DIY papierové kvety krok za krokom fotografie

Quillingové remeslá s fotografiou a majstrovskou triedou. Kvety

Dnes je v móde zdobiť interiér bytu alebo reštaurácie rôznymi panelmi a obrazmi s kvetinovými motívmi. Hlavná výhoda papierové kvety – prijateľné náklady a originálny vzhľad. Na vyšívanie je možné použiť najrozmanitejší papier: tichý, vlnitý, na origami alebo quilling. V tomto článku vás pozývame zistiť, ako vyrábať quillingové remeslá. Fotografie krok za krokom vám pomôžu ľahko dokončiť produkty akejkoľvek zložitosti. Polotovary technikou quilling je možné použiť na výrobu obrazov, pohľadníc alebo ako nezávislé prvky na dekoráciu.

Quillingové remeslá s fotografiami. Kvety

Volumetrické kvety používajúce techniku ​​quilling budú vyzerať originálne na stene v spálni alebo v obývacej izbe. Na výrobu kvetov ako na fotografii budete potrebovať nadýchané polotovary s strapcami a quillingové „kvapkové“ tvary.

Odporúčame najskôr vytvoriť stred kvetu. Aby ste to urobili, vezmite broskyňový alebo žltý papier a nakrájajte ho na pásy široké 1 cm a dlhé 30 cm. Hotové pásy si môžete kúpiť aj v papiernictve. Zo zeleného papiera nastrihajte prúžky široké 1 cm a dlhé 10 cm. Na jednej strane je potrebné všetky pásy trochu odstrihnúť..

Volumetrické kvety používajúce techniku ​​quilling budú vyzerať originálne na stene v spálni alebo v obývacej izbe. Na výrobu kvetov ako na fotografii budete potrebovať nadýchané lemované polotovary a quillingové „kvapkové“ tvary.

Krúžte broskyňovými prúžkami a potom zelenými. Potom prilepte prúžky dvoch farieb, aby jadro vyzeralo originálnejšie..

Vopred navrhujeme navinúť veľa roliek na výrobu kvetov. Na okvetné lístky môžete použiť oranžový alebo akýkoľvek iný papier, podľa toho, aké kvety chcete vyrobiť. Z valcov vytvorte tvar “kvapky” a potom tieto tri tvary zlepte dohromady, aby ste vytvorili okvetný lístok. Lepidlo musíte lepiť iba zospodu, a nie úplne, inak nebudete môcť vytvoriť krásny kvet s kombinovanými okvetnými lístkami.

Vezmite kotúče inej farby, v našom prípade je to broskyňa. Urobte im tiež kvapky a lepidlo medzi oranžové okvetné lístky. Potom vezmite prúžok papiera a prilepte okvetný lístok okolo okraja, aby ste vytvorili krásny okraj. Na jednu kvetinu musíte urobiť päť takýchto okvetných lístkov. O niečo menšia veľkosť, musíte urobiť polotovary pre puky.

Vezmite kotúče inej farby, v našom prípade je to broskyňa. Urobte im tiež kvapky a lepidlo medzi oranžové okvetné lístky. Potom vezmite prúžok papiera a prilepte okvetný lístok okolo okraja, aby ste vytvorili krásny okraj. Na jednu kvetinu musíte urobiť päť takýchto okvetných lístkov. O niečo menšia veľkosť, musíte urobiť polotovary pre puky.

Na zber lístkov do kvetov budete potrebovať lepiacu pištoľ a kúsky polystyrénu. Jemne prilepte okvetné lístky v pohodlnom uhle.

Potom môžete začať robiť listy. Odrežte štyri pásy široké 3 mm a dlhé 30 cm a zviňte ich na pevné rolky. Dajte kotúčom tvar kužeľa – to budú sepaly. Potom vytvorte listy zelených papierových pásikov. Sú zostavené z piatich foriem na quilling „očí“. Najprv prilepte 4 listy a potom medzi ne vložte ďalšie tri. Môžete prilepiť iný počet polotovarov, aby ste získali svieže listy..

Sú zostavené z piatich foriem na quilling „očí“. Najprv prilepte 4 listy a potom medzi ne vložte ďalšie tri. Na výrobu sviežich listov môžete prilepiť iný počet polotovarov.

Zbierajte všetky kvety a listy v kvetinovom aranžmáne. Môžete lepiť kvety na drôt a vložiť ich do vázy alebo si vyrobiť originálny panel vlastnými rukami.

Prečítajte si tiež: Quilling fotografické remeslá

Okrajové kvety technikou quilling. Foto

Fringed květiny pomocou quilling techniky, na rozdiel od bežných, majú viac veľkolepé formy. Môžu byť použité na originálnu výzdobu sály alebo slávnostnú udalosť. Niekoľko malých kvetov je možné ľahko pripevniť na šnúrku a vytvoriť tak nádhernú girlandu. Takéto kvety budú vyzerať kreatívne vo váze so sladkosťami alebo na stole..

Niekoľko malých kvetov je možné ľahko pripevniť na šnúrku a vytvoriť tak nádhernú girlandu. Takéto kvety budú vyzerať kreatívne vo váze so sladkosťami alebo na stole.

Na výrobu strapcových kvetov technikou quilling budete potrebovať viacfarebné pásy papiera široké 5 a 10 mm.

Na výrobu strapcových kvetov technikou quilling budete potrebovať viacfarebné pásy papiera široké 5 a 10 mm.

Na jednej strane každého pásu musíte odstrihnúť okraj, asi 2/3 pásu. Potom prilepte pás so šírkou 5 mm bez okrajov na pás so šírkou 10 mm. Teraz môžete začať rolovať rolku. Začnite s úzkym pásikom.

Na jednej strane každého pásu musíte odstrihnúť okraj, asi 2/3 pásu. Potom prilepte pás so šírkou 5 mm bez okrajov na pás so šírkou 10 mm.

Okraj kotúča prilepte PVA. Po zaschnutí lepidla môžete okraje narovnať. Môžete tiež prilepiť dva pásiky s okrajmi – úzke a široké, potom kvety získajú trochu iný tvar.

Okraj kotúča prilepte PVA. Po zaschnutí lepidla môžete okraje narovnať. Môžete tiež prilepiť dva pásiky s okrajmi - úzke a

Quilling tulipánov. Majstrovská trieda s fotografiou

Quillingové kvety budú na pohľadnici pôsobiť elegantne. Jemné tulipány oslovia mamičku alebo babičku. Na výrobu takýchto kvetov budete potrebovať quillingový papier a pozadie na pohľadnicu..

Na výrobu listov tulipánu potrebujete zelený papier. Nakrájajte na prúžky alebo použite hotový. Prilepte prúžky tak, aby ste získali jeden s dĺžkou 65 cm. Pásy stočte do tesných valcov a rozpustite ich na priemer 2 cm. Potom z každého valca vytvorte tvar “oka”.

Vytvorte polotovary pre púčik tulipánu a podľa toho ich vytvarujte. Nalepte všetky detaily na pohľadnicu. Tráva môže byť vyrobená z valcovaných papierových prúžkov alebo roliek s okrajmi.

Ako vyrobiť objemné papierové kvety. Quillingová fotka

Z pásikov papiera zvinieme valčeky a zložíme ich do tvaru kosoštvorca.

Z pásikov papiera zvinieme rolky a zložíme ich do tvaru kosoštvorca.

Potom sa snažte navinúť kotúče na pletaciu ihlu alebo šidlo, aby sa roh kosoštvorca skrútil. Toto budú pôvodné okvetné lístky volumetrického kvetu..

Potom sa snažte navinúť kotúče na pletaciu ihlu alebo šidlo, aby sa roh kosoštvorca skrútil. Toto budú pôvodné okvetné lístky volumetrického kvetu.

Vezmite zelený prúžok a stočte ho do diamantu. Môžete si vziať pás s dĺžkou asi 10 cm. Môžete sa pokúsiť vytvoriť dvojfarebný kotúč.

Vezmite zelený prúžok a stočte ho do diamantu. Pás môže byť dlhý asi 10 cm. Môžete skúsiť vyrobiť dvojfarebnú rolku.

Aby ste to urobili, zabaľte ho zhora pásom papiera inej farby. Jadro kvetu s okrajom vyzerá originálne. Aby ste to urobili, musíte prilepiť jeden prúžok na druhý a potom rolku týmto pásom zabaliť..

Aby ste to urobili, zabaľte ho zhora pásom papiera inej farby. Jadro kvetu s okrajom vyzerá originálne. Aby ste to urobili, musíte prilepiť jeden prúžok na druhý a potom rolku týmto pásom zabaliť.

Pod pásom začnite lepiť okvetné lístky, ktoré ste urobili predtým. Vytvorte pre kvetinu piestik v tvare kužeľa a prilepte zelené diamanty, ktoré pôsobia ako okvetné lístky.

Pod pásom začnite lepiť okvetné lístky, ktoré ste urobili predtým. Pre kvetinu vytvorte piestik v tvare kužeľa a prilepte zelené diamanty, ktoré budú pôsobiť ako okvetné lístky.

Takáto kvetina môže byť upevnená na drôte a umiestnená do vázy alebo použitá na aplikáciu.

volumetrické kvety quilling

DIY karafiáty z papiera

Použite červený a zelený quilling papier. Nakrájajte ho na široké a úzke pásiky. Vykonajte rezy na červených pruhoch.

Používajte červený a zelený quilling papier. Nakrájajte ho na široké a úzke pásiky. Vykonajte rezy na červených pruhoch.

Zo zeleného papiera urobte stonku na klinček. Aby bola hustá, zabaľte špáradlá do papiera a prilepte ho.

Zo zeleného papiera urobte stonku na klinček. Aby bol hustý, zabaľte špáradlá do papiera a zlepte ho lepidlom.

Potom začnite okolo stonky navíjať pásy červeného papiera..

Potom začnite okolo stonky navíjať pásy červeného papiera. Keď je celý pás omotaný okolo stonky, zaistite ho lepidlom, počkajte, kým nevyschne, a potom začnite narovnávať púčik.

Keď je celý pás omotaný okolo stonky, zaistite ho lepidlom, počkajte, kým nevyschne, a potom začnite narovnávať púčik. Zo zeleného papiera môžete vyrobiť okvetné lístky a prilepiť ich k stonke..

Keď je celý pás omotaný okolo stonky, zaistite ho lepidlom, počkajte, kým nevyschne, a potom začnite narovnávať púčik.

Kvetina bude vyzerať veľmi odlišne, ak sú rezy v červených pruhoch urobené pod uhlom..

Kvetina bude vyzerať veľmi odlišne, ak sú rezy v červených pruhoch urobené pod uhlom.

Quilling asteri

Na quilling nie je potrebné mať špeciálny papier, postačí akýkoľvek obojstranný farebný papier. Odrežte pásik po dĺžke plechu, široký až 4 cm, a preložte ho na polovicu pozdĺžne.

Na quilling nie je potrebné mať špeciálny papier, postačí akýkoľvek obojstranný farebný papier. Odrežte pásik po dĺžke plechu, široký až 4 cm, a preložte ho na polovicu pozdĺžne.

Na jednej strane urobte rezy v rovnakej vzdialenosti od seba po celej dĺžke pásu papiera.

Na jednej strane nastrihajte rovnako rozmiestnené rezy po celej dĺžke pásu papiera.

Potom začnite navíjať pás papiera na quillingový nástroj alebo jeho analógy (šidlo, špáradlá, pletacie ihlice).

Potom začnite navíjať pás papiera na quillingový nástroj alebo jeho analógy (šidlo, špáradlá, pletacie ihlice).

Keď je rolka pripravená, vyberte ju z quillingového nástroja a prilepte lepidlom. Opatrne vyhlaďte strapce. Veľkosť kvetu závisí od dĺžky a šírky strapcov.

Keď je rolka pripravená, vyberte ju z quillingového nástroja a prilepte lepidlom. Opatrne vyhlaďte strapce. Veľkosť kvetu závisí od dĺžky a šírky strapcov.

V tejto technike quilling môžete urobiť veľa krásnych asterov, ktoré ozdobia každú jesennú aplikáciu..

V tejto technike quilling môžete urobiť veľa krásnych asterov, ktoré ozdobia každú jesennú aplikáciu.

Roztomilé púpavy v jednoduchej technike quilling

Na púpavy budete potrebovať pásy žltého papiera. Pre stonku a púčiky je užitočný vlnitý papier a pre listy kvetov – zelený obojstranný.

Na púpavy budete potrebovať pásy žltého papiera. Pre stonku a puky je užitočný vlnitý papier a pre listy kvetov - zelený obojstranný.

Pripravte si dva prúžky oranžovej a jeden žltý. Nakrájajte ich na malé kúsky. Potom začnite valcovať do rolky najskôr žltý pás a potom dva oranžové. Nezabudnite opraviť lepidlom.

Zo zeleného papiera musíte urobiť list. Aby ste to urobili, vystrihnite z neho obdĺžnik a list. Zložte list na polovicu a posuňte ho cez pravítko. Potom stlačte na oboch stranách a na papieri získate realistické záhyby. Týmto spôsobom urobte niekoľko listov..

Púpavové púčiky vyrobte oddelene. Za týmto účelom vezmite prúžok papiera, urobte na ňom okraj, stočte ho do kotúča a nerovnajte ho. Potom vezmite vlnitý papier a zabaľte kotúč tak, aby tvoril piestik a stonku kvetu..

urobte niekoľko polotovarov kvetov a pukov a potom z nich zostavte originálnu kompozíciu. Púpavy je možné prilepiť na kartón alebo iný hustý podklad.

Vytvorte niekoľko polotovarov z kvetov a pukov a potom z nich zostavte originálnu kompozíciu. Púpavy je možné prilepiť na kartón alebo iný hustý podklad.

Ruže quilling, majstrovská trieda

Na púčik ruže budete potrebovať polotovary technikou quilling, tvaru Drop.

quilling v tvare kvapky

Formy je najlepšie pripraviť vopred, aby ste neskôr mohli kvet rýchlo prilepiť. Tvar kvapky je vyrobený z kotúča, ktorý je z jednej strany pritlačený.

Na jeden kvet budete potrebovať päť takýchto polotovarov. Zlepte ich horúcim lepidlom v kruhu.

Na jeden kvet budete potrebovať päť takýchto polotovarov. Za tepla ich zlepte dohromady v kruhu.

Potom urobte ďalší z toho istého kvetu a nalepte ho na prvý s odsadením. Druhý kvet môžete urobiť o niečo menší ako prvý, aby vyzeral elegantnejšie..

Potom urobte ďalší z toho istého kvetu a nalepte ho na prvý s odsadením. Druhý kvet môžete urobiť o niečo menší ako prvý, aby vyzeral elegantnejšie.

Z prúžkov svetlo zeleného papiera vytvorte stonku a okvetné lístky.

Z prúžkov svetlo zeleného papiera vytvorte stonku a okvetné lístky.

Neotvorené púčiky môžete vyrobiť z papiera rovnakej farby ako ruža. Prilepte kvety a stonky na lepenkový podklad a vytvorte krásny panel alebo pohľadnicu.

Neotvorené púčiky môžete vyrobiť z papiera rovnakej farby ako ruža. Prilepte kvety a stonky na lepenkový podklad a vytvorte krásny panel alebo pohľadnicu.

Dúfame, že náš článok ako vyrábať quillingové fotografické remeslá, bolo užitočné a teraz si môžete vybrať kvetinové motívy na vytváranie kytíc a iných papierových remesiel. Mnoho krásnych výrobkov môžete vyrobiť vlastnými rukami a zároveň s minimálnym vynaložením času a peňazí.