Ako naklíčiť zemiaky v byte

Spôsoby klíčenia zemiakov doma. Vide

Klíčenie zemiakov pred výsadbou to priamo ovplyvňuje výnos, takže skúsení letní obyvatelia sa vopred starajú o sadivový materiál. Keď sú zemiaky vystavené teplému vzduchu a slnku, v očiach sa hromadí živiny, ktoré potom vyklíčia. Proces klíčenia zemiakov je možné vykonať doma, aby sa zvýšila tvorba hľúz a výnos po výsadbe..

Ako naklíčiť zemiaky doma

2-3 mesiace pred výsadbou zemiakových hľúz na otvorenom priestranstve musíte vykonať opatrenia na klíčenie. Zemiaky najskôr opatrne roztriedte, oddeľte zhnité, mrazené hľuzy a tie, ktoré majú veľmi tenké klíčky. Na klíčenie bude potrebné vybrať iba suroviny s výhonkami nie dlhšími ako 10 mm.

Zemiaky najskôr opatrne roztriedte, oddeľte zhnité, mrazené hľuzy a tie, ktoré majú veľmi tenké klíčky. Na klíčenie bude potrebné vybrať iba suroviny s výhonkami nie dlhšími ako 10 mm.

Efektívne spôsoby klíčenia zemiakov:

– prenos zemiakov na vlhký substrát;

– prenos zemiakov do plastových vriec alebo škatúľ;

– rezanie na zvýšenie rastu;

– prenos do teplých podmienok.

klíčenie zemiakov

Zemiaky najľahšie naklíčite v byte vložením hľúz do plastových alebo drevených škatúľ. Aby mohol vzduch normálne prúdiť k zemiakom, je potrebné v nádobe urobiť špeciálne otvory na vetranie. Dôležitou podmienkou dobrého klíčenia hľúz je ich prenos na dobre osvetlené miesto..

Zemiaky najľahšie naklíčite v byte vložením hľúz do plastových alebo drevených škatúľ. Aby vzduch mohol normálne prúdiť k zemiakom, je potrebné v nádobe urobiť špeciálne otvory na vetranie. Dôležitou podmienkou dobrého klíčenia hľúz je ich prenos na dobre osvetlené miesto.Plastové boxy na klíčenie zemiakov

Užitočný článok: Hnojenie na jar pre ovocné stromy

V poslednej dobe je populárny spôsob umiestnenia hľúz vo vlhkom prostredí. V takom prípade nemusíte hľadať dobre osvetlenú miestnosť. Táto metóda vám umožňuje výrazne zvýšiť výnos, ako aj obmedziť dozrievanie zemiakov v pôde. Touto metódou musíte vyzdvihnúť špeciálny kontajner na klíčenie. Na dno položte piliny, mach alebo humus, na vrch zemiaky, potom opäť substrát, ktorý bude potrebné zalievať špeciálnym zložením.

Pozrite si video: Rýchle naklíčenie zemiakov pred výsadbou

Je dovolené stimulovať rast výhonkov pomocou rezov, ktoré sa vykonávajú buď pozdĺž priemeru, alebo cez hľuzu. Zemiaky potom umiestnite do chladnej miestnosti, napríklad do dobre osvetlenej pivnice. Táto metóda sa považuje za najšetrnejšiu, pretože na každej hľube je potrebné urobiť rezy..

  Správna transplantácia hortenzie

Je dovolené stimulovať rast výhonkov pomocou rezov, ktoré sa vykonávajú buď pozdĺž priemeru, alebo cez hľuzu. Zemiaky potom umiestnite do chladnej miestnosti, napríklad do dobre osvetlenej pivnice. Táto metóda sa považuje za najšetrnejšiu, pretože na každej hľube je potrebné urobiť rezy.

Bude zaujímavé čítať: Krabica na skladovanie zemiakov vlastnými rukami

Ak nemáte čas zaoberať sa týmito metódami, proces klíčenia zemiakov môžete urýchliť zahriatím. Za týmto účelom sa suroviny umiestnia do miestnosti s teplotou nad 20 stupňov, to znamená, že na to budete môcť použiť svoj vlastný byt..

Prečítajte si tiež: Clematis: výsadba a starostlivosť, reprodukcia

Správne naklíčenie zemiakov pomôže nielen zvýšiť výnos, ale umožní vám ho získať aj oveľa skôr. Doba zberu zemiakov vysadených po klíčení 2-3 týždne príde rýchlejšie, ako keby ste zemiaky sadili obvyklým spôsobom.

Správne naklíčenie zemiakov pomôže nielen zvýšiť výnos, ale umožní vám ho získať aj oveľa skôr. Doba zberu zemiakov vysadených po klíčení 2-3 týždne príde rýchlejšie, ako keby ste zemiaky sadili obvyklým spôsobom. Vlastnými rukami môžete vo vlastnej letnej chate pestovať zemiaky, ktoré potom budú celú zimu živiť vašu rodinu. Vyskúšajte nové metódy klíčenia, sadte zemiaky správne, včas slejte, hnojte, zalievajte a bojujte proti škodcom, potom budete mať zaručenú dobrú úrodu..