Poľný yarok

Poľný yarok

Field Yarut (Thlaspi arvense) je bežná jednoročná rastlina známejšia ako verednik, penny, cash, sladká ďatelina alebo milostná tráva. Patrí k predstaviteľom kapusty a žije spravidla v stepnej zóne miernych klimatických oblastí na severnej pologuli.

Mnoho ľudí si mýli poľný krík s obyčajnou burinou. V záhrade o ňu prakticky nie je potrebné sa starať. Kultúre sa venuje pozornosť iba vo fáze zberu surovín na liečebné účely. Na osobných pozemkoch sa pestujú kultivované druhy jarných polí. V sušenej forme sa bylina často používa ako súčasť buketových kompozícií..

Popis poľnej priadze

Popis poľnej priadze

V rode Yarutka bolo miesto pre 60 druhov jednoročných kvetov. Rastlina sa vyznačuje krehkým koreňom koreňa, ktorý dáva život priamemu stonku bez ďalších procesov. Zimné odrody Yarutky majú niekoľko centrálnych výhonkov s výškou 10 až 50 cm.

V blízkosti spodnej časti kríka je umiestnená ružica vzácnych listových čepelí. Oválne lístie je hladké na dotyk a k stonke sa prichytáva stopkou. Farba letničky má výraznú zelenú farbu. Odumieranie spodnej vrstvy listov začína v júni. Striedavé listové listy pokrývajúce výhonky, malé a podlhovasté, bez stopiek. Laloky celé alebo zúbkované s aplikovanými konvexnými žilami.

Kríky kvitnú neskoro na jar. Kvitnutie často trvá až do jesene. Biele racemovité kvety sú tvorené početnými púčikmi, ktoré sa zase skladajú zo 4 okvetných lístkov a malej koruny. Priemer ráfika nepresahuje 3-5 mm. V strede trčí 6 tyčiniek, ktoré obklopujú 1 piestik. Vôňa kvitnúcej nádoby je jemná a intenzívna, pripomína vôňu horčice.

Keď kvitnutie skončí, objavia sa ovocné lusky s podlhovastými sploštenými nažky. Kôra semien je hrubá, hnedej farby. Struk obsahuje po 7 semien, ktorých dĺžka je menšia ako 1 mm. Sušené lusky vyzerajú ako mince. V dávnych dobách bolo zvykom brať si so sebou na cestu suché strúčiky, ktoré majiteľovi sľubovali úspech a bohatstvo..

  Hortenzia

Výsadba a pestovanie poľných nádob

Výsadba a pestovanie poľných nádob

Field Yarut sa pestuje semennou metódou. Počas sezóny tráva produkuje viac ako 3 000 semien. Potom, čo sú lusky zrelé, koža sa rozbije a zrná sa rozsypú na zem. Klíčivosť vysokokvalitného osiva sa udržiava 5 rokov. Nezrelé zrná sa používajú na výsadbu nie dlhšie ako 3 roky. V prírode ich vietor alebo hmyz nesie rôznymi smermi. Semená úspešne prezimujú pod vrstvou pôdy a snehu a začínajú sa prebúdzať na jar, keď vonkajšia teplota dosiahne + 2 … + 4 ° C.

Tráva sa vysádza v marci alebo v apríli. Je dôležité vybrať si miesto v svetlej časti záhrady. Semená sú rovnomerne rozložené na zoranej pôde alebo ponorené do drážok až do hĺbky 2 cm. Semená klíčia pri teplote + 16 … + 22 ° C. Pôda je pravidelne navlhčená. Po 3-5 dňoch sa nad zem zdvihnú štíhle zelené výhonky. Kultúra sa ďalej vyvíja nezávisle a bez starostlivosti..

Kvetenstvo kvitne po 4-6 týždňoch. Celé leto zostávajú na kríkoch. Horná časť kvetenstva je ozdobená mladými púčikmi a dolná časť je ozdobená zrelými luskami..

Terénna služba vonku

Starostlivosť o poľné priadze

Pole Yarutka je húževnatá, nenáročná rastlina, ktorá sa nakoniec zmení na skutočné húštiny, ak neobmedzíte oblasť pestovania. V poľnohospodárskom priemysle je tráva považovaná za burinu, ktorá nepriaznivo ovplyvňuje plodiny. Letnička sa ľahko prispôsobí akémukoľvek substrátu, ale najlepšie rastie na úrodných alebo dobre pohnojených pôdach. Na pestovanie trávy je vybraná osvetlená plocha. Nedostatok slnka zastavuje rast stoniek a tvorbu vaječníkov kvetov.

Semená pokryté vrstvou pôdy sú schopné prežiť mrazivé zimy. Výhonky sa úplne vyvíjajú pri teplotách od + 5 ° C do + 30 ° C. Výsadba je zalievaná striedmo, neprepĺňajte pôdu v blízkosti oddenku. Rastlina má šťavnaté vlastnosti, a preto vopred nahromadí malé množstvo vlhkosti, aby prežila sucho..

  Chrpa záhrada

Yarok nepotrebuje ďalšie kŕmenie. Ročnú výživu zabezpečujú mikroelementy obsiahnuté v pôde. Ak používate bylinku na liečebné účely, je dôležité mať na pamäti, že prebytočné minerály vstupujú do tela a môžu viesť k otrave. Po smrti jednej rastliny je voľná plocha rýchlo obsadená priľahlými procesmi.

Nákup a skladovanie surovín

Mletá časť dlhej šnúry sa používa na výrobu liečivých prípravkov, masti a tinktúr. Stonky a listy sa zbierajú vo fáze kvitnutia. Zrelé plody sa zbierajú v auguste. Odrezané výhonky letničiek sa vytriedia a potom umiestnia na stojan. Aby suroviny rýchlejšie schli, musí byť vrstva zelene tenká a sušenie je organizované na čerstvom vzduchu. Na ochranu surovín pred dažďom a slnkom je nad policami vztýčený baldachýn..

Sušená tráva je rozložená v textilných vreciach alebo škatuliach s priedušnými vlastnosťami. Odporúča sa skladovať liečivé suroviny na chladnom a suchom mieste..

Liečivé vlastnosti byliny

Liečivé vlastnosti trávy dlhej lovnej šnúry

Poľný yaruk má mnoho užitočných biologických zložiek. Ide o oleje, flavonoidy, tioestery, glukozinoláty a vyššie mastné kyseliny.

Vyššie uvedené látky majú pozitívny vplyv na pohodu a telo, majú protizápalové, stimulačné, baktericídne a spazmolytické účinky. Oficiálne lekárske zdroje sa stále obávajú poľnej stodoly a neposkytujú presné komentáre k jej účinnosti. Vlastnosti tejto ročnej kultúry sa stále podrobne skúmajú..

Prípravky Yarutka sa úspešne používajú na liečbu komplexných chorôb a patológií. Odporúčajú ich používať ženy a muži, ktorí čelia problémom s poruchami reprodukčného systému..

Použitie ročníka poskytuje dobré výsledky pri liečbe hypertenzie, bolestí hlavy, sklerózy a diabetes mellitus. Bylina pôsobí ako preháňadlo a pomáha pri gastrointestinálnych poruchách. Odvary z častí rebríčka sú považované za účinný liek proti kašľu, nachladnutiu a hromadeniu hlienu. Na prípravu vývaru vezmite 1 polievkovú lyžičku. l. suché drvené suroviny, zalejte vriacou vodou, trvajte asi 5 minút a prefiltrujte. Pite 3 krát denne v množstve 1 polievková lyžica. l. Predávkovanie niekedy spôsobuje otravu a iné problémy..

  Mak

Trenie alkoholovej tinktúry proti bolestiam chrbta a kĺbov. Šťava z čerstvo pokosenej trávy pomáha odstraňovať bradavice a rôzne kožné vyrážky. Aby nedošlo k popáleniu, šťava sa zriedi vodou a použije sa na vonkajšie použitie. Kvôli vysokej koncentrácii kvapky šťavy dráždia tkanivo. Procedúra na liečbu problémových oblastí na koži sa opakuje 2-3 krát denne..

Škola bylinárstva – YARUTKA – lekcia číslo 11Škola bylinárstva - YARUTKA - lekcia číslo 11

Aplikácia poľného drôtu

Letnička sa vďaka svojmu zázračnému zloženiu úspešne vyrovnáva s liečbou celého radu chorôb reprodukčného systému u žien i mužov. U mužov bylina pomáha obnoviť potenciu. Odporúča sa užívať drvený sušený yarutový prášok 1 g každý deň.

Ženy, ktoré pravidelne používajú bylinné odvarky z rastliny, zaznamenávajú stabilizáciu menštruačného cyklu a zníženie bolesti. Na preventívne účely vnútorný príjem bylinného lieku znižuje riziko vzniku onkológie ženských pohlavných orgánov.

Niektoré genitálne infekcie sa úspešne vyliečia vďaka bylinným prípravkom, infúziám a sprchovaniu. Použitie ľudových prostriedkov spolu s tradičnými farmakologickými metódami urýchľuje obnovu a dáva pacientovi väčšiu šancu na úspech. Pred kombináciou lekárskej starostlivosti by ste sa mali poradiť so svojím lekárom.

Napriek všetkej hodnote tejto jednoročnej plodiny vedie prekročenie dávky prípravkov a odvarov vyrobených s prídavkom yarutu k vážnym problémom. Do rizikovej kategórie patria tehotné a dojčiace matky, hypotenzné pacientky, alergičky a deti do dvoch rokov.

Príznaky nadmernej konzumácie rastliny sú vyjadrené vo forme otravy jedlom, závratov, vyrážok na koži a slizniciach, nevoľnosti a slabosti. Ak sa zistia takéto problémy, je potrebné ihneď prestať užívať lieky z priadze.