Príprava ruží na zimu v strednom pruhu

Príprava ruží na zimu. Starostlivosť, úkryt, prerezávanie

Pred nástupom zimného chladu sa ľudia starajú o vykurovanie svojich domovov, získavajú pre seba teplé oblečenie. A čo záhrada a rastliny v nej rastúce? Mnoho kvetov a stromov dokáže samo prežiť mráz, existujú však napríklad ruže, ktoré potrebujú ďalší úkryt. Tieto krásne kvety majú veľmi krehké a jemné výhonky, takže sa bez prípravy na zimu nezaobídu. Ako to urobiť sami?

Starostlivosť o ruže na jeseň

V prvom rade musíte vedieť, že ruže sa dodávajú v rôznych odrodách a líšia sa nielen tvarom, farbou, ale aj schopnosťou tolerovať chlad. Rôzne ruže, ako napríklad parkové ruže, šípkové hybridy a kanadský chov, môžu napríklad prezimovať bez prístrešia. Je to preto, že kvitnú raz za rok a majú čas na pestovanie dreva. Všetky ostatné ruže vyžadujú väčšiu pozornosť..

V prvom rade musíte vedieť, že ruže sa dodávajú v rôznych odrodách a líšia sa nielen tvarom, farbou, ale aj schopnosťou tolerovať chlad. Napríklad rôzne ruže, ako sú parkové ruže, šípkové hybridy a kanadský chov, môžu prezimovať bez prístrešia. Je to preto, že kvitnú raz za rok a majú čas na pestovanie dreva. Všetky ostatné ruže vyžadujú väčšiu pozornosť.

Aby ste teda mali vo svojej záhrade krásne svieže kvitnúce ruže, musíte sa starať o ich prezimovanie. Čo je k tomu potrebné? V septembri sa posledné kŕmenie vykonáva pomocou fosforečno-draselných hnojív, zalievanie je minimálne, zovretie vrcholu mladých výhonkov bez odstránenia vyblednutých kvetov.

Pozrite si video: Ruže a ihličnany v strednej ulici

V druhej polovici októbra musia byť listy odrezané. Nezrelé kvety je potrebné odstrániť a spáliť spolu s odtrhnutými a spadnutými listami.

Prerezávanie ruží je dôležitým krokom..

Prerezávanie ruží je dôležitým krokom.

Keď to zvládnete, ošetrite nielen ruže, ale pôdu pod kríkom 3% tekutinou Bordeaux. Môžete tiež použiť síran železnatý. Ak majú výhonky ruží malú výšku, skrátia sa na 20 cm, medzi tieto odrody patria polyanthus a miniatúrne ruže. Hybridné ruže, floribund, grandiflor, skrátené na 40 cm.

V predvečer mrazu by sa malo vykonať hilling: vezmite vlhkú zem a zakryte koreňový krk.

Pozrite si video: Ako strihať ruže a prikrývať ich na zimu, naša osvedčená metóda strihania ruží

Prístrešok sa vyrába, keď je vonku stabilná teplota. Ak sú mrazy krátkodobé a neklesnú pod mínus 8 stupňov Celzia, potom by ste sa nemali ponáhľať s izoláciou. Ak žijete v strednom Rusku, v polovici októbra budete musieť pripraviť ruže na úkryt..

  Urobte si sami fajčiari na nerezovom plynovom sporáku

Nesmieme zabúdať, že ruža v zimnom období veľmi citlivo prenáša rôzne infekcie, ktoré sa v zimnom období vyvinú. Preto je potrebné k výberu krycieho materiálu pristupovať zodpovedne..

Nesmieme zabúdať, že ruža v zimnom období veľmi citlivo prenáša rôzne infekcie, ktoré sa v zimnom období vyvinú. Preto je potrebné k výberu krycieho materiálu pristupovať zodpovedne.Ako pripraviť ružové kríky na zimu

Najťažším, ale aj najefektívnejším bude prístrešok nazývaný sušenie na vzduchu. Na to potrebujete dosky, z ktorých sa kladú štíty a na rastliny sa postaví silný baldachýn. Štruktúra je ďalej potiahnutá filmom..

Jednoduchý spôsob, ako skryť ruže, je ohnúť stonky a potom ich prikryť filmom. Rastliny sa otvárajú najčastejšie v polovici marca, ak je teplé a slnečné počasie..

Jednoduchý spôsob, ako skryť ruže, je ohnúť stonky a potom ich prikryť filmom. Rastliny sa otvárajú najčastejšie v polovici marca, keď je teplé a slnečné počasie.

Teraz viete, že ruže vyžadujú na jeseň starostlivú starostlivosť, aby sa správne pripravili na zimné obdobie. Správna príprava rastlín na zimu vám pomôže vychutnať si voňavý kútik s rozkvitnutými ružami v lete..