Vianočné gule vyrobené z nití majstrovská trieda

Ako vyrobiť vianočnú guľu z nití vlastnými rukami

Tu v predvečer nového roka. Nádherná dovolenka pre celú rodinu. Do domu čoskoro príde hlavná voňavá krása, hlavným atribútom nového roka je strom. Nadýchané ihly môžu byť ozdobené rôznymi hračkami a girlandami. Ale aké príjemné bude urobiť dekoráciu vlastnými rukami. A ak do tejto činnosti zapojíte aj dieťa, potom výsledok prekoná všetky očakávania. Skúste vyrobiť originálne guľôčky z nití. Toto remeslo je veľmi jednoduché na výrobu a nevyžaduje si náročné prípravy ani drahé materiály. A je tu tiež obrovský priestor pre kreativitu. Začnime?

Na výrobu klbka nití budete potrebovať:

Na výrobu klbka nití budete potrebovať:

  • Pravidelné balóny, čím jednoduchšie, tým lepšie.
  • Vlákna. Môžete použiť absolútne akékoľvek vlákno dostupné na farme. Iba pre miniatúrny výrobok bude vhodnejšie použiť tenšie nite. A tiež neberte vlákna, ktorých materiál nemožno impregnovať lepidlom..
  • PVA lepidlo. Upozorňujeme, že by sa malo používať iba toto lepidlo. Pretože silikát sa nakoniec zmení na piesok a rozpadne sa.

Pozri tiež: MK ako vyrobiť téglik snehu

Začnime vyrábať vianočnú guľu z nití vlastnými rukami

Začnime vyrábať vianočnú guľu z nití vlastnými rukami:

  • Nafúkneme loptičky. Je dôležité, aby gule, ktoré si vyberiete, mali okrúhly tvar. Hruškovitý alebo iný tvar nebude fungovať. Nafúkneme loptičku presne tak, ako veľkosť novoročnej hračky máte v pláne.

PVA lepidlo zriedime vodou približne 1: 1

  • PVA lepidlo zriedime vodou približne 1: 1. Ak máte pochybnosti o kvalite zvoleného lepidla, zastavte konzistenciu jedného dielu vody a 2 dielov lepidla..

Nafúkneme loptičky. Je dôležité, aby gule, ktoré si vyberiete, mali okrúhly tvar.

  • Namočte vlákna. Môžu byť ponechané v roztoku lepidla niekoľko minút..
  • Zabaľte loptu do kríža.
  • Čakáme na úplné zaschnutie nití a „drevo“. Tento proces môže trvať 12 až 24 hodín. Podľa toho, koľko vrstiev nite na loptičku navlečiete.
  • Odstránime loptu. Stačí ho prepichnúť ihlou a jemne vytiahnuť z remesla.

Vianočné gule vyrobené z nití majstrovská trieda

To je všetko hotové. Na upevnenie stačí pripevniť ďalšie očko alebo pridať dekor podľa vlastného výberu. Alebo ste vo všeobecnosti mohli vytvoriť vázu z nití, naplniť ju voňavými mandarínkami a podávať ju na novoročný stôl? Všetko je vo vašich rukách, let vašej predstavivosti nie je ničím obmedzený. Šťastný nový rok!

  Ako tkať korálkové náramky pre začiatočníkov