Remeslá z vaty

DIY remeslá vyrobené z vaty

Remeslá z vaty

V medicíne sa vata používa ako obväzový materiál, pri šití – ako výplň a ručne vyrábaní milovníci z nej vyrábajú úžasné remeslá. Vata je vyrobená z bavlny a pozostáva z vlákien, ktoré sú navzájom prepletené. Tento ľahký a ekologický materiál sa dobre valí do guličiek a ľahko sa lepí na povrch lepidlom PVA. Chcete urobiť krásnu vata a prekvapiť svojich blízkych kreatívnym darčekom? Budete potrebovať najjednoduchšie materiály, ktoré má každá domácnosť, a nejaký voľný čas..

Video o remeslách z vaty

Materiály pre naše bavlnené remeslo:

– vata (200-250 gramov);

– PVA lepidlo;

-staré noviny;

– fólia alebo páska;

– fixačný sprej na vlasy;

– kvaš;

– ozdobné kovania.

Z vaty vyrábame objemné remeslo

Z vaty vyrábame objemné remeslo

1) V prvom rade musíte vymyslieť rozloženie a tvar hračky. Môžete napríklad použiť malú škatuľu na trup alebo vyrobiť kúsky pokrčených novín. Aby sa zachoval tvar, všetky diely sú navzájom spojené a zabalené do fólie alebo pásky.

2) Pripravte si roztok lepidla. Za týmto účelom zmiešajte PVA s vodou v pomere 3: 1. Čím viac lepidla je v roztoku, tým bude povrch hladší..

3) Zrolujte malé guľôčky vaty. Čím menšie sú gule, tým lepšie, pretože hotové remeslo bude vyzerať elegantnejšie. Môžete kombinovať rôzne veľkosti loptičiek pre jednotlivé časti trupu hračky. Pre väčšie pohodlie si navlhčite ruky vodou..

z vaty môžete urobiť akékoľvek remeslo

4) Guličky sa namočia do lepiaceho roztoku a prilepia na pripravený model. Je potrebné úplne prilepiť postavu tak, aby neexistovali žiadne viditeľné časti rozloženia. Pred lepením ďalšej vrstvy počkajte, kým predchádzajúca vrstva zaschne..

5) Aby výrobok nebol nadýchaný, posypte ho lakom na vlasy.

Materiály pre naše bavlnené remeslo - vata, lepidlo, fólia

6) Papuľa môže byť vyrobená z hotových plastových dielov alebo nakreslená.

7) Keď je remeslo úplne suché, môže byť namaľované kvašom alebo akvarelom.

8) Na ozdobu hračky použite ďalšie materiály, ako sú stuhy, mašle alebo korálky.

Pozrite si aj video majstrovská trieda: urob si sám snehuliaka z vaty

Hotové remeslo z vaty váži veľmi málo a zároveň vyzerá celkom originálne. Rodičia a deti môžu vyrobiť objemnú hračku; Môžete sa tiež pokúsiť urobiť jednoduchšie aplikácie tak, že vatu nalepíte na pohľadnicu alebo kartón. Môžete si tiež vyrobiť hladkú hračku z vaty, na to musíte zriediť PVA vodou v pomere 60 ku 40 a na model položiť vrstvy, nie guličky. Predstavte si to a potom sa vaše ručné remeslo z vaty stane jedinečným.