DIY girlandy na Nový rok

DIY vianočné girlandy z improvizovaných prostriedkov

Nový rok sa blíži a s ním aj príjemné domáce práce. Výber darčekov a zdobenie vianočného stromčeka. A ako ho ozdobiť? V tomto článku vám ponúkame niekoľko nápadov na vytváranie hračiek-girlandy pre domácich majstrov, ktoré dokonale navrhnú a dodajú individualitu stromu nového roka..

DIY cítil veniec

DIY cítil veniec

Príslušný výrobok nie je vôbec zložitý. Jeho rozloženie zvládne aj malé dieťa. A jeho vytvorenie bude trvať veľmi málo času..

DIY girlandy do nového roka

Čo teda potrebujete na vytvorenie girlandy z ich plsti:

 • Cítil sa. Hľadá sa viacfarebné clapti. Plsť je možné nahradiť akýmkoľvek iným lepidlom s textúrou podobnou štruktúrou..
 • Nožnice.
 • Vzory / tvary (čiapky, viečka, šálky). Čokoľvek, čo môže slúžiť ako okrúhly tvar.
 • Závit.
 • Šijací stroj. Môžete tiež položiť šev ručne, ale girlanda môže stratiť poriadok..
 • Úzka páska (voliteľné).

Pripravte si veľa plstených kruhov. Môžete ich vyrobiť rovnako veľké alebo ich môžete odlišovať aj farbou. Stačí vysledovať tvar pripevnený k tkanine a potom ho vystrihnúť. Tento algoritmus opakujte, kým nenájdete dostatočný počet vyrezaných medzier..

Pripravte si veľa plstených kruhov. Môžete ich vyrobiť rovnako veľké alebo ich môžete odlišovať aj farbou

Teraz zošite šev v strede každého kruhu a spojte ich dohromady. Na šijacom stroji bude šev vyzerať krajšie, ale ak je to žiaduce, manuálny šev môže vyzerať dobre. Stačí urobiť malé stehy. Ku kruhom môžete prišiť dlhú tenkú stuhu spolu so švom. Takže štruktúra bude silnejšia..

To je v podstate všetko. Upravte si dĺžku girlandy sami. Môžete prišiť vonkajšie kruhy alebo nechať voľné konce stužky alebo nite, aby sa dala girlanda zapnúť.

Ak máte nepoužité látkové hrnčeky, môžete k nim pripevniť pútka.

Ak máte nepoužité látkové hrnčeky, môžete na ne pripevniť pútka na zavesenie a získate vianočné gule v minimalistickom štýle, ako doplnok k girlande.

Girlanda z malých darčekov

Girlanda z malých darčekov

Druhá myšlienka, rovnako ako predchádzajúca, nie je absolútne nákladná z hľadiska času a peňazí. A dokonca aj dieťa sa dokáže vyrovnať s jeho inkarnáciou. Ako hlavný materiál budú slúžiť odpadky. Áno áno. Budete sa musieť zásobiť prázdnymi škatuľkami. Jednoducho si môžete kúpiť niekoľko balení škatúľ naraz. Nalejte samotné zápalky do inej nádoby a z prázdnych škatúľ vytvorte zábavnú a originálnu girlandu alebo závesné ozdoby na vianočný stromček, alebo môžete urobiť oboje..

Môžete samozrejme použiť akékoľvek iné malé škatule. Môžete si ich dokonca vyrobiť sami pomocou jednoduchej schémy.

Môžete samozrejme použiť akékoľvek iné malé škatule. Môžete si ich dokonca vyrobiť sami pomocou jednoduchej schémy. Stačí nakresliť projekciu na list lepenky a vystrihnúť vzor na zostavenie lepenkovej škatule pomocou lepidla. Ak môžete vytvoriť štvorec, potom v tandeme s obdĺžnikmi, ktoré sú škatuľkami na zápalky, bude váš veniec ešte zaujímavejší..

  Bábiky, plstené remeslá

Čo teda potrebujete na vytvorenie vianočného venca z krabičiek od zápaliek

Čo teda potrebujete na vytvorenie vianočného venca z krabičiek od zápaliek:

 1. Malé kartónové škatule (škatuľky na zápalky alebo vyrobené vlastnými rukami).
 2. Niť, šnúra, tenká páska alebo podobne.
 3. Nožnice.
 4. Horúce lepidlo.
 5. Obaly na cukríky, svetlé stránky časopisov, výtlačok tlačiarne na farebnom pozadí.
 6. Ihla s veľkým okom.
 7. Úzka páska.

Pred vami je snímka malých škatúľ. Podľa plánu je potrebné zmeniť každú takú malú škatuľu na miniatúrny darček zabalený v pestrom papieri.

Pred vami je snímka malých škatúľ. Podľa plánu je potrebné zmeniť každú takú malú škatuľu na miniatúrny darček.

Odhadnite, koľko baliaceho papiera použijete na jednu škatuľu. Zvyšok nakrájajte na vhodné obdĺžniky. Ak plánujete používať obaly na cukríky, mali by ste ich najskôr žehliť žehličkou cez list papiera. Tento postup, aj keď nie úplne, ale stále splošťuje obaly..

Teraz musíte každú škatuľu starostlivo zabaliť a okraje zafixovať lepidlom. Ak vo svojej práci používate obaly na cukríky, ktoré majú povrch plátna, bude lepenie takéhoto materiálu problematické. Použite úzku pásku.

Teraz musíte každú škatuľu starostlivo zabaliť a okraje zafixovať lepidlom.

Takže ste zabalili všetky škatule a teraz máte obrovskú hromadu pestrých miniatúrnych škatúľ. Ďalší krok: ozdobte stužkami. Videli ste už darčeky bez mašlí? Neboli. Preto musí byť každá škatuľa previazaná úzkou stuhou na spôsob zásielky. Stanovte si, kde budete mať vrch, potom nahoďte kúsok pásky na najužšiu stranu škatule a prekrížte pod dnom. Voľné konce dajte hore a krížom kolmo s už zafixovanou páskou a upleťte mašľu. Všetko. Môžete použiť najrozmanitejšie stužky. Hlavná vec je, že nie sú široké.

Teraz teda máte pred sebou kopu zabalených a ozdobených škatúľ. Ktoré už vyzerajú ako zabalené darčeky. Je čas ich navliecť a ozdobiť girlandou. Vezmite ihlu s veľkým okom, prevlečte do nej vami zvolenú niť alebo lano, postriebrené alebo pozlátené šnúry budú vyzerať dobre.

Odmeriame kus nite, ktorý bude odložený na zaistenie girlandy, a uviažeme uzol

Odmeriame kus nite, ktorý bude odložený na zaistenie girlandy, a uviažeme uzol. Malo by byť dosť objemné, takže bude užitočné postup zopakovať. Teraz je čas na prvé políčko. Navlečte ho na niť a potiahnite ho až k samému uzlu. Potom znova, pevne pritlačený k daru, uviažte uzol a znova zabaľte škatuľu a nezabudnite na uzol. Pokračujte teda, kým nebudete mať svoju girlandu. Jeho dĺžku si vyberiete sami. Ak uvažujete o výrobe závesných hračiek v súprave, potom jednoducho nakvapkajte malé množstvo tavného lepidla na jeden z rohov daru a prilepte vopred pletenú slučku. Všetko, vtipné darčekové krabičky sú pripravené. Takáto girlanda môže byť zavesená okolo miestnosti alebo okien, alebo môže byť priamo na strome. To už závisí od vašich prianí.

  Ako tkať elastické náramky

DIY jesenné girlandy: Citrusový boom

DIY jesenné girlandy: Citrusový boom

Čo je nový rok bez mandarínok? Nedokážeme si ani predstaviť, aké je to neprejedať sa na Silvestra zrelými pomarančmi, a dokonca s takou horlivosťou, že sa zdá, že už neexistuje žiadne iné obdobie na to, aby boli tie isté citrusové plody. A šupky z citrusov tvoria 70% odpadu v koši. Ponúkame vám, aby ste sa na ne pozreli z iného uhla, zohľadnili myšlienku vytvorenia citrusovej girlandy zo šupiek. Originálne, lacné a extrémne jednoduché. Prívesky je možné použiť na výrobu príveskov a dekorácií na balenie darčekov alebo niečo podobné..

Prívesky je možné použiť na výrobu príveskov a dekorácií na balenie darčekov alebo niečo podobné.

Čo teda potrebujete na vytvorenie citrusovej girlandy:

 1. Citrusové šupky. Vhodná je mandarínka, pomaranč a citrón. Citrón, keď je sušený, získa iný odtieň šupky, nemusí sa vám páčiť.
 2. Pár malých nelúpaných pomarančov. Žiaduci hrubá koža.
 3. Formy, ktoré sa dajú vytlačiť.
 4. Niť, šnúra alebo niečo podobné.
 5. Rúra.
 6. Tenká ručná vŕtačka.
 7. Hrubá ihla s veľkým okom.
 8. Papier na pečenie alebo pauzovací papier.

Začnime vyrábať girlandy

Začnime vyrábať girlandy

Pripravte si očistené šupky z citrusov. Hlavná vec je, že počas čistenia sa snažíte zachovať čo najväčšiu integritu kôr. Rozložte ich na tvrdý a čistý povrch. Teraz pomocou foriem vytlačte tie, ktoré ste chceli: okrúhle, hranaté, hviezdy alebo kosoštvorce.

Teraz vezmite pauzovací papier alebo papier a opatrne rozložte medzery. Potom ich vložte do studenej rúry a pomaly zvyšujte teplotu. Neponáhľajte sa, je lepšie urobiť niekoľko prístupov, ako spáliť všetko naraz. Dá sa použiť aj tradičný spôsob sušenia, ale bude to trvať dosť dlho. Hoci vzhľad kôr nebude ovplyvnený.

Čo teda potrebujete na vytvorenie citrusovej girlandy:

Po vysušení môžete v zásade zostaviť girlandu z existujúcich polotovarov. Prstene z citrusov sa však stanú originálnym doplnkom..

Aby ste ich vyrobili, vezmite si nie šťavnatý pomaranč. Ako viete, existujú také odrody alebo ovocie, ktoré sú v obchode už dlho, ale zmäknú a vodou stratia svoju pružnosť. To je to, čo potrebujete. Nečestný predajca bude veľmi potešený. Ostrým tenkým nožom nakrájajte pomaranče. Nie je potrebné šúpať a krájať, každé ovocie nakrájajte tak, ako je. Nechoďte do extrémov, príliš tenké časti sa môžu počas sušenia zdeformovať natoľko, že stratia estetiku alebo budú jednoducho chatrné..

Nakrájané pomaranče rozložte na pergamen na pečenie a osušte ako kôrky v rúre.

Nakrájané pomaranče rozložte na pergamen na pečenie a osušte ako kôrky v rúre..

Sušené kôrky a plátky musia byť navlečené na šnúre

Sušené kôrky a plátky musia byť navlečené na šnúre. Je lepšie urobiť otvor na zavesenie malým vrtákom. Keďže sušené kôry sa môžu veľmi ľahko rozpadnúť a prepichnúť ihlou, je to zlý nápad. V každom jednotlivom prvku je potrebné vyvŕtať dva otvory. Toto neplatí pre diely, ktoré plánujete previesť na prívesky. Jedna diera teda bude stačiť.

  DIY jesenné remeslá do materskej školy

Teraz striedajte kôrky a rezy, stačí ich navliecť na šnúru.

Teraz striedajte kôrky a plátky a jednoducho ich navlečte na šnúru. Čo je prevlečené silnou ihlou. Oddeľte každú časť uzlom. Tým sa zabráni skĺznutiu kôrok na šnúre..

Teraz pozastavenie. Je ešte jednoduchšie ich vyrobiť. Do otvorov vložte šnúrky a zaviažte

Teraz pozastavenie. Je ešte jednoduchšie ich vyrobiť. Do otvorov vložte šnúrky a zaviažte. Na plátky môžete pridať anízové ​​hviezdy, škoricové tyčinky a klinčeky. Celú kompozíciu zafixujte tavným lepidlom a použite ako ozdobu v darčekovom balení alebo príveskoch na vianočný stromček. To je všetko.

Papierová zmrzlina na vianočný stromček

Papierová zmrzlina na vianočný stromček

Papierová zmrzlina je veľmi neobvyklý nápad. Hračky vo forme zmrzliny dokonale ozdobia váš vianočný stromček a vyrobiť také remeslo je mimoriadne jednoduché. Do procesu môžu byť zapojené deti.

Čo teda potrebujete na výrobu papierovej zmrzliny:

 1. Vlnitý papier rôznych farieb.
 2. Mäkká lepenka alebo akýkoľvek hrubý papier. Je žiaduce, aby sa približne podobal vaflovému poháru.
 3. Lepidlo.
 4. Nožnice.
 5. Ihla a niť.

Začnime s výrobou vianočného stromčeka

Na lepenku alebo hrubý papier nakreslite kruhy s priemerom 11 centimetrov. Vystrihnite ich. Každý vyrezaný kruh rozdeľte striktne na polovicu a nakrájajte. Potom z každého polkruhu zrolujte kužeľ. Výsledok zafixujte lepidlom. Môžete použiť PVA alebo akékoľvek iné lepidlo. Oblátkové poháre sú pripravené.

Každý vyrezaný kruh rozdeľte striktne na polovicu a nakrájajte

Teraz musíte urobiť zmrzlinové gule. Rozvaľkajte voľné guľôčky z krepového papiera. Ide hlavne o to, aby bol papier lisovaný do hrudiek dostatočne stlačený, aby držal tvar, ale nie je ani silne stlačený..

Teraz umiestnite improvizované zmrzlinové gule do kužeľa. Výsledok zafixujte lepidlom. Prilepte aj druhú guľu. Lepidlo môžete použiť presne tak, ako chcete..

Aby sa zmrzlinový kornútok dal zavesiť. Najvyššiu guľu je potrebné navliecť na ihlu a niť. To je všetko.

Originálne ozdoby na vianočný stromček čakajú na svoje miesto na vašom vianočnom stromčeku a ďalšie z týchto hračiek nájdete v sekcii remesiel. Šťastný nový rok.