Vertikálne záhradníctvo v krajine

Urobte si to sami, vertikálne záhradníctvo v krajine

Technika vertikálneho záhradníctva sa objavila pred viac ako 2000 rokmi a dnes si získala obľubu medzi milovníkmi kreatívneho dizajnu. Vertikálny fytodesign sa široko používa na dekoráciu fasád budov, najmä vo veľkých metropolitných oblastiach. Technológiu, vďaka ktorej sa rastliny cítia dobre aj bez črepníkov, vyvinul P. Blank. Na festivale vo Francúzsku v roku 1994 bola predstavená prvá vertikálna kompozícia, ktorá sa stala predpokladom pre rozvoj nových smerov v dizajne. Podľa systému Blanca sú fasády budov v mnohých krajinách zdobené, pretože dekor čerstvých kvetov vyzerá oveľa luxusnejšie ako umelé. V tomto článku vám chceme povedať, ako to urobiť urobte si svojpomocné vertikálne záhradníctvo z paliet.

Materiály:

– zošívačka nábytku;

– drevené dosky alebo palety;

– kladivo;

– nechty;

– základný náter;

– tkanina;

– rastliny;

– brúsny papier.

Vertikálne záhradníctvo majstrovskej triedy

1. Drevenú paletu nájdete v železiarstve alebo vyrobte rovnakú konštrukciu z dosiek.

Vertikálne záhradníctvo majstrovskej triedy

2. Boky a spodok palety zakryte ochranným materiálom. Materiál zaistite sponkovačkou. Táto tkanina udrží zem vo zvislej záhradníckej štruktúre, takže ju dobre pripevnite k doskám..

3. Otočte paletu a začnite vysádzať rastliny. Vezmite vrecia pôdy a nalejte medzi dosky. Pôdu dobre utlačte a potom rastliny zasadte tesne k sebe.

Vertikálne záhradnícke foto MK

4. Potom, čo boli všetky medzery v pôde vysadené rastlinami, nechajte paletu niekoľko týždňov v horizontálnej polohe..

5. Keď sú rastliny zakorenené, paletu je možné vertikálne zdvihnúť a oprieť o stenu.

6. Zalievanie rastlín bude potrebné dostatočne často, najmä v spodnej časti. Druhy rastlín si môžete vybrať sami, berúc do úvahy ich svetlo a vlhkosť milujúce.

urob si sám vertikálne záhradníctvo na vidieku foto

Takýto záhon je možné umiestniť do miestnosti, na balkón alebo na dvor vidieckeho domu. Existujú aj iné typy vertikálneho záhradníctva: kobercové záhrady, modulárne záhrady, vo forme obrazov alebo panelov. Ich hlavným rozdielom od palety sú spôsoby upevnenia a aranžovania kvetov..

Pozrite si video: Vertikálne záhradníctvo

Vertikálna záhrada je módny dizajnový smer, ktorý milujú znalci prírody a mimoriadnych riešení v dizajne obytného priestoru. Vytvorte útulný zelený kútik vlastnými rukami a vy!