Ako zariadiť predzáhradku vlastnými rukami

Ako zariadiť krásnu predzáhradku vlastnými rukami. Nápady, fotky

Predzáhradka je prvá vec, ktorá vám padne do oka pri vstupe na územie súkromného majetku. Záhradný pozemok pred domom alebo jeho malá časť je akousi vizitkou majiteľa a prvý dojem z návštevy často závisí od jeho (pozemkového) vzhľadu..

Predzáhradka môže mať rôzne veľkosti. Všetko závisí od možností územia susediaceho s domom. S veľkou láskou k vášmu domovu a prírode, ako aj s veľkou túžbou realizovať svoje kreatívne nápady sa stránka môže stať nádhernou a jedinečnou ozdobou. Bude to vyžadovať zručné ruky, vytrvalosť a trpezlivosť. A nemusíte mať veľa skúseností v záhradníctve alebo absolvovať kurzy krajinných dizajnérov. Takmer každý je schopný vybaviť pozemok susediaci s domom, ak poznáte niekoľko jednoduchých pravidiel pre zdobenie predzáhradky.

Praktické rady, ako si urobiť správnu predzáhradku

Pred začatím práce je potrebné vypracovať mini projekt predzáhradky, v ktorom musíte vziať do úvahy veľkosť pozemku, zvoliť štýl a predstaviť si konečný výsledok. Pri takom plánovaní bude zrejmé, aké rastliny budú potrebné pre predzáhradku a aké ďalšie materiály a prvky sú potrebné na udržanie celkového harmonického vzhľadu..

V prednej záhrade môžu rásť akékoľvek rastliny, ktoré nepresiahnu dve tretiny výšky obydlia na výšku. Môžete použiť bylinky, kríky a stromy rôznych typov a odrôd. Hlavná vec je, že všetci zástupcovia flóry neskrývajú vlastníctvo domu za sebou..

Praktické rady, ako si urobiť správnu predzáhradku

Odporúča sa výber rastlín s prihliadnutím na osvetlenie záhradnej plochy. Na miesto s nedostatočným slnečným žiarením počas dňa by mali byť vysadené exempláre tolerujúce tieň a väčšina druhov a odrôd z čeľade rastlín môže rásť na slnečnej strane.

Aby oblasť susediaca s domom vyzerala štýlovo striktne a atraktívne po celý rok, stojí za to použiť na výsadbu viacročné vždyzelené rastliny. Najvhodnejšie sú: borovica a smrek, borievka, rôzne odrody cyprusov, tuje a nenáročná juka. Takíto vytrvalí kvitnúci predstavitelia flóry, ako sú šalvia, kosatec, denník, sasanka, rebríček, manžeta a rudbekia, nebudú potrebovať veľa času a úsilia na starostlivosť a údržbu, ale budú dlhé roky slúžiť ako vynikajúca ozdoba predzáhradky..

Tí, ktorí milujú zmenu a chcú každé letné obdobie prekvapiť ostatných, môžu na miesto vysadiť jednoročné bylinky – sú to petúnie, nechtíky, zinnia alebo ageratum. Jasná paleta farieb premení prednú záhradu a rozveselí jej návštevníkov.

Neobmedzujte sa na výsadbu vegetácie, ak vám veľká plocha predzáhradky umožňuje dať voľný priechod vašej predstavivosti. Vlastnými rukami môžete postaviť malé jazierko, fontánu alebo vysokohorskú šmýkačku s veľkolepými trvalkami pokrytými pôdou..

Ak je veľkosť predzáhradky minimálna, môžete dom vyzdobiť tkaním viacročných kvitnúcich rastlín, ktoré je možné použiť na ozdobenie živého plotu, plotu a stien obydlia. Ruže alebo brečtan, plamienok alebo zimolez, kapsa alebo vistéria dodajú domu sofistikovanosť a individualitu..

V kachľových priestoroch sa odporúča používať kvetináče a koše (podlahové aj závesné). Rastliny v takýchto nádobách, umiestnené po celom obvode, na schodoch, pri vchode dodajú miestnej oblasti jedinečnosť a originalitu.

Zavedenie japonsko-čínskych motívov urobí prednú záhradu neobvyklou a prinesie pokoj do uponáhľaného a rytmického každodenného života. Môžete postaviť kamennú lampu a ozdobiť ju skupinovými výsadbami kvitnúcich rastlín (napríklad kosatcov, astilby, hostiteľov) a veľkých kameňov neobvyklého tvaru.

Starostlivosť o predzáhradku

Používanie záhradných sôch vo forme rozprávkových postáv, zvierat a rôznych neobvyklých predmetov je u detí spravidla veľmi obľúbené. Takáto predzáhradka sa stane obľúbeným dovolenkovým miestom pre mladú generáciu a originálnym projektom v očiach starších návštevníkov..

Starostlivosť o predzáhradku

Aby predzáhradka vyzerala vždy úhľadne, atraktívne a upravene, je potrebná pravidelná údržba. Spočíva v včasnom zalievaní a odstraňovaní buriny, v uvoľňovaní a hnojení pôdy, v pravidelnom sezónnom prerezávaní a opätovnej výsadbe podľa potreby. Nezabudnite na preventívne opatrenia súvisiace s možnými chorobami a škodlivým hmyzom..

Predzáhradka je nielen estetickou zložkou lokality, ale aj skvelou náladou počas celého roka, ako aj pocit pohodlia a jednoty s prírodou, príležitosťou na príjemnú zábavu..