrobené zo sieťoviny, mriežok, háčikov. Je nainštalovaná dymová klapka, odnímateľný panel alebo dvere na plot, kladenie mäsa. Vytvorenie krásnej tehlovej udiarne vyžaduje viac času a materiálu.

Ako si vyrobiť jednoduchú tehlovú udiareň vlastnými rukami

Jednoduchá tehlová udiareň je postavená na malom základe zo štandardných tehál, po ktorom nasledujú dekoratívne úpravy. Komín je vyrobený zo železných alebo azbestových rúrok. Vzdialenosť od komory k ohnisku je jeden a pol metra. Je možné vybaviť jednoduchú murovanú udiareň bez špeciálneho výberu miesta.

Jednoduchá tehlová udiareň je postavená na malom základe zo štandardných tehál, po ktorom nasledujú dekoratívne úpravy.Mini udiareň vyrobená zo šrotu

Pre jednoduchú udiareň údenou za studena je pod fajčiarskou komorou položený základ, ktorý je naplnený monolitickou vrstvou. Štrk a piesok sa naleje do jamy hlbokej 40 centimetrov, potom sa položí výstužná sieť a naleje sa betón.

Pri kopaní otvoru pod základom sa okamžite urobí priekopa pre komín. Do zeme je položená rúra, tehlová krabica. Po naliatí základu môžete začať

usporiadanie ohniska. Ohnisko môže byť vyrobené zo železnej skrinky alebo tehly so západkou. Krabica je hermeticky kombinovaná s komínom.

Pri kopaní otvoru pod základom sa okamžite urobí priekopa pre komín. Do zeme je položená rúra, tehlová krabicaJednoduchá tehlová udiareň s vlastnými rukami

Keď je základ usadený, môžete začať rozložiť steny komory. Môže byť vyrobený z polovičnej tehly s vonkajším dekorom alebo rímsami pre budúce police. Krížové tyče pre háčiky sú položené v murive. Jednoduchá udiareň je vybavená ochranným krytom. Na to je vhodný rám vyrobený z dreva s kusom pytloviny, ktorý sa počas údenia navlhčí. Na hornú stranu fotoaparátu je možné umiestniť kovový odnímateľný horák.

Ako rýchlo vyrobiť jednoduchú udiareň pre letné sídlo

Ak pri stavbe jednoduchej udiarne nie je k dispozícii nalievanie základov, môžete zorganizovať betónové stĺpy a železný hromadný sud. V závislosti od nákladov na výrobu udiarne závisí jej trvanlivosť. Ak v blízkosti komory usporiadate dve ohniská, môžete postaviť zariadenie na údenie za studena aj za tepla. Používajú sa striedavo.

Ak pri stavbe jednoduchej udiarne nie je základ naliaty, je možné zorganizovať betónové stĺpy a železný hromadný sud.Nekomplikovaná domáca udiareň

Udiareň pre letné sídlo je inštalovaná vo vzdialenosti od domu na kopci. Na miesto požiaru je položený plech. Na obidvoch stranách sú na vybavenie ohniska kladené tehlové stĺpiky alebo sú vyrobené z betónu. Na vrch je položený železný box s policami, paletou, západkou alebo vekom na boku. Výrobky sa položia na vrch a vyberú. Paleta je určená na skladovanie pilín. Pri zahrievaní budú emitovať dym a dymové produkty. Takúto udiareň je možné prepravovať a inštalovať v prírode..

Udiareň pre letné sídlo je inštalovaná vo vzdialenosti od domu na kopci. Na miesto požiaru je položený plech. SMini udiareň jednoduchá na rozdávanie

Na jednoduchšie vybavenie môžete použiť starú chladničku, drevenú, železnú skrinku, sud. Pokiaľ je to žiaduce, môžete údiť výrobky aj na grile. Odoberie sa kus potrubia alebo suda položený bokom na panvicu. Vnútri je nainštalovaná mriežka, výrobky sú rozložené. Do spodnej časti suda sa vysypú piliny. Sud sa zavrie, oheň sa zapáli.

Pozrite si video: Mini udiareň. Ako rýchlo fajčiť rebrá

Ak chcete údené mäso pri rybolove, poľovačke alebo na túre, môžete si vziať guľatinu alebo kamene. Vytvorí sa analóg pece, nasekané palivové drevo sa naskladá, spáli sa veľa uhlia. Potom je všetko pokryté čerstvými vetvami, trávou, pripravené produkty sú rozložené na vrch. Na uhlie sa sypú piliny. Výrobky sa z času na čas obrátia.

Bez profesionálnej udiarne môžete zorganizovať miestnosť medzi stromami rastúcimi po stranách. Je oplotený plachtovým materiálom, dekami, konármi s listami. Drevené uhlie, voda, piliny a tesnosť sú hlavnými požiadavkami na fajčenie. Proces môže trvať niekoľko dní. Hlavnou vecou nie je zabudnúť pridať piliny a zmeniť výrobky na varenie..

Bez profesionálnej udiarne môžete zorganizovať miestnosť medzi stromami rastúcimi po stranách. Je oplotená plachtovým materiálomNekomplikovaná udiareň z nehrdzavejúcej ocele

Odrody mini a jednoduchí fajčiari tehál a po ruke je veľa materiálov. Vyberte si vhodnú možnosť pre letné sídlo sami, čo môžete urobiť vlastnými rukami. Udiareň je praktické zariadenie pre vašu rodinu.