Hroznové víno Isabella doma

Domáce víno vyrobené z hrozna Isabella. Recepty a videá

Vinárstvo je jedným z najstarších remesiel. Dnes je domáce víno žiadané, pretože je vyrobené z prírodnej šťavy a neobsahuje škodlivé konzervačné látky. Tradície výroby vína sa neustále menia, takže každý vinár by mal mať svoj osvedčený recept. V tomto článku vám povieme o ako vyrobiť domáce víno Isabella urobte to sami a podeľte sa o dobré recepty.

Ako vyrobiť víno z hrozna Isabella

Isabella je červené hrozno s príjemnou arómou, ale mierne tvrdou šupkou. Pestuje sa takmer na celom území Ukrajiny a v mnohých častiach Ruskej federácie. Toto hrozno je mrazuvzdorné, takže výhonky nie je potrebné na zimu prikrývať. Profesionálni vinári nie vždy používajú túto odrodu hrozna, ktorá sa vyznačuje miernou kyslosťou, je však ideálna pre domáce víno..

Čo potrebujete na výrobu domácich vín:

– nádoba na kvasenie šťavy;

– cukor;

– hrozno;

– zápachová uzávera a veľké sklenené fľaše.

Fázy výroby domáceho vína

Keď je hrozno zrelé, zozbierajte, ale bobule nemusia byť všetky rovnaké. Hlavnou vecou je vytriediť hrozno zo suchých a pokazených zväzkov.

Teraz musíte z hrozna vytlačiť šťavu. Ak vyrábate malé množstvo vína, ideálna je obyčajná zemiaková kaša. Potom budete musieť čistú šťavu z koláča oddeliť a naliať do nádoby pripravenej na kvasenie. Neplňte nádoby až po vrch, aby sa šťava počas kvasenia nevyliala..

Víno od Isabelly. Víno z hrozna

Potom, čo máte všetko pripravené, môžete do šťavy pridať cukor, aby kyslo rýchlejšie. Podiel cukru pre domáce víno Isabella je 0,5 šálky na liter. Víno by malo kvasiť a po mesiaci ho bude potrebné naliať do fliaš, zazátkovať a uložiť do chladničky..

Recept na domáce víno Isabella

Na 5 kg hrozna budete potrebovať 3 kg cukru a 12 litrov filtrovanej alebo prevarenej vody. Všetko hrozno musí byť rozdrvené tak, aby sa získalo čo najviac šťavy. Potom sa do zmesi pridá cukor a nechá sa týždeň..

Po 7-8 dňoch môžete do zmesi pridať vodu a nechať ju mesiac kysnúť. Potom budete musieť víno fľašovať a nechať ho na uskladnenie..

Ako variť domáce víno?

V poslednej dobe mnohí začínajú tvrdiť, že domáce víno vyrobené z hrozna Isabella je škodlivé. Je to tak? V skutočnosti neexistujú žiadne oficiálne informácie o nebezpečenstvách vína Isabella. Je celkom možné, že má jednoducho nízke náklady a je dobrou konkurenciou pre výrobcov drahých vín..

V poslednej dobe mnohí začínajú tvrdiť, že domáce víno vyrobené z hrozna Isabella je škodlivé. Je to tak? V skutočnosti neexistujú žiadne oficiálne informácie o nebezpečenstvách vína Isabella. Je celkom možné, že má jednoducho nízke náklady a je dobrou konkurenciou pre výrobcov drahých videí

Je možné, že mnohých znepokojuje výskyt zubného kameňa na fľašiach vína, nemá však žiadnu chuť a je úplne neškodný.

Teraz viete, ako vyrobiť domáce víno z hrozna Isabella. Dúfame, že vám náš článok s videom a receptom na domáce víno bude nápomocný pri zvládaní vinárskeho umenia..