Aké vianočné hračky a dekorácie vyrobiť z orechových škrupín

remeslá z vlašských orechov

Vlašské orechy sú tradičným materiálom na výrobu vianočných hračiek. V tomto prípade môžete použiť škrupinu z vlašských orechov alebo celý oriešok. V tomto článku vám povieme, aké vianočné hračky môžete vyrobiť z celého orecha alebo jeho škrupiny. Sme si istí, že sa vám naše nápady budú páčiť a že váš strom bude vďaka tejto dekorácii jasný a neobvyklý. Okrem ozdôb na vianočný stromček z orechov si budete môcť vyrobiť aj ďalšie novoročné dekorácie pre svoj domov..

Aké dekorácie urobiť z vlašských orechov na nový rok

Bytová dekorácia – orechový veniec.

Vlašské orechy sú skvelé na výrobu zaujímavých remesiel. Naše prvé remeslo sa však vyznačuje originalitou a magickou náladou. Tento veniec môžete zavesiť na nápadné miesto u vás doma..

Na vytvorenie tohto venca potrebujete celé orechy, ktoré musíte pokryť pozlátenou farbou. Potom stojí za to vystrihnúť kruh z hrubej lepenky, na ktorý sú matice prilepené lepidlom.

vianočné remeslo z orechov

Hneď ako sa kruh prelepí orieškami, veniec by mal byť ozdobený rôznymi materiálmi. V tomto prípade použite: korálky, hrbole, listy, snehové vločky a hviezdy.

Nasledujúca dekorácia z vlašských orechov tiež vyzerá veľmi roztomilo. To je veľmi jednoduché. Stojí za to dodržať vyššie popísaný postup. A tu na ozdobu použite jarabinové bobule. Tiež zdvihnite byrokraciu, aby všetko vyzeralo harmonicky..

remeslá pre nový rok

Ďalšia možnosť na vianočný veniec. Vyzerá tiež veľmi múdro a bystro. V tomto prípade sa odporúča použiť luky z červenej stužky. A samotné orechy by mali byť strieborné a zlaté..

vianočná ozdoba z orieškov

Vianočné hračky z vlašských orechov

Teraz uvádzame zoznam všetkých novoročných hračiek, ktoré môžete vyrobiť zo škrupín vlašských orechov. Tu predstavíme nielen fotografie týchto hračiek, ale aj popisy k nim..

Na vytvorenie sovy použite celý vlašský orech. Nakreslite na ňu črty papule. Potom prilepte krídla a uši, ktoré vyrobíte z plsti. Tiež z plsti vytvorte hniezdo pre tohto vtáka, do ktorého vložte niekoľko krásnych a jasných loptičiek..

  Ako vyrobiť jesenné remeslo do školy

vianočné hračky vyrobené z orechov

Na budúcu hračku budete potrebovať aj celý oriešok. Vymaľujte ho zlatou farbou. A nezabudnite naň tiež pripevniť hnedú stuhu, aby všetko vyzeralo krásne..

ozdobná hračka z vlašských orechov

Ak vás nudia bežné hračky na zdobenie vianočného stromčeka, presuňte sa mimo obvyklého rámca. Vyrobte si krásne a neobvyklé hračky z orechových škrupín vlastnými rukami. Nasledujúce hračky sú o niečo ťažšie na výrobu. Ale ak sa vám ich podarí vyrobiť, potom sa na vašom strome usadia mini-autá, mini-uspávanky. Súhlasíte, je to veľmi originálny nápad..

dekorácie orechového stromu

Vyrobte si roztomilé myšky z polovice škrupiny vlašských orechov. Vezmite syntetický zimovač, ktorým bude myš, urobte náhubok a prikryte ho kúskom svetlej látky. Prirodzene, syntetický zimný prípravok by mal byť na škrupinu vlašských orechov prilepený lepidlom. K hračkám pripevnite aj svetlé šnúrky..

vianočné hračky zo škrupín vlašských orechov

Na vianočný stromček na Nový rok urobte originálnu rybu. Okrem toho sme vystrihli základňu z lepenky. A na telo pripevníme škrupiny vlašských orechov.

remeslá z vlašských orechov

Aby sa z vlašského orecha stala svetlá jahoda, musíte trochu zapracovať. Musíte vziať akvarely a maticu úplne namaľovať. Nezabudnite tiež na bobule urobiť biele bodky. Ale zo zelenej plsti vyrobte listy a pripevnite čipku, pomocou ktorej zavesíte svoju hračku.

vlašské orechy na ozdobu vianočného stromčeka

Výroba týchto roztomilých hračiek nie je náročná. Na tento účel budete potrebovať aj škrupiny z vlašských orechov. Spojte 2 polovice škrupiny lepidlom. Potom zaveste každú maticu na šnúrku. Na ozdobu použite saténovú stuhu.

dekorácie orechového stromu

Vianočné hračky so zvončekmi vás potešia svojim krásnym vzhľadom. Orechové škrupiny natrieme dozlatista. Vnútri je nalepená šnúrka, na ktorú sú navlečené koráliky a jeden zvonček. Pomocou lepiacej pištole lepte polovice k sebe. A na konci práce musíte luk prilepiť.

DIY hračky do nového roka

Ozdoby na vianočný stromček môžu byť originálne. A okrem farbenia ozdobte orech rôznymi ozdobnými prvkami..

  Katalóg úžasných remesiel na tému jeseň pre deti

DIY vianočné remeslo z orieškov

Konečne

Z tejto publikácie ste sa mohli naučiť vyrábať vianočné hračky z orechov. Tu sme pre vás zhromaždili len tie najzaujímavejšie a tiež veľmi svetlé nápady pre remeslá. Možno si vezmete niekoľko z týchto nápadov pre seba, urobte svoj domov počas novoročných sviatkov originálnym.