Papier-mache z toaletného papiera, remeslá

Ručné práce z majstrovskej triedy papier-mache pre záhradu a zeleninovú záhradu

Chcete, aby sa vaša letná chata vyznačovala jedinečným a nenapodobiteľným dizajnom krajiny? Potom vám pomôžu krásne záhradné remeslá, ktoré môžete robiť s vlastnými rukami s minimálnymi nákladmi. Papier-mâché je jednou z najobľúbenejších techník vytvárania tvarov akejkoľvek veľkosti z novín alebo toaletného papiera. Zistite to pomocou majstrovskej triedy, ako vyrábať papier-mâché remeslá do záhrady.

Master class: záhradná figúrka papier-mâché mačka

Najprv musíte pripraviť nasledujúce materiály:

 • pasta;
 • papier alebo noviny;
 • pva;
 • nožnice a kefy;
 • kartón;
 • identické uzávery z plastových fliaš;
 • maskovacia páska;
 • kartón;
 • tmel;
 • Scotch;
 • farby;
 • plastové fľaše.

Na výrobu mačacej hlavy musíte nafúknuť balónik a natrieť ho krémom. Potom roztrhnite noviny na malé kúsky a začnite prikryť loptu a namazať ju pastou PVA. Pokúste sa nanášať vrstvy postupne, aby neboli žiadne nezrovnalosti a hlava bola krásna..

Na výrobu mačacej hlavy musíte nafúknuť balónik a natrieť ho krémom. Potom noviny natrhajte na malé kúsky.

Potom budete musieť hlavu niekoľko dní nechať vyschnúť. Balónik je možné prepichnúť a natiahnuť a potom pokračovať v ďalšej konštrukcii hlavy. Na to budete potrebovať dve rovnaké uzávery fliaš, ktoré bude potrebné zaistiť krycou páskou. To budú záhradné oči papier-mâché vašej mačky. Z veľkého veka alebo fólie budete musieť urobiť ďalší výtok.

Potom budete musieť hlavu niekoľko dní nechať vyschnúť. Balónik je možné prepichnúť a natiahnuť a potom pokračovať v ďalšej konštrukcii hlavy. Na to budete potrebovať dve rovnaké uzávery fliaš, ktoré bude potrebné zaistiť krycou páskou.

Teraz vyrežte uši z hrubého kartónu a pripevnite ich na hlavu mačky. Skúste vytesať líca niekoľkými vrstvami papiera. Neponáhľajte sa, pretože všetky detaily musia dobre vyschnúť, aby ste ich neskôr mohli spracovať vo vysokej kvalite.

Teraz vyrežte uši z hrubého kartónu a pripevnite ich na hlavu mačky. Skúste vytesať líca niekoľkými vrstvami papiera. Neponáhľajte sa, pretože všetky časti musia dobre vysušiť, aby ste to neskôr mohli

Na výrobu trupu mačky potrebujete základňu, napríklad veľkú plastovú fľašu. Z plastelíny môžete vytvoriť rám a potom ho zakryť technikou papier-mâché. Keď je rám suchý, budete ho musieť odrezať, aby ste ho oddelili od plastelíny, a potom ho prilepiť.

Na výrobu trupu mačky potrebujete základňu, napríklad veľkú plastovú fľašu. Z plastelíny môžete vytvoriť rám a potom ho zakryť technikou papier-mâché. Keď je rám suchý, budete potrebovať napr

Spojte hlavu a trup k sebe a natrite tmelom, aby ste skryli písmená v novinách. Kým papier-mâché remeslo schne, začnite vyrábať ruky a nohy. Na to môžete použiť noviny, ktoré sú zvinuté do zvitkov v niekoľkých vrstvách..

  Reprodukcia plamienku semenami

remeslo papier-mâché vyschne, začne vyrábať ruky a nohy. Na to môžete použiť noviny, ktoré sú zvinuté do zvitkov v niekoľkých vrstvách.

Ruky a nohy záhradnej mačky sú tiež tmelové a nechajú sa uschnúť..

Ruky a nohy záhradnej mačky sú tiež tmelové a nechajú sa uschnúť.

Postava pre záhradu technikou papier-mâché musí byť úplne zostavená a potom potiahnutá lepidlom na dlaždice.

Postava pre záhradu technikou papier-mâché musí byť úplne zostavená a potom potiahnutá lepidlom na dlaždice.

Potom, čo je lepidlo suché, pokryte povrch záhradnej figúry základným náterom..

Po zaschnutí lepidla pokryte povrch záhradnej figúry základným náterom.

Počkajte, kým úplne nevyschne, a začnite mačku farbiť papier-mâché.

Počkajte, kým úplne nevyschne, a začnite mačku farbiť papier-mâché.

Antény môžu byť vyrobené z plastovej fľaše a farebné variácie sú na vašom uvážení, hlavnou vecou je, aby sa remeslo úhľadne hodilo do záhradného dizajnu..

Antény môžu byť vyrobené z plastovej fľaše a farebné variácie sú na vašom uvážení, hlavnou vecou je, aby sa remeslo úhľadne hodilo do záhradného dizajnu.

Recepty na papierový mache z toaletného papiera

V poslednej dobe používajú ihly toaletný papier ako materiál na papier-mâché. Ide o to, že z výslednej zmesi je možné vyrezať aj malé časti, preto sa snažte vytvoriť hmotu podľa nasledujúceho receptu:

V poslednej dobe používajú ihly toaletný papier ako materiál na papier-mâché. Ide o to, že z výslednej zmesi je možné vyrezať aj malé detaily, preto sa pokúste vyrobiť hmotu podľa nasledujúceho odkazu

 1. Roztrhnite dve rolky toaletného papiera a vložte do malého kontajnera.
 2. Potom naplňte papier vodou, kým nie je úplne zakrytý..
 3. Na oheň položte hrniec s vodou a papierom a stále miešajte.
 4. Mali by ste mať homogénnu hmotu, ktorú by ste mali potom hodiť do cedníka..
 5. Vodu z papiera dobre vytlačte a hmotu vyšľahajte mixérom dohladka.
 6. Zmes rozotrite na polyetylén a nechajte pol hodiny schnúť..
 7. Potom musíte hmotu papier-mâché znova naliať do nádoby a pridať do nej PVA.
 8. Zmes dobre premiešajte s lepidlom a začnite sochárskymi záhradnými remeslami.

Ponúkame niekoľko fotografické nápady papier-mâché z toaletného papiera.

papier mache lietadloFotografia papier mache z toaletného papierapapierová vranaFotografia vrán papier mache

papier mache mačky

Inšpirujte sa a vytvorte nové remeslá pre svoj domov a záhradu. Dokonca aj deti môžu vyrábať papier-mâché remeslá z novín alebo toaletného papiera, takže vzrušujúci voľný čas je k dispozícii.

Ponúkame niekoľko fotografických nápadov na papier-mâché vyrobené z toaletného papiera. Inšpirujte sa a vytvorte nové remeslá pre svoj domov a záhradu.

Remeslá z majstrovskej triedy papier-mâché pre záhradu a zeleninovú záhradu urobia váš web originálnym, preto sa pokúste vytvoriť záhradnú figúrku vlastnými rukami. Experimentujte a prekvapte svoju rodinu a susedov unikátnymi remeslami zo šrotu.