DIY výstavba úžitkového bloku krok za krokom

Ako lacno postaviť stodolu vlastnými rukami. Video

Úžitková kôlňa by mala byť na každom mieste, aby sa udržal poriadok v inventári letnej chaty a ďalších nástrojoch. Kompaktnú budovu môžete postaviť vlastnými rukami z dreva, kovu, tehál alebo iných materiálov, ktoré zostali po stavbe alebo oprave domu. Ponúkame vám, aby ste zistili, ako lacno postaviť stodolu vlastnými rukami, vlastnosti stavby stodoly v krajine, užitočné tipy pre fotografie a videá z práce.

Ako začať stavať lacnú stodolu?

Predtým, ako pristúpite k výstavbe úžitkovej kôlne, odporúčame vám rozhodnúť sa o mieste jej stavby. Stodolu ako nezávislú stavbu môžete postaviť samostatne na mieste alebo vedľa domu. Je dôležité, aby bol pohodlný prístup k stavbe kedykoľvek počas roka, pretože inventár môže byť užitočný aj v zime.

Pozrite si podrobné video: Ako postaviť vlastnú dosku z OSB dosky

Je potrebné vypracovať projekt lacnej stavby stodoly a urobiť presný výkres. V tomto prípade môžete vypočítať množstvo stavebných materiálov a ušetriť na stavbe..

Prečítajte si tiež: Ako si vyrobiť studenú udiareň vlastnými rukami

Ako postaviť lacný prístrešok s hranami na dosky

Stavbu stodoly z hranových dosiek možno nazvať jednou z najviac rozpočtových. Takáto konštrukcia nie je vhodná na chov hospodárskych zvierat, ale môže byť celkom úspešne použitá ako ekonomická jednotka..

Stavbu stodoly z hranových dosiek možno nazvať jednou z najviac rozpočtových. Takáto konštrukcia nie je vhodná na chov hospodárskych zvierat, ale môže byť celkom úspešne použitá ako ekonomická jednotka. Medzi výhody prístrešku s okrajmi dosiek patria:

Medzi výhody prístrešku s okrajmi dosiek patria:

 1. Nízke náklady na materiál
 2. Jednoduchosť a vysoká rýchlosť inštalácie.

Lacnú stodolu je možné postaviť bez základov, hlavnou vecou je postaviť drevenú paletu tak, aby dno budovy nehnilo. Z hranových dosiek môžete do 2-3 dní postaviť lacnú stodolu vlastnými rukami. Pokúste sa vybrať optimálne rozmery, aby kôlňa slúžila dlho: šírka – 3 m, výška – 2,4 m, dĺžka – 2 m..

Ako postaviť murovanú búdu

Tehlový prístrešok možno nazvať jednou z najsilnejších a najtrvanlivejších budov. Ak je váš dom postavený z tehál, pokúste sa zachovať štýl krajinného dizajnu postavením takého úžitkového bloku. Takúto stavbu stodoly nemožno nazvať rozpočtovou, pretože pred spustením je potrebné vytvoriť pásový základ.

  Zariadenie a princíp činnosti dvojokruhového plynového kotla

Zaujímavé video: Záhradný domček Barn Urob si sám

Tehlový prístrešok musí byť izolovaný, aby v ňom uložený inventár bol chránený pred vlhkosťou a plesňou. Použitie tehlovej kôlne môže byť rôzne:

 • Na skladovanie záhradného náradia
 • Na stolárske alebo iné práce
 • Za chov dobytka.

Tehlový prístrešok musí byť izolovaný, aby v ňom uložený inventár bol chránený pred vlhkosťou a plesňou. Použitie tehlovej kôlne môže byť rôzne:

Podrobný návod na stavbu lacnej blokovej kôlne

 1. Pripravte si miesto na stavbu. Za týmto účelom z neho odstráňte všetky zvyšky a odstráňte asi 40 cm hornej vrstvy zeme.
 2. Naplňte základňu pásu a nechajte niekoľko dní zaschnúť.
 3. Teraz nainštalujte hydroizolačný materiál, napríklad strešnú plsť.
 4. Na pripojenie blokov pripravte roztok podľa pokynov výrobcu.
 5. Začnite stavať steny z rohov a uistite sa, že necháte otvory pre okná a dvere..
 6. Zostáva vykonávať práce na stavbe strechy.
 7. Izolujte prístrešok zvnútra a začnite s dokončovacími prácami.

Pozrite si video: Ako postaviť stodolu, technický blok

Postavte stodolu v krajine lacnými vlastnými rukami môžete z hranovaných dosiek alebo penových blokov. Postup stavby úžitkového bloku je rovnaký ako u ostatných budov. Vyberte si stavebný materiál s prihliadnutím na svoj osobný rozpočet, ale nezabudnite rozumne odhadnúť množstvo práce, aby ste ho mohli vykonávať sami bez toho, aby ste sa uchýlili k pomoci kvalifikovaných špecialistov.