DIY abecedy

Remeslá na 1. september-nápady na abecedu urob si sám s fotografiami

Naučiť sa písmena s dieťaťom nie je také ťažké. Hlavnou vecou je vybrať správnu metodiku a premeniť učenie na hru. V tomto článku vám ukážeme niekoľko nápadov, ako postupovať DIY abeceda. Môžete s dieťaťom pripraviť ruské alebo anglické písmená, naučiť ho pracovať s rôznymi materiálmi a zároveň sa naučiť abecedu. Mäkké písmená vyrobené z látky sa dajú ľahko použiť aj na výučbu malých detí a písmená vyrobené z prírodných materiálov majú pozitívny vplyv na rozvoj motoriky rúk.

Myšlienka 1. Abeceda vyrobená z gumičiek

Na výrobu takýchto polotovarov budete potrebovať hrubú lepenku, kancelárske tlačidlá a gumičky. Namiesto lepenky do nej môžete použiť preglejku a kladivové klince. Najprv rozhodnite o veľkosti budúcich medzier na štúdium písmen.

Abeceda ďasien

Kartón nakrájajte na rovnaké štvorce, ktoré je potrebné prilepiť na nejaký podklad. Na štvorce v rovnakej vzdialenosti vložte tlačidlá kancelárie do troch radov. Ak chcete použiť taký prázdny v škôlkach, urobte to lepšie z preglejky a jazdite v karafiátoch s ochrannými krytkami, aby sa deti nezranili a karafiáty nevypadli.

Proces učenia sa písmen na takejto doske je pomerne jednoduchý. Natiahnite elastické pásy tak, aby vám vznikol nejaký list. Pomocou tejto schémy sa môžete naučiť celú abecedu a tiež zvládnuť základy tkania z gumičiek..

Nápad 2. Vankúše s písmenami z látky

Aby ste mohli vyrábať takéto podložky, musíte mať základné šijacie schopnosti na písacích strojoch. Vyberte si prírodnú tkaninu, aby bolo hotové písmenkové plavidlo šetrné k životnému prostrediu a nespôsobovalo alergické reakcie.

Vankúše s písmenami v látke

Rozhodnite sa o veľkosti vankúšov a urobte rovnaké polotovary. Potom je potrebné vystrihnúť písmená z látky inej farby. Aby písmená vyzerali krásne, vytlačte si na tlačiarni šablóny ruskej a anglickej abecedy. Keď sú všetky vankúše pripravené, môžete na jednej strane prišiť ruské písmená a na druhej strane anglické písmená. Slabiky môžete dokonca poskladať z hotových vankúšov. Môžete ich naplniť výplňovým polyesterom alebo vatou.

Myšlienka 3. Listy z prírodných materiálov

Zbierajte vetvičky na ulici s deťmi a potom sa pokúste vytvoriť písmená. Na to potrebujete lepidlo a nožnice. Nakrájajte vetvičky na malé tyčinky a zbierajte písmená a číslice. Ak ich chcete použiť viackrát, prilepte diely lepidlom alebo spojte niťou..

Prirodzené písmená

Môžete tiež rozložiť listy s dieťaťom z iných prírodných materiálov, ako sú gaštany, kvety alebo žalude..

Môžete tiež rozložiť listy s dieťaťom z iných prírodných materiálov, napríklad z gaštanov.

Príprava dieťaťa na školu a učiteľská gramotnosť je veľkou zodpovednosťou, ktorá nespočíva v prvom rade na vychovávateľoch, ale na rodičoch. Abeceda „urob si sám“ je veľmi jednoduchá na výrobu a zároveň bude komplexne ovplyvňovať vývoj dieťaťa a tiež zaujímavo tráviť voľný čas..

Textilná abeceda. Listy pre deti 1. septembra

Dnes sú obľúbené metódy včasného vývoja, v ktorých sú dieťaťu zobrazené písmená od dvoch rokov. Vyrobte si učebné pomôcky pre domácich majstrov a vaše batoľa vyrastie v gramotnosť a všestrannosť..