Ako vytvoriť mixborder vlastnými rukami, video

DIY mixborder: diagram, fotografia, výber rastlín

Mixborder je kvetinová záhrada vyrobená z rôznych bylinných rastlín podlhovastého tvaru. Niekedy sa do takejto kvetinovej záhrady pridajú kríky alebo malé stromy. Starostlivosť o taký kvetinový záhon prinesie majiteľovi vidieckeho domu veľa problémov. Pretože všetky rastliny zhromaždené v kvetinovej záhrade vyžadujú rôzne podmienky zadržania. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako urobiť mixborder vlastnými rukami, pozrite si fotografie, schémy a naučte sa, ako správne vyberať rastliny.

Ako si vybrať rastliny pre mixborder

Mixborder je veľmi krásny kvôli množstvu rastlín, ktoré sú v ňom zhromaždené. Spravidla majú všetky rôzne veľkosti, farby a časy kvitnutia. Dobre zostavená kvetinová záhrada preto môže potešiť vaše oči takmer tri ročné obdobia. Rastliny by mali byť zasadené do mixéra podľa princípu výšky ich konečného rastu podľa schémy. Najvyššie rastliny by mali byť vysadené na pozadí a najkratšie vpredu.

Mixborder je veľmi krásny kvôli množstvu rastlín, ktoré sú v ňom zhromaždené. Spravidla majú všetky rôzne veľkosti, farby a časy kvitnutia.Fotografia krásneho mixbordera

Pri skladaní mixborderu je potrebné zvážiť, ktoré rastliny si vybrať – ročné alebo trvalé. Pretože ak jednoročné rastliny blednú a vädnú, nemali by kaziť celkový obraz. Musíte tiež vziať do úvahy farebnosť a dobu kvitnutia vybraných rastlín..

Mixborder obvodMixborder obvod

Najlepšie je zamerať sa na jednu vec. Ideálne je, ak rastliny postupne kvitnú. Nebude veľmi dobré, ak k výtržnosti farieb dôjde v jednom momente. V kvetinovej záhrade by okrem kvitnúcich rastlín mali byť aj opadavé zelené rastliny – ich úlohou je dodať nádych dodatočnej dekoratívnosti. Zvlášť prítomnosť takýchto rastlín bude významná v období, keď nebude kvitnúť..

V kvetinovej záhrade by okrem kvitnúcich rastlín mali byť aj opadavé zelené rastliny - ich úlohou je dodať nádych dodatočnej dekoratívnosti. Zvlášť prítomnosť takýchto rastlín bude významná v období, keď nebude kvitnúť.Fotografia kvetinových záhonov z rôznych rastlín

Výber farebnej schémy rastlín pre mixborder

Je veľmi dôležité, aby sa farby vo vašom mixborderi navzájom zhodovali a prinášali estetické potešenie tým, ktorí sa na ne pozerajú. Nemalo by dochádzať k nadmernému zabíjaniu farieb, ale je potrebný aj jas farieb. Ak to zanedbáte, namiesto ozdobenej kvetinovej záhrady dostanete na svoje stránky náhodne vysadené rastliny..

  V krajine vyrábame záhon a kvetinovú záhradu

Je veľmi dôležité, aby sa farby vo vašom mixborderi navzájom zhodovali a prinášali estetické potešenie tým, ktorí sa na ne pozerajú. Nemalo by dochádzať k nadmernému zabíjaniu farieb, ale je potrebný aj jas farieb. Ak sa to zanedbá

Pamätajte si! Rôzne farby sa môžu rýchlo nudiť, čo bude len dráždiť vaše oči. Nepreháňajte to.

Pamätajte si! Rôzne farby sa môžu rýchlo nudiť, čo vám bude len dráždiť oči. Nepreháňajte to.Nápad s fotografiou pre kvetinovú záhradu

Existuje niekoľko typov zmiešaných záhonov:

  • kontrastný,
  • monochromatické,
  • pestrý,
  • odtieň,
  • harmonicky pokojný.

Ďalšími dekoratívnymi prvkami môžu byť – trpasličí stromy alebo kríky.

Pozrite si video: DIY Mixborder

Etapy vysádzania mixéra podľa schémy

Pred začatím výsadby všetkých rastlín budúceho mixbordera je potrebné vypracovať podrobný plán sedenia. Takýto plán môžete nakresliť na obyčajný papier pomocou farebných ceruziek pre rôzne druhy rastlín. Oveľa pohodlnejšie je však použiť špeciálne vyvinuté programy pre 3D modelovanie..

Pred začatím výsadby všetkých rastlín budúceho mixbordera je potrebné vypracovať podrobný plán sedenia. Takýto plán môžete nakresliť na obyčajný papier pomocou farebných ceruziek pre rôzne druhy rastlín. HMixborder obvod

Rastliny v kvetinovej záhrade by nemali byť vysádzané veľmi blízko seba – to môže v budúcnosti viesť k smrti jednej z nich. Vždy by malo byť možné burinu, polievať a kŕmiť každú rastlinu. Musíte tiež zabezpečiť priestor, ktorý môžu rastliny zaberať počas svojho rastu a vývoja..

Rastliny v kvetinovej záhrade by nemali byť vysádzané veľmi blízko seba - to môže v budúcnosti viesť k smrti jednej z nich.Svetlý mixborder na fotografii

Pri vytváraní mixborderu treba mať na pamäti, že ostré hrany a príliš rovné čiary v náčrte môžu poškodiť vzhľad kvetinovej záhrady. Mali by ste sa snažiť o hladké línie a jemné prechody medzi rastlinami..

Pri vytváraní mixborderu treba mať na pamäti, že ostré hrany a príliš rovné čiary v náčrte môžu poškodiť vzhľad kvetinovej záhrady. Mali by ste sa snažiť o hladké línie a jemné prechody medzi rastlinami.Fotografia mixbordera pri dome

Pri výsadbe rastlín sa vyhýbajte rovnomerným radom. V opačnom prípade bude kvetinová záhrada mixborder vyzerať neprirodzene a nudne. Radšej upustite všetko v miernom chaose, trochu zmiešanom. Podľa všeobecne uznávaných pravidiel je zvykom vysádzať malé rastliny vpredu, ale niekedy môže byť v popredí vysadený niekto vysoký. Ak váš projekt kladie dôraz na takúto rastlinu, môže byť umiestnený na najnápadnejšom mieste..

Radšej upustite všetko v miernom chaose, trochu zmiešanom. Podľa všeobecne uznávaných pravidiel je zvykom vysádzať malé rastliny vpredu, ale niekedy môže byť v popredí vysadený niekto vysoký. Ak váš projekt kladie dôraz na takúto rastlinu, môže byť umiestnený na najnápadnejšom mieste.

Bude dobré, ak bude kvetinová záhrada prerušená. Vložte do nej napríklad úzky chodník. Dodá to dodatočnú dekoratívnu chuť a bude starostlivosť o rastliny pohodlnejšia..

Mixborder pre domácich majstrov je veľmi jednoduchý na výrobu. Na jeho usporiadanie budete potrebovať diagram, fotografiu na inšpiráciu a znalosti o výbere rastlín. Vlastnými rukami môžete v krátkom čase vylepšiť dizajn krajiny.

  Kyselina boritá pre paradajky a uhorky. Postrek